Моя добірка корисних плагінів для WordPress

 1. AddQuicktag
 2. Akismet
 3. Anti Internet Explorer 6 Plugin
 4. Blubrry PowerPress
 5. CodeColorer
 6. Comment Form Quicktags
 7. Configurable Tag Cloud
 8. Disable All WordPress Updates
 9. Disqus Comment System
 10. FD Feedburner Plugin
 11. Google XML Sitemaps
 12. IP Filter
 13. Lightbox Plus
 14. Limit Login Attempts
 15. Maintenance Mode
 16. No Self Pings
 17. PHP Code Widget
 18. QIP Smiles
 19. RSS No More
 20. Redirection
 21. Rus-To-Lat
 22. Simple Counters
 23. Stealth Login
 24. Subscribe To Comments
 25. Two Columns Archive
 26. WP Minify
 27. WP-Optimize
 28. WP-PageNavi
 29. WP-Polls
 30. WP Super Cache
 31. Wickett Twitter Widget
 32. Yet Another Related Posts Plugin

Я знаю, що ви бачили вже понад 9000 подібних заміток. Просто потрібно було щось робити з чернеткою цієї посади, а то він вже пів року очі мені муляє. Видаляти було шкода, оскільки я періодично ним користувався, так що довелося довести до розуму і опублікувати. Можливо, вас утішить ту обставину, що тут зібрані дійсно корисні плагіни, якими я сам користуюся або принаймні колись користувався.

Імена плагінів впорядковані за алфавітом, щоб було простіше шукати. Посилання на відповідні сторінки каталогу плагінів не ставлю. Ні, мені не шкода посилань, просто плагіни я встановлюю через адмінку WordPress.

AddQuicktag

Цей плагін дозволяє додати свої кнопки в редактор постів. Спочатку з його допомогою я додав кнопку з тегом h3, який я використовую для розбиття на параграфи довгих заміток (включаючи цю). Потім я зробив кнопку «nobr», що обрамляє виділений текст таким кодом:

<Span style = "white-space: nowrap;" > Тут йде текст </ span>

Цей код я використовую, щоб рядки типу «C ++" не розбивалися при перенесенні. Ми ж за правильну типографіку і валідний HTML, чи не так?

Ще WordPress іноді косячіт з автоматичною заміною лапок в тексті поста. Цю проблему я також вирішив за допомогою AddQuicktag, додавши в редактор лапки у вигляді «ялинок». На даний момент у мене є ще 4 додаткові кнопки, але вони не такі цікаві, як уже названі.

Akismet

Прекрасний плагін для фільтрації спаму без використання будь-яких Captcha або премудростей з JavaScript. Свого часу я не хотів його використовувати. В основному, тому що мені було ліниво реєструватися на akismet.com . Крім того, були побоювання, що блог після включення Akismet почне гальмувати.

Зараз я розумію, що помилявся. Akismet - дуже «легкий» плагін, який позбавить вас від 99% спаму. А б про льшего ефекту все одно не досягти, оскільки так чи інакше доводиться підчищати ручної спам або коментарі, залишені неадекватними людьми. Виняток - ситуація, коли коментарі зовсім відключені.

Anti Internet Explorer 6 Plugin

Перенаправляє відвідувачів, які використовують Internet Explorer 6, на сторінку з пропозицією поставити браузер свіжіше. Якщо ви коли-небудь займалися версткою, намагаючись при цьому домогтися нормального відображення сторінок в IE6, то уявляєте, яке це «задоволення». Особисто я віддаю перевагу поберегти свої нерви і просто пропонувати користувачам IE6 оновити свій браузер. Тим більше, що людей, які використовують IE6, в наші дні вже зовсім мало.

Якщо з якихось причин плагін у вас не заробив, або ви використовуєте движок, відмінний від WordPress, то можете просто додати в заголовок свого сайту такий код:

<! - [if lte IE 6]>
<META
HTTP-EQUIV = "Refresh"
CONTENT = "0; URL = http: //www.timo-ernst.net/stop-the-ie6">
<! [Endif] ->

А якщо вам не дає спокою те обставина, що на сторінці з пропозицією оновити браузер важить чиясь реклама, можете використовувати одну з альтернативних заглушок .

Blubrry PowerPress

плагін для подкастингу . Додає стрічку, відповідну тредованіям iTunes (в тому числі дозволяє вказати посилання на обкладинку розміром 600 × 600), вбудовує в пости аудіо і відео-плеєри. Притому, кілька версій. Залежно від підтримки браузером HTML5 і Flash буде використаний той чи інший плеєр. Таким чином, звук на сторінці запрацює у всіх. Підтримує купу форматів. Дуже гнучкий в налаштуванні - дозволяє вказати, в якому саме місці в пості буде відображатися плеєр, вести кілька незалежних подкастів, кожен зі своїм фідом, і багато іншого. За посиланням на mp3 файл вміє сам визначати його розмір, а також тривалість випуску.

CodeColorer

Хороший плагін для підсвічування вихідного коду від Дмитра Штефлюка . В налаштуваннях плагіна, крім іншого, можна вибирати теми. Майже за два роки використання CodeColorer я зіткнувся тільки з однієї справжньою проблемою - браузер Opera при копіюванні вихідного коду на Haskell додає в початок кожного рядка зайвий пробіл, що робить код неробочим. При установці плагіна має місце невелика тонкість, про яку я свого часу писав . Врахуйте також, що при використанні цього плагіна ваш сайт не пройде валідацію CSS .

Comment Form Quicktags

WordPress дозволяє використовувати в коментарях обмежений набір HTML-тегів. При цьому відвідувачам пропонується вводити HTML-код вручну. Плагін Comment Form Quicktags додає в форму коментування кнопки для більш зручної роботи з HTML.

Configurable Tag Cloud

Додає дуже гнучкий віджет для виведення рубрик та / або міток. В налаштуваннях можна вказати розмір шрифту, критерій і порядок сортування посилань, формат виведення і багато іншого. Наприклад, за допомогою цього плагіна можна виводити мітки, відсортовані за кількістю постів від більшого до меншого, у вигляді звичайного списку. На момент написання замітки, так було зроблено в цьому блозі. Поруч з назвою мітки (або рубрики) можна виводити чи не виводити кількість постів, що мають цю позначку. Мітки / рубрики, що знаходяться ближче до кінця списку, можна зробити менше і / або світліше тих, що знаходяться на початку списку.

Disable All WordPress Updates

Я кілька разів стикався з тим, що чергове оновлення блогу ламало якийсь функціонал. І що найсумніше, розробники WordPress зазвичай не поспішають такі речі лагодити. Мовляв, у нас буде новий реліз через три місяці, в ньому проблема буде усунена. Даний плагін повністю відключає оновлення WordPress, а також полігонів і шаблонів. Призначений для тих, хто самостійно здатний подбати про безпеку свого блогу і для кого стабільність движка набагато важливіше нових фичей (і багів), що виходять з апдейтами.

Disqus Comment System

Плагін, прикручувати до блогу систему коментарів Disqus . Disqus хороший тим, що багатьом відвідувачам вашого блогу не доведеться вводити логін і e-mail для того, щоб залишити коментар. Також Disqus бере на себе фільтрацію спаму, розсилку поштових повідомлень і багато інших функцій, завдяки чому знижується навантаження на сервер.

Поганий Disqus тим, що іноді (дуже рідко!) Сервіс буває перевантажений, що позначається на швидкості завантаження сторінок вашого блогу. Можуть виникнути проблеми з валідацією HTML . Також слід врахувати, що при видаленні Disqus коментарі у вашому блозі з деревовидних стають плоскими.

Важко дати однозначну відповідь, чи варто використовувати Disqus або не варто. Як зазвичай, все залежить від конкретного випадку .

FD Feedburner Plugin

Плагін для перенаправлення користувачів з адреси RSS-стрічки вашого блогу на стрічку в FeedBurner. Раніше для настройки такого перенаправлення на новому сайті мені доводилося дописувати в .htaccess щось на кшталт:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond% {HTTP_USER_AGENT}! FeedBurner
RewriteRule ^ feed \ / $ http://feeds.feedburner.com/eaxme [L, R = 301]
</ IfModule>

За допомогою FD Feedburner Plugin можна все налаштувати через адмінку сайту, без болісного згадування пароля від FTP / SSH або роботи через кривої файловий менеджер в адмінці хостингу.

Google XML Sitemaps

Плагін для генерації файлу sitemap.xml . Наскільки я розумію, основна цінність останнього полягає в тому, що при виправленні старих постів пошукові системи швидше дізнаються про внесені зміни і переіндексіруют відповідні сторінки.

IP Filter

Блокує доступ до блогу по IP адресам. Підтримує IPv6 і маски в стилі 10.1.0. *. Можна налаштувати повідомлення, яке буде бачити заблокований користувач (з використанням HTML або без). Плагін має два режими - «пускати всіх, крім" і "не пускати нікого, крім". Незамінна річ у випадках, коли не справляються антіспам- або антібрутфорс-плагіни.

Lightbox Plus

За допомогою плагіна Lightbox Plus можна зробити так, щоб при кліці по прев'юшки картинки з'являлося спливаюче вікно з повнорозмірною картинкою. Це набагато зручніше і ефектніше, ніж:

<A href = "./fullsize.png"> <img src = "./preview.png" alt = "" /> </ a>

А ще Lightbox Plus - це відмінне рішення для тих, хто хоче побудувати галерею на базі WordPress. Демо можна подивитися тут .

Limit Login Attempts

Обмежує максимальну кількість спроб залогінитися в адмінку WordPress з одного IP за певний проміжок часу. По мережі вже давно гуляють роботи, що підбирають паролі до блогів на WordPress. Так що в наш час цей плагін - must have.

Maintenance Mode

Плагін, що дозволяє включити на сайті режим «у нас ведуться технічні роботи». Крім повідомлення користувачів, плагін вміє повертати 503-ю помилку, для чого потрібно поставити відповідну галочку в налаштуваннях. Серед інших налаштувань хочеться відзначити можливість вказати, скільки залишилося до закінчення технічних робіт і підключення 503.php вашого шаблону (якщо є).

No Self Pings

Коли в черговий замітці ви посилаєтеся на попередні пости в своєму блозі, WordPress посилає сам собі повідомлення, мовляв хтось послався на такі-то замітки. Малоймовірно, що вам цікаво, з яких IP-адрес ви самі на себе послалися. Після активації плагіна No Self Pings блог буде реагувати тільки на повідомлення з інших сайтів.

PHP Code Widget

Додає віджет з можливістю виконання PHP-коду. Може стане в нагоді, наприклад, на сайтах, продають посилання з головної сторінки. Виводимо список рубрик, а в кінці, якщо is_home (), розміщуємо зовнішні посилання.

QIP Smiles

Плагін для використання в коментарях смайликів «в стилі QIP». Те, що треба для підтримки в блозі веселою атмосфери.

Цього плагіна немає в офіційному каталозі, так що качаємо звідси .

RSS No More

Після активації цього плагіна в RSS-стрічку будуть потрапляти тільки частини постів, що знаходяться до тега <! - more ->. За замовчуванням WordPress кидає туди або пост цілком, або перші N символів - в залежності від налаштувань.

Redirection

Дозволяє налаштовувати перенаправлення з адмінки WordPress. Можна налаштувати збіг по URL, реферера і User-Agent. Крім перенаправлення на заданий URL вміє видавати помилку 404 і перекидати на випадковий пост.

Rus-To-Lat

Плагін для автоматичної генерації ЧПУ на латиниці. Особисто мені посилання на кирилиці не подобається через те, що багато браузери замість них відображають абракадабру в urlencode. Радує, що в плагін тепер можна ставити через адмінку WordPress, а також те, що в останніх версіях виправили помилку з обробкою лапок.

Simple Counters

Вам доводилося ламати голову над тим, де розмістити кнопки «підписатися на RSS» і «стежте за мною в Twitter»? Може, внизу кожного поста? Або краще в сайдбарі? Ще цікаве питання - звідки, власне, взяти ці кнопки? На допомогу приходить плагін Simple Counters.

Просто, красиво і голову ламати не потрібно.

Stealth Login

За замовчуванням для входу в адмінку WordPress потрібно залогінитися за адресою example.ru/wp-admin/. Плагін Stealth Login робить дуже просту річ - змінює адресу сторінки для входу. Нова адреса задається в настройках плагіна. Прекрасне доповнення до плагіну Limit Login Attempts.

Subscribe To Comments

Плагін додає можливість підписуватися на коментарі до певного посту за допомогою електронної пошти (див скріншот до плагіну QIP Smiles). Не знаю, як ви, а я віддаю перевагу підписуватися саме таким чином, а не по RSS, щоб не засмічувати Google Reader. Очевидно, якщо ви використовуєте Disqus, цей плагін вам не потрібен.

Two Columns Archive

Ось так нескромно я взяв і пхнув в цю добірку плагін, мною ж самим і написаний. Він додає новий віджет, призначений для виведення архіву блога по місяцях в дві колонки . Стане в нагоді для блогів з широким сайдбарі і багатою історією. плагін є в каталозі плагінів на wordpress.org. Детальніше про плагіні Two Columns Archive можна прочитати в цій замітці .

WP Minify

Зменшує розмір HTML-коду на сторінках вашого блогу шляхом видалення коментарів, зайвих пробілів і тп. При цьому швидкість генерації сторінки сповільнюється не так вже сильно (що в поєднанні з WP Super Cache насправді нікого не хвилює). Крім HTML плагін також вміє стискати CSS і JavaScript. Плагін позитивно впливає на ранжування в Google і викликає у читачів з повільним інтернетом почуття, що про них піклуються.

WP-Optimize

Один з моїх найулюбленіших плагінів. Призначений для чищення бази даних. Видаляє спам-коментарі, ревізії (виправлення) постів, проводить оптимізацію таблиць. На момент написання цих рядків, WP-Optimize повідомляв, що у мене в блозі є 319 ревізій постів, які можна видалити. Після їх видалення БД зменшилася на 3.7 Мб. Такі чистки я виробляю 2-3 рази на місяць протягом півтора років. Виходить, якби я не видаляв ревізії, база зараз важила б як мінімум на 100 Мб більше.

WP-PageNavi

Класика жанру. Дозволяє додати ось такі посилання для більш зручного перегляду архіву блога:

На мій погляд, єдина реальна користь від цього плагіна полягає в тому, що він дозволяє додати більше сторінок в SAPE.

WP-Polls

Плагін для проведення опитувань. Опитування можна розміщувати в сайдбарі або в нотатках. Може бути корисний на великих сайтах і то за умови, що його власник вміє правильно проводити опитування і інтерпретувати результати (відкриваємо Авінаша Кошика ). У звичайних блогах, на мій погляд, він не особливо потрібен.

WP Super Cache

Плагін для кешування сторінок. Може сильно знизити навантаження на сервер, особливо в дні публікації нових заміток. А також неслабо спантеличити власника блогу, який намагається внести невеликі правки в шаблон, а не виходить. До тих пір, поки він не згадає про кешуванні. При бажанні за допомогою цього плагіна ви можете зробити так, щоб користувачі в 99% випадків отримували статику через mod_rewrite і PHP взагалі не смикався. Див також перекладну серію статей про оптимізації WordPress .

Wickett Twitter Widget

Придатний віджет, що відображає ваші останні твіти. Працює спритно, має гнучкі настройками, індексується пошуковими системами, дружить з CSS вашого блогу. Про що ще можна мріяти?

Yet Another Related Posts Plugin

Ще один популярний плагін. Виводить в кінці кожної замітки список «схожих» заміток. «Схожість» визначається по використовуваних в постах мітках, заголовкам і іншими ознаками - залежно від налаштувань. Користь від нього вельми сумнівна. Хоча на новинних сайтах в принципі може і стати в нагоді.

Є пропозиції, які ще життєво необхідні плагіни слід сюди додати?

доповнення: Підбірка придатних безкоштовних шаблонів для WordPress

Мітки: WordPress , блогінг , сайтостроєніє .

Ми ж за правильну типографіку і валідний HTML, чи не так?
Може, внизу кожного поста?
Або краще в сайдбарі?
Ще цікаве питання - звідки, власне, взяти ці кнопки?
Про що ще можна мріяти?
Є пропозиції, які ще життєво необхідні плагіни слід сюди додати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: