Висуваємо мертві статті блогу на першу сторінку Гугл

 1. проблема
 2. варіанти вирішення
 3. Другий (напівавтомат)
 4. Третій (автоматичний)
 5. Рішення
 6. висновок

Піднімаю болючу тему для блогерів і розповідаю, що допомагає мені і моїм колегам "оживляти" статті і просувати їх до перших сторінок пошукової системи.

проблема

Навіть попсові статті часом не виходять в топ і не збирають очікуваний трафік. Як рятувати такі статті, показую на прикладі "Як навчитися швидко друкувати на клавіатурі" . Зараз матеріал ранжируется на 17-ти позиціях по Google UA, як показує Serpstat , Найвища позиція - 29 по ключевику як навчитися друкувати на клавіатурі. Розберемо, як поліпшити стан справ.

варіанти вирішення

Перший (ручний)

 1. Подивитися, по яких запитах стаття зараз видно в пошуку в Google Search Console.

Подивитися, по яких запитах стаття зараз видно в пошуку в Google Search Console

 1. Розпарсити Wordstat.
 2. Додати нові ключі до статті.

Що хорошого? Ви не витрачаєте гроші. Всі інструменти доступні безкоштовно.

Що поганого? Це времязатратно. Ви не впізнаєте ключові слова статей-конкурентів на інших майданчиках. Додаєте слова з Wordstat на власний розсуд, керуючись досвідом, що згубно для новачків і старожилів, які не бажають розвиватися.

Другий (напівавтомат)

1. Закинути статтю в Serpstat і подивитися по ній, "Втрачені фрази".

2. У ньому ж подивитися статті конкурентів і порівняти перетин семантики.

3. Розширити семантику через "Схожі фрази" і "Пошукові підказки".

4 4. Додати нові ключі до статті і мета-теги.

Що хорошого? Ви дізнаєтеся як свої позиції за ключовими фразами, так і конкурентів, їх частотність. Бачите ключові, які використовують конкуренти в ядрі, а ви їх чомусь немає.

Що поганого? Не по кожному URL можна подивитися пошукові запити. Якщо сторінка ранжируется нижче 100-й позиції, Serpstat не знайде для неї даних. З іншого боку, Google Search Console також віддає не всі дані.

Якщо вивантажувати дані кожен день (за один день) і з максимальною деталізацією, то можна отримати близько 80% даних, імовірно.

Третій (автоматичний)

 1. Скористатися сервісами текстової аналітики і поправити текст згідно їхніх рекомендацій.

Що хорошого? Текстові аналізатори пробивають топ видачі і дивляться на текст як-би очима пошукових систем. Вони збирають рекомендаційну базу для текстів і пропонують внести ключові слова в текст.

Що поганого? У кожного аналізатора закладений свій алгоритм перевірок, і деякі працюють жахливо. Потрібно тестувати відразу кілька сервісів, щоб знайти кращу пропозицію на ринку.

Рішення

Комбінувати другий і третій спосіб - проаналізувати статтю і зібрати рекомендації щодо поліпшення через новий текстовий аналізатор Serpstat. Або в зворотному порядку.

Інструмент багатообіцяючий, у відкритому бета-тестуванні. Доступний з платної підписки за 69 $, куди входять всі інші інструменти платформи і кластеризація.

Текстова аналітика і кластеризація знаходяться в розділі "Інструменти", підсвічені зеленим значком Beta. Щоб запустити ТА, потрібно перед цим провести символічну кластеризацию 2 і більше ключових слів. Для статті цілком підійде до 5-10 штук.

Таку штуку зробили, щоб відсіювати нерелевантні фрази для статті, які помилково або незнання можна кинути в ТА і отримати неправильні рекомендації, чим грішать багато текстові аналізатори. І поставити правильний напрям для текстової аналітики.

Спочатку проходимо чотири етапи настройки кластеризації, де додаємо ключові, вибираємо тип кластеризації і силу зв'язку, пошуковик і регіон, під який оптимізуємо статтю.

Для статті рекомендую ставити параметри Soft / Weak, щоб кластеризация проходила швидше.

Якщо навести на знак питання в гуртку, то спливає підказка, в чому різниця між параметрами.

Weak - слабкий зв'язок між фразами, Strong - сильний зв'язок між фразами. Soft - запити об'єднуються в групу, якщо є загальний набір URL хоча б для однієї пари. Hard - запити об'єднуються в групу, тільки якщо є загальний для всіх набір URL.

В поле URL додаємо посилання на статтю, щоб рекомендації склалися саме під статтю, а не під ТЗ копірайтеру для нового матеріалу. Далі запускаємо аналізатор кнопкою "ТА" і чекаємо завершення.

У результатах відображається релевантність фрази до статті в порівнянні з конкурентами, рекомендовані слова для Title, H1 і Body. Є сортування по:

 • значущості - значимість слова для частини сторінки Title в рамках аналізованої тематики;
 • популярності - показує скільки конкурентів у даній групі використовують це слово в Title. Чим більше показник, тим більша ймовірність того, що його потрібно використовувати на сторінці.

Покриття підрозділяється на три групи:

 • Включено - рекомендована ключова фраза в наявності на аналізованої сторінці в Title.
 • Переспа - ключова фраза занадто часто вживається в порівнянні зі сторінками конкурентів. Перегляньте кількість входжень цього слова.
 • Не включено - слово відсутнє на аналізованої сторінці в Title.

Не включено - слово відсутнє на аналізованої сторінці в Title

Виходячи з результатів, стаття коротка в порівнянні з конкурентами в топ-30 видачі. Її можна і потрібно розширити. Більшість рекомендованих ключових слів уже включено до статті. "Тренажер" теж коштувати додати, так як часто шукають тренажер для друку наосліп.

"Навчитися" зустрічається на сторінці 9 разів, а "швидко" - 12 разів. Мабуть сервіс вважає це переспамом, порівнюючи з довжиною тексту і згадкою ключового слова на сторінках конкурентів. Скоротити кількість слів не завадить.

Що примітно, Serpstat показує той самий топ-30 в тематиці, по якому будує базу рекомендацій. Можна змінити текст за порадами платформи і додатково подивитися самому на структуру / змістовність / заспамленності у конкурентів.

висновок

Чи можливо застосувати всі три способи окремо, які згадані в статті. Але максимально проапгрейдить тексти можна тільки, використовуючи всі можливості.

Текстова аналітика - найменш витратний варіант по часу, тому що сервіси самі аналізують конкурентів, самі підбирають ключові слова. І роблять це якісно. Блогеру залишиться тільки порівняти кілька інструментів і вибрати найбільш підходящий. Я зупинився на Serpstat, так як використовую половину його інших інструментів для роботи, і ТА досить хороша.

Також не забувайте, що не тільки текст впливає на те, яку позицію займе сторінка у видачі. Якщо вилизати статтю, але при цьому буде купа помилок на сайті, стаття не полізе в топ.

PS Якщо ви цікавитеся просуванням, то вкрай рекомендую звернути увагу на комплексний курс по SEO в Харкові .

Читайте також:

Що хорошого?
Що поганого?
Що хорошого?
Що поганого?
Що хорошого?
Що поганого?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: