Нативная реклама в контент-маркетингу

 1. Розберемося з визначеннями
 2. трохи статистики
 3. Де і як розміщувати нативну рекламу?
 4. Блоги
 5. ЗМІ
 6. YouTube
 7. Соціальні мережі
 8. Приклад з практики
 9. висновок

Чи часто буває так, що ви читаєте пост в соцмережі, переходите за посиланням в ньому, а потім розумієте, що це реклама? Це поширена ситуація. А бувало таке, що ви робили покупки за рекомендаціями відомих відеоблогеров або відвідували сайти, які вони згадували? Якщо так, то ви стали «жертвою» нативной реклами! Але не турбуйтеся - вона впливає на більшість інтернет-користувачів.

Маркетологи часом настільки майстерно використовують цей інструмент просування, що відрізнити «натівку» від основного контенту сайту не під силу навіть професіоналам. Сьогодні ми поділимося секретами створення успішної нативной реклами.

Розберемося з визначеннями

Природна (нативна) реклама (від англ. Native advertising) - це спосіб привернути увагу до рекламованого об'єкту в контексті майданчики і інтересів користувачів. Її сприймають як частину проглядається сайту і не ідентифікують як рекламу, вона не викликає у користувачів відторгнення.

Є думка, що контент-маркетинг і нативная реклама - це тотожні поняття. Насправді, це не так. Контент-маркетинг - більш широке поняття, це сукупність маркетингових прийомів просування продукції або послуг. Нативная реклама - це один з інструментів, за допомогою якого може бути реалізований контент-маркетинг.

Нативная реклама використовується не тільки в контент-маркетингу. Її дуже часто можна зустріти в кінофільмах, серіалах, ТВ-шоу, на масових заходах, концертах, спортивних подіях і т.д.

Кадр з фільму «Термінатор 2» з нативної рекламою «Pepsi» Кадр з фільму «Термінатор 2» з нативної рекламою «Pepsi»

Контент-маркетинг переважно будується саме на нативной рекламі. Вона дозволяє без зайвого нав'язування запропонувати товар споживачам, розповісти про компанію, мотивувати користувачів не тільки дочитати пост до кінця, але і перейти по розміщеної посиланням. Одна природна публікація в правильному місці і в правильний час може забезпечити CTR на рівні 4, 5, 10 або навіть 20%.

трохи статистики

Перспективність нативной реклами підтверджується статистикою.

згідно з дослідженням BI Intelligence , До 2018 року дохід від нативної реклами в США складе більше 20 млрд дол., Що в 2 рази вище за показник 2015 року. Домінувати, як і сьогодні, буде контент в соцмережах.

Доходи від нативної реклами в США Доходи від нативної реклами в США

Результати дослідження про стан B2B контент-маркетингу в 2016 році, проведеного CMI / MarketingProf, також підтверджують високу результативність нативной реклами: 35% від 1 102 опитаних маркетологів і власників бізнесу називають її одним з найуспішніших платних способів реклами.

Догляд рекламодавців від традиційної прямої реклами обумовлений зниженням її ефективності. Користувачі просто перестають помічати рекламні повідомлення та банери. Особливо це стосується молоді. згідно з дослідженням агентства Reuters , В 2016 році в США у 44% користувачів у віці від 18 до 24 років встановлений Ad-Block, в Німеччині - у 48%, в Польщі - у 60%.

Питома вага користувачів, що використовують Ad-Block,% Питома вага користувачів, що використовують Ad-Block,%

Основна причина, по якій користувачі встановлюють блокування реклами, - в тому, що вони [дослівно з дослідження Reuters] «ситі по горло рекламою, відволікає від перегляду контенту». У той же час, за інформацією порталу AdWeek, 72% користувачів не вважають нативную рекламу дратівливою, а 86% готові змиритися з її існуванням заради безкоштовного контенту. Це означає, що лояльність до нативної рекламі набагато вище, ніж до традиційної.

Де і як розміщувати нативну рекламу?

Існує багато форматів і майданчиків для нативної реклами. По суті, скрізь, де є контент, можна її розмістити. Тут ми розглянемо найбільш підходящі для цілей контент-маркетингу способи розміщення «натівкі».

Блоги

Блогери користуються довірою. На сайти, які вони рекомендують, переходить багато читачів. А все тому, що аудиторія тут чуйна і мотивована. Є різні підходи до розміщення реклами. Найпоширеніший - публікація статей. Це можуть бути огляди і порівняння товарів або послуг, Лайфхак, поради та рекомендації.

У блозі KtoNaNovenkogo крім оплачених публікацій є меню «Використовую для заробітку» з рекламою У блозі KtoNaNovenkogo крім оплачених публікацій є меню «Використовую для заробітку» з рекламою

Користувачів блогів особливо цікавить особистий досвід. Реклама в таких статтях добре сприймається, а часом навіть не помічається. Такий підхід дуже ефективний для маркетингових цілей:

Нативная реклама в контент-маркетингу Нативная реклама в контент-маркетингу

Іноді на сайтах може публікуватися список партнерів або корисних ресурсів. Якщо ці ресурси дійсно цікаві та корисні користувачам, то ефект від розміщення реклами однозначно буде:

Список партнерів програми «Школа ремонту» Список партнерів програми «Школа ремонту»

При публікації статей в блогах пам'ятайте, що інформація про компанію не повинна нав'язуватися. Для того щоб реклама була нативной, потрібно використовувати рекомендації або просте згадування.

ЗМІ

Перевага ЗМІ - у великому миттєвому охопленні аудиторії. Нативная реклама в популярних охватних інтернет-виданнях дає хороші результати і працює на підвищення впізнаваності, відокремлення від конкурентів, залучення нових клієнтів. Додатковий профіт від таких розміщень - SEO-ефект: природні посилання з авторитетних ресурсів впливатимуть на ранжування сайту рекламодавця в пошукових системах і приводити трафік через довгий час після публікації.

Однак важливу роль в подібному розміщенні грає формат реклами. Розглянемо для прикладу нативную рекламу на сайті «Комсомольської правди»:

Посилання на рекламу нічим не відрізняється від посилань на «рідний» контент Посилання на рекламу нічим не відрізняється від посилань на «рідний» контент

Після кліка по посиланню користувач потрапляє на Лендінгем двох житлових комплексів (в Сочі і Краснодарі) на сайті «Комсомольської правди»:

Рекламний Лендінгем на сайті ЗМІ - оригінальне рішення Рекламний Лендінгем на сайті ЗМІ - оригінальне рішення

Рішення оригінальне і, найімовірніше, матиме якийсь результат. Але наскільки він буде хороший, прогнозувати складно. На це є як мінімум дві причини:

 • недостатній таргетинг. Так, реклама розміщена в розділі «Нерухомість». Але читати цей розділ можуть і ріелтори, і бажаючі продати квартиру, і бажаючі купити квартиру в Москві, а не в Сочі, і просто цікаві;
 • немає позначки про рекламу. Читач, натискаючи на посилання, передбачає отримати повноцінний огляд, а за фактом бачить рекламу з коротким інформаційним посилом. По суті, ЗМІ вводить читача в оману, а «розрив» між очікуванням і фактом тягне розчарування і зниження лояльності як до рекламодавця, так і до джерела.

Як з цим боротися? Таку проблему сплаченого контенту вирішує позначка його як спонсорського. Рекламодавець не втрачає нічого, оскільки свого цільового користувача реклама все одно приверне, а ЗМІ при цьому збереже авторитетність.

Приклад зарубіжних колег:

Позначка рекламних статей на сайті «The Washington Post» Позначка рекламних статей на сайті «The Washington Post»

Можна використовувати написи: «Стаття від спонсора», «Новини компаній», «Рекламна запис», «Новини партнерів» і т. П.

Рекламні пости на BuzzFeed позначають «presented by Рекламні пости на BuzzFeed позначають «presented by ...»

YouTube

Відео привертає більше уваги, ніж текст. Тому нативная реклама в роликах широко використовується. Вона може бути різних типів: рекомендація, згадка, product placement.

Product placement логотипу «Лукойл» в блозі «Великий тест-драйв» Product placement логотипу «Лукойл» в блозі «Великий тест-драйв»

Нативная реклама в відеороликах сприймається легко. Автори її часто обіграють з гумором, турботою, теплим ставленням, і це підвищує лояльність до бренду.

Соціальні мережі

Instagram, ВКонтакте, Twitter, Facebook та інші соцмережі дають можливість розміщення природної реклами в стрічках новин. Виглядає вона як звичайні пости користувачів, тільки з позначкою «Рекламна запис». Якщо пост містить інтригуючий заголовок і текст, то він однозначно знайде відгук у аудиторії, тим більше що в соцмережах можна точно націлити.

Приклад рекламного поста в ВК Приклад рекламного поста в ВК

Крім рекламних постів можна замовляти пости від імені адміністраторів спільнот. Ці записи вже не містять позначку «Реклама» і є частиною природного контенту. Тут важливо грамотно обіграти зміст посту, щоб по ньому були переходи.

Приклад з практики

В агентство «Альфа-контент» звернулася компанія з виробництва ревізійних люків. Вдала публікація поста в паблік ВК «Школа ремонту» привела 582 відвідувачів на сайт при охопленні 14302 чол.

Цей пост забезпечив CTR = 4,07%, що дуже добре для ВК Цей пост забезпечив CTR = 4,07%, що дуже добре для ВК

висновок

Крім розглянутих типів майданчиків, нативний контент широко використовується на форумах, в тематичних спільнотах, «отзовіках», каталогах. У кожному разі буде своя специфіка розробки контенту, адже він повинен гармонійно вписуватися в тематику і концепцію майданчики, не викликаючи відторгнення у користувачів. У підсумку «натівка» забезпечує більш високу конверсію, ніж приїлися банери і інші види прямої реклами.

А бувало таке, що ви робили покупки за рекомендаціями відомих відеоблогеров або відвідували сайти, які вони згадували?
Де і як розміщувати нативну рекламу?
Як з цим боротися?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: