Noindex і Nofollow: найдокладніша довідка від Q-SEO

 1. Що таке тег <noindex>
 2. Що таке атрибут rel = "nofollow"
 3. Тег noindex і атрибут rel = "nofollow"
 4. Мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />
 5. Як поєднувати meta name = "robots" з robots.txt і в чому принципова різниця
 6. Коментарі

В першу чергу давайте почнемо з того, що існує кілька принципово різних понять: тег <noindex>, атрибут rel = "nofollow" і мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />. У цій статті ми детально розберемося з їх визначеннями і призначені.

Що таке тег <noindex>

<noindex> ... </ noindex> - тег, який запропонували використовувати пошукові системи для заборони індексації укладеного в нього контенту. Даний тег не входить в офіційну специфікацію гіпертекстової розмітки веб-сторінок формату html.

Важливо: розпізнається він лише пошуковими системами Яндекс і Рамблер. Google не відноситься до числа пошукових систем, які розуміють цей html тег.

Що таке атрибут rel = "nofollow"

rel = "nofollow" - значення, яке забороняє пошуковим системам переходити по посиланню, в якій використовується даний атрибут.

Нижче будуть розглянуті всі приклади використання тега <noindex> і атрибута rel = "nofollow".

Тег noindex і атрибут rel = "nofollow"

Тег <noindex> для посилань

Даний тег можна використовувати для закриття посилань від індексації. Ось так це буде виглядати в коді сторінки:

<Noindex> <a href = "http://site.com/"> текстссилкі </ a> </ noindex>

Тег <noindex> для контенту

Даний тег можна використовувати і для закриття контенту від індексації. Існує два способи. У коді сторінки це буде виглядати так:

<Noindex> Текст, запрещённийкіндексірованію </ noindex>

<! - noindex -> Текст, запрещённийкіндексірованію <! - / noindex ->

Але варто пам'ятати, що даний тег розуміють тільки пошукові системи Яндекс і Рамблер. Його властивості не поширюються на Google. Тому, якщо на вашому сайті є неякісний контент, закрити його таким способом можна тільки від роботів Яндекса і Рамблера.

rel = "nofollow" для посилань

Даний атрибут, найчастіше, використовується оптимізаторами в тому випадку, якщо вони хочуть, щоб пошукові системи не враховували наявність вихідної посилання, як фактор передачі ваги, але посилання все одно буде вивчена роботом. Ось як це виглядає в коді:

<A href = "http://site.com/" rel = "nofollow"> текстссилкі </ a>

Зазвичай, це доречно тоді, коли посилання проставляються автоматично, наприклад, в коментарях. Якщо ви не можете або не хочете поручитися за зміст сторінок, на які ведуть посилання з вашого сайту, слід вставляти в теги таких посилань rel = "nofollow". Такий атрибут розуміють і Google-боти і Яндекс-боти, а в довідках пошукові системи пишуть наступне:

com/webmasters/answer/96569?hl=ru> https://support.google.com/webmasters/answer/96569?hl=ru
xml?lang=ru> https://yandex.ru/support/webmaster/controlling-robot/html.xml?lang=ru

Передає чи nofollow-посилання вага

Якщо ви уважно прочитали інформацію за вказаними вище посиланнях, тепер ви знаєте, що вага по nofollow-засланні не передається. Але з практики, ми можемо сміливо сказати, що наявність таких посилань в посилальному профілі - дуже корисний і досить природний фактор в очах пошукових систем. Але мати багато вихідних посилань на своєму сайті може бути негативним фактором, навіть якщо вони закриті через даний атрибут.

Чи потрібно використовувати rel = "nofollow" для внутрішніх посилань

Для того, щоб наскрізні посилання, наприклад на сторінку реєстрації або входу в особистий кабінет не відбирали вага у інших сторінок, і не передавали його марно, можна використовувати rel = "nofollow".

Як використовувати спільно тег <noindex> і rel = "nofollow"

Ось приклад коду, коли оптимізатори використовують тег <noindex> і атрибут rel = "nofollow" одночасно:

<Noindex> <a href = "http://site.com/" rel = "nofollow"> текстссилкі </ a> </ noindex>

Але цей метод повноцінно працює тільки для роботів Яндекса. Google розуміє тільки rel = "nofollow">.

Мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />

Цей мета-тег встановлюється в секцію <head> на тій сторінці, яка не повинна індексуватися і виглядає це наступним чином:

<Head>

...

<Meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />

. . .

</ Head>

Суть значень noindex і nofollow в мета-теге залишається та ж:

Noindex - забороняє індексацію на рівні сторінки (весь контент, який на ній є), але не забороняє пошуковим роботам відвідувати її і переходити за посиланнями, які використовуються в контенті.

Nofollow - забороняє пошуковим роботам переходити за посиланнями на рівні сторінки (і за зовнішніми, і внутрішніми).

Комбінації <meta name = "robots" content = "х, y" />

Є кілька випадків, коли використовують даний мета-тег на практиці. Під ці випадки є різні рішення:

 1. <meta name = "robots" content = "noindex, follow" /> потрібно використовувати в разі, якщо ви не хочете, щоб сторінка була проіндексована пошуковими системами, але роботи змогли б перейти по посиланнях з цієї сторінки на інші. Наприклад, це може бути друга сторінка пагінацію на сайті типу site.com/category/?page=2, на якій є посилання на такі товари і ви не хочете, щоб ця сторінка була проіндексована пошуковою системою.
 2. <meta name = "robots" content = "noindex" /> виконує те ж саме. В даному випадку ви забороните пошуковій системі індексувати сторінку, але переглядати її та ходити по посиланнях роботи зможуть.
 3. <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" /> - забороняє індексувати контент на відповідній сторінці, а також забороняє роботам переходити за посиланнями.
 4. <meta name = "robots" content = "index, follow" /> - дозволяє роботам індексувати сторінку і ходити по посиланнях. Такий мета-тег не має сенсу використовувати, так як за замовчуванням, і без нього пошуковим системам дозволено виконувати ті ж дії. Але якщо на вашому сайті він встановлений і ви не збираєтеся обмежувати роботу робота, спеціально видаляти його немає сенсу.
 5. <meta name = "robots" content = "index, nofollow" /> - дозволяє індексувати сторінку, але по посиланнях, які в ній містяться, робот переходити не буде.
 6. <meta name = "robots" content = "nofollow" /> - робить те ж саме - дозволяє індексувати сторінку, але по посиланнях, які в ній містяться, робот переходити не буде.

Даний мета-тег можна використовувати як для Google, так і для Яндекс окремо

Якщо вам необхідно закрити від індексації сторінки тільки для Google, можна використовувати <meta name = "googlebot" content = "noindex" />. так говорить довідка Google .

Якщо закрити від індексації тільки для Яндекса - <meta name = "yandex" content = "noindex" />. Про це також дуже докладно написано в довідці Яндекс .

Як поєднувати meta name = "robots" з robots.txt і в чому принципова різниця

Деякі оптимізатори не розуміють різницю між мета-тегом <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" /> і закриттям відповідної сторінки у файлі robots.txt. Обидва способи забороняють пошуковим роботам індексувати сторінку сайту, але відмінність все ж є:

Перший - дозволяє роботам зайти на цю сторінку, побачити мета-тег і виключити її з індексу або не індексувалась.

Другий - забороняє зайти на сторінку, і якщо раптом вона раніше вже була проіндексована, вона може довго знаходиться в індексі пошукових систем, навіть якщо ви її закриєте в файлі robots.txt, без права на переіндексацію, згодом ви можете бачити її в пошуку так:

Тому для непроіндексованої сторінок можна використовувати будь-який з варіантів.

Якщо ж сторінка вже була проіндексована, рекомендується встановити в секцію <head> мета-тег <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" />. Це виключить її з індексу і запобіжить подальше попадання в нього.

Якщо ваш сайт створений на WordPress, правильно налаштувати дані мета-теги допоможе безкоштовний плагін Yoast SEO . Приблизно ось так це виглядає:

Допомогти проаналізувати наявність всіх цих елементів (і мета-тегів і тегів і атрибутів) в коді сторінок сайту може розширення для браузера RDS-бар:

Правильно налаштувавши його, ви зможете бачити контент, загорнутий в тег <noindex> (буде підсвічуватися):

Посилання з rel = "nofollow" (посилання буде перекресленою, а в даному випадку вона ще й загорнута в тег <noindex>):

І використання мета-тега <meta name = "robots" content = "x, y" />:

Тепер ви знаєте як за допомогою даних методів налаштувати правильну індексацію сайту, що може вплинути на краще на його просування в цілому.

Коментарі

Коментарі

Com/webmasters/answer/96569?
Xml?
Com/category/?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: