Joomla або Wordpress: що вибрати?

Привіт, шановні читачі і гості LediSeo Привіт, шановні читачі і гості LediSeo! У кожної епохи свої переваги. Пам'ятайте, в молодість наших батьків було модно збирати статуетки слоників - вважалося, що вони приносять удачу і щастя і в результаті практично в кожному будинку були маленькі слоники. Час іде і все змінюється і сьогодні в епоху Інтернету стає дуже престижно мати свій сайт або блог, а ще престижніше за допомогою нього заробляти в мережі . В результаті багато хто з нас намагаються створити своє дітище, як стверджується для цього не потрібні володіння якими - небудь технічними навичками, достатньо вивчити пару трійку навчальних курсів по двигунам і ось ВІН довгоочікуваний ресурс всесвітньої павутини.

Але це сказати легко, а на самому те справі, щоб реально отримати хороший ресурс, який буде приносити прибуток, до створення сайту необхідно підходити серйозно. Це відноситься не тільки до вибору доменного імені, до хосту , До тематики, а й до того, на якому движку він буде функціонувати. Існує ряд популярних безкоштовних систем, які найчастіше вибираються для створення ресурсів. Але який все ж краще - joomla або wordpress? Відповідь на це питання ми і будемо сьогодні шукати.

Відразу уточнюю, що движок - це сленгове назва Content Managment System (CSM) - Система Управління контентом. Кожен з них має свої регаліями і мінусами, які ми зараз і будемо розбирати.

Не знаю чому, але найпопулярнішими двигунами на сьогоднішній день є joomla і wordpress . Може це пов'язано з тим, що курсів з вивчення цих систем дуже багато, де можна дізнатися основи, але не всі тонкощі і особливості, які необхідно враховувати в процесі створення ресурсу.

Я як і більшість починала свій шлях у сфері сайтобудування саме з Joomla, мені потрібен був місяць, щоб вивчити курс і я почала збирати свій перший сайт на joomla . Так, озираючись назад, скільки було скоєно помилок - курс дозволив мені тільки дізнатися основи технічних моментів, але не показав на існуючі проблеми в налаштуванні движка. Це і складності оптимізації сайту під пошукові системи (чистка коду, настройка правильних url сторінок , Дубляж сторінок і так далі). Не знаю чому, але більшість навчальних курсів про це замовчує, а стикаєшся з цим в той момент, коли починаєш займатися просуванням ресурсу.

Так нещодавно мені довелося аналізувати один сайт на joomla, де тільки головна сторінка ресурсу відкривається за двома різними адресами:

http://sitename.ru і http://sitename.ru/index.php

а це вже для пошукових систем дубльований контент. Чим далі аналізувала сайт, тим ставало дуже "весело", мало того, що частина матеріалу в адресному рядку включало ідентифікатор (http://namesite.ru/maw/231-otnoshen.html), так ще частина контенту як адресу мало дату публікації матеріалу. Це при тому, що формування чпу url сторінки було включено.

З wordpress в цьому плані все спочатку простіше - варто один раз налаштувати відображення адреси при установці движка і можна спокійно публікувати статті. Завдяки чому пошуковики швидше і краще індексують ресурси на wordpress. Це ще пов'язано і з тим, що він спочатку легше Joomla в кілька разів, та й дискового простору на хості займає набагато менше. Воно й зрозуміло, адже всі файли движка вміщаються всього в три папки. Joomla ж б'є в цьому плані рекорди по свій складну структуру розміщення папок з модулями, плагінами, скриптами і темами, у якій файлів css style не один. Що в свою чергу ускладнює внесення коригувальних змін.

Адаптувати ресурс на wordpress під свої задумки, запровадивши в файли движка додаткові код, який розширює функціонал движка, набагато простіше. Для цих цілей в Joomla нам доводиться встановлювати додаткові плагіни або модулі.

З усього перерахованого вище ставимо великий плюс wordpress. Поїхали далі….

Існує думка, що адміністративна панель ресурсу на wordpress менш захищена щодо joomla. Маячня повна. Щоб потрапити в адмінку можна набравши http://namesite.ru/administrator - в разі joomla і http://namesite.ru/wp-admin - в разі wordpress. Але існують певні засоби захисту адмінки і про це вже я розповідала. Крім цього, при установці движків необхідно прописувати логін для адміністраторській панелі свій, а не використовувати стандартний admin, що робить більшість авторів з проаналізованих мною ресурсів. При чому логін на joomla Ви можете змінити з адмінки, за умови, що Ви головний адміністратор, а ось на wordpress це зробити так просто не вийти. Для зміни логіна доведеться заходити в базу даних. Хакеру нічого не залишається - як просто підібрати пароль. У цьому раунді нічия.

Переходимо до розгляду адміністративної панелі. Joomla містить величезну кількість кнопочок і пунктиків, що відповідають за різний функціонал. Взяти все те ж опитування, реєстрацію і хто на сайті. Звичайно, знає людині все легко, але новачкові, хто тільки вперше створює ресурс доведеться посидіти і по запам'ятовувати. WordPress підкорює своєю простотою і мінімалізмом - все чітко і ясно. Отже, 2: 0 на користь wordpress.

Додавання контенту значно легше проводити в wordpress, де досить створити рубрику і потім тільки прикріплювати до неї матеріал. У joomla ж нам необхідно для початку створити "Розділ", до якого прив'язуємо "Категорію" і тільки потім проводити публікацію матеріалів. Не дивлячись на практично однаковий редактор, що дозволяє форматувати текст, вставляти картинки це на мій погляд дуже вже незатишно. До того ж, якщо Ви захочете просто вставити в матеріал відео або флеш, то у випадку Joomla нам буде потрібно додаткове розширення, а ось в wordpress це зробити можна простим прописування коду в матеріал в режимі html редагування. Для дистанційній публікації матеріалу в wordpress можна використовувати три програми: windows live writer , OpenOffice.org, Microsoft Word, а для joomla такої можливості немає. Підводимо підсумки даного бою і отримуємо 3: 0 на користь wordpress.

Що стосується вибору шаблонів для сайту, то той і інший движок володіють широким асортиментом як безкоштовних, так і платних варіантів, але .... Шаблони для joomla більш привабливішим чи що, чого не скажеш про wordpress. По цьому пункту joomla ставлю п'ятірку з плюсом. Відредагувати шаблон найлегше для wordpress, де ми точно знаємо який файл відповідає за виведення шапки, бічних панелей, футера, матеріалу, а ось відредагувати шаблон joomla під особисті вимоги автора ресурсу, видалити незатребуваних функції неможливо. Даний раунд завершується з рахунком 4: 1 на користь wordpress.

Можна продовжувати і далі, але все одно в моєму випадку вінок переможця дістанеться wordpress. Його можна використовувати при створенні якого - то великого інформаційного порталу, форуму, інтернет - магазину, соцмережі або новинарів, для цього досить підібрати набір плагінів wordpress. Це ж ми можемо реалізувати і на базі движка joomla, але при цьому треба враховувати, що виникнуть великі проблеми не на стадії технічного створення ресурсу, а при його продвижени і.

Запитавши мене: "Що я виберу для створення сайту? ", - я однозначно відповім wordpress. Так, у мене є кілька ресурсів на joomla - це сайти - візитки, де всього створено кілька сторінок і вони не заповнюються контентом, що дозволяє мені контролювати індексацію і не допускати дублювання контенту. Якщо ж сайт постійно оновлювати, додаючи матеріал, здійснити це буде набагато складніше, я не хочу Вас обманювати, але дублювання контенту - це хвороба joomla і рідко кому її вдається уникнути. Дивно, чому про це не говориться ні в одному навчальному курсі, а треба б.

Прочитавши цей матеріал, не варто поспішати переносити сайт з joomla на wordpress, хоча для цього існують спеціальні розширення. Чому? Зараз поясню.

По - перше, дуже складно знайти реально працюючий плагін, який дозволяє це здійснити, безкоштовно. Мінімальна вартість такого розширення 100 $

По - друге, інтеграції з одного движка на інший ще не означає, що у Вас перенесеться і весь функціонал, тобто - слайдери, фотогалереї, форми контактів і так далі і тому подібне. Все це Вам доведеться самостійно налаштовувати і знаходити спеціальні плагіни, що відповідають Вашим задумки для того чи іншого движка.

По - третє, як би там не було, але сайт вже може бути проіндексовані пошуковим системами і перенесення з одного движка на інший в будь-якому випадку позначиться на його индексировании і ніхто не може гарантувати, що Ви не потрапите в бан. На мій погляд, простіше створити просто новий ресурс подібної тематики, ніж витрачати час на пошуки і рішення проблем з міграцією з joomla на wordpress.

Незважаючи на те, що мені страшенно подобаються як joomla так і wordpress, але я для створення ресурсу вибираю wordpress, за його гнучкість, простоту. У joomla дуже багато "чорних дірок", які можуть піднести сюрпризи і необхідно ДУЖЕ багато часу, щоб вивчити всі нюанси, краще витратити цей час на просування ресурсу на wordpress.

На цьому я сьогодні з Вами прощаюся. Всім удачі і до нових зустрічей. Пока-пока і не забудьте підписатися на оновлення блогу , Що не пропустити чого небудь цікавенького.

З повагою, відчайдушна

Можливо Вам це буде цікаво:

Запитавши мене: "Що я виберу для створення сайту?
Чому?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: