Причини злому сайтів | Інтернет - грамотність з Надією

  1. Приклади злому сайтів
  2. Голосування: Чи маєте Ви свій блог?

При створенні будь-якого за форматом і тематиці сайту веб-майстру доводиться стикатися з безліччю найрізноманітніших проблем При створенні будь-якого за форматом і тематиці сайту веб-майстру доводиться стикатися з безліччю найрізноманітніших проблем. Основним головним болем власника сайту, як правило, є безпека ресурсу (ступінь його захищеності від злому з боку хакерів).

Причому багато вебмастера взагалі не замислюються про безпеку рівно до того моменту, поки веб-сайт не зламають. Визначити факт злому, як правило, досить легко.

По-перше, таємничим чином змінився логін або пароль від адмінки (відповідно, ви не можете потрапити в цю саму адмінку).

По-друге, у внутрішній директорії вашого сайту стали змінюватися файли (були додані нові, віддалені старі або змінені існуючі).

По-третє, змінилося вміст ресурсу ( контент , Посилання і т.д.).

Загалом, якщо на вашому ресурсі щось змінилося без вашого безпосереднього втручання, то, швидше за все, сайт був зламаний.

Виникає резонне питання - навіщо ж хакерам зламувати чужий сайт? Який у цьому сенс? Причин для злому сайту може бути кілька. Нижче перерахуємо основні.

1. Заради інтересу

Як це не дивно, але багато сайтів зламуються просто тому, що їх можна зламати (мова йде про відносно простих і незахищених ресурсах).

Людям просто хочеться насолити комусь іншому, зробити неприємно. Та й власне самолюбство при цьому помітно підвищується.

2. Заради помсти

У деяких випадках сайти зламують через особисту неприязнь до веб-майстру або адміністратору.

Наприклад, якогось людини забанили на якомусь форумі (з об'єктивних чи суб'єктивної причини). Зрозуміло, що він захоче помститися своїм кривдникам. Один із способів це зробити - найняти хакерів і зламати форум .

Також можуть зламати авторський блог (наприклад, якщо думка цього самого автора в корені відрізняється від думки користувача, який вдається до злому). Іншими слова, у всіх випадках замішано приватне неприязне ставлення.

3. Для боротьби з конкурентами

З цієї причини найчастіше зламують корпоративні сайти (щоб знизити прибуток конкурентів, додати їм додаткових проблем).

Зрозуміло, що повністю вкрасти сайт (і все, що з ним пов'язано) вкрай складно, але вивести його з ладу на якийсь час цілком реально. І за цей час конкуренти напевно втратять велику кількість потенційних клієнтів.

Чим вище ступінь конкуренції в тематиці, тим вище ймовірність злому.

4. Для розсилки спаму, для проведення ДДОС

Іноді злом є не кінцевою метою, а одним з етапів досягнення цієї мети. Наприклад, зламаний сайт можна використовувати для подальшої реклами власних товарів і послуг, для розсилки спам-повідомлень. При цьому ви самі не будете ні чим ризикувати (відповідальність за розсилку ляже на зламаний сайт).

Крім того, зламані ресурси часто використовують в якості майданчиків для проведення ддос-атак. DDOS це скорочення від англійського Distributed Denial of Service, по-російськи означає «розподілене відмова від обслуговування». Це означає, що на атакується сайт (так звана «жертва ДДОС») відправляється таку кількість запитів з різних точок інтернет-доступу, що сайт «падає», перестає працювати.

5. Для розміщення зовнішніх посилань

В даному випадку мова йде про великих відвідуваних сайтах, що володіють хорошими показниками ТИЦ і PR. Після злому таких сайтів хакери просто розміщують там посилання на потрібні їм ресурси з метою нарощування SEO-показників.

Власник зламаного сайту, як правило, далеко не відразу помічає якісь зміни.

Приклади злому сайтів

За даними статистики кожен день хакери зламують близько 20-30 тисяч сайтів по всьому світу. Серед них можуть бути прості сайти-візитки, що складаються з декількох сторінок, а також корпоративні ресурси дуже великих компаній. Нижче коротко розповімо про декілька великих зломи, що відбулися за останній час.

У лютому 2014 р серйозно постраждав сайт компанії Forbes. Хакерську атаку організували представники так званої Сирійської електронної армії в помсту за публікацію даним виданням інформаційних матеріалів про Сирію. В результаті атаки були оприлюднені особисті дані мільйона користувачів сайту (email, логіни, паролі, URL-адреси). Крім того, на сторінках Forbes хакери розмістили фейковий новини.

У січня 2014 був зламаний відомий ресурс Snapchat. Як повідомили хакери, це було зроблено для демонстрації (щоб звернути увагу власників ресурсу на уразливості системи). В результаті атаки були оприлюднені телефонні номери та логіни приблизно 5 мільйонів користувачів.

У жовтні 2013 року хакерам вдалося зламати сайт компанії Adobe. Розмах тут був більш широким - постраждало близько 150 мільйонів акаунтів користувачів (розкрито логіни, паролі, підказки до паролів, а також email-адреси).

Впродовж 2011 року хакери атакували сайти компанії Sony відразу кілька раз. Найбільше «дісталося» акаунтів користувачів Sony PlayStation, а також акаунтів користувачів ресурсу Sony Pictures. Розкрито особисті дані - імена, дати народження, а також email, телефонні номери та логіни.

Голосування: Чи маєте Ви свій блог?

Можна вибрати 1 або 2 варіанти відповіді. Дякуємо за Ваш голос!

PS До даної статті відмінно підходить:

1. Чи може власний блог Вас матеріально забезпечити?

2. На чому заробляють соціальні мережі?

3. Інтернет-шахраї: види шахрайства, покарання за обман і куди звертатися

4. Які сайти найчастіше додають в закладки


Виникає резонне питання - навіщо ж хакерам зламувати чужий сайт?
Який у цьому сенс?
Голосування: Чи маєте Ви свій блог?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: