Перший погляд на блог-платформу Яндекс.Дзен

Яндекс в рамках своєї щорічної конференції представив нову блогових платформу на базі рекомендаційного сервісу Яндекс Дзен

Яндекс в рамках своєї щорічної конференції представив нову блогових платформу на базі рекомендаційного сервісу Яндекс Дзен. Це своєрідний агрегатор з інтелектуальним навчанням і індивідуальними рекомендаціями. До слова, одні від нього в захваті, інших він дико дратує. Раніше підключитися до Zen могли сайти і блоги за допомогою RSS каналу. В "Яндекс" пішли далі і розвинули ідею, перетворивши рекомендаційний сервіс на повноцінну блог-платформу. Так вона добра?

Після того як анонсували Дзен для блогерів, мене не покидало відчуття дежавю. У світі постійно робили і роблять спроби створити власний великий блог-сервіс на нових принципах. Згадаймо той же Medium , У якого Дзен багато підглянув або Tumblr. Але удача супроводжує далеко не всім.

Більшості просунутих користувачів ясно, що вік ЖЖ пішов, а адекватної заміни - вітчизняної платформи для блогінгу, не було до сьогоднішнього моменту. У цьому сенсі, Zen - перший в черзі на лідерство. Розробники спеціально підкреслюють, що платформа буде активно розвиватися, популярні канали зможуть отримати фінансову підтримку і підключати рекламні модулі. Таким чином Яндекс мотивує великі видавництва і відомих блогерів на створення власних каналів всередині сервісу.

Yandex Zen - приклад ультимативного мінімалізму. Заходимо в сервіс за допомогою нашого Яндекс аккаунта, створюємо власний канал і приступаємо до написання статей. Оформлення і редактор тут точнісінько як у Medium. Після оформлення поста тиснемо "Опублікувати", стаття отримує унікальний (і кривої) URL і автоматично відправляється людям в стрічки Яндекс.Дзен. Вони, до речі, за замовчуванням активні в Яндекс браузері і деяких інших програмах-партнерах.

Вони, до речі, за замовчуванням активні в Яндекс браузері і деяких інших програмах-партнерах

Користувачі бачать статтю в стрічці і схвалюють її (Лайком) або не схвалюють. Можуть підписатися на блог або проігнорувати цю можливість. Рекомендаційний сервіс починає адаптувати статті під ваші інтереси. Звучить круто. Потенційно.

Які я бачу проблеми і питання на даний момент? Пункти суб'єктивні, але все ж.

1. У Дзена немає ніяких особливих переваг перед традиційним блогами або іншими платформами. До фінансової підтримки і реклами потрібно дорости.

2. Не ясний принцип роботи та індексації контенту. Чи можна дублювати контент з власного ресурсу? Чи можна буде знайти статтю в пошуковій системі? Чи реально накрутити перегляди і поліпшити видимість окремої статті в допомогоюмасових лайків / дізлайков? Судячи з перших відгуків, практично всі нові статті мінусують (пеціально ?!).

3. Поки у Дзена немає можливості зробити красиві Url каналів і постів. Це можна виправити.

4. Ніхто не дасть гарантій, що Дзен "вистрілить". Логічне запитання: чи варто займати свою нішу і активно наповнювати канал унікальним контентом? Адже це час, сили, кошти. Одними міфічними грошима аудиторію не втримати.

5. На даний момент у платформи немає конкретної спеціалізації. Medium виріс в професійне ком'юніті з дуже якісним контентом. Tumblr став майданчиком для хіпстера. Дзен може вибрати будь-який шлях, а може перетворитися в агрегатор для жовтих або політичних новин. Час покаже.

6. Поки немає рубрикатора для пошуку цікавих каналів. І інше, інше ...

Головна перевага платформи полягає в мільйонної аудиторії Яндекса. Там де ЖЖ втрачає письменників і читачів, Яндекс аудиторію нарощує просто розвиваючи Ya Browser або укладаючи партнерство з виробниками телефонів або розробниками програм.

Починання у компанії прекрасне, буде цікаво спостерігати за розвитком нової платформи. Створювати там окремий блог особисто я не маю наміру, у мене немає такої кількості вільного часу, але стежити за оновленнями буду. Подробиці з приводу роботи з дзен ви можете подивитися в довідці по посиланню - https://yandex.ru/support/zen/index.html

Так вона добра?
Які я бачу проблеми і питання на даний момент?
Чи можна дублювати контент з власного ресурсу?
Чи можна буде знайти статтю в пошуковій системі?
Чи реально накрутити перегляди і поліпшити видимість окремої статті в допомогоюмасових лайків / дізлайков?
?пеціально ?
Логічне запитання: чи варто займати свою нішу і активно наповнювати канал унікальним контентом?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: