Як правильно вибрати блок живлення для комп'ютера?

 1. Як розрахувати потужність блоку живлення для пк
 2. Який фірми блок живлення вибрати для комп'ютера?

Привіт всім! При зборі комп'ютера або заміні будь-якій частині комп'ютер, хоч навіть материнської плати , Потрібно перш за все задуматися про правильний вибір блоку харчування, адже стабільність комп'ютера в першу чергу залежить від нього!

Як розрахувати потужність блоку живлення для пк

Звичайно можна онлайн сервісами розрахунку блоку живлення наприклад як eXtreme Power Supply Calculator Lite , Але я знайшов хорошу програму! Я бачив різні програми для розрахунку блоку живлення, але ця російською, можна порахувати все, навіть який потрібен вам безперебійний блок живлення! Викачуємо програму, перед вибором блоку подивимося якої потужності вам потрібен блок, а потім я розповім який краще купити блок живлення.

Останню версію, ви можете скачати тут .

Запускаємо і бачимо різні параметри. Я вибрав пристрої які, встановлені в моєму комп'ютері. Скільки програм я не бачив, такий розширеної статистики я не бачив.

Скільки програм я не бачив, такий розширеної статистики я не бачив

Внизу напис всього.

За моїми параметрами програма говорить що рекомендується блок 491 Ватт (і то я додав ще запас потужності). Я поставив собі 650 Ватт. Оскільки то що показує програма або ж будь-який онлайн калькулятор, це мінімальні значення.

Для чого це робиться наприклад:

 1. Ви будете грати в ігри на максимальних налаштуваннях
 2. Ви будете розганяти що або
 3. Згодом ККД падає (коефіцієнт корисної дії) З цього я рекомендував би до всіх калькуляторах додавати приблизно 150 Ватт. Звичайно якщо ви ставите по 3 відеокарти, то тут вже треба подумати.

Який фірми блок живлення вибрати для комп'ютера?

Після того як ви вирішили яка потужність блоку живлення вам потрібна, потрібно не помилитися у виборі фірми і не взяти підробку.

Від фірми буде залежати стабільність електроживлення і на скільки він буде видавати то кількість Ватт, яке було заявлено виробником. При покупці, оцініть вага блоку живлення, справжній і хороший блок не буде мало важити. За вагою ви відразу відчуєте, що він справжній. Якщо блок буде легкий, то це швидше за все китайський і видавати він буде 2 рази менше Ватт ніж заявлено.

З фірм блоків живлення я рекомендував би брати:

 1. Thermaltake
 2. FSP
 3. Zalman
 4. CoolerMaster
 5. Chieftec

Може звичайно я якісь пропустив, але шлюбу від цих 5ти фірм я не бачив. Я взяв першу і вважаю, що вона є найбільш якісною, яка робить блоки живлення. До цього до речі у мене успішно 6 років пропрацював FSP. При зборі комп'ютера я думав Zalman взяти, але вважаю що раз фірма професійно робить кулера, то нехай вже кулерами займається)))

Ще що мене порадувало в цій фірмі, знімні дроти, по-перше не треба возиться при складанні в безлічі проводів, а по-друге немає зайвого в корпусі і повітря краще вентилюється. А якщо гарне охолодження, то пристрою не перегріваються і працює комп'ютер стабільніше, відповідно блок живлення зайвий раз не напружується. Ну звичайно чистку від пилу комп'ютера теж ніхто не відміняв))

Ну звичайно чистку від пилу комп'ютера теж ніхто не відміняв))

Після того як ви вибрали оптимальне для вас кількість Ватт і фірму виробника, перевіряємо блок на який-небудь важкої гри. Всі тести криза, якщо комп'ютер не виключився і не перезавантажився, то тест блоку пройдено) Так само для більш досвідчених можна заміряти електрично тестором напруга. Беремо продод від блоку живлення, вставляємо чорний провід тестера в чорний провід блоку живлення, а червоний спочатку в червоний, а потім в жовтий. На жовтому має бути мінімум ~ 12 Вольт, а на червоному 5 Вольт.

На жовтому має бути мінімум ~ 12 Вольт, а на червоному 5 Вольт

Багато теж погано, якщо правильно розраховувати то + - 5% від 12 Вольт. Буде більше або менше, блоком краще не користуватися. Ось так потрібно правильно вибирати блок живлення!

підсумок:

 1. Розраховуємо потрібну потужність
 2. вибираємо виробника
 3. Вибираємо серію блоку живлення, будь це Gold або Bronze. При виборі серії Gold, ви окупите електроенергію))
 4. Якщо відеокарта з додатковим харчуванням, перевіряємо щоб у блоці було додаткове харчування.
 5. Про всяк випадок, подивіться розмір під блок живлення в вашому корпусі.
 6. Уточніть яке харчування йде в материнську плату, 20 pin, 20 + 4 pin, 20 + 8 pin, 24 pin.
 7. Ну і обов'язково дивимося огляди та відгуки при виборі!

Хотів викласти програму, а затягнуло мене на вибір і перевірку 🙂 Сподіваюся стаття буде для вас корисною 🙂

Який фірми блок живлення вибрати для комп'ютера?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: