Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво

 1. Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво Якщо ви хочете використовувати весь потенціал WordPress,...
 2. Як працює ієрархія шаблонів WordPress
 3. 1. Головна сторінка сайту
 4. 2. Одиночна запис
 5. 3. Статична сторінка
 6. 5. Довільні (призначені для користувача) типи записів
 7. 6. Сторінки результатів пошуку
 8. 7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)
 9. Ієрархія шаблонів WordPress в дії
 10. висновок
 11. Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво
 12. Введення в файли шаблонів (і як вони співвідносяться з темами WordPress)
 13. Як працює ієрархія шаблонів WordPress
 14. 1. Головна сторінка сайту
 15. 2. Одиночна запис
 16. 3. Статична сторінка
 17. 5. Довільні (призначені для користувача) типи записів
 18. 6. Сторінки результатів пошуку
 19. 7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)
 20. Ієрархія шаблонів WordPress в дії
 21. висновок
 22. Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво
 23. Введення в файли шаблонів (і як вони співвідносяться з темами WordPress)
 24. Як працює ієрархія шаблонів WordPress
 25. 1. Головна сторінка сайту
 26. 2. Одиночна запис
 27. 3. Статична сторінка
 28. 5. Довільні (призначені для користувача) типи записів
 29. 6. Сторінки результатів пошуку
 30. 7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)
 31. Ієрархія шаблонів WordPress в дії
 32. висновок

Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво

Якщо ви хочете використовувати весь потенціал WordPress, то вам неодмінно потрібно дізнатися більше про шаблони. Коли WordPress відображає сторінку, він використовує шаблони, щоб визначити, як усе має виглядати. Більш того, CMS дотримується суворої ієрархії, завдяки якій все виглядає організовано і злагоджено. Знаючи, що таке ієрархія шаблонів WordPress і як вона працює, ви зможете більш точно налаштувати тему свого сайту.

Ієрархія шаблонів WordPress складається з семи основних категорій:

 1. Головна сторінка сайту
 2. одиночна запис
 3. статична сторінка
 4. Сторінка категорій і тегів
 5. Призначені для користувача типи записів
 6. Сторінка результатів пошуку
 7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)

У цьому керівництві ми познайомимо вас з шаблонами WordPress і їх ієрархією. Ми також пояснимо, як теми використовують файли шаблонів для відображення сторінок вашого сайту. Перед нами величезне поле для діяльності, тому давайте приступимо до його обробці!

Введення в файли шаблонів (і як вони співвідносяться з темами WordPress)

Коли ви створюєте простий статичний веб-сайт, ви зазвичай просто використовуєте HTML і CSS для рендеринга і налаштування його зовнішнього вигляду. WordPress, з іншого боку, набагато могутніше. Платформа побудована на мові PHP , І вона використовує кілька спеціальних файлів .php для визначення того, як формуються окремі частини ваших сторінок сайту.

Наприклад, подивіться на праву частину цієї публікації. Є бічна панель, яка вказує на інші схожі публікації з нашого блогу. Коли ваш браузер сказав WordPress завантажити цю статтю одночасно з цим було підтягнуто кілька файлів-шаблонів , Один з яких називається sidebar.php. Цей файл містить інформацію про те, як відобразити бічну панель, яку ви бачите зараз, і які елементи вона повинна включати:

Цей файл містить інформацію про те, як відобразити бічну панель, яку ви бачите зараз, і які елементи вона повинна включати:

Бічні панелі - це, звичайно, тільки одна з частин повної сторінки. Для більшості сторінок WordPress потрібно кілька файлів шаблонів для роботи, в тому числі:

 • index.php
 • header.php
 • sidebar.php
 • footer.php
 • functions.php
 • single.php
 • comments.php

Треба відзначити, що це не всі файли-шаблони, які ви можете знайти в WordPress. header.php, sidebar.php і footer.php, особливо важливі, оскільки вони відомі як 'частина шаблону' ( "template partials '). Це означає, що вони можуть бути вбудовані в інші шаблони.

Підхід WordPress до створення сторінок спочатку може здатися складним. Однак, цей підхід досить ефективний. Якщо у вас був унікальний шаблон для кожної окремої сторінки вашого сайту, настройка була б кошмаром. Модульний підхід до шаблонів WordPress дозволяє вам вносити зміни в один файл і використовувати цей елемент в будь-якому місці сайту.

Коли справа доходить до вибору шаблонів для кожної сторінки, перше, що WordPress робить - це перевіряє вашу поточну тему. Кожна тема включає в себе власний набір файлів-шаблонів, який буде мати пріоритет над усіма іншими. Це частина того, що ми називаємо 'ієрархією шаблонів WordPress' в дії, що ми і розглянемо в наступному розділі.

Тепер, коли ви розумієте, як WordPress відображає ваші сторінки, стає зрозуміло, що теми - це, в основному, колекція файлів-шаблонів. На практиці для теми потрібно тільки один файл шаблону, і це - index.php. Тим не менше, більшість тем включає в себе набагато більше шаблонів. Для тих моментів, які не описані в обраній темі, WordPress повертається до інших файлів в своїй ієрархії, щоб заповнити ці прогалини.

Як працює ієрархія шаблонів WordPress

У попередньому розділі ми познайомили вас з деякими прикладами файлів шаблонів WordPress. Однак це були лише деякі з шаблонів, які можуть використовуватися при завантаженні сторінки або запису. Ієрархія шаблонів WordPress визначає, які шаблони використовуються і в якому порядку.

Наприклад, якщо ви спробуєте завантажити сторінку для абстрактної категорії хостингу, то ось що буде відбуватися у фоновому режимі:

 1. WordPress буде шукати файл шаблону під назвою category-hosting.php в каталозі поточної теми.
 2. Якщо файл category-hosting.php не буде знайдений, WordPress буде шукати той, який використовує ідентифікатор категорії, наприклад, category-2.php.
 3. Якщо WordPress не знайдете жодного з цих параметрів, він буде шукати спільну файл category.php.
 4. Якщо ж і файл з ім'ям category.php не буде знайдений, WordPress відкотиться назад і буде шукати шаблон archive.php.
 5. Нарешті, якщо всі інші дії закінчаться безуспішно, платформа завантажить файл index.php вашої теми і буде використовувати його як шаблон сторінки.

Деякі файли шаблонів завжди мають пріоритет над іншими, тому вони організовані в ієрархію. У широкому сенсі сайти WordPress складаються з семи категорій сторінок, кожна з яких має свою строго певну ієрархію. Тепер давайте розглянемо, що собою представляють ці категорії і як працюють їхні ієрархії.

Сторінки кожного сайту на WordPress можна розділити на сім категорій. Кожна з цих категорій має вбудовану ієрархію, по кожній з яких ми вас проведемо.

1. Головна сторінка сайту

Перш за все, давайте поговоримо про першу (головною, домашньої) сторінки вашого сайту. Коли WordPress завантажує головну або домашню сторінку, перше, що він буде шукати, це файл front-page.php. Якщо цей файл недоступний, платформа повернеться до home.php. Якщо обидва файли будуть відсутні, WordPress звернеться до незмінно надійному файлу index.php, який завжди є (інакше ваша тема не буде працювати).

Іншими словами, дана ієрархія підрозділяється так:

 1. front-page.php
 2. home.php
 3. index.php

Навіть якщо ці три файли будуть однаковими, WordPress і раніше буде слідувати своєю внутрішньою логікою. Звичайно, ця конкретна ієрархія досить проста. Перейдемо до категорії сторінок, яка трохи складніше.

2. Одиночна запис

Статті WordPress (наприклад, ця) потрапляють під категорію одиночних записів. На початку цього розділу ми поговорили про деякі файлах шаблонів, які беруть участь у формуванні записи. Однак це були в основному внутрішні елементи. Перш ніж WordPress зможе їх відобразити, він повинен визначити, який файл шаблону використовувати для сторінки в цілому.

Ось як працює ієрархія одиночних записів:

 1. single- {post-type} - {slug} .php
 2. single- {post-type} .php
 3. single.php
 4. singular.php
 5. index.php

Ймовірно, ви не дізнаєтеся деякі з цих файлів шаблонів, тому давайте дамо їм деякий контекст. Спочатку списку single- {post-type} - {slug} .php. Більш зрозумілим прикладом може бути single-product-ca-12.php, в разі інтернет-магазину. Іншими словами, WordPress буде шукати унікальний файл шаблонів для кожного завантаження вами повідомлення в межах своєї конкретної категорії. Якщо платформа не може знайти відповідний шаблон, вона повернеться на крок назад до single- {post-type} .php і так далі, поки неминуче знову не досягне index.php.

На практиці цей підхід дозволяє створювати власні шаблони для окремих записів або продуктів. Однак, якщо ви віддаєте перевагу використовувати один шаблон WordPress для всіх своїх публікацій, для цього потрібен single.php.

3. Статична сторінка

Статично сторінки потрапляють в окрему категорію в WordPress. Наприклад, візьміть сайт Hostinger в цілому. https://www.hostinger.ru - це наша головна сторінка, і при зверненні до неї завантажується шаблон front-page.php. Інші розділи сайту, такі як https://www.hostinger.ru/kupit-hosting-sajtov, відносяться до категорії статичних сторінок.

Статичні сторінки реалізують таку ієрархію:

 1. Призначений для користувача файл шаблону
 2. page - {slug} .php
 3. page- {id} .php
 4. page.php
 5. singular.php
 6. index.php

Зверніть виманили, що перший пункт в списку не є ім'ям файлу. Це тому, що WordPress може розпізнавати кілька типів контенту як статичні сторінки. Наприклад, якщо ви маєте справу з записом, WordPress за замовчуванням буде використовувати ієрархію, про яку ми говорили раніше. Статичні сторінки, з іншого боку (такі як, / kupit-hosting-sajtov), будуть переміщатися прямо на page-slug.php. У нашому прикладі це буде page-kupit-hosting-sajtov.php (якщо такий файл існує).

З цього моменту дана ієрархія працює так само, як і з записами. Якщо немає шаблону для унікальної структури сторінки, WordPress буде шукати той, який відповідає його ідентифікатором, і так далі. Як завжди, в результаті всі шляхи приводять до index.php, якщо ви не знаходите рішення на більш ранніх етапах.

Як ви пам'ятаєте, ми фактично розглянули ієрархію категорій раніше в цій статті як приклад. У будь-якому випадку, давайте розберемо шаблони, які ця ієрархія охоплює по порядку:

 1. category - {slug} .php
 2. category- {id} .php
 3. category.php
 4. archive.php
 5. index.php

Ця ієрархія працює так само, як для одиночних записів і статичних сторінок. WordPress буде шукати шаблон, який є унікальним для категорії, яку ви хочете завантажити, спочатку по імені файлу, що містить його спеціальну частину адреси (slug), а потім, перейде до його ідентифікатором. Якщо цей підхід завершиться невдало, він буде працювати з category.php, а потім archive.php. Зрештою, ваш архів WordPress повинен включати повідомлення з усіх ваших категорій, тому має сенс включити його в цю конкретну ієрархію.

У цьому розділі ми також згадуємо теги WordPress, тому що і категорії і теги є таксономическими елементами. Крім того, їх ієрархії в точності збігаються, за винятком того, що ви замінюєте всі екземпляри категорії 'category' на тег 'tag', і тоді - category- {slug} .php стає tag- {slug} .php і т.д .

5. Довільні (призначені для користувача) типи записів

Якщо ви не знайомі з довільними або користувача типами записів , То має сенс відзначити, що цей тип контенту в основному не підпадає під WordPress класифікації за замовчуванням. Наприклад, якщо ви запустите блог, який фокусується на оглядах, ви можете створити власний тип записів, званий reviews (відгуки), і налаштувати його для включення додаткових функцій.

Однак створення довільних типів записів є темою іншого керівництва. На даний момент досить сказати, що у цих типів контенту є своя ієрархія:

 1. archive- {post_type} .php
 2. archive.php
 3. index.php

Як ви можете бачити, дана ієрархія формується не так чітко, як деякі інші. Проте, як і раніше є кілька рівнів шаблонів, перш ніж перейти до index.php, чого достатньо для створення складних сторінок.

6. Сторінки результатів пошуку

Тепер, в двох останніх категоріях сторінок WordPress, все стає простіше. У нас є результати пошуку, які в більшості випадків надзвичайно прості в своїй компоновці. Ця простота відображена в їх ієрархії:

 1. search.php
 2. index.php

В цьому випадку WordPress відразу перейде до index.php, якщо не може знайти настроюється шаблон для вашої сторінки результатів пошуку. Тим не менше, більшість сучасних тим включатимуть в себе деяку настройку для вашої сторінки пошуку.

7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)

Сторінка 404 - це сторінка помилки. Зазвичай ви сподіваєтеся, що ваші користувачі ніколи не побачать ці сторінки, але подбати про них все ж важливо на всякий випадок. Спочатку WordPress не включає настроюються сторінки помилок, але їх досить легко встановити.

Якщо ви створите власну сторінку помилок, WordPress буде шукати її спочатку, як показано в цій ієрархії:

 1. 404.php
 2. index.php

На нашу думку, варто витратити час на створення настроюваної сторінки помилок, якщо на вашому сайті великий трафік. Таким чином, ваші користувачі не будуть перелякані в тих рідкісних випадках, коли з'явиться помилка.

Ієрархія шаблонів WordPress в дії

В цьому останньому розділі ми розглянемо, як ієрархія шаблонів WordPress може працювати в реальній ситуації. Як приклад ми будемо використовувати гіпотетичний сайт.

Уявіть, що ви створили сайт, який включає домашню сторінку, пару статичних сторінок і безліч записів. Ви також використовуєте настроюється тему, яка включає в себе ці файли шаблонів:

 • index.php
 • home.php
 • page.php
 • archive.php
 • category.php

Це невелика і акуратна колекція файлів шаблонів, але її цілком достатньо для роботи сайту. В цьому випадку, якщо б ви відвідали домашню сторінку, WordPress завантажив би шаблон home.php.

Нижче наведені приклади інших сторінок, які ви можете відвідати, і файли шаблонів, які вони будуть використовувати:

 • Випадковий запис завантажила б index.php в якості файлу шаблону, тому що в даній ієрархії немає інших шаблонів.
 • Будь-яка відвідувана категорія буде використовувати файл шаблону category.php, оскільки такий шаблон WordPress є в наявності. Якби його не було, WordPress замість нього завантажив би archive.php.
 • Ваші статичні сторінки використовуватимуть page.php, але вони будуть за замовчуванням переходити до index.php, якщо перший файл не буде доступний.
 • Оскільки серед шаблонів немає сторінки з помилкою, WordPress буде використовувати index.php як шаблон в цій ситуації.

Можна наводити багато прикладів, але цей приклад повинен дати вам уявлення про те, як подібний сайт буде працювати. Які шаблони WordPress використовуватимуть, визначається настройками теми і ієрархіями, про які ми говорили раніше. Сподіваємося, що цей посібник стане гарною відправною точкою, якщо вам знадобиться працювати з ієрархією шаблонів WordPress в майбутньому.

висновок

Ієрархія шаблонів WordPress може здатися складною на перший погляд. Однак в наведених вище розділах ми виклали, які файли шаблонів мають пріоритет один перед одним. Завдяки цій інформації ви будете точно знати, які файли вам потрібно виправити, якщо ви хочете внести зміни в свою поточну тему WordPress.

У вас є питання про ієрархія шаблонів WordPress і їх роботі на вашому сайті? Задайте питання в розділі коментарів нижче!

Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво

Якщо ви хочете використовувати весь потенціал WordPress, то вам неодмінно потрібно дізнатися більше про шаблони. Коли WordPress відображає сторінку, він використовує шаблони, щоб визначити, як усе має виглядати. Більш того, CMS дотримується суворої ієрархії, завдяки якій все виглядає організовано і злагоджено. Знаючи, що таке ієрархія шаблонів WordPress і як вона працює, ви зможете більш точно налаштувати тему свого сайту.

Ієрархія шаблонів WordPress складається з семи основних категорій:

 1. Головна сторінка сайту
 2. одиночна запис
 3. статична сторінка
 4. Сторінка категорій і тегів
 5. Призначені для користувача типи записів
 6. Сторінка результатів пошуку
 7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)

У цьому керівництві ми познайомимо вас з шаблонами WordPress і їх ієрархією. Ми також пояснимо, як теми використовують файли шаблонів для відображення сторінок вашого сайту. Перед нами величезне поле для діяльності, тому давайте приступимо до його обробці!

Введення в файли шаблонів (і як вони співвідносяться з темами WordPress)

Коли ви створюєте простий статичний веб-сайт, ви зазвичай просто використовуєте HTML і CSS для рендеринга і налаштування його зовнішнього вигляду. WordPress, з іншого боку, набагато могутніше. Платформа побудована на мові PHP , І вона використовує кілька спеціальних файлів .php для визначення того, як формуються окремі частини ваших сторінок сайту.

Наприклад, подивіться на праву частину цієї публікації. Є бічна панель, яка вказує на інші схожі публікації з нашого блогу. Коли ваш браузер сказав WordPress завантажити цю статтю одночасно з цим було підтягнуто кілька файлів-шаблонів , Один з яких називається sidebar.php. Цей файл містить інформацію про те, як відобразити бічну панель, яку ви бачите зараз, і які елементи вона повинна включати:

Цей файл містить інформацію про те, як відобразити бічну панель, яку ви бачите зараз, і які елементи вона повинна включати:

Бічні панелі - це, звичайно, тільки одна з частин повної сторінки. Для більшості сторінок WordPress потрібно кілька файлів шаблонів для роботи, в тому числі:

 • index.php
 • header.php
 • sidebar.php
 • footer.php
 • functions.php
 • single.php
 • comments.php

Треба відзначити, що це не всі файли-шаблони, які ви можете знайти в WordPress. header.php, sidebar.php і footer.php, особливо важливі, оскільки вони відомі як 'частина шаблону' ( "template partials '). Це означає, що вони можуть бути вбудовані в інші шаблони.

Підхід WordPress до створення сторінок спочатку може здатися складним. Однак, цей підхід досить ефективний. Якщо у вас був унікальний шаблон для кожної окремої сторінки вашого сайту, настройка була б кошмаром. Модульний підхід до шаблонів WordPress дозволяє вам вносити зміни в один файл і використовувати цей елемент в будь-якому місці сайту.

Коли справа доходить до вибору шаблонів для кожної сторінки, перше, що WordPress робить - це перевіряє вашу поточну тему. Кожна тема включає в себе власний набір файлів-шаблонів, який буде мати пріоритет над усіма іншими. Це частина того, що ми називаємо 'ієрархією шаблонів WordPress' в дії, що ми і розглянемо в наступному розділі.

Тепер, коли ви розумієте, як WordPress відображає ваші сторінки, стає зрозуміло, що теми - це, в основному, колекція файлів-шаблонів. На практиці для теми потрібно тільки один файл шаблону, і це - index.php. Тим не менше, більшість тем включає в себе набагато більше шаблонів. Для тих моментів, які не описані в обраній темі, WordPress повертається до інших файлів в своїй ієрархії, щоб заповнити ці прогалини.

Як працює ієрархія шаблонів WordPress

У попередньому розділі ми познайомили вас з деякими прикладами файлів шаблонів WordPress. Однак це були лише деякі з шаблонів, які можуть використовуватися при завантаженні сторінки або запису. Ієрархія шаблонів WordPress визначає, які шаблони використовуються і в якому порядку.

Наприклад, якщо ви спробуєте завантажити сторінку для абстрактної категорії хостингу, то ось що буде відбуватися у фоновому режимі:

 1. WordPress буде шукати файл шаблону під назвою category-hosting.php в каталозі поточної теми.
 2. Якщо файл category-hosting.php не буде знайдений, WordPress буде шукати той, який використовує ідентифікатор категорії, наприклад, category-2.php.
 3. Якщо WordPress не знайдете жодного з цих параметрів, він буде шукати спільну файл category.php.
 4. Якщо ж і файл з ім'ям category.php не буде знайдений, WordPress відкотиться назад і буде шукати шаблон archive.php.
 5. Нарешті, якщо всі інші дії закінчаться безуспішно, платформа завантажить файл index.php вашої теми і буде використовувати його як шаблон сторінки.

Деякі файли шаблонів завжди мають пріоритет над іншими, тому вони організовані в ієрархію. У широкому сенсі сайти WordPress складаються з семи категорій сторінок, кожна з яких має свою строго певну ієрархію. Тепер давайте розглянемо, що собою представляють ці категорії і як працюють їхні ієрархії.

Сторінки кожного сайту на WordPress можна розділити на сім категорій. Кожна з цих категорій має вбудовану ієрархію, по кожній з яких ми вас проведемо.

1. Головна сторінка сайту

Перш за все, давайте поговоримо про першу (головною, домашньої) сторінки вашого сайту. Коли WordPress завантажує головну або домашню сторінку, перше, що він буде шукати, це файл front-page.php. Якщо цей файл недоступний, платформа повернеться до home.php. Якщо обидва файли будуть відсутні, WordPress звернеться до незмінно надійному файлу index.php, який завжди є (інакше ваша тема не буде працювати).

Іншими словами, дана ієрархія підрозділяється так:

 1. front-page.php
 2. home.php
 3. index.php

Навіть якщо ці три файли будуть однаковими, WordPress і раніше буде слідувати своєю внутрішньою логікою. Звичайно, ця конкретна ієрархія досить проста. Перейдемо до категорії сторінок, яка трохи складніше.

2. Одиночна запис

Статті WordPress (наприклад, ця) потрапляють під категорію одиночних записів. На початку цього розділу ми поговорили про деякі файлах шаблонів, які беруть участь у формуванні записи. Однак це були в основному внутрішні елементи. Перш ніж WordPress зможе їх відобразити, він повинен визначити, який файл шаблону використовувати для сторінки в цілому.

Ось як працює ієрархія одиночних записів:

 1. single- {post-type} - {slug} .php
 2. single- {post-type} .php
 3. single.php
 4. singular.php
 5. index.php

Ймовірно, ви не дізнаєтеся деякі з цих файлів шаблонів, тому давайте дамо їм деякий контекст. Спочатку списку single- {post-type} - {slug} .php. Більш зрозумілим прикладом може бути single-product-ca-12.php, в разі інтернет-магазину. Іншими словами, WordPress буде шукати унікальний файл шаблонів для кожного завантаження вами повідомлення в межах своєї конкретної категорії. Якщо платформа не може знайти відповідний шаблон, вона повернеться на крок назад до single- {post-type} .php і так далі, поки неминуче знову не досягне index.php.

На практиці цей підхід дозволяє створювати власні шаблони для окремих записів або продуктів. Однак, якщо ви віддаєте перевагу використовувати один шаблон WordPress для всіх своїх публікацій, для цього потрібен single.php.

3. Статична сторінка

Статично сторінки потрапляють в окрему категорію в WordPress. Наприклад, візьміть сайт Hostinger в цілому. https://www.hostinger.ru - це наша головна сторінка, і при зверненні до неї завантажується шаблон front-page.php. Інші розділи сайту, такі як https://www.hostinger.ru/kupit-hosting-sajtov, відносяться до категорії статичних сторінок.

Статичні сторінки реалізують таку ієрархію:

 1. Призначений для користувача файл шаблону
 2. page - {slug} .php
 3. page- {id} .php
 4. page.php
 5. singular.php
 6. index.php

Зверніть виманили, що перший пункт в списку не є ім'ям файлу. Це тому, що WordPress може розпізнавати кілька типів контенту як статичні сторінки. Наприклад, якщо ви маєте справу з записом, WordPress за замовчуванням буде використовувати ієрархію, про яку ми говорили раніше. Статичні сторінки, з іншого боку (такі як, / kupit-hosting-sajtov), будуть переміщатися прямо на page-slug.php. У нашому прикладі це буде page-kupit-hosting-sajtov.php (якщо такий файл існує).

З цього моменту дана ієрархія працює так само, як і з записами. Якщо немає шаблону для унікальної структури сторінки, WordPress буде шукати той, який відповідає його ідентифікатором, і так далі. Як завжди, в результаті всі шляхи приводять до index.php, якщо ви не знаходите рішення на більш ранніх етапах.

Як ви пам'ятаєте, ми фактично розглянули ієрархію категорій раніше в цій статті як приклад. У будь-якому випадку, давайте розберемо шаблони, які ця ієрархія охоплює по порядку:

 1. category - {slug} .php
 2. category- {id} .php
 3. category.php
 4. archive.php
 5. index.php

Ця ієрархія працює так само, як для одиночних записів і статичних сторінок. WordPress буде шукати шаблон, який є унікальним для категорії, яку ви хочете завантажити, спочатку по імені файлу, що містить його спеціальну частину адреси (slug), а потім, перейде до його ідентифікатором. Якщо цей підхід завершиться невдало, він буде працювати з category.php, а потім archive.php. Зрештою, ваш архів WordPress повинен включати повідомлення з усіх ваших категорій, тому має сенс включити його в цю конкретну ієрархію.

У цьому розділі ми також згадуємо теги WordPress, тому що і категорії і теги є таксономическими елементами. Крім того, їх ієрархії в точності збігаються, за винятком того, що ви замінюєте всі екземпляри категорії 'category' на тег 'tag', і тоді - category- {slug} .php стає tag- {slug} .php і т.д .

5. Довільні (призначені для користувача) типи записів

Якщо ви не знайомі з довільними або користувача типами записів , То має сенс відзначити, що цей тип контенту в основному не підпадає під WordPress класифікації за замовчуванням. Наприклад, якщо ви запустите блог, який фокусується на оглядах, ви можете створити власний тип записів, званий reviews (відгуки), і налаштувати його для включення додаткових функцій.

Однак створення довільних типів записів є темою іншого керівництва. На даний момент досить сказати, що у цих типів контенту є своя ієрархія:

 1. archive- {post_type} .php
 2. archive.php
 3. index.php

Як ви можете бачити, дана ієрархія формується не так чітко, як деякі інші. Проте, як і раніше є кілька рівнів шаблонів, перш ніж перейти до index.php, чого достатньо для створення складних сторінок.

6. Сторінки результатів пошуку

Тепер, в двох останніх категоріях сторінок WordPress, все стає простіше. У нас є результати пошуку, які в більшості випадків надзвичайно прості в своїй компоновці. Ця простота відображена в їх ієрархії:

 1. search.php
 2. index.php

В цьому випадку WordPress відразу перейде до index.php, якщо не може знайти настроюється шаблон для вашої сторінки результатів пошуку. Тим не менше, більшість сучасних тим включатимуть в себе деяку настройку для вашої сторінки пошуку.

7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)

Сторінка 404 - це сторінка помилки. Зазвичай ви сподіваєтеся, що ваші користувачі ніколи не побачать ці сторінки, але подбати про них все ж важливо на всякий випадок. Спочатку WordPress не включає настроюються сторінки помилок, але їх досить легко встановити.

Якщо ви створите власну сторінку помилок, WordPress буде шукати її спочатку, як показано в цій ієрархії:

 1. 404.php
 2. index.php

На нашу думку, варто витратити час на створення настроюваної сторінки помилок, якщо на вашому сайті великий трафік. Таким чином, ваші користувачі не будуть перелякані в тих рідкісних випадках, коли з'явиться помилка.

Ієрархія шаблонів WordPress в дії

В цьому останньому розділі ми розглянемо, як ієрархія шаблонів WordPress може працювати в реальній ситуації. Як приклад ми будемо використовувати гіпотетичний сайт.

Уявіть, що ви створили сайт, який включає домашню сторінку, пару статичних сторінок і безліч записів. Ви також використовуєте настроюється тему, яка включає в себе ці файли шаблонів:

 • index.php
 • home.php
 • page.php
 • archive.php
 • category.php

Це невелика і акуратна колекція файлів шаблонів, але її цілком достатньо для роботи сайту. В цьому випадку, якщо б ви відвідали домашню сторінку, WordPress завантажив би шаблон home.php.

Нижче наведені приклади інших сторінок, які ви можете відвідати, і файли шаблонів, які вони будуть використовувати:

 • Випадковий запис завантажила б index.php в якості файлу шаблону, тому що в даній ієрархії немає інших шаблонів.
 • Будь-яка відвідувана категорія буде використовувати файл шаблону category.php, оскільки такий шаблон WordPress є в наявності. Якби його не було, WordPress замість нього завантажив би archive.php.
 • Ваші статичні сторінки використовуватимуть page.php, але вони будуть за замовчуванням переходити до index.php, якщо перший файл не буде доступний.
 • Оскільки серед шаблонів немає сторінки з помилкою, WordPress буде використовувати index.php як шаблон в цій ситуації.

Можна наводити багато прикладів, але цей приклад повинен дати вам уявлення про те, як подібний сайт буде працювати. Які шаблони WordPress використовуватимуть, визначається настройками теми і ієрархіями, про які ми говорили раніше. Сподіваємося, що цей посібник стане гарною відправною точкою, якщо вам знадобиться працювати з ієрархією шаблонів WordPress в майбутньому.

висновок

Ієрархія шаблонів WordPress може здатися складною на перший погляд. Однак в наведених вище розділах ми виклали, які файли шаблонів мають пріоритет один перед одним. Завдяки цій інформації ви будете точно знати, які файли вам потрібно виправити, якщо ви хочете внести зміни в свою поточну тему WordPress.

У вас є питання про ієрархія шаблонів WordPress і їх роботі на вашому сайті? Задайте питання в розділі коментарів нижче!

Ієрархія шаблонів WordPress: повне керівництво

Якщо ви хочете використовувати весь потенціал WordPress, то вам неодмінно потрібно дізнатися більше про шаблони. Коли WordPress відображає сторінку, він використовує шаблони, щоб визначити, як усе має виглядати. Більш того, CMS дотримується суворої ієрархії, завдяки якій все виглядає організовано і злагоджено. Знаючи, що таке ієрархія шаблонів WordPress і як вона працює, ви зможете більш точно налаштувати тему свого сайту.

Ієрархія шаблонів WordPress складається з семи основних категорій:

 1. Головна сторінка сайту
 2. одиночна запис
 3. статична сторінка
 4. Сторінка категорій і тегів
 5. Призначені для користувача типи записів
 6. Сторінка результатів пошуку
 7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)

У цьому керівництві ми познайомимо вас з шаблонами WordPress і їх ієрархією. Ми також пояснимо, як теми використовують файли шаблонів для відображення сторінок вашого сайту. Перед нами величезне поле для діяльності, тому давайте приступимо до його обробці!

Введення в файли шаблонів (і як вони співвідносяться з темами WordPress)

Коли ви створюєте простий статичний веб-сайт, ви зазвичай просто використовуєте HTML і CSS для рендеринга і налаштування його зовнішнього вигляду. WordPress, з іншого боку, набагато могутніше. Платформа побудована на мові PHP , І вона використовує кілька спеціальних файлів .php для визначення того, як формуються окремі частини ваших сторінок сайту.

Наприклад, подивіться на праву частину цієї публікації. Є бічна панель, яка вказує на інші схожі публікації з нашого блогу. Коли ваш браузер сказав WordPress завантажити цю статтю одночасно з цим було підтягнуто кілька файлів-шаблонів , Один з яких називається sidebar.php. Цей файл містить інформацію про те, як відобразити бічну панель, яку ви бачите зараз, і які елементи вона повинна включати:

Цей файл містить інформацію про те, як відобразити бічну панель, яку ви бачите зараз, і які елементи вона повинна включати:

Бічні панелі - це, звичайно, тільки одна з частин повної сторінки. Для більшості сторінок WordPress потрібно кілька файлів шаблонів для роботи, в тому числі:

 • index.php
 • header.php
 • sidebar.php
 • footer.php
 • functions.php
 • single.php
 • comments.php

Треба відзначити, що це не всі файли-шаблони, які ви можете знайти в WordPress. header.php, sidebar.php і footer.php, особливо важливі, оскільки вони відомі як 'частина шаблону' ( "template partials '). Це означає, що вони можуть бути вбудовані в інші шаблони.

Підхід WordPress до створення сторінок спочатку може здатися складним. Однак, цей підхід досить ефективний. Якщо у вас був унікальний шаблон для кожної окремої сторінки вашого сайту, настройка була б кошмаром. Модульний підхід до шаблонів WordPress дозволяє вам вносити зміни в один файл і використовувати цей елемент в будь-якому місці сайту.

Коли справа доходить до вибору шаблонів для кожної сторінки, перше, що WordPress робить - це перевіряє вашу поточну тему. Кожна тема включає в себе власний набір файлів-шаблонів, який буде мати пріоритет над усіма іншими. Це частина того, що ми називаємо 'ієрархією шаблонів WordPress' в дії, що ми і розглянемо в наступному розділі.

Тепер, коли ви розумієте, як WordPress відображає ваші сторінки, стає зрозуміло, що теми - це, в основному, колекція файлів-шаблонів. На практиці для теми потрібно тільки один файл шаблону, і це - index.php. Тим не менше, більшість тем включає в себе набагато більше шаблонів. Для тих моментів, які не описані в обраній темі, WordPress повертається до інших файлів в своїй ієрархії, щоб заповнити ці прогалини.

Як працює ієрархія шаблонів WordPress

У попередньому розділі ми познайомили вас з деякими прикладами файлів шаблонів WordPress. Однак це були лише деякі з шаблонів, які можуть використовуватися при завантаженні сторінки або запису. Ієрархія шаблонів WordPress визначає, які шаблони використовуються і в якому порядку.

Наприклад, якщо ви спробуєте завантажити сторінку для абстрактної категорії хостингу, то ось що буде відбуватися у фоновому режимі:

 1. WordPress буде шукати файл шаблону під назвою category-hosting.php в каталозі поточної теми.
 2. Якщо файл category-hosting.php не буде знайдений, WordPress буде шукати той, який використовує ідентифікатор категорії, наприклад, category-2.php.
 3. Якщо WordPress не знайдете жодного з цих параметрів, він буде шукати спільну файл category.php.
 4. Якщо ж і файл з ім'ям category.php не буде знайдений, WordPress відкотиться назад і буде шукати шаблон archive.php.
 5. Нарешті, якщо всі інші дії закінчаться безуспішно, платформа завантажить файл index.php вашої теми і буде використовувати його як шаблон сторінки.

Деякі файли шаблонів завжди мають пріоритет над іншими, тому вони організовані в ієрархію. У широкому сенсі сайти WordPress складаються з семи категорій сторінок, кожна з яких має свою строго певну ієрархію. Тепер давайте розглянемо, що собою представляють ці категорії і як працюють їхні ієрархії.

Сторінки кожного сайту на WordPress можна розділити на сім категорій. Кожна з цих категорій має вбудовану ієрархію, по кожній з яких ми вас проведемо.

1. Головна сторінка сайту

Перш за все, давайте поговоримо про першу (головною, домашньої) сторінки вашого сайту. Коли WordPress завантажує головну або домашню сторінку, перше, що він буде шукати, це файл front-page.php. Якщо цей файл недоступний, платформа повернеться до home.php. Якщо обидва файли будуть відсутні, WordPress звернеться до незмінно надійному файлу index.php, який завжди є (інакше ваша тема не буде працювати).

Іншими словами, дана ієрархія підрозділяється так:

 1. front-page.php
 2. home.php
 3. index.php

Навіть якщо ці три файли будуть однаковими, WordPress і раніше буде слідувати своєю внутрішньою логікою. Звичайно, ця конкретна ієрархія досить проста. Перейдемо до категорії сторінок, яка трохи складніше.

2. Одиночна запис

Статті WordPress (наприклад, ця) потрапляють під категорію одиночних записів. На початку цього розділу ми поговорили про деякі файлах шаблонів, які беруть участь у формуванні записи. Однак це були в основному внутрішні елементи. Перш ніж WordPress зможе їх відобразити, він повинен визначити, який файл шаблону використовувати для сторінки в цілому.

Ось як працює ієрархія одиночних записів:

 1. single- {post-type} - {slug} .php
 2. single- {post-type} .php
 3. single.php
 4. singular.php
 5. index.php

Ймовірно, ви не дізнаєтеся деякі з цих файлів шаблонів, тому давайте дамо їм деякий контекст. Спочатку списку single- {post-type} - {slug} .php. Більш зрозумілим прикладом може бути single-product-ca-12.php, в разі інтернет-магазину. Іншими словами, WordPress буде шукати унікальний файл шаблонів для кожного завантаження вами повідомлення в межах своєї конкретної категорії. Якщо платформа не може знайти відповідний шаблон, вона повернеться на крок назад до single- {post-type} .php і так далі, поки неминуче знову не досягне index.php.

На практиці цей підхід дозволяє створювати власні шаблони для окремих записів або продуктів. Однак, якщо ви віддаєте перевагу використовувати один шаблон WordPress для всіх своїх публікацій, для цього потрібен single.php.

3. Статична сторінка

Статично сторінки потрапляють в окрему категорію в WordPress. Наприклад, візьміть сайт Hostinger в цілому. https://www.hostinger.ru - це наша головна сторінка, і при зверненні до неї завантажується шаблон front-page.php. Інші розділи сайту, такі як https://www.hostinger.ru/kupit-hosting-sajtov, відносяться до категорії статичних сторінок.

Статичні сторінки реалізують таку ієрархію:

 1. Призначений для користувача файл шаблону
 2. page - {slug} .php
 3. page- {id} .php
 4. page.php
 5. singular.php
 6. index.php

Зверніть виманили, що перший пункт в списку не є ім'ям файлу. Це тому, що WordPress може розпізнавати кілька типів контенту як статичні сторінки. Наприклад, якщо ви маєте справу з записом, WordPress за замовчуванням буде використовувати ієрархію, про яку ми говорили раніше. Статичні сторінки, з іншого боку (такі як, / kupit-hosting-sajtov), будуть переміщатися прямо на page-slug.php. У нашому прикладі це буде page-kupit-hosting-sajtov.php (якщо такий файл існує).

З цього моменту дана ієрархія працює так само, як і з записами. Якщо немає шаблону для унікальної структури сторінки, WordPress буде шукати той, який відповідає його ідентифікатором, і так далі. Як завжди, в результаті всі шляхи приводять до index.php, якщо ви не знаходите рішення на більш ранніх етапах.

Як ви пам'ятаєте, ми фактично розглянули ієрархію категорій раніше в цій статті як приклад. У будь-якому випадку, давайте розберемо шаблони, які ця ієрархія охоплює по порядку:

 1. category - {slug} .php
 2. category- {id} .php
 3. category.php
 4. archive.php
 5. index.php

Ця ієрархія працює так само, як для одиночних записів і статичних сторінок. WordPress буде шукати шаблон, який є унікальним для категорії, яку ви хочете завантажити, спочатку по імені файлу, що містить його спеціальну частину адреси (slug), а потім, перейде до його ідентифікатором. Якщо цей підхід завершиться невдало, він буде працювати з category.php, а потім archive.php. Зрештою, ваш архів WordPress повинен включати повідомлення з усіх ваших категорій, тому має сенс включити його в цю конкретну ієрархію.

У цьому розділі ми також згадуємо теги WordPress, тому що і категорії і теги є таксономическими елементами. Крім того, їх ієрархії в точності збігаються, за винятком того, що ви замінюєте всі екземпляри категорії 'category' на тег 'tag', і тоді - category- {slug} .php стає tag- {slug} .php і т.д .

5. Довільні (призначені для користувача) типи записів

Якщо ви не знайомі з довільними або користувача типами записів , То має сенс відзначити, що цей тип контенту в основному не підпадає під WordPress класифікації за замовчуванням. Наприклад, якщо ви запустите блог, який фокусується на оглядах, ви можете створити власний тип записів, званий reviews (відгуки), і налаштувати його для включення додаткових функцій.

Однак створення довільних типів записів є темою іншого керівництва. На даний момент досить сказати, що у цих типів контенту є своя ієрархія:

 1. archive- {post_type} .php
 2. archive.php
 3. index.php

Як ви можете бачити, дана ієрархія формується не так чітко, як деякі інші. Проте, як і раніше є кілька рівнів шаблонів, перш ніж перейти до index.php, чого достатньо для створення складних сторінок.

6. Сторінки результатів пошуку

Тепер, в двох останніх категоріях сторінок WordPress, все стає простіше. У нас є результати пошуку, які в більшості випадків надзвичайно прості в своїй компоновці. Ця простота відображена в їх ієрархії:

 1. search.php
 2. index.php

В цьому випадку WordPress відразу перейде до index.php, якщо не може знайти настроюється шаблон для вашої сторінки результатів пошуку. Тим не менше, більшість сучасних тим включатимуть в себе деяку настройку для вашої сторінки пошуку.

7. Сторінка 404 (нічого не знайдено)

Сторінка 404 - це сторінка помилки. Зазвичай ви сподіваєтеся, що ваші користувачі ніколи не побачать ці сторінки, але подбати про них все ж важливо на всякий випадок. Спочатку WordPress не включає настроюються сторінки помилок, але їх досить легко встановити.

Якщо ви створите власну сторінку помилок, WordPress буде шукати її спочатку, як показано в цій ієрархії:

 1. 404.php
 2. index.php

На нашу думку, варто витратити час на створення настроюваної сторінки помилок, якщо на вашому сайті великий трафік. Таким чином, ваші користувачі не будуть перелякані в тих рідкісних випадках, коли з'явиться помилка.

Ієрархія шаблонів WordPress в дії

В цьому останньому розділі ми розглянемо, як ієрархія шаблонів WordPress може працювати в реальній ситуації. Як приклад ми будемо використовувати гіпотетичний сайт.

Уявіть, що ви створили сайт, який включає домашню сторінку, пару статичних сторінок і безліч записів. Ви також використовуєте настроюється тему, яка включає в себе ці файли шаблонів:

 • index.php
 • home.php
 • page.php
 • archive.php
 • category.php

Це невелика і акуратна колекція файлів шаблонів, але її цілком достатньо для роботи сайту. В цьому випадку, якщо б ви відвідали домашню сторінку, WordPress завантажив би шаблон home.php.

Нижче наведені приклади інших сторінок, які ви можете відвідати, і файли шаблонів, які вони будуть використовувати:

 • Випадковий запис завантажила б index.php в якості файлу шаблону, тому що в даній ієрархії немає інших шаблонів.
 • Будь-яка відвідувана категорія буде використовувати файл шаблону category.php, оскільки такий шаблон WordPress є в наявності. Якби його не було, WordPress замість нього завантажив би archive.php.
 • Ваші статичні сторінки використовуватимуть page.php, але вони будуть за замовчуванням переходити до index.php, якщо перший файл не буде доступний.
 • Оскільки серед шаблонів немає сторінки з помилкою, WordPress буде використовувати index.php як шаблон в цій ситуації.

Можна наводити багато прикладів, але цей приклад повинен дати вам уявлення про те, як подібний сайт буде працювати. Які шаблони WordPress використовуватимуть, визначається настройками теми і ієрархіями, про які ми говорили раніше. Сподіваємося, що цей посібник стане гарною відправною точкою, якщо вам знадобиться працювати з ієрархією шаблонів WordPress в майбутньому.

висновок

Ієрархія шаблонів WordPress може здатися складною на перший погляд. Однак в наведених вище розділах ми виклали, які файли шаблонів мають пріоритет один перед одним. Завдяки цій інформації ви будете точно знати, які файли вам потрібно виправити, якщо ви хочете внести зміни в свою поточну тему WordPress.

У вас є питання про ієрархія шаблонів WordPress і їх роботі на вашому сайті? Задайте питання в розділі коментарів нижче!

У вас є питання про ієрархія шаблонів WordPress і їх роботі на вашому сайті?
У вас є питання про ієрархія шаблонів WordPress і їх роботі на вашому сайті?
У вас є питання про ієрархія шаблонів WordPress і їх роботі на вашому сайті?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: