Правильний щоденник трейдера: якість паперу VS вміння торгувати

 1. Навіщо трейдеру щоденник?
 2. Що писати в щоденник трейдеру?
 3. Веду я щоденник і якщо так, то коли почав це робити?
 4. Чи важливо мати "дорогий" щоденник для записів?
 5. Постановочне чи фото?

Днями виклав в мережах фото з назвою "Правильний щоденник трейдера":
Днями виклав в мережах фото з назвою Правильний щоденник трейдера:  Отримав масу цікавих відгуків і питань в коментарях і в особистих повідомленнях:  Навіщо трейдеру щоденник

Отримав масу цікавих відгуків і питань в коментарях і в особистих повідомленнях:

 • Навіщо трейдеру щоденник?
 • Що писати в щоденник трейдеру?
 • Веду я щоденник і якщо так, то коли почав це робити?
 • Чи важливо мати "дорогий" щоденник для записів?
 • Постановочне чи фото?

... та інші. Почнемо по порядку.

Навіщо трейдеру щоденник?

Хочеться, щоб було повне взаєморозуміння між нами. Що взагалі є щоденник?

Він є у школяра як необхідний атрибут учня, туди ставлять оцінки.

Він є у школяра як необхідний атрибут учня, туди ставлять оцінки

Є він у юної дівчинки, яка в силу своїх частих перепадів настрою, в результаті раптових стрибків концентрації гормонів, постійно задається питаннями: "любить, не любить" і "танцювати з ним чи ні" і іншими важливими для дівчинки темами.

Є він у юної дівчинки, яка в силу своїх частих перепадів настрою, в результаті раптових стрибків концентрації гормонів, постійно задається питаннями: любить, не любить і танцювати з ним чи ні і іншими важливими для дівчинки темами

Навіть дорослі дядечки (і тітоньки) ведуть щоденники, які після можуть бути опубліковані як мемуари або який-небудь (не дай Бог, звичайно) роман.

А не так давно, з подачі одного дуже відомого "трейдера з Одеси", Олександра Михайловича Герчика, став популярний і так званий "Щоденник трейдера". (До речі, на нашому ресурсі теж є схожий товариш, трейдер з Одеси - це Юра Симченко) Може і не він це придумав (Герчик), але особисто я почув це від нього самого. І ось тут вже стало не так зрозуміло, як же його вести: чи то записувати кожен день свої угоди, де увійшов до позицію, де вийшов, що відчував, що їв, як спав та інше. Чи то робити нотатки про цікаві ситуаціях, замальовувати патерни, записувати алгоритми і розумні (тільки на перший погляд) думки. А можна і все відразу.

Що писати в щоденник трейдеру?

Записувати угоди немає ніякого сенсу, бо вони завжди є в найдокладнішій описі в особистому кабінеті на сайті брокера, статистика може бути завантажена на платні сервіси, де вам популярно пояснять, що найгірший момент для угоди - це середовище, 10:32:26 дня, в момент, коли ви, невиспаний, їсте яблуко і запиваєте його водою.

Залишається, по видимому, тільки замальовувати схеми і патерни, записувати ситуації і робити позначки про цікаві акції (хоча і для цього давно винайшли Watch-листи). Але, само собою, це ж Ваш особистий щоденник і тільки Вам вирішувати, що з ним робити і як його вести))).

Веду я щоденник і якщо так, то коли почав це робити?

Сам особисто щоденники, в класичному розумінні, не вів і поки не збираюся (хоча, кажуть, після 30 років вже пора замислюватися про мемуарах, але починати писати треба не раніше 45). Але завжди (років з 20) вів щоденник: дати, завдання, ідеї, думки та інше не сильно аккуртано заношу в зошит і по сей день. Не сильно акуратно, тому, що зазвичай ніколи красу наводити, важлива сама запис, а не її каліграфічне виконання, схема ж і поготів не вимагає ніякої точності, все наноситься від руки з докладним описом. І зошит ця не тільки про трейдингу, там є все: від ідей на день і плану майбутнього будинку, до замальовок патернів і макетів мобільної версії сайту utmagazine.ru.

Чи важливо мати "дорогий" щоденник для записів?

Чи варто говорити про те, що цінність самого щоденника / щоденника досить сильно впливає на якість і кількість збережених туди заміток?) Це ж як з автомобілем або житлом: чим дорожче, тим більше порядку хочеться там мати. Не скупіться на нього, якщо ви дійсно ведете записи частіше двох разів на тиждень, заведіть собі добротний блокнот / щоденник / щоденник якоїсь відомої фірми і відразу помітите, як зміниться ваше ставлення до записуваним туди нотаток.

Постановочне чи фото?

Зрозуміло так. Але патерни зліва - це реальні схеми тих ситуацій, які я торгую, багатьом з них вже більше чотирьох років і вони до цих пір чудово себе показують і відпрацьовуються. Наприклад, недавня угода в $ BABA виконана по паттерну, який намальований найпершим (зліва зверху):


Резюмуючи, хотілося б відзначити, що всі люди, які до чогось прагнуть або вже чогось досягли, неодмінно ведуть якусь подобу щоденника. Особливість, звичайно, в тому, що вони роблять записані туди справи і вирішують записані в нього завдання. Плюс до всього, записане не забудеш і не втратиш, бо воно однаково добре друкується чорнилом на папері і в добавок міцної нейронної зв'язком в голові. Так що заведіть звичку думати пару годин в день і записувати придумане на папір, і ви не впізнаєте себе і все, що вас оточує вже через пару років.

Контакти автора:


Завжди Ваш, Клевцов Антон, трейдер компанії United Traders .

Будьте в курсі всіх важливих подій United Traders - підписуйтесь на наш телеграм-канал

Навіщо трейдеру щоденник?
Що писати в щоденник трейдеру?
Веду я щоденник і якщо так, то коли почав це робити?
Чи важливо мати "дорогий" щоденник для записів?
Постановочне чи фото?
Що писати в щоденник трейдеру?
Веду я щоденник і якщо так, то коли почав це робити?
Чи важливо мати "дорогий" щоденник для записів?
Постановочне чи фото?
Навіщо трейдеру щоденник?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: