Модель об'єктивного рейтингу блогів

Гостьовий пост про рейтинги блогів і їх об'єктивність від kiber_ua - одного з авторів блогу «Два мільйонера»: http://www.2millionera.com

Ні для кого не секрет, що Інтернет буквально «рясніє» різними рейтингами, зокрема, рейтингами блогів. Рейтинги - це добре, вони дозволяють потенційним рекламодавцям вибрати якісний майданчик, а читачі можуть дізнатися, хто на даний момент з блогерів авторитетніше, «крутіше» і т.д. Але є одне маленьке «АЛЕ» - практично всі рейтинги не є об'єктивними. Справа зовсім не в тому, що власники цих рейтингів можуть штучно накручувати показники того чи іншого блогу - самі показники рейтингу не є об'єктивними.

Для прикладу візьму рейтинг блогів http://top.pr-cy.ru . У нього закладена модель обчислення рейтингу по передплатникам, але не мені Вам розповідати, як легко можна накрутити кількість передплатників і тим самим зайняти ТОП. Така модель рейтингу не є об'єктивною, я б навіть назвав її поверхневої. От якщо взяти модель рейтингу блогів рунета від Яндекса, то можемо стверджувати, що вона значно об'єктивніше, швидше за все, сама об'єктивна з усіх, що є, адже як кажуть «яндексоіди», їх рейтинг блогів враховує велику кількість показників, але як вираховується рейтинг, ніхто не знає.

Мені, як фахівцю з економіко-математичного моделювання, SEOшніку і блогеру, давно хотілося підібрати таку модель для оцінки рейтингу блогів, яка могла б максимально об'єктивно оцінити рейтинг того чи іншого блогу. Я вирішив не «винаходити велосипед», а пошукати готові моделі рейтингового оцінювання і вибрати найбільш підходящу.

Мій вибір припав на модель рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів. Нехай Вас не лякає формула, я все поясню - все дуже просто.

Нехай Вас не лякає формула, я все поясню - все дуже просто

де:

R - це інтегрований кількісний показник якості блогів (рейтинг);

а - це один з показників блогу;

k - масовий коефіцієнт відповідного показника блогу.

Чим більше буде показників, тим об'єктивніше буде рейтинг. Але як же правильно розрахувати масовий коефіцієнт для кожного з показників блогу? Єдиним виходом з цієї ситуації я бачу підключення відповідних експертів до створення даного рейтингу. Експертами можуть бути маркетологи. Кому ж, як не їм краще за все знати, які показники блогу і в якій мірі впливають на його віддачу. Наприклад, кількість передплатників на блог легко накрутити, значить, масовий коефіцієнт такого показника, як кількість передплатників повинен побут менше, ніж, наприклад, масовий коефіцієнт кількості пошукового трафіку за місяць.

Якщо взяти Рейтинг блогів: індекс впливу, адреса якого http://famarate.com , То нескладно помітити, що показників при розрахунку індексу впливу всього 3 - це дані feedburner, twitter, і кількість відвідувачів за версією liveinternet. Очевидно, що ці показники мають велику цінність для рекламодавців, але є і непрямі показники, які говорять про «крутості» того чи іншого блогу. Я вважаю, що до вище згаданих трьох показниках можна додати:

  • тИЦ;
  • PR;
  • кількість сторінок в індексі пошукових систем;
  • кол-во зовнішніх посилань.

Поясню, чому я так вважаю. тИЦ і PR говорять про якість посилальної маси - це значить, що на болг посилаються авторитетні тематичні ресурси і трафік, що йде по посиланнях, як правило тематичний. К-ть сторінок в індексі говорить про кількість матеріалу на блозі і чим більше матеріалу має блог, тим довше на ньому повинні залишатися відвідувачі, отже і ефект від реклами повинен бути більше. Зовнішніми посиланнями може бути як корисна інформація, так і звичайна реклама, тому потрібно правильно визначити масовий коефіцієнт цього показника.

Якщо враховувати всі показники, то індекс впливу повинен враховуватися не в кількості людей - це повинно бути звичайне число (індекс) і чим воно більше, тим вище авторитет ресурсу. Природно, що для більш високої об'єктивності можна підібрати і інші показники.

Щоб здійснити ідею на рахунок такого рейтингу блогів, доведеться розробляти відповідний скрипт. При комерційному підході все це окупиться з лишком. Піар і вручення рейтингу блогів, як самого об'єктивного або одного з найбільш об'єктивних не залишать його без уваги рекламодавців.

Підводячи підсумки, хочу сказати, що для мене особисто, так і, напевно, для багатьох з вас, дорогі читачі, рейтинг блогів рунета від Яндекса, мабуть, самий об'єктивний на сьогоднішній день. Які показники для оцінки рейтингу використовують «яндексоіди», залишається тільки здогадуватися.

До речі, на форумах і блогах відбувається багато дискусій про те, які ж показники блогів є найважливішими для рейтингу і люди ніяк не можуть прийти до спільного знаменника в цій справі. Але очевидно одне, показників багато і всі вони важливі в якійсь мірі.

---

Додам трохи від себе Додам трохи від себе. Дискусії про рейтинги серед мого кола спілкування активно виросли після запуску рутвіттера , І вже є досвід використання в рейтингах різних SMM і SEO показників, а так само некотрое бачення «ефективності» різних підходів.

Звичайно прості рішення - по одному показнику або за сумою декількох - не самий об'єктивний варіант, але і комплексні - з оценнкой ряду параметрів також схильні до різного роду накруток. Як мені здається, потрібно в результаті давати якийсь вихідний параметр, не розкриваючи алгоритму підрахунку і впливовість окремих показників - як це робить Яндекс. Що включити в алгоритм? Звичайно основні канали поширення інформації, деякі SEO показники, SMM характеристики.

Мушу зауважити, що на відміну від багатьох інших рейтингів top.pr-cy.ru може похвалитися трафіком і участь в ньому дуже вигідно. Сьогоднішні рейтинги блогів в більшості своїй кожен займає певну нішу: так, потрібні комплексні сервіси, але не менш важливі і необхідні прості рішення.

До слова, на FamaRate.com на ваші прохання додано 2 нових інформера: кнопка, схожа на фідбернер і інформер вартості блогу. Поки схема розрахунку для нього примітивна = індекс впливу (кількість аудиторії) * 10 рублів.

Але як же правильно розрахувати масовий коефіцієнт для кожного з показників блогу?
Що включити в алгоритм?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: