Компонент RusCalendar або створюємо свій календар на Joomla 1.5

  1. Створення та налагодження відривного календаря

Добрий день, шановні читачі і гості LediSeo Добрий день, шановні читачі і гості LediSeo! Створюючи свій блог я планувала на його сторінках ділитися своїм досвідом, розповідати що знаю, але життя показало і іншу сторону блогінгу - не можна зупинятися на досягнутому, треба йти далі і розбиратися в широкому спектрі питань. Як Ви знаєте, я намагаюся максимально докладно відповідати на запитання своїх читачів, пов'язаних з реалізацією якої - то ідеї або ж з установкою розширень для joomla або плагінів wordpress. Мені це самій цікаво, так як завдання, які Ви іноді перед мною ставите мені і в голову не прийшли б. Ось і на цей раз до мене звернулася Світлана з проханням про допомогу в реалізації календаря на joomla 1.5.Казалось б, що складного, але проблема полягала в тому, що необхідно було знайти таке розширення, яке дозволяло б редагувати опис кожного дня під свої інтереси, тобто які пам'ятні дати в цей день, чиї іменини відзначаються і так далі. Що ж я знайшла досить цікаве, на мій погляд, рішення - створення відривного календаря на joomla 1.5, яке відповідає поставленим завданням. А ось як я його реалізовувала і буде розказано в цій статті.

для joomla існує величезна кількість всіляких розширень, які дозволяють виводити різні види календарів, починаючи від пам'ятних днів, у кого сьогодні день народження, спортивних подій. Причому кожне це розширення має найрізноманітніші настройки, тобто Ви можете самостійно заповнювати поля, або ж поєднати з певним сервісом і тоді ... буде Вам щастя. Мені ж необхідно було знайти такий модуль або компонент joomla, щоб можна було створити календар, в якому виводилися іменини на весь рік. Протестувавши і переглянувши масу варіантів, я зупинилася на календарі, який має в кінцевому підсумку вид відривного календаря. Пам'ятайте, раніше у наших бабусь на стінах висіли на початку року такі пухкенькі книжечки і ми кожен день з них виривали листочок з минулою датою і при цьому могли ще й прочитати корисну інформацію? Ось саме такий календар я і пропоную створити за допомогою компонента RusCalendar.

Отже, в першу чергу викачуємо дістрібьютів RusCalendar тут . Розпаковуєте отриманий .zip архів і отримуєте в результаті папку, в якій знаходяться два архіву - mod_ruscalendar.zip і com_ruscalendar.zip. Сom_ruscalendar відповідає безпосередньо за висновок самого календаря, а ось за допомогою mod_ruscalendar можна вивести скорочену версію календаря в бічну колонку сайту. Думаю, зрозуміло.

Далі заходимо в адміністративну панель нашого сайту і натискаємо на вкладку Розширення - Встановити і на сторінці вибираємо тип завантаження

"Завантажити файл пакет", тобто натискаєте на кнопку "Виберіть файл" у вікні вказуєте необхідний архів mod_ruscalendar.zip або com_ruscalendar.zip (не важливо в якій послідовності Ви їх завантажте) і натискаєте на кнопку "Завантажити файл & Встановити". Після цього система Вам повідомить, що файли завантажені успішно, при цьому у Вас у вкладці Компоненти з'являється новий пункт "Календар", після установки com_ruscalendar.

Саме за допомогою цього пункту ми і будемо виробляти основні налаштування нашого календаря на Joomla.

Створення та налагодження відривного календаря

Тепер нам залишилося тільки створити свій календар для joomla тому заходимо у вкладку Компоненти - Календар і потрапляємо на сторінку його створення і редагування.

Насамперед нам необхідно створити сам календар і тому натискаємо на кнопку "Додати" і в що з'явилося поле вводимо потрібне нам назву, в моєму випадку це буде "Іменини", і натискаємо на клавіатурі Enter. Сторінка відразу ж набуває такого вигляду

Перш ніж продовжити давайте подивимося, що тут за що відповідає. Отже:

  • стрілочка 1 - це назва створеного нами календаря. Ви можете одночасно створити кілька календарів і щоб відредагувати необхідний Вам достатньо клікнути по його назві в даному полі.
  • стрілочка 2 - в цьому полі будуть відображатися дні певного місяця, але за замовчуванням це буде Январь.
  • стрілочка 3 - дозволяє вибрати з випав вікна необхідний місяць для редагування.
  • стрілочка 4 - опис створеного нами календаря. Цей пункт обов'язково необхідно налаштувати, інакше календар просто відображатися не буде !!!
  • стрілочка 5 - натиснувши на цю кнопку ми потрапляємо на сторінку, де можемо поставити необхідну інформацію нашого календаря на певний день.

Після того як ми створили календар на joomla відразу ж прописуємо його опис пройшовши за посиланням "Про календар" (стрілочка 4) та у полі прописуємо про що даний календар

Докладно пояснювати кожну кнопку форматування тексту не буду - це Вам все знайоме, залишається тільки в поле "Year" вказати поточний рік і натиснути "Зберегти".

Далі має бути кропітка робота по редагуванню кожного дня місяця в нашому календарі. Натискаємо на кнопку "Редагувати" (стрілочка 5) і потрапляємо на сторінку

Натискаємо на кнопку Редагувати (стрілочка 5) і потрапляємо на сторінку

Поле Тип можна залишити поза заповненим.

Holiday - галочка в даному вікні буде підсвічувати вихідні дні місяця червоним кольором.

День - в цьому полі прописується основна подія цього дня. У моєму випадку я тут вказувала іменинників цього дня.

Короткий опис - тут описуємо цей день. Інформація з даного поля буде відображатися тільки в адміністративній панелі сайту, в такий спосіб

Поле Повний опис - тут прописуємо необхідну нам інформацію, тобто я, наприклад, тут прописала значення імен, іменини яких відповідають даним дня.

Далі йдуть ще два поля Сонце і Місяць, тобто тут слід вказати схід, захід, тривалість дня. Ось ці два поля мені зовсім не підходять для моєї задумки, їх можна видалити, звернувшись до розробників даного компонента, на офіційному сайті http://delajoom.ru/index.php/kommercija-i-partnerstvo, правда за певну плату.

Внісши всі необхідні дані натискаємо на кнопку Зберегти і подібним чином поступаємо з усіма днями року.

Тепер залишається тільки вивести календар на сайт, створивши для нього пункт в меню. Думаю Ви знаєте як додавати пункти меню, але в даному випадку після того як Ви натиснете на кнопку "Створити" на сторінці слід вибрати Календар - Шаблон за замовчуванням

Думаю Ви знаєте як додавати пункти меню, але в даному випадку після того як Ви натиснете на кнопку Створити на сторінці слід вибрати Календар - Шаблон за замовчуванням

Далі все як завжди при створенні нового пункту меню, за винятком одного невеликого пункту "Параметри - Основні"

Далі все як завжди при створенні нового пункту меню, за винятком одного невеликого пункту Параметри - Основні

де вказуємо календар, який буде ставитися до даного пункту меню. Якщо у Вас тільки один календар створений, то він і буде відображатися за замовчуванням. Зберігаємо зміни, внесені пізніше, натиснувши на кнопку "Зберегти".

Оновлюємо сайт і тепер натиснувши на пункт в меню, що відповідає за виведення календаря, ми побачимо приблизно ось таку сторінку

Тут все досить просто і зрозуміло. За допомогою подвійних стрілок ми можемо переміщатися по місяцях в нашому створеному календарі. Одиночна стрілочка переміщує нас по дня місяця. Також ми можемо і самі задати певну дату і натиснувши на кнопку "Вибрати" переглянути цікаву для нас інформацію. А якщо ми натиснемо на посилання в вигляді 2012 рік, то потрапимо ось на таку сторінку,

де натиснувши на будь-яке число місяця відкривається вся задана Вами інформація з даного дня в вигляді відривного календаря.

Також Ви можете вивести календар і в бічну колонку Вашого сайту, для цього лише достатньо активувати в Розширення - Менеджер модулів модуль ruscalendar, звичайним способом. Тобто задавши заголовок, позицію відображення і вибравши в меню Параметри модуля

Тобто задавши заголовок, позицію відображення і вибравши в меню Параметри модуля

назва необхідного календаря і зберігши вироблені ізмененія.В результаті у нас з'являється невеликий календар в колонці бічний.

В результаті у нас з'являється невеликий календар в колонці бічний

Подібним чином Ви можете створити календар для joomla будь-якої тематики, прописавши абсолютно будь-яку інформацію для кожного дня місяця. Як Ви побачили самі робиться це все дуже легко і просто.

На цьому я сьогодні прощаюся, всім удачі і до нових зустрічей. Та й не забувайте підписуватися на оновлення блогу .

З повагою, Наталія Яшина

Можливо Вам це буде цікаво:

Пам'ятайте, раніше у наших бабусь на стінах висіли на початку року такі пухкенькі книжечки і ми кожен день з них виривали листочок з минулою датою і при цьому могли ще й прочитати корисну інформацію?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: