Простий хороший веб-дизайн

 1. Переваги простого веб-дизайну
 2. 2. Дизайн завантажується блискавично;
 3. 3. На контент починають звертати увагу;
 4. 4. Менше проблем зі створенням;
 5. 5. Код налагоджували «на ура»;
 6. 6. «Легкий» сайт використовує менше трафіку.
 7. Як зробити сайт простіше?
 8. 1. Не всі декоративні елементи однаково корисні;
 9. 2. Головне питання: «Цей елемент дійсно настільки важливий?»;
 10. 3. Там де простий дизайн, там і простий код;
 11. 4. Запорука успіху - проста навігація.
 12. відмінні приклади

Словосполучення «простий дизайн» спочатку у багатьох викликає нервовий тик. А як же інакше, адже уява послужливо починає малювати сайти, оформлення яких виконано в кращих традиціях мінімалізму. Хоча якщо дизайн ресурсу називають простим, то це ще не означає, що його зовнішній вигляд буде наганяти зневіру. Коли створюють простий сайт, намагаються виключити все зайве елементи з коду, вмісту і дизайну. Іншими словами, будь-який сайт, якість якого не вселяє побоювань, можна сміливо назвати простим.

Іншими словами, будь-який сайт, якість якого не вселяє побоювань, можна сміливо назвати простим

Чому ж спрощення сайту є такою важливою завданням? Давайте розберемося.

Переваги простого веб-дизайну

1. Спрощується навігація;

У простих сайтах відсутня непотрібна інформація. Справа в тому, що сайти такого роду мають менше сторінок і розділів. Крім того, сам дизайн набагато краще сприймається користувачем. А це допомагає швидше знаходити необхідні навігаційні елементи. За рахунок цього навігація стає легшою.

2. Дизайн завантажується блискавично;

Чим простіше створюваний дизайн, тим менше розміри використовуваних файлів. Як відомо, файли невеликих розмірів швидко завантажуються.

Крім цього варто простежити за тим, щоб код сайту був не особливо складним. Це дозволить уникнути включення декількох списків стилів, виклику декількох Javascript файлів або ж великої кількості іншого контенту, що підвищує кількість HTTP запитів. У підсумку весь сайт починає працювати напрочуд швидко. І якщо повільні ресурси тільки дратують користувачів, то «літаючі» сайти завжди сприймаються позитивно.

3. На контент починають звертати увагу;

Це відбувається, як тільки зникають зайві елементи декору. Тоді вміст сайту знову стає затребуваним.

Нещодавно було проведено, результати якого показали, що 79% користувачів прокрутити сторінки сайту, але лише 16% користувачів читають все від початку до кінця. Боротися з тими, хто просто переглянув сайт, марно. З такими користувачами потрібно працювати, це принесе більше користі.

Наприклад, основний контент можна розмістити в центрі сторінки, це приверне до нього додаткову увагу. До того ж, коли дизайн не заважає знайомитися з вмістом, сайт запам'ятовується як легкочитаємий і зручний, а чи це не гідність.

4. Менше проблем зі створенням;

Чим простіше дизайн, тим простіше код. Логічно припустити, що створення дизайну із простим макетом, з однією або двома сторінками шаблону і спрощеної типографікою не займе багато часу. На відміну від створення сайту з 8 розділами, кожен з яких має специфічний шаблон сторінки, складної типографікою і фоном, що вимагає важкого макетування та програмування.

Якщо ви хочете зробити сайт, який буде тільки виглядати простим, а на ділі виявиться досить складним, то обережність не завадить. Потрібно буде стежити за тим, щоб код все одно залишався максимально легким. Іноді навіть дрібні зміни елементів можуть допомогти спростити код сайту без помітних поправок дизайну.

5. Код налагоджували «на ура»;

У простому коді знайти можливі помилки набагато простіше. Адже якщо є список стилів з 300 різними властивостями, то набагато важче визначити, де саме проблема. А якби властивостей було всього 30, то ситуація спростилася б в рази.

Прагнутимуть до спрощення коду потрібно спочатку. Комбінування CSS властивостей і визначень може зробити код значно коротше. А комбінування списків стилів і Javascript файлів ще більше допоможе в цій благородній справі. Перш ніж завантажувати файли на сервер, має сенс скористатися перевагою спеціальних програм, які будуть видаляти непотрібний контент зі списків стилів, скриптів і інших файлів. Головне, після очищення не забути переконатися в тому, що все працює ідеально.

6. «Легкий» сайт використовує менше трафіку.

Раніше ми згадували про те, що простим сайтам не знадобляться файли великих розмірів. А це призведе до того, що такі ресурси будуть займати менше місця на сервері. Крім того, їм не буде потрібно багато трафіку. За приблизними підрахунками, такий «полегшений» сайт буде використовувати в 10 раз менше трафіку, ніж складний його аналог. Для тих сайтів, які відвідують не більше 1000 чоловік протягом місяця, це не проблема. А ось для більш популярних ресурсів такий підхід буде відмінним кроком в бік економії.

Як зробити сайт простіше?

Все досить просто, варто лише запам'ятати кілька основних істин.

1. Не всі декоративні елементи однаково корисні;

Багато сайтів можуть похвалитися оформленням, багатим ефектними, але найчастіше марними декоративними елементами. Коли подібних «прикрас» занадто багато, сайт не тільки виглядає не гармонійно, а й втрачає свою функціональність. Тому варто оглянути критичним поглядом свою роботу і подумати над тим, чи дійсно кожен присутній елемент є необхідним. Ймовірно, деякі з них все ж доведеться видалити. Але найчастіше такі зміни призводять до відмінним результатам. Адже не завжди ще одна картинка в «шапці» сайту надає ресурсу оригінальність і шарм. Нерідко вона навіть псує загальне враження про сторінку. Те ж стосується тіней, кордонів зображень, додаткових картинок і т.д.

2. Головне питання: «Цей елемент дійсно настільки важливий?»;

І ставити його під час створення сайту доведеться не один раз. Причому це стосується абсолютно будь-якого елементу дизайну, коду або вмісту. Якщо відповісти на таке питання стає все складніше, то варто згадати про можливість комбінації. Ймовірно, якісь сторінки цілком можна об'єднати в одну. А може, подібну процедуру варто виконати з стилями, щоб спростити їх списки? Варіантів маса.

3. Там де простий дизайн, там і простий код;

Іноді надмірно захопившись дизайном люди геть забувають про коді шаблону. У підсумку в ньому поселяється тотальний хаос. А кому це потрібно? Розмітка сторінки повинна бути настільки простий, наскільки це можливо. Щоб домогтися цього, можна зменшити кількість стилів в списку або число використовуваних ефектів Javascript. Природно, код повинен бути хорошим, повністю відповідним стандартам.

Хоча багато що залежить і від обраної CMS, адже деякі з них досить складні. Оптимальний вибір - CMS, максимально відповідна планованим функцій сайту. Відмінним варіантом буде також CMS, в якій велику частину функцій можна включати або вимикати.

4. Запорука успіху - проста навігація.

Зробити це зовсім нескладно. Досить буде почати використовувати одне навігаційне вікно і простежити за тим, щоб воно відображалося на всіх сторінках сайту. Подраздельние меню навігації також можуть допомогти. Вони зроблять основне меню менш громіздким. А ось «випадають» навігаційні меню - не найкращий вибір. Практичніше буде сам дизайн оснастити навігаційними елементами.

відмінні приклади

Знайомство з деякими прикладами простих сайтів буде не зайвим.

via

Як зробити сайт простіше?
2. Головне питання: «Цей елемент дійсно настільки важливий?
Чому ж спрощення сайту є такою важливою завданням?
Як зробити сайт простіше?
2. Головне питання: «Цей елемент дійсно настільки важливий?
А може, подібну процедуру варто виконати з стилями, щоб спростити їх списки?
А кому це потрібно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: