«Технарської» шпаргалка починаючому блогеру. частина третя

Всім доброго ранку або вечора!

Зібралася з силами і вирішила закінчити пост, першу частину якого можна прочитати ось тут , Другу - ось тут .

У третій частині відповім на питання з коментарів і додам розповідь про деяких опціях піктограми.

ВИРІВНЮВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ

В частини 2 поста я написала, що вирівнювання фото не має сенсу для горизонтальних і вертикальних зображень розміром від 450рх по горизонталі. У списку вкладки «вирівнювання» картинки я вибираю «не встановлено». Чому?

Якщо якість зображення гідне, то в посаді стильно виглядають великі картинки розміром 600 - 620 - 640рх по горизонталі. Поле «Записи» приблизно має розмір 660 - 700рх (на око). Рухаючи картинку розміром, порівнянним з розміром поля, її зміщення непомітно в поле Записи.

Якщо Ви все-таки вирішили помістити зображення в тексті, то бажано, щоб воно було вертикальним і мало розмір приблизно 300 - 350рх по горизонту (для стилю). Тоді можна застосувати опцію «Вирівнювання», вибравши потрібний край або центр.

Як це зробити?

Або правою мишею, або за допомогою Піктограми «Вставити / змінити зображення», яке слід попередньо виділити в режимі редагування в поле «Запис», про що йшлося під 2 частини , Знайти у вкладці «Положення» поле «Вирівнювання», проставити потрібний прапорець зі списку. В цьому випадку поля відступів і кордонів заповнювати не обов'язково, так як картинка буде розміщена в тексті, яка не вирівнюється (сенсу немає). В оброблюваної вкладці є зразок малюнка, який в якості наочності буде переміщатися в залежності від обраних Вами опцій. Далі натиснути кнопку «Вставити».

Вибір місця для вставки зображення в текст не повинен слідувати після використання Enter (абзацу). Якщо вставити фото після застосування Enter (абзацу), Ви не зможете помістити текст у протилежного краю. Ваша Запис буде виглядати ось так:

Тому Вам слід спочатку в поле «Запис» вставити текст, в тілі якого Ви будете розміщувати картинку, в ньому вибрати потрібну Вам місце (червона стрілка на малюнку), далі застосувати опцію «Вставити зображення».

Ваша Запис з розміщеним фото буде виглядати ось так:

ЦИТАТА

При використанні кнопки «Цитата» (візуально на піктограму - лапки) текст зміщується на фіксовану відстань до центру рядка поля «Запис» і виділяється двома горизонтальними лініями.

Як застосувати до потрібного тексту Цитату?

Треба виділити необхідний текст і натиснути на піктограму «Цитата». Текст автоматично зрушить вправо в поле «Запис».

Текст автоматично зрушить вправо в поле «Запис»

За логікою піктограму «Цитата» слід застосовувати для виділення цитат, але ніхто не обмежує політ Вашої фантазії. Особисто я не люблю цю піктограму, але, наприклад, користувач mandragora використовує піктограму в якості заголовків для зображень. Мені сподобався її стиль.

Мені сподобався її стиль

До тексту Цитати можна застосовувати форматування, пропоноване на сайті (4 перших піктограми - зліва направо).

ТАБЛИЦЯ

Як вставити готову таблицю з Microsoft Office (Word, Excel) в поле «Запис»?

Ніяк. Тільки через HTML - редактор, але це тема окремої великої поста. Справжній піст призначений для початківців, а HTML - редактор - як мінімум наступна сходинка пізнання премудростей сайту.

Щоб Ви не втрачали час, покажу в картинках, як я вставляла таблицю з Word.

а) За допомогою гарячих клавіш вставила готову таблицю в полі «Запис» як текст, що докладно описано в частини 1 поста .

б) Чи зберегла чернетку і в результаті отримала те, що Ви бачите на скрині.

б) Чи зберегла чернетку і в результаті отримала те, що Ви бачите на скрині

Стало прикро, адже питання про вставці таблиці в Вашу Запис було поставлено в коментарях, значить це комусь так треба. Почала пригадувати, в якій вкладці я бачила опцію «Додавання таблиці». Згадала і стала експериментувати. Витративши багато часу, була розчарована вкрай.

Відкривши в потрібному мені місці правої мишею вкладку «Додати / редагувати таблиці», встановила її параметри і намалювала таблицю, застосувавши заливку в якості прикладу, вирівнювання та інші опції, про які докладно навіть розповідати не стану (коротко на малюнках).

Далі вирішила поекспериментувати з елементами таблиці, що також вдалося. У них вирівнювався текст, змінювалася заливка, розміри осередку, рядка, стовпців, таблиці в цілому. Лише шрифт не змінювався, але я про це знала спочатку.

Настав довгоочікуваний момент отримання результату, я тисну кнопку «Зберегти як Черновик» і бачу в результаті наступне:

Настав довгоочікуваний момент отримання результату, я тисну кнопку «Зберегти як Черновик» і бачу в результаті наступне:

Таким чином, як би я не намагалася вставити таблицю в полі «Запис», єдиний спосіб - це HTML - код для вставки. До речі, після HTML - редактора формат таблиці також не зберігається, але текст в осередках без видимих ​​кордонів буде розташований там, де потрібно.

Що можна запропонувати авторам аналітичних постів для подання табличній інформації? Робіть скріни, обробляйте їх, наприклад, в ПО для фотошопа. Потім вставляйте в поле «Запис» у вигляді зображень. Це найоптимальніший варіант.

гіперпосилання

Гіперпосилання - частина гіпертекстового документа, що посилається на інший елемент (команда, текст, заголовок, примітка, зображення) в самому документі, на інший об'єкт (файл, каталог, додаток), розташований на локальному диску або в комп'ютерній мережі, або на елементи цього об'єкта . Гіперпосилання може бути додана до будь-якого елементу гіпертекстового документа і зазвичай виділяється графічно.

Гіперпосилання виділяється кольором.

Вона може пов'язувати сторінки як в межах одного сайту, так і вказувати на будь-яку сторінку в Інтернеті. При побудові посилання на чужі сторінки завжди треба користуватися абсолютним адресою сторінки (http://www.site.com/page.html). Якщо створюється посилання на сторінку в межах сайту, то краще використовувати відносний URL (page.html, catalog / page.html).

Тепер, коли визначено поняття «Гіперпосилання», розглянемо можливість її використання в створюваному тексті.

Припустимо, Вам потрібно створити посилання в межах сторінки (окремий випадок гіперпосилання - якір), переадресацію на веб-сторінку іншого сайту (приклад - переадресація на сайт Wikipedia ) Або, як у моєму випадку, Ви хочете переадресувати користувачів в свій попередній пост.

Для цього Вам слід виділити текст, звідки буде відбуватися переадресація читача. Застосувати до нього піктограму «Додати / змінити посилання». У діалоговому вікні Вам відкриються «Параметри посилання», вкладка «Загальне». В поле «Адреса» Вам слід ввести HTML - адреса веб-сторінки сайту, куди станеться переадресація.

Де взяти HTML - адреса сторінки сайту?

Знайдіть потрібну Вам сторінку сайту, в адресному рядку скопіюйте адресу сторінки і вставте в поле «Адреса». Можна ввести адресу потрібної сторінки в тому вигляді, в якому Ви бачите на фотографії (URL), а можна абсолютний (повний). Сайт сам перетворює абсолютний адресу в URL.

Сайт сам перетворює абсолютний адресу в URL

Якщо Ви хочете, щоб переадресація сталася в тому ж вікні, де розташована гіперпосилання, в поле «Мета» вибираєте зі списку «Відкрити в цьому вікні / кадрі». Якщо потрібно відкрити в новому вікні, встановіть прапорець «Відкрити в новому вікні (_ blank). Другий варіант краще, по-моєму, він більш зручний для читача. Решта поля вкладок діалогового вікна «Параметри посилання» можна не заповнювати.

Решта поля вкладок діалогового вікна «Параметри посилання» можна не заповнювати

Як приклад використання різних прапорців в поле «Мета» пропоную пройти по посиланнях з другої частини цього поста в першу (перша частина відкриється в новому вікні) і з першої частини в другу (друга частина відкриється в тому ж вікні) за гіперпосиланнями.

Гіперпосилання можна спочатку застосувати в шаблоні тексту, в WORD, вказавши необхідний HTML - адреса веб-сторінки. При копіюванні тексту в поле «Запис» гіперпосилання автоматично буде перенесена в текст.

ЯКОРЬ

Якір - це закладка з унікальним ім'ям, яка розташована в конкретному місці веб-сторінки і призначена для переходу до неї за посиланням.

Якоря застосовують для переадресації користувача на певне місце в статті, позбавивши його від переміщення по сторінці. Призначення якоря - вказати, намітити, «заякорити» точку на поле веб-сторінки. Перехід користувача за посиланням на якір дозволить веб-сторінці відкритися там, де якір встановлений.

Якорів на сторінці може бути скільки завгодно. Якщо якір встановлений, а посилання на нього немає - це не помилка, так само як не помилка - посилання на неіснуючий якір.

Ім'я якоря може бути будь-яким. Воно може містити цифри і латинські букви, але в межах сторінки воно повинно бути унікальним. Для створення якоря на веб-сторінці потрібно вставити код якоря в HTML-код документа і привласнити йому унікальне ім'я.

Приклади якорів на Сортс.ру - в коментарях «показати ще», «свіжі», «з початку», «10 найкращих», «коментарі друзів», «приховати», знаменита кнопка «наверх».

Для створення якоря за допомогою параметра «name» тега потрібно зробити закладку в відповідному місці і дати їй ім'я. У моєму прикладі я дала якоря ім'я «Links». Зазвичай ім'я якоря узагальнює зміст тексту. Тепер до якоря треба створити посилання, клікнувши по якій користувач потрапить в місце розташування якоря.

Для переадресації за посиланням на якір на іншій сторінці потрібно в атрибуті «href» тега прописати URL-адресу сторінки і додати до нього символ # і назва якоря без пробілу.

Це було теоретичне введення. Тепер на практиці я вставлю якір через меню «Вставити / редагувати якір».

Скріни зроблені в Як приклад, а тому не шукайте сенсу в місці, де я кинула якір, і в його імені.

Для створення якоря встановлюю курсор в частині 1 поста на початку заголовка розділу «Всім доброго дня або вечора!» І натискаю на піктограму «Вставити / редагувати якір», привласнюю ім'я якоря, в моєму випадку Links, і натискаю «Вставити». Далі зберігаю як Черновик.

Зверніть увагу на те, як виглядає тег (внизу зображення, зліва) в частині 1.

Далі я відкриваю частина 2 пости і створюю посилання на сторінку, де знаходиться якір. Для створення посилання я виділяю словосполучення в кінці тексту «Удачі Вам!» (Вибрано для прикладу) і кликаю на піктограму «Вставити / редагувати посилання». Копіюю URL-адресу сторінки сайту з якорем (закладкою) і додаю до нього символ # і назва якоря Links (в результаті #Links). Вказую, що відкривати сторінку потрібно в новому вікні. Тисну «Зберегти як Черновик». Зверніть увагу на те, як виглядає тег посилання на якір в частині 2 пости (малюнок нижче, зліва внизу другого зображення).

Тег невірний. У ньому відсутня #Links.

Подивіться, як виглядає тег гіперпосилання на зображенні з відкритим діалоговим вікном, адресою веб-сторінки, на яку адресує гіперпосилання, з списком, що випадає поля «Мета» (це третій малюнок знизу вгору, початок відліку - справжня рядок).

Чи не здається Вам, що тег в частині 2 (переадресація на якір) і тег простий гіперпосилання схожі? Вони різні лише в тому, що одна гіперпосилання виділена курсивом, інша - звичайним шрифтом.

Чому? Починаю розбиратися.

Ох, вже ці недоробки на сайті або знову варто грішити на мій браузер? Не знаю, але ні в одному з блогів на сайті я не бачила використання якоря, що наводить на роздуми.

Висновок один: збережені мною зміни в Черновике після створення якоря просто не збереглися, також, як це було з таблицями, вирівнюванням тексту.

І все-таки, спробую перевірити. Відкриваю «збережену» в Черновике Запис в режимі редагування і ставлю курсор в місце установки якоря. Дивлюся теги і бачу, що тег відображає лише те, що заголовок написаний курсивом, а якоря просто немає.

Дивіться на тег і порівняйте з тегом, коли я встановлювала якір до збереження як Черновик.

Хто винен? Сайт? Браузер? Не знаю. Але думаю, що це недоробка розробників сайту.

До речі, через HTML - код встраіваванія якір встановлюється, але дуже вже це клопітно.

Я досить шкідлива і прискіплива особа. У що б то не стало я вирішила знайти відповідь на питання для себе: як добре працюють ті якоря, які встановлені на сайт поширював користувачами, а програмістами.

Я була б не я, якщо б що-небудь не знайшла.

Ймовірно, багато хто з Вас намагалися відкрити пост, клікнувши на коментарі до нього.

Тепер Ви в курсі, що кількість коментарів до посту є гіперпосилання, яка повинна направити користувача до точки установки якоря, а саме до першого коментарю. А куди вона нас адресує насправді? На веб-сторінку сайту, де розміщений власне пост (в самий верх). Що власне і треба було довести. Задумано як якір, а працює як звичайна гіперпосилання.

Значить, винен не мій бідний браузер, який я звинувачую в усіх гріхах ...

Можливо, Вам було тоскно читати про непрацюючі таблиці і якір, але якщо у вас є блоги на інших сайтах, Ви прочитали це не дарма, чесно! Такий принцип перенесення таблиць і установки якоря всюди, а якір є істинно чудовий якийсь навігатор, що економить наш час. Наприклад, в цій посаді, що складається з трьох великих частин, він точно був би не зайвим.

ЗАПИТАННЯ ІЗ КОММЕНТАРИЕВ

1. Не всі посилання на фото і відео можна вставити в анонс до посту. Наприклад, фотографії з сервісу «Яндекс.Фотках» не виходить вставити в поле «Анонс». Як це зробити?

Відповідь. Щоб вставити зображення в поле «Анонс» з хостингу «Яндекс.Фотках і деяких аналогічних фотохостингів, не потрібно використовувати прямий адресу в адресному рядку. Натиснувши на «Код для вставки на сайт або в блог» під фото, слід знайти поле «Посилання на фотографію» і скопіювати потрібну адресу.

2. Як вставити в поле «Анонс» кліп, в тому числі з You Tube?

Відповідь. За допомогою підказки від користувача Іля (Як би став у нагоді якір, але, на жаль ...) за кілька годин відеоролик успішно був вставлений в поле "Анонс".

) за кілька годин відеоролик успішно був вставлений в поле Анонс

2.1. Для цього слід було:

- На веб-сторінці сайту, в тому числі You Tube, перегляду кліпу вибрати вкладку "Поділитися";

- У списку вибрати вкладку "Згенерувати HTML-код";

- Поставити прапорець "Використовувати старий код вбудовування";

- Копіювати посилання і вставити її в "Фото і відео" для Анонса.

2.2. Необхідно врахувати, що

- Старий код вбудовування (той, що потрібно для вставки в поле "Фото і відео") повинен починатися зі слова "object" і ним же закінчуватися;

- Новий код вбудовування починається зі слова "iframe", їм же і закінчується і не може бути використаний для поля "Фото і відео";

- URL - посилання не може бути використана в поле "Фото і відео".

2.3. Не кожен кліп, зокрема на You Tube, має відкритий для користувачів старий код вбудовування. Це залежить від налаштувань безпеки власника кліпу. Для деяких кліпів навіть при відключеному безпеки старий код вбудовування не включений в "Згенерувати HTML-код" (відсутня у деяких моїх особистих роликів, розміщених на You Tube, причини невідомі, тільки припущення)

2.4. Після вставки старого коду вбудовування в поле "Фото / відео" сайт не відображує ролик протягом декількох годин, зберігаючи завантажену посилання в поле "Фото і відео".

2.5. Для вставки кліпу в поле "Запис" досить URL - посилання, вище йшлося тільки про поле "Фото і відео" для Анонса.

Удачі вам! Готова відповісти на питання, якщо щось описала неподробно / нечітко. Можливо, я щось не врахувала або помилилася, буду рада конструктивних зауважень і доповнень!

Ps Автор посібника - блогер сайту "Спорт сегодня" з ніком Tennisistka . За що величезне їй спасибі.

оригінал взято звідси

Чому?
Як це зробити?
Як застосувати до потрібного тексту Цитату?
Що можна запропонувати авторам аналітичних постів для подання табличній інформації?
Де взяти HTML - адреса сторінки сайту?
Чи не здається Вам, що тег в частині 2 (переадресація на якір) і тег простий гіперпосилання схожі?
Чому?
Ох, вже ці недоробки на сайті або знову варто грішити на мій браузер?
Хто винен?
Сайт?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: