WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?

 1. WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати? І Joomla! , і WordPress - потужні системи управління...
 2. Введення в Joomla!
 3. Введення в WordPress
 4. Витрати на використання WordPress або Joomla
 5. Яку CMS вибрати?
 6. висновок
 7. WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?
 8. Що таке CMS (і чим вони так корисні)
 9. Введення в Joomla!
 10. Введення в WordPress
 11. Витрати на використання WordPress або Joomla
 12. Яку CMS вибрати?
 13. висновок
 14. WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?
 15. Що таке CMS (і чим вони так корисні)
 16. Введення в Joomla!
 17. Введення в WordPress
 18. Витрати на використання WordPress або Joomla
 19. Яку CMS вибрати?
 20. висновок

WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?

І Joomla! , і WordPress - потужні системи управління вмістом (CMS), які дозволяють вам створювати практично будь-який тип сайту. Основним питанням же є: Чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати? WordPress або Joomla.

Незважаючи на те, що в більшості випадків обидві платформи є відмінним вибором для вашого сайту, вони також мають ряд відмінностей в їх функціональності і надаються функціях. Єдиним способом зрозуміти, яка з них краще вам підходить - дізнатися як вони працюють, і що можуть запропонувати. Перехід з одного CMS на іншу дуже складний і трудомісткий процес, тому дуже важливо зробити правильний вибір на самому початку.

У цьому керівництві ми поговоримо про те, що таке CMS і чому ви повинні їх використовувати. Потім ви дізнаєтеся, яку CMS вибрати для вашого сайту. WordPress або Joomla. Ми порівняємо їх функції, зручність використання, витрати і багато іншого. Давайте приступати!

Що таке CMS (і чим вони так корисні)

CMS дозволяють вам створювати потужні сайти без необхідності робити їх з нуля.

CMS - будь-яка платформа, яка надає вам інструменти для створення, управління і публікації певного контенту. Наприклад, якщо ви запускаєте блог, то ви захочете використовувати CMS, яка надає інструменти для форматування й попереднього перегляду, а також публікації записів.

Як ви напевно знаєте, двох однакових CMS не буває. Основна відмінність часто зводиться до того, на якому типі контенту ви хочете зосередитися. Звичайно, в наші дні більшість з них може запропонувати інструменти для публікації будь-якого контенту. Це означає, що ви можете засновувати ваші рішення на те, яка CMS найбільш вам комфортна.

Давайте підіб'ємо підсумок того, які переваги може вам принести використання CMS:

 • Вона надає вам інструменти для створення кращого контенту. Основною метою більшості CMS є дати вам можливість публікувати високоякісний контент.
 • Вона дозволяє вам підтримувати ваш контент в порядку. Більшість CMS автоматично сортують для вас ваш контент, використовуючи мітки і категорії.
 • Ви можете розширювати функціонал вашої CMS. Якісна CMS дозволяє вам налаштовувати ваш клієнт, додаючи до нього нові функції.

І нарешті, можливо найголовніше, CMS дозволяють звичайним людям які не мають досвіду в веб-розробці створювати фантастичні сайти. Вчитися працювати з CMS все одно доведеться, однак, це набагато легше ніж вчитися створювати сайт з нуля.

Загалом, існує дві групи людей, для яких буде вигідно використовувати CMS для їх веб-проектів. Якщо у вас немає ніякого досвіду в створенні сайту, CMS надасть вам неоціненну допомогу. З іншого боку, якщо ви досвідчений розробник, часто створення сайту з нуля не має сенсу, якщо є платформа, яка дозволить прискорити процес.

Введення в Joomla!

Введення в Joomla

Joomla! поступається лише WordPress, коли справа доходить до популярності CMS, хоча це не означає, що вона гірше. Навіть більше, ми може сказати, що Joomla дозволяє вам робити те ж саме, що і WordPress.

Установка Joomla! - дуже прямолінійний процес, і більшість провайдерів послуг хостингу мають можливість автоматичної установки Joomla в один клік. Як тільки Joomla встановлена ​​і готова до роботи, ви побачите панель управління з безліччю опцій. Якщо ви ніколи раніше не використовували Joomla !, то кількість налаштувань може бути дуже лякає. Однак за нашим досвідом, тут практично ніколи не буває важко знайти що-небудь, навіть якщо ви новачок в системі .

Що стосується функцій, Joomla! надає вам вбудовані системи управління контентом і користувачами. У вас також буде доступ до функції модулів, яка може бути використана для розширення функціоналу вашого сайту, якщо вам це знадобиться (про це ми поговоримо пізніше). Завдяки потужному вбудованому редактору, створення контенту за допомогою Joomla! є дуже простим заняттям, також як і підтримання його в порядку. Що стосується візуальних налаштувань, Joomla! дозволяє вам налаштовувати його вручну або ж використовувати шаблони, щоб прискорити процес. На жаль, у Joomla! немає офіційного сховища тим, тому ви повинні використовувати всі свої навички Google, щоб знайти підходящу для вас.

Існує 2 особливих області, де Joomla! виділяється більше всіх: при створенні мульти-мовного сайту і соціальних платформ. Ця CMS пропонує безліч опцій, які допоможуть вам легко налаштувати будь-який з цих типів сайтів.

Ключові Функції:

 • Створення та управління будь-яким типом контенту, використовуючи надійні візуальні редактори і редактори коду.
 • Адміністрування вашого контенту і користувачів за допомогою панелі управління.
 • Збільшення функціональності вашого сайту за допомогою розширень.
 • Налаштування стилю вашого сайту за допомогою шаблонів.
 • Поліпшення сторінок за допомогою вбудованих функцій SEO оптимізації.

Введення в WordPress

Введення в WordPress

Якщо справа стосується кількості користувачів, WordPress - король CMS. Ця платформа використовується практично на 30% існуючих сайтів , Що є видатним показником. Також ручна установка WordPress дуже проста і - як і Joomla! - більшість провайдерів послуг хостингу надає автоматичну установку в один клік, щоб зберегти ваш час.

Як тільки ви встановите WordPress, то ви витратите велику частину часу на роботу з ним в панелі управління . Платформа пропонує простий інтерфейс зі зрозумілими настройками. На перший погляд, ви побачите менше налаштувань ніж це було в Joomla !. Це хороші новини, якщо ви хочете налаштувати простий сайт, але менш привабливо, якщо вам подобається налаштовувати кожну частину вашого сайту.

WordPress пропонує потужні функції з управління контентом і медіа. Ви можете налаштувати теги і категорії для ваших публікацій і легко редагувати записи і сторінки завдяки візуальному редактору. Також як і в Joomla! у вас є доступ до редактора коду. Обидві платформи мають безліч функцій в їх базовому наборі, і ви можете розширити їх функціонал, якщо відчуєте, що вони обмежені.

WordPress сильно виділяється коли справа доходить до створення простих сайтів. Наприклад, ця CMS допоможе створити кілька Лендінзі або малий сайт для бізнесу. В деякій мірі це можливо завдяки величезній кількості тим, які доступні для платформи - як преміум, так і безкоштовних. Багато з них мають навіть вбудований конструктор, що робить процес ще більш простим.

Якщо ви хочете налаштувати більш складний сайт, WordPress пропонує розширення функціоналу за допомогою плагінів. Популярність платформи забезпечує величезну їх кількість. Однак якщо ви вже маєте досвід веб-розробки, є шанс, що настройка Joomla! здасться вам легше.

Ключові Функції:

 • Створення та управління будь-яким типом контенту за допомогою надійного візуального редактора і редактора коду.
 • Доступ до тисяч полігонів і тим, щоб розширювати і налаштовувати ваш сайт.
 • Має відмінні можливості для блогинга.
 • Управління сайтом за допомогою інтуїтивно зрозумілій панелі управління.
 • Легка настройка простого сайту.

Витрати на використання WordPress або Joomla

Відразу ж хочеться відзначити, що WordPress і Joomla! є платформами з відкритим вихідним кодом. Це означає, що вони безкоштовні, але вам все одно доведеться платити за хостинг, щоб розмістити ваш сайт в інтернеті.

На щастя, існує безліч надійних і дешевих тарифів хостингу :

На щастя, існує безліч  надійних і дешевих тарифів хостингу  :

Це означає, що вам не потрібен великий бюджет для створення сайту. Однак з часом вам можливо буде потрібно оновити ваш хостинг тариф , Це означає, що вам знадобиться платити в місяць більше. Ціни будуть варіюватися в залежності від провайдера послуг хостингу.

Також важливо розуміти, що створення і підтримка сайту на WordPress або Joomla не завжди дешеве заняття. Справжні витрати стануть зрозумілі тільки після того, як ви відвідаєте сховища плагінів і розширень. Залежно від функцій, які ви хочете додати на сайт, ви іноді зможете знайти безкоштовний плагін для цього, однак, можливо вам знадобляться і платні варіанти. З нашого досвіду, більшість преміум плагінів і розширень коштують близько 20 $. Однак ціни можуть сильно відрізнятися, і якщо вам знадобляться декілька преміум плагінів, вони можуть бути легко додані на сайт.

Підводячи підсумок, обидві CMS не сильно розрізняються у витратах на їх утримання - основні вкладення ви будете робити в хостинг і додавання нових функцій.

Нарешті ми переходимо до теми розширення функціоналу вашої CMS. Ви можете робити це за допомогою розширень в Joomla !, а в WordPress для цього використовуються плагіни. Незважаючи на різні назви обидва типи інструментів працюють однаково. Ви знаходите необхідний вам плагін або розширення з потрібним для вашого сайту функціоналом, встановлюєте його і налаштовуєте.

Процес установки для цих інструментів дуже простий для обох платформ. Однак WordPress виграє в кількості доступних для нього плагінів. Вони можуть обчислюватися десятками тисяч , Тоді як Joomla! має лише частина цієї цифри.

Що стосується функціоналу, який ви можете додати на ваш сайт, обмеженням може стати лише ваша фантазія. Наприклад, для WordPress ви можете використовувати плагін WooCommerce, щоб додати надійну систему електронної комерції поверх CMS в лічені хвилини. Joomla! пропонує свої комплексні рішення для електронної комерції в формі розширень. Eshop - це відмінний варіант, який надає майже стільки ж функцій, скільки WooCommerce.

Природно, існують інші типи функціонала, які ви можете додати на обидві платформи. Однак плагін електронної комерції є відмінним прикладом через великого функціоналу, який йому потрібно.

Яку CMS вибрати?

Ми привели багато інформації, тепер давайте проведемо одну хвилину за підбиттям короткого підсумку. У категорії простоти використання WordPress випереджає Joomla !. Останній пропонує багато можливостей для настройки в базовому варіанті, але ця перевага робить його трохи складним для ознайомлення.

Що стосується витрат, обидві платформи на одному рівні. Основними статтями витрат стануть хостинг і плагіни. Останні можуть серйозно попсувати ваш гаманець, проте, в більшості випадків ви зможете знайти безкоштовні рішення для ваших завдань. В кількості плагінів і тим виграє WordPress, завдяки його популярності. Іншими словами, розширити функціонал WordPress легше ніж Joomla !. Проте, Joomla! так само настроюється, як і WordPress, якщо у вас є досвід в сфері веб-розробки.

Взявши це за основу, ми можемо порекомендувати WordPress для користувачів без будь-якого досвіду в сфері веб-розробки. Це також відмінний варіант, якщо ви хочете створити маленький сайт без великої кількості додаткового функціоналу. З іншого боку Joomla! - відмінний варіант для користувачів з досвідом веб-розробки. Вона пропонує в базовому варіанті набагато більше функцій ніж WordPress, але це також означає, що вам буде важче її освоїти. Також варто відзначити, що Joomla! відмінно підходить для створення соціальних платформ і мульти-мовних сайтів, завдяки її вбудованим функціям, тоді як WordPress набагато попереду своїх конкурентів в плані створення блогів.

висновок

Вибір CMS для вашого сайту - дуже важливе рішення. Ваш вибір матиме неабиякий вплив на те, як ви будете керувати вашим сайтом і які функції вам будуть доступні. В цьому випадку обидва варіанти відмінно підходять, але вам треба буде познайомитися з ними ближче перед налаштуванням.

Новачки в веб-розробці відчуватимуть себе комфортно використовуючи WordPress, завдяки його інтуїтивної панелі управління і численним тем. Однак це не означає, що Joomla! поганий вибір, вона пропонує більший набір функцій, але трохи складніше для освоєння, якщо у вас не було досвіду використання CMS. На щастя, незалежно від того, яку платформу ви виберете, ви легко зможете розширити її функціонал.

У вас ще залишилися питання про те, яку CMS вибрати: WordPress або Joomla? Давайте поговоримо про це в коментарях нижче!

WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?

І Joomla! , і WordPress - потужні системи управління вмістом (CMS), які дозволяють вам створювати практично будь-який тип сайту. Основним питанням же є: Чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати? WordPress або Joomla.

Незважаючи на те, що в більшості випадків обидві платформи є відмінним вибором для вашого сайту, вони також мають ряд відмінностей в їх функціональності і надаються функціях. Єдиним способом зрозуміти, яка з них краще вам підходить - дізнатися як вони працюють, і що можуть запропонувати. Перехід з одного CMS на іншу дуже складний і трудомісткий процес, тому дуже важливо зробити правильний вибір на самому початку.

У цьому керівництві ми поговоримо про те, що таке CMS і чому ви повинні їх використовувати. Потім ви дізнаєтеся, яку CMS вибрати для вашого сайту. WordPress або Joomla. Ми порівняємо їх функції, зручність використання, витрати і багато іншого. Давайте приступати!

Що таке CMS (і чим вони так корисні)

CMS дозволяють вам створювати потужні сайти без необхідності робити їх з нуля.

CMS - будь-яка платформа, яка надає вам інструменти для створення, управління і публікації певного контенту. Наприклад, якщо ви запускаєте блог, то ви захочете використовувати CMS, яка надає інструменти для форматування й попереднього перегляду, а також публікації записів.

Як ви напевно знаєте, двох однакових CMS не буває. Основна відмінність часто зводиться до того, на якому типі контенту ви хочете зосередитися. Звичайно, в наші дні більшість з них може запропонувати інструменти для публікації будь-якого контенту. Це означає, що ви можете засновувати ваші рішення на те, яка CMS найбільш вам комфортна.

Давайте підіб'ємо підсумок того, які переваги може вам принести використання CMS:

 • Вона надає вам інструменти для створення кращого контенту. Основною метою більшості CMS є дати вам можливість публікувати високоякісний контент.
 • Вона дозволяє вам підтримувати ваш контент в порядку. Більшість CMS автоматично сортують для вас ваш контент, використовуючи мітки і категорії.
 • Ви можете розширювати функціонал вашої CMS. Якісна CMS дозволяє вам налаштовувати ваш клієнт, додаючи до нього нові функції.

І нарешті, можливо найголовніше, CMS дозволяють звичайним людям які не мають досвіду в веб-розробці створювати фантастичні сайти. Вчитися працювати з CMS все одно доведеться, однак, це набагато легше ніж вчитися створювати сайт з нуля.

Загалом, існує дві групи людей, для яких буде вигідно використовувати CMS для їх веб-проектів. Якщо у вас немає ніякого досвіду в створенні сайту, CMS надасть вам неоціненну допомогу. З іншого боку, якщо ви досвідчений розробник, часто створення сайту з нуля не має сенсу, якщо є платформа, яка дозволить прискорити процес.

Введення в Joomla!

Введення в Joomla

Joomla! поступається лише WordPress, коли справа доходить до популярності CMS, хоча це не означає, що вона гірше. Навіть більше, ми може сказати, що Joomla дозволяє вам робити те ж саме, що і WordPress.

Установка Joomla! - дуже прямолінійний процес, і більшість провайдерів послуг хостингу мають можливість автоматичної установки Joomla в один клік. Як тільки Joomla встановлена ​​і готова до роботи, ви побачите панель управління з безліччю опцій. Якщо ви ніколи раніше не використовували Joomla !, то кількість налаштувань може бути дуже лякає. Однак за нашим досвідом, тут практично ніколи не буває важко знайти що-небудь, навіть якщо ви новачок в системі .

Що стосується функцій, Joomla! надає вам вбудовані системи управління контентом і користувачами. У вас також буде доступ до функції модулів, яка може бути використана для розширення функціоналу вашого сайту, якщо вам це знадобиться (про це ми поговоримо пізніше). Завдяки потужному вбудованому редактору, створення контенту за допомогою Joomla! є дуже простим заняттям, також як і підтримання його в порядку. Що стосується візуальних налаштувань, Joomla! дозволяє вам налаштовувати його вручну або ж використовувати шаблони, щоб прискорити процес. На жаль, у Joomla! немає офіційного сховища тим, тому ви повинні використовувати всі свої навички Google, щоб знайти підходящу для вас.

Існує 2 особливих області, де Joomla! виділяється більше всіх: при створенні мульти-мовного сайту і соціальних платформ. Ця CMS пропонує безліч опцій, які допоможуть вам легко налаштувати будь-який з цих типів сайтів.

Ключові Функції:

 • Створення та управління будь-яким типом контенту, використовуючи надійні візуальні редактори і редактори коду.
 • Адміністрування вашого контенту і користувачів за допомогою панелі управління.
 • Збільшення функціональності вашого сайту за допомогою розширень.
 • Налаштування стилю вашого сайту за допомогою шаблонів.
 • Поліпшення сторінок за допомогою вбудованих функцій SEO оптимізації.

Введення в WordPress

Введення в WordPress

Якщо справа стосується кількості користувачів, WordPress - король CMS. Ця платформа використовується практично на 30% існуючих сайтів , Що є видатним показником. Також ручна установка WordPress дуже проста і - як і Joomla! - більшість провайдерів послуг хостингу надає автоматичну установку в один клік, щоб зберегти ваш час.

Як тільки ви встановите WordPress, то ви витратите велику частину часу на роботу з ним в панелі управління . Платформа пропонує простий інтерфейс зі зрозумілими настройками. На перший погляд, ви побачите менше налаштувань ніж це було в Joomla !. Це хороші новини, якщо ви хочете налаштувати простий сайт, але менш привабливо, якщо вам подобається налаштовувати кожну частину вашого сайту.

WordPress пропонує потужні функції з управління контентом і медіа. Ви можете налаштувати теги і категорії для ваших публікацій і легко редагувати записи і сторінки завдяки візуальному редактору. Також як і в Joomla! у вас є доступ до редактора коду. Обидві платформи мають безліч функцій в їх базовому наборі, і ви можете розширити їх функціонал, якщо відчуєте, що вони обмежені.

WordPress сильно виділяється коли справа доходить до створення простих сайтів. Наприклад, ця CMS допоможе створити кілька Лендінзі або малий сайт для бізнесу. В деякій мірі це можливо завдяки величезній кількості тим, які доступні для платформи - як преміум, так і безкоштовних. Багато з них мають навіть вбудований конструктор, що робить процес ще більш простим.

Якщо ви хочете налаштувати більш складний сайт, WordPress пропонує розширення функціоналу за допомогою плагінів. Популярність платформи забезпечує величезну їх кількість. Однак якщо ви вже маєте досвід веб-розробки, є шанс, що настройка Joomla! здасться вам легше.

Ключові Функції:

 • Створення та управління будь-яким типом контенту за допомогою надійного візуального редактора і редактора коду.
 • Доступ до тисяч полігонів і тим, щоб розширювати і налаштовувати ваш сайт.
 • Має відмінні можливості для блогинга.
 • Управління сайтом за допомогою інтуїтивно зрозумілій панелі управління.
 • Легка настройка простого сайту.

Витрати на використання WordPress або Joomla

Відразу ж хочеться відзначити, що WordPress і Joomla! є платформами з відкритим вихідним кодом. Це означає, що вони безкоштовні, але вам все одно доведеться платити за хостинг, щоб розмістити ваш сайт в інтернеті.

На щастя, існує безліч надійних і дешевих тарифів хостингу :

На щастя, існує безліч  надійних і дешевих тарифів хостингу  :

Це означає, що вам не потрібен великий бюджет для створення сайту. Однак з часом вам можливо буде потрібно оновити ваш хостинг тариф , Це означає, що вам знадобиться платити в місяць більше. Ціни будуть варіюватися в залежності від провайдера послуг хостингу.

Також важливо розуміти, що створення і підтримка сайту на WordPress або Joomla не завжди дешеве заняття. Справжні витрати стануть зрозумілі тільки після того, як ви відвідаєте сховища плагінів і розширень. Залежно від функцій, які ви хочете додати на сайт, ви іноді зможете знайти безкоштовний плагін для цього, однак, можливо вам знадобляться і платні варіанти. З нашого досвіду, більшість преміум плагінів і розширень коштують близько 20 $. Однак ціни можуть сильно відрізнятися, і якщо вам знадобляться декілька преміум плагінів, вони можуть бути легко додані на сайт.

Підводячи підсумок, обидві CMS не сильно розрізняються у витратах на їх утримання - основні вкладення ви будете робити в хостинг і додавання нових функцій.

Нарешті ми переходимо до теми розширення функціоналу вашої CMS. Ви можете робити це за допомогою розширень в Joomla !, а в WordPress для цього використовуються плагіни. Незважаючи на різні назви обидва типи інструментів працюють однаково. Ви знаходите необхідний вам плагін або розширення з потрібним для вашого сайту функціоналом, встановлюєте його і налаштовуєте.

Процес установки для цих інструментів дуже простий для обох платформ. Однак WordPress виграє в кількості доступних для нього плагінів. Вони можуть обчислюватися десятками тисяч , Тоді як Joomla! має лише частина цієї цифри.

Що стосується функціоналу, який ви можете додати на ваш сайт, обмеженням може стати лише ваша фантазія. Наприклад, для WordPress ви можете використовувати плагін WooCommerce, щоб додати надійну систему електронної комерції поверх CMS в лічені хвилини. Joomla! пропонує свої комплексні рішення для електронної комерції в формі розширень. Eshop - це відмінний варіант, який надає майже стільки ж функцій, скільки WooCommerce.

Природно, існують інші типи функціонала, які ви можете додати на обидві платформи. Однак плагін електронної комерції є відмінним прикладом через великого функціоналу, який йому потрібно.

Яку CMS вибрати?

Ми привели багато інформації, тепер давайте проведемо одну хвилину за підбиттям короткого підсумку. У категорії простоти використання WordPress випереджає Joomla !. Останній пропонує багато можливостей для настройки в базовому варіанті, але ця перевага робить його трохи складним для ознайомлення.

Що стосується витрат, обидві платформи на одному рівні. Основними статтями витрат стануть хостинг і плагіни. Останні можуть серйозно попсувати ваш гаманець, проте, в більшості випадків ви зможете знайти безкоштовні рішення для ваших завдань. В кількості плагінів і тим виграє WordPress, завдяки його популярності. Іншими словами, розширити функціонал WordPress легше ніж Joomla !. Проте, Joomla! так само настроюється, як і WordPress, якщо у вас є досвід в сфері веб-розробки.

Взявши це за основу, ми можемо порекомендувати WordPress для користувачів без будь-якого досвіду в сфері веб-розробки. Це також відмінний варіант, якщо ви хочете створити маленький сайт без великої кількості додаткового функціоналу. З іншого боку Joomla! - відмінний варіант для користувачів з досвідом веб-розробки. Вона пропонує в базовому варіанті набагато більше функцій ніж WordPress, але це також означає, що вам буде важче її освоїти. Також варто відзначити, що Joomla! відмінно підходить для створення соціальних платформ і мульти-мовних сайтів, завдяки її вбудованим функціям, тоді як WordPress набагато попереду своїх конкурентів в плані створення блогів.

висновок

Вибір CMS для вашого сайту - дуже важливе рішення. Ваш вибір матиме неабиякий вплив на те, як ви будете керувати вашим сайтом і які функції вам будуть доступні. В цьому випадку обидва варіанти відмінно підходять, але вам треба буде познайомитися з ними ближче перед налаштуванням.

Новачки в веб-розробці відчуватимуть себе комфортно використовуючи WordPress, завдяки його інтуїтивної панелі управління і численним тем. Однак це не означає, що Joomla! поганий вибір, вона пропонує більший набір функцій, але трохи складніше для освоєння, якщо у вас не було досвіду використання CMS. На щастя, незалежно від того, яку платформу ви виберете, ви легко зможете розширити її функціонал.

У вас ще залишилися питання про те, яку CMS вибрати: WordPress або Joomla? Давайте поговоримо про це в коментарях нижче!

WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?

І Joomla! , і WordPress - потужні системи управління вмістом (CMS), які дозволяють вам створювати практично будь-який тип сайту. Основним питанням же є: Чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати? WordPress або Joomla.

Незважаючи на те, що в більшості випадків обидві платформи є відмінним вибором для вашого сайту, вони також мають ряд відмінностей в їх функціональності і надаються функціях. Єдиним способом зрозуміти, яка з них краще вам підходить - дізнатися як вони працюють, і що можуть запропонувати. Перехід з одного CMS на іншу дуже складний і трудомісткий процес, тому дуже важливо зробити правильний вибір на самому початку.

У цьому керівництві ми поговоримо про те, що таке CMS і чому ви повинні їх використовувати. Потім ви дізнаєтеся, яку CMS вибрати для вашого сайту. WordPress або Joomla. Ми порівняємо їх функції, зручність використання, витрати і багато іншого. Давайте приступати!

Що таке CMS (і чим вони так корисні)

CMS дозволяють вам створювати потужні сайти без необхідності робити їх з нуля.

CMS - будь-яка платформа, яка надає вам інструменти для створення, управління і публікації певного контенту. Наприклад, якщо ви запускаєте блог, то ви захочете використовувати CMS, яка надає інструменти для форматування й попереднього перегляду, а також публікації записів.

Як ви напевно знаєте, двох однакових CMS не буває. Основна відмінність часто зводиться до того, на якому типі контенту ви хочете зосередитися. Звичайно, в наші дні більшість з них може запропонувати інструменти для публікації будь-якого контенту. Це означає, що ви можете засновувати ваші рішення на те, яка CMS найбільш вам комфортна.

Давайте підіб'ємо підсумок того, які переваги може вам принести використання CMS:

 • Вона надає вам інструменти для створення кращого контенту. Основною метою більшості CMS є дати вам можливість публікувати високоякісний контент.
 • Вона дозволяє вам підтримувати ваш контент в порядку. Більшість CMS автоматично сортують для вас ваш контент, використовуючи мітки і категорії.
 • Ви можете розширювати функціонал вашої CMS. Якісна CMS дозволяє вам налаштовувати ваш клієнт, додаючи до нього нові функції.

І нарешті, можливо найголовніше, CMS дозволяють звичайним людям які не мають досвіду в веб-розробці створювати фантастичні сайти. Вчитися працювати з CMS все одно доведеться, однак, це набагато легше ніж вчитися створювати сайт з нуля.

Загалом, існує дві групи людей, для яких буде вигідно використовувати CMS для їх веб-проектів. Якщо у вас немає ніякого досвіду в створенні сайту, CMS надасть вам неоціненну допомогу. З іншого боку, якщо ви досвідчений розробник, часто створення сайту з нуля не має сенсу, якщо є платформа, яка дозволить прискорити процес.

Введення в Joomla!

Введення в Joomla

Joomla! поступається лише WordPress, коли справа доходить до популярності CMS, хоча це не означає, що вона гірше. Навіть більше, ми може сказати, що Joomla дозволяє вам робити те ж саме, що і WordPress.

Установка Joomla! - дуже прямолінійний процес, і більшість провайдерів послуг хостингу мають можливість автоматичної установки Joomla в один клік. Як тільки Joomla встановлена ​​і готова до роботи, ви побачите панель управління з безліччю опцій. Якщо ви ніколи раніше не використовували Joomla !, то кількість налаштувань може бути дуже лякає. Однак за нашим досвідом, тут практично ніколи не буває важко знайти що-небудь, навіть якщо ви новачок в системі .

Що стосується функцій, Joomla! надає вам вбудовані системи управління контентом і користувачами. У вас також буде доступ до функції модулів, яка може бути використана для розширення функціоналу вашого сайту, якщо вам це знадобиться (про це ми поговоримо пізніше). Завдяки потужному вбудованому редактору, створення контенту за допомогою Joomla! є дуже простим заняттям, також як і підтримання його в порядку. Що стосується візуальних налаштувань, Joomla! дозволяє вам налаштовувати його вручну або ж використовувати шаблони, щоб прискорити процес. На жаль, у Joomla! немає офіційного сховища тим, тому ви повинні використовувати всі свої навички Google, щоб знайти підходящу для вас.

Існує 2 особливих області, де Joomla! виділяється більше всіх: при створенні мульти-мовного сайту і соціальних платформ. Ця CMS пропонує безліч опцій, які допоможуть вам легко налаштувати будь-який з цих типів сайтів.

Ключові Функції:

 • Створення та управління будь-яким типом контенту, використовуючи надійні візуальні редактори і редактори коду.
 • Адміністрування вашого контенту і користувачів за допомогою панелі управління.
 • Збільшення функціональності вашого сайту за допомогою розширень.
 • Налаштування стилю вашого сайту за допомогою шаблонів.
 • Поліпшення сторінок за допомогою вбудованих функцій SEO оптимізації.

Введення в WordPress

Введення в WordPress

Якщо справа стосується кількості користувачів, WordPress - король CMS. Ця платформа використовується практично на 30% існуючих сайтів , Що є видатним показником. Також ручна установка WordPress дуже проста і - як і Joomla! - більшість провайдерів послуг хостингу надає автоматичну установку в один клік, щоб зберегти ваш час.

Як тільки ви встановите WordPress, то ви витратите велику частину часу на роботу з ним в панелі управління . Платформа пропонує простий інтерфейс зі зрозумілими настройками. На перший погляд, ви побачите менше налаштувань ніж це було в Joomla !. Це хороші новини, якщо ви хочете налаштувати простий сайт, але менш привабливо, якщо вам подобається налаштовувати кожну частину вашого сайту.

WordPress пропонує потужні функції з управління контентом і медіа. Ви можете налаштувати теги і категорії для ваших публікацій і легко редагувати записи і сторінки завдяки візуальному редактору. Також як і в Joomla! у вас є доступ до редактора коду. Обидві платформи мають безліч функцій в їх базовому наборі, і ви можете розширити їх функціонал, якщо відчуєте, що вони обмежені.

WordPress сильно виділяється коли справа доходить до створення простих сайтів. Наприклад, ця CMS допоможе створити кілька Лендінзі або малий сайт для бізнесу. В деякій мірі це можливо завдяки величезній кількості тим, які доступні для платформи - як преміум, так і безкоштовних. Багато з них мають навіть вбудований конструктор, що робить процес ще більш простим.

Якщо ви хочете налаштувати більш складний сайт, WordPress пропонує розширення функціоналу за допомогою плагінів. Популярність платформи забезпечує величезну їх кількість. Однак якщо ви вже маєте досвід веб-розробки, є шанс, що настройка Joomla! здасться вам легше.

Ключові Функції:

 • Створення та управління будь-яким типом контенту за допомогою надійного візуального редактора і редактора коду.
 • Доступ до тисяч полігонів і тим, щоб розширювати і налаштовувати ваш сайт.
 • Має відмінні можливості для блогинга.
 • Управління сайтом за допомогою інтуїтивно зрозумілій панелі управління.
 • Легка настройка простого сайту.

Витрати на використання WordPress або Joomla

Відразу ж хочеться відзначити, що WordPress і Joomla! є платформами з відкритим вихідним кодом. Це означає, що вони безкоштовні, але вам все одно доведеться платити за хостинг, щоб розмістити ваш сайт в інтернеті.

На щастя, існує безліч надійних і дешевих тарифів хостингу :

На щастя, існує безліч  надійних і дешевих тарифів хостингу  :

Це означає, що вам не потрібен великий бюджет для створення сайту. Однак з часом вам можливо буде потрібно оновити ваш хостинг тариф , Це означає, що вам знадобиться платити в місяць більше. Ціни будуть варіюватися в залежності від провайдера послуг хостингу.

Також важливо розуміти, що створення і підтримка сайту на WordPress або Joomla не завжди дешеве заняття. Справжні витрати стануть зрозумілі тільки після того, як ви відвідаєте сховища плагінів і розширень. Залежно від функцій, які ви хочете додати на сайт, ви іноді зможете знайти безкоштовний плагін для цього, однак, можливо вам знадобляться і платні варіанти. З нашого досвіду, більшість преміум плагінів і розширень коштують близько 20 $. Однак ціни можуть сильно відрізнятися, і якщо вам знадобляться декілька преміум плагінів, вони можуть бути легко додані на сайт.

Підводячи підсумок, обидві CMS не сильно розрізняються у витратах на їх утримання - основні вкладення ви будете робити в хостинг і додавання нових функцій.

Нарешті ми переходимо до теми розширення функціоналу вашої CMS. Ви можете робити це за допомогою розширень в Joomla !, а в WordPress для цього використовуються плагіни. Незважаючи на різні назви обидва типи інструментів працюють однаково. Ви знаходите необхідний вам плагін або розширення з потрібним для вашого сайту функціоналом, встановлюєте його і налаштовуєте.

Процес установки для цих інструментів дуже простий для обох платформ. Однак WordPress виграє в кількості доступних для нього плагінів. Вони можуть обчислюватися десятками тисяч , Тоді як Joomla! має лише частина цієї цифри.

Що стосується функціоналу, який ви можете додати на ваш сайт, обмеженням може стати лише ваша фантазія. Наприклад, для WordPress ви можете використовувати плагін WooCommerce, щоб додати надійну систему електронної комерції поверх CMS в лічені хвилини. Joomla! пропонує свої комплексні рішення для електронної комерції в формі розширень. Eshop - це відмінний варіант, який надає майже стільки ж функцій, скільки WooCommerce.

Природно, існують інші типи функціонала, які ви можете додати на обидві платформи. Однак плагін електронної комерції є відмінним прикладом через великого функціоналу, який йому потрібно.

Яку CMS вибрати?

Ми привели багато інформації, тепер давайте проведемо одну хвилину за підбиттям короткого підсумку. У категорії простоти використання WordPress випереджає Joomla !. Останній пропонує багато можливостей для настройки в базовому варіанті, але ця перевага робить його трохи складним для ознайомлення.

Що стосується витрат, обидві платформи на одному рівні. Основними статтями витрат стануть хостинг і плагіни. Останні можуть серйозно попсувати ваш гаманець, проте, в більшості випадків ви зможете знайти безкоштовні рішення для ваших завдань. В кількості плагінів і тим виграє WordPress, завдяки його популярності. Іншими словами, розширити функціонал WordPress легше ніж Joomla !. Проте, Joomla! так само настроюється, як і WordPress, якщо у вас є досвід в сфері веб-розробки.

Взявши це за основу, ми можемо порекомендувати WordPress для користувачів без будь-якого досвіду в сфері веб-розробки. Це також відмінний варіант, якщо ви хочете створити маленький сайт без великої кількості додаткового функціоналу. З іншого боку Joomla! - відмінний варіант для користувачів з досвідом веб-розробки. Вона пропонує в базовому варіанті набагато більше функцій ніж WordPress, але це також означає, що вам буде важче її освоїти. Також варто відзначити, що Joomla! відмінно підходить для створення соціальних платформ і мульти-мовних сайтів, завдяки її вбудованим функціям, тоді як WordPress набагато попереду своїх конкурентів в плані створення блогів.

висновок

Вибір CMS для вашого сайту - дуже важливе рішення. Ваш вибір матиме неабиякий вплив на те, як ви будете керувати вашим сайтом і які функції вам будуть доступні. В цьому випадку обидва варіанти відмінно підходять, але вам треба буде познайомитися з ними ближче перед налаштуванням.

Новачки в веб-розробці відчуватимуть себе комфортно використовуючи WordPress, завдяки його інтуїтивної панелі управління і численним тем. Однак це не означає, що Joomla! поганий вибір, вона пропонує більший набір функцій, але трохи складніше для освоєння, якщо у вас не було досвіду використання CMS. На щастя, незалежно від того, яку платформу ви виберете, ви легко зможете розширити її функціонал.

У вас ще залишилися питання про те, яку CMS вибрати: WordPress або Joomla? Давайте поговоримо про це в коментарях нижче!

WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?
Основним питанням же є: Чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати?
Яку CMS вибрати?
У вас ще залишилися питання про те, яку CMS вибрати: WordPress або Joomla?
WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?
Основним питанням же є: Чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати?
Яку CMS вибрати?
У вас ще залишилися питання про те, яку CMS вибрати: WordPress або Joomla?
WordPress або Joomla: Яку CMS Вибрати?
Основним питанням же є: Чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: