Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях | Компьютерра

 1. Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях Позбутися звичних налаштувань браузера простіше...
 2. 2. Обновляйте доповнення та плагіни
 3. 3. Забороніть підміну домашньої сторінки
 4. 4. Заблокуйте заміну пошукової системи за умовчанням
 5. 5. Запускайте браузер в «пісочниці»
 6. 6. Захистіть браузер паролем
 7. Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях
 8. 1. Переконайтеся в тому, що у вас найсвіжіша версія браузера
 9. 2. Обновляйте доповнення та плагіни
 10. 3. Забороніть підміну домашньої сторінки
 11. 4. Заблокуйте заміну пошукової системи за умовчанням
 12. 5. Запускайте браузер в «пісочниці»
 13. 6. Захистіть браузер паролем
 14. Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях
 15. 1. Переконайтеся в тому, що у вас найсвіжіша версія браузера
 16. 2. Обновляйте доповнення та плагіни
 17. 3. Забороніть підміну домашньої сторінки
 18. 4. Заблокуйте заміну пошукової системи за умовчанням
 19. 5. Запускайте браузер в «пісочниці»
 20. 6. Захистіть браузер паролем

Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях

Позбутися звичних налаштувань браузера простіше простого: для цього досить зайти на який-небудь непорядний сайт або завантажити безкоштовний додаток, яке з задоволенням замінить вашу домашню сторінку своєї, а пошуковик - якоюсь дивною екзотикою. Або можна просто пустити за свій комп'ютер приятеля або дитини: ви оком не встигнете моргнути, як вони миттю перебудують ретельно вивірену систему на свій смак.

Щоб запобігти внесенню подібних небажаних змін в налаштування браузера, досить слідувати кількох елементарних правил і встановити деякі спеціалізовані додатки, які блокують несанкціоновану зміну налаштувань.

1. Переконайтеся в тому, що у вас найсвіжіша версія браузера

Перш за все не забувайте перевіряти актуальність встановленої у вас версії браузера. Застарілі версії браузерів більш уразливі до вірусів і різних хакерських атак. Далеко в минулому залишилися ті часи, коли поява кожної нової версії було справжньою подією; сьогодні дрібні зміни можуть вноситися мало не щодня, а великі «номерні» версії багатьох інтернет-переглядачів виходять по кілька разів на рік. Саме тому майже у всіх сучасних браузерах передбачено автоматичне оновлення, яке гарантуватиме вам найсвіжішу версію програми без необхідності щось встановлювати вручну.

Оновлення браузера Microsoft Internet Explorer зазвичай відбувається автоматично через службу Windows Update, однак найсвіжішу версію можна скачати і з офіційного сайту корпорації.

Оновлення браузера Microsoft Internet Explorer зазвичай відбувається автоматично через службу Windows Update, однак найсвіжішу версію можна скачати і з  офіційного сайту  корпорації

У браузері Firefox зайдіть в «Налаштування», далі в закладку «Додатково», «Оновлення» - і виберіть пункт «Автоматично встановлювати оновлення». Якщо ви встановите стару версію, то процес завантаження та встановити нову версію почнеться автоматично при відкритті вікна «Про Firefox».

Якщо ви встановите стару версію, то процес завантаження та встановити нову версію почнеться автоматично при відкритті вікна «Про Firefox»

Для перевірки та встановлення оновлень в Chrome зайдіть в «Налаштування» і виберіть пункт «Про програму».

Для перевірки та встановлення оновлень в Chrome зайдіть в «Налаштування» і виберіть пункт «Про програму»

В Opera потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Розширені» і розділ «Безпека» в списку в лівій частині вікна. Тут в пункті «Оновлення Opera» вибираємо «Автоматично встановлювати оновлення».

2. Обновляйте доповнення та плагіни

Оновлення та плагіни браузерів також повинні оновлюватися автоматично. Щоб переконатися в тому, що у вас включена ця опція, в Firefox натисніть клавіші Ctrl + Shift + A (в OS X - CMD + Shift + A) і зайдіть в розділ «Управління доповненнями», натисніть на іконку з шестерінки і поставте галочку в пункті «Автоматично оновлювати додатки».

У Chrome потрібно зайти в «Налаштування», вибрати розділ «Розширення» і відзначити галочкою «Режим розробника», після чого ви побачите кнопку «Оновити розширення».

На жаль, трапляються випадки, коли в оновлення для розширень потрапляє шкідливий код, тому для захисту від подібних «вірусних оновлень» варто встановити додаток Extension Defender , Існуюче в версіях для Firefox і Сhrome.

Актуальність плагінів начебто Flash, Java або Adobe Reader зазвичай підтримується автоматично, але можна додатково використовувати безкоштовну утиліту Qualys BrowserCheck , Що сканує відповідні папки всіх браузерів і визначальну застарілі версії плагінів та інші уразливості в системі безпеки. Цю утиліту можна встановити як плагін або провести сканування онлайн без установки.

3. Забороніть підміну домашньої сторінки

Безкоштовні програми нерідко включають в себе численні «обов'язкові бонуси», серед яких найбільш безневинним, мабуть, є примусова заміна домашньої сторінки і налаштувань нової закладки в браузері без вашого відома. Тобто замість обраної вами сторінки буде відкриватися веб-сайт розробника цього додатка або його рекламного спонсора.

Скасувати таку несанкціоновану заміну в Chrome можна, зайшовши в «Налаштування» і зазначивши в розділі «Зовнішній вигляд» пункт «Показувати кнопку Головна сторінка». Натиснувши на посилання «Змінити», можна виправити адресу домашньої сторінки на обраний вами.

Натиснувши на посилання «Змінити», можна виправити адресу домашньої сторінки на обраний вами

У Firefox потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Основні» і натиснути кнопку «Відновити за замовчуванням» або ввести конкретний URL.

У Firefox потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Основні» і натиснути кнопку «Відновити за замовчуванням» або ввести конкретний URL

В Internet Explorer слід зайти в «Інструменти», «Налаштування інтернету» і клацнути по кнопці «Використовувати за замовчуванням» або ввести адресу потрібної сторінки.

В Internet Explorer слід зайти в «Інструменти», «Налаштування інтернету» і клацнути по кнопці «Використовувати за замовчуванням» або ввести адресу потрібної сторінки

Повністю запобігти підміну домашньої сторінки в Internet Explorer можна, встановивши безкоштовну утиліту SpywareBlaster . Запустіть цю програму, натисніть Tools ( «Інструменти»), виберіть пункт Misc IE Settings ( «Різні настройки IE») і поставте галочку в пункті Disable the IE Home Page settings area in the Internet Tools Control Panel, тим самим заборонивши зміна налаштувань домашньої сторінки через панель управління браузера IE.

Запустіть цю програму, натисніть Tools ( «Інструменти»), виберіть пункт Misc IE Settings ( «Різні настройки IE») і поставте галочку в пункті Disable the IE Home Page settings area in the Internet Tools Control Panel, тим самим заборонивши зміна налаштувань домашньої сторінки через панель управління браузера IE

Альтернативний варіант - додаток SuperAntiSpyware .

Для Firefox поки не існує такого ж простого способу захисту домашньої сторінки, але якщо у вас є права адміністратора в системі, то можна скористатися невеликим скриптом. Відкрийте «Блокнот» і наберіть в ньому наступний текст (замініть лапки- "ялинки" на прямі):

pref ( "browser.startup.homepage", http://www.homepage.ru);
lockPref ( "browser.startup.homepage", http://www.homepage.ru);

Замість http://www.homepage.ru підставте адресу домашньої сторінки за вашим вибором. Збережіть файл як mozilla.cfg і помістіть його в папку C: Program FilesMozilla Firefox або C: Program Files (x86) Mozilla Firefox.

Знову відкрийте «Блокнот» і наберіть такий текст:

pref ( "general.config.filename", "mozilla.cfg");

Збережіть його під назвою local-settings.js і помістіть в папку Mozilla Firefoxdefaultpref. Перезапустіть Firefox. Тепер ваша домашня сторінка захищена від змін, і розблокувати її можна буде, лише видаливши вміст файлу mozilla.cfg. Детальніше про різні файлах блокування для Firefox можна прочитати по-англійськи тут .

4. Заблокуйте заміну пошукової системи за умовчанням

Різний безкоштовний софт частенько змінює не тільки домашню сторінку в вашому браузері, але і пошукову систему, встановлену в ньому за умовчанням. Більш того, новий пошуковий движок може бути налаштований таким чином, що через нього ви будете потрапляти на сторінки, заражені вірусами.

Щоб вручну повернути ваші налаштування пошукової системи в Chrome, зайдіть в «Налаштування», виберіть пункт «Пошук» і встановіть потрібну вам систему за замовчуванням. Всі зайві і сумнівні пошукові системи можна просто видалити зі списку.

Всі зайві і сумнівні пошукові системи можна просто видалити зі списку

У Firefox натисніть на стрілочку в рядку пошуку і виберіть пункт «Управління пошуковими системами». Тут ви можете відновити набір пошукових систем за замовчуванням і видалити непотрібні. Якщо це не допомогло, введіть в адресний рядок «about: config», клацніть по кнопці «Я обіцяю, що буду обережний» і знайдіть рядок «browser.search.defaultengineneme». Клацніть по ній і введіть у вікні назва відповідної пошукової системи.

Клацніть по ній і введіть у вікні назва відповідної пошукової системи

В Internet Explorer зайдіть в «Інструменти», розділ «Управління доповненнями», «Пошукові системи». Виберіть підходящу і встановіть за замовчуванням, видаліть непотрібні. Відзначте галочкою пункт «Не дозволяйте програмами пропонувати змінити пошукову систему за замовчуванням».

На жаль, поки немає надійного способу заблокувати зміну пошукової системи в Chrome і Firefox.

5. Запускайте браузер в «пісочниці»

Незважаючи на всі переваги різних антивірусних пакетів, вони далеко не завжди здатні запобігти несанкціонованому внесення змін до настройки браузера, особливо якщо ці зміни відбулися в результаті свідомої установки якоїсь програми (або тому що ви не звернули увагу на якісь пункти в установнику і не зняли якісь галочки). Найефективніший спосіб захисту браузера від подібних змін - це запускати його в «пісочниці», спеціальної програмної оболонці, ізольованою від зовнішній впливів.

Одна з кращих безкоштовних програм для організації такої «пісочниці» - це Sandboxie Free для Windows. Найголовніше її відмінність від платних версій - можливість запускати тільки одну «пісочницю».

Найголовніше її відмінність від платних версій - можливість запускати тільки одну «пісочницю»

Щоб запустити в «пісочниці» IE, Chrome або Firefox, потрібно або двічі клацнути по ярлику «Браузер в пісочниці» на робочому столі, або натиснути правою кнопкою миші на іконку Sandboxie в області повідомлень (системному треї) і вибрати пункт «Запустити Web-браузер ». Програма має русифікований інтерфейс, так що розібратися в інших настройках не складе особливих труднощів.

Програма має русифікований інтерфейс, так що розібратися в інших настройках не складе особливих труднощів

6. Захистіть браузер паролем

Якщо вашим комп'ютером користується хтось ще, то він зможе не тільки бачити історію відвідувань (якщо ви її не видаляють або не користуєтеся режимом інкогніто), але і встановлювати і видаляти плагіни і розширення, змінювати налаштування і навіть заходити в ваші акаунти, якщо ви зберегли в браузері логіни і паролі. На щастя, за допомогою спеціальних додатків можна захистити ваші дані від цікавих очей.

У Firefox є вбудована функція «Майстер-пароль», доступна через вкладку «Захист» налаштувань браузера. Майстер-пароль дозволяє захистити особисті дані, включаючи логіни і паролі до різних онлайнових сервісів, збереженим в браузері. Однак функціональність «майстер-пароля» можна розширити, встановивши додаток
MasterPassword +
, Яке дозволяє заблокувати весь браузер в цілому: знадобиться введення пароля - як при запуску Firefox, так і через заданий час простою. Всі додаткові параметри будуть доступні в видозміненому вікні в закладці «Захист».

Всі додаткові параметри будуть доступні в видозміненому вікні в закладці «Захист»

У браузері Chrome захистити особисті дані можна, просто налаштувавши окремі призначені для користувача облікові записи, але можна поступити інакше, встановивши розширення ChromePW . Це розширення блокує доступ до браузеру за допомогою пароля (ви можете додати підказку і число спроб введення пароля) і автоматично закриває Chrome в разі, якщо хтось спробує обійти ChromePW, відключивши його через диспетчери завдань.

У сучасних версіях Internet Explorer відсутня опція блокування браузера за допомогою пароля, але ви можете заборонити внесення змін до настройки через «Редактор групових політик» в Windows (крім версій Home). Натисніть кнопку «Пуск» і в рядку «Запустити» введіть gpedit.msc (в 64-бітової версії Windows 8 цей файл знаходиться за адресою C: WindowsSysWOW64).

Відкрийте «Конфігурацію комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Компоненти Windows» - «Internet Explorer», і ви отримаєте доступ до налаштувань на кшталт «Не дозволяти користувачам включати або відключати доповнення» або «Не допускати видалення історії закачувань». Щоб задіяти опцію, потрібно двічі клацнути по рядку і вибрати значення «Включено».

Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях

Позбутися звичних налаштувань браузера простіше простого: для цього досить зайти на який-небудь непорядний сайт або завантажити безкоштовний додаток, яке з задоволенням замінить вашу домашню сторінку своєї, а пошуковик - якоюсь дивною екзотикою. Або можна просто пустити за свій комп'ютер приятеля або дитини: ви оком не встигнете моргнути, як вони миттю перебудують ретельно вивірену систему на свій смак.

Щоб запобігти внесенню подібних небажаних змін в налаштування браузера, досить слідувати кількох елементарних правил і встановити деякі спеціалізовані додатки, які блокують несанкціоновану зміну налаштувань.

1. Переконайтеся в тому, що у вас найсвіжіша версія браузера

Перш за все не забувайте перевіряти актуальність встановленої у вас версії браузера. Застарілі версії браузерів більш уразливі до вірусів і різних хакерських атак. Далеко в минулому залишилися ті часи, коли поява кожної нової версії було справжньою подією; сьогодні дрібні зміни можуть вноситися мало не щодня, а великі «номерні» версії багатьох інтернет-переглядачів виходять по кілька разів на рік. Саме тому майже у всіх сучасних браузерах передбачено автоматичне оновлення, яке гарантуватиме вам найсвіжішу версію програми без необхідності щось встановлювати вручну.

Оновлення браузера Microsoft Internet Explorer зазвичай відбувається автоматично через службу Windows Update, однак найсвіжішу версію можна скачати і з офіційного сайту корпорації.

Оновлення браузера Microsoft Internet Explorer зазвичай відбувається автоматично через службу Windows Update, однак найсвіжішу версію можна скачати і з  офіційного сайту  корпорації

У браузері Firefox зайдіть в «Налаштування», далі в закладку «Додатково», «Оновлення» - і виберіть пункт «Автоматично встановлювати оновлення». Якщо ви встановите стару версію, то процес завантаження та встановити нову версію почнеться автоматично при відкритті вікна «Про Firefox».

Якщо ви встановите стару версію, то процес завантаження та встановити нову версію почнеться автоматично при відкритті вікна «Про Firefox»

Для перевірки та встановлення оновлень в Chrome зайдіть в «Налаштування» і виберіть пункт «Про програму».

Для перевірки та встановлення оновлень в Chrome зайдіть в «Налаштування» і виберіть пункт «Про програму»

В Opera потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Розширені» і розділ «Безпека» в списку в лівій частині вікна. Тут в пункті «Оновлення Opera» вибираємо «Автоматично встановлювати оновлення».

2. Обновляйте доповнення та плагіни

Оновлення та плагіни браузерів також повинні оновлюватися автоматично. Щоб переконатися в тому, що у вас включена ця опція, в Firefox натисніть клавіші Ctrl + Shift + A (в OS X - CMD + Shift + A) і зайдіть в розділ «Управління доповненнями», натисніть на іконку з шестерінки і поставте галочку в пункті «Автоматично оновлювати додатки».

У Chrome потрібно зайти в «Налаштування», вибрати розділ «Розширення» і відзначити галочкою «Режим розробника», після чого ви побачите кнопку «Оновити розширення».

На жаль, трапляються випадки, коли в оновлення для розширень потрапляє шкідливий код, тому для захисту від подібних «вірусних оновлень» варто встановити додаток Extension Defender , Існуюче в версіях для Firefox і Сhrome.

Актуальність плагінів начебто Flash, Java або Adobe Reader зазвичай підтримується автоматично, але можна додатково використовувати безкоштовну утиліту Qualys BrowserCheck , Що сканує відповідні папки всіх браузерів і визначальну застарілі версії плагінів та інші уразливості в системі безпеки. Цю утиліту можна встановити як плагін або провести сканування онлайн без установки.

3. Забороніть підміну домашньої сторінки

Безкоштовні програми нерідко включають в себе численні «обов'язкові бонуси», серед яких найбільш безневинним, мабуть, є примусова заміна домашньої сторінки і налаштувань нової закладки в браузері без вашого відома. Тобто замість обраної вами сторінки буде відкриватися веб-сайт розробника цього додатка або його рекламного спонсора.

Скасувати таку несанкціоновану заміну в Chrome можна, зайшовши в «Налаштування» і зазначивши в розділі «Зовнішній вигляд» пункт «Показувати кнопку Головна сторінка». Натиснувши на посилання «Змінити», можна виправити адресу домашньої сторінки на обраний вами.

Натиснувши на посилання «Змінити», можна виправити адресу домашньої сторінки на обраний вами

У Firefox потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Основні» і натиснути кнопку «Відновити за замовчуванням» або ввести конкретний URL.

У Firefox потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Основні» і натиснути кнопку «Відновити за замовчуванням» або ввести конкретний URL

В Internet Explorer слід зайти в «Інструменти», «Налаштування інтернету» і клацнути по кнопці «Використовувати за замовчуванням» або ввести адресу потрібної сторінки.

В Internet Explorer слід зайти в «Інструменти», «Налаштування інтернету» і клацнути по кнопці «Використовувати за замовчуванням» або ввести адресу потрібної сторінки

Повністю запобігти підміну домашньої сторінки в Internet Explorer можна, встановивши безкоштовну утиліту SpywareBlaster . Запустіть цю програму, натисніть Tools ( «Інструменти»), виберіть пункт Misc IE Settings ( «Різні настройки IE») і поставте галочку в пункті Disable the IE Home Page settings area in the Internet Tools Control Panel, тим самим заборонивши зміна налаштувань домашньої сторінки через панель управління браузера IE.

Запустіть цю програму, натисніть Tools ( «Інструменти»), виберіть пункт Misc IE Settings ( «Різні настройки IE») і поставте галочку в пункті Disable the IE Home Page settings area in the Internet Tools Control Panel, тим самим заборонивши зміна налаштувань домашньої сторінки через панель управління браузера IE

Альтернативний варіант - додаток SuperAntiSpyware .

Для Firefox поки не існує такого ж простого способу захисту домашньої сторінки, але якщо у вас є права адміністратора в системі, то можна скористатися невеликим скриптом. Відкрийте «Блокнот» і наберіть в ньому наступний текст (замініть лапки- "ялинки" на прямі):

pref ( "browser.startup.homepage", http://www.homepage.ru);
lockPref ( "browser.startup.homepage", http://www.homepage.ru);

Замість http://www.homepage.ru підставте адресу домашньої сторінки за вашим вибором. Збережіть файл як mozilla.cfg і помістіть його в папку C: Program FilesMozilla Firefox або C: Program Files (x86) Mozilla Firefox.

Знову відкрийте «Блокнот» і наберіть такий текст:

pref ( "general.config.filename", "mozilla.cfg");

Збережіть його під назвою local-settings.js і помістіть в папку Mozilla Firefoxdefaultpref. Перезапустіть Firefox. Тепер ваша домашня сторінка захищена від змін, і розблокувати її можна буде, лише видаливши вміст файлу mozilla.cfg. Детальніше про різні файлах блокування для Firefox можна прочитати по-англійськи тут .

4. Заблокуйте заміну пошукової системи за умовчанням

Різний безкоштовний софт частенько змінює не тільки домашню сторінку в вашому браузері, але і пошукову систему, встановлену в ньому за умовчанням. Більш того, новий пошуковий движок може бути налаштований таким чином, що через нього ви будете потрапляти на сторінки, заражені вірусами.

Щоб вручну повернути ваші налаштування пошукової системи в Chrome, зайдіть в «Налаштування», виберіть пункт «Пошук» і встановіть потрібну вам систему за замовчуванням. Всі зайві і сумнівні пошукові системи можна просто видалити зі списку.

Всі зайві і сумнівні пошукові системи можна просто видалити зі списку

У Firefox натисніть на стрілочку в рядку пошуку і виберіть пункт «Управління пошуковими системами». Тут ви можете відновити набір пошукових систем за замовчуванням і видалити непотрібні. Якщо це не допомогло, введіть в адресний рядок «about: config», клацніть по кнопці «Я обіцяю, що буду обережний» і знайдіть рядок «browser.search.defaultengineneme». Клацніть по ній і введіть у вікні назва відповідної пошукової системи.

Клацніть по ній і введіть у вікні назва відповідної пошукової системи

В Internet Explorer зайдіть в «Інструменти», розділ «Управління доповненнями», «Пошукові системи». Виберіть підходящу і встановіть за замовчуванням, видаліть непотрібні. Відзначте галочкою пункт «Не дозволяйте програмами пропонувати змінити пошукову систему за замовчуванням».

На жаль, поки немає надійного способу заблокувати зміну пошукової системи в Chrome і Firefox.

5. Запускайте браузер в «пісочниці»

Незважаючи на всі переваги різних антивірусних пакетів, вони далеко не завжди здатні запобігти несанкціонованому внесення змін до настройки браузера, особливо якщо ці зміни відбулися в результаті свідомої установки якоїсь програми (або тому що ви не звернули увагу на якісь пункти в установнику і не зняли якісь галочки). Найефективніший спосіб захисту браузера від подібних змін - це запускати його в «пісочниці», спеціальної програмної оболонці, ізольованою від зовнішній впливів.

Одна з кращих безкоштовних програм для організації такої «пісочниці» - це Sandboxie Free для Windows. Найголовніше її відмінність від платних версій - можливість запускати тільки одну «пісочницю».

Найголовніше її відмінність від платних версій - можливість запускати тільки одну «пісочницю»

Щоб запустити в «пісочниці» IE, Chrome або Firefox, потрібно або двічі клацнути по ярлику «Браузер в пісочниці» на робочому столі, або натиснути правою кнопкою миші на іконку Sandboxie в області повідомлень (системному треї) і вибрати пункт «Запустити Web-браузер ». Програма має русифікований інтерфейс, так що розібратися в інших настройках не складе особливих труднощів.

Програма має русифікований інтерфейс, так що розібратися в інших настройках не складе особливих труднощів

6. Захистіть браузер паролем

Якщо вашим комп'ютером користується хтось ще, то він зможе не тільки бачити історію відвідувань (якщо ви її не видаляють або не користуєтеся режимом інкогніто), але і встановлювати і видаляти плагіни і розширення, змінювати налаштування і навіть заходити в ваші акаунти, якщо ви зберегли в браузері логіни і паролі. На щастя, за допомогою спеціальних додатків можна захистити ваші дані від цікавих очей.

У Firefox є вбудована функція «Майстер-пароль», доступна через вкладку «Захист» налаштувань браузера. Майстер-пароль дозволяє захистити особисті дані, включаючи логіни і паролі до різних онлайнових сервісів, збереженим в браузері. Однак функціональність «майстер-пароля» можна розширити, встановивши додаток
MasterPassword +
, Яке дозволяє заблокувати весь браузер в цілому: знадобиться введення пароля - як при запуску Firefox, так і через заданий час простою. Всі додаткові параметри будуть доступні в видозміненому вікні в закладці «Захист».

Всі додаткові параметри будуть доступні в видозміненому вікні в закладці «Захист»

У браузері Chrome захистити особисті дані можна, просто налаштувавши окремі призначені для користувача облікові записи, але можна поступити інакше, встановивши розширення ChromePW . Це розширення блокує доступ до браузеру за допомогою пароля (ви можете додати підказку і число спроб введення пароля) і автоматично закриває Chrome в разі, якщо хтось спробує обійти ChromePW, відключивши його через диспетчери завдань.

У сучасних версіях Internet Explorer відсутня опція блокування браузера за допомогою пароля, але ви можете заборонити внесення змін до настройки через «Редактор групових політик» в Windows (крім версій Home). Натисніть кнопку «Пуск» і в рядку «Запустити» введіть gpedit.msc (в 64-бітової версії Windows 8 цей файл знаходиться за адресою C: WindowsSysWOW64).

Відкрийте «Конфігурацію комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Компоненти Windows» - «Internet Explorer», і ви отримаєте доступ до налаштувань на кшталт «Не дозволяти користувачам включати або відключати доповнення» або «Не допускати видалення історії закачувань». Щоб задіяти опцію, потрібно двічі клацнути по рядку і вибрати значення «Включено».

Як захистити браузер від небажаних змін у налаштуваннях

Позбутися звичних налаштувань браузера простіше простого: для цього досить зайти на який-небудь непорядний сайт або завантажити безкоштовний додаток, яке з задоволенням замінить вашу домашню сторінку своєї, а пошуковик - якоюсь дивною екзотикою. Або можна просто пустити за свій комп'ютер приятеля або дитини: ви оком не встигнете моргнути, як вони миттю перебудують ретельно вивірену систему на свій смак.

Щоб запобігти внесенню подібних небажаних змін в налаштування браузера, досить слідувати кількох елементарних правил і встановити деякі спеціалізовані додатки, які блокують несанкціоновану зміну налаштувань.

1. Переконайтеся в тому, що у вас найсвіжіша версія браузера

Перш за все не забувайте перевіряти актуальність встановленої у вас версії браузера. Застарілі версії браузерів більш уразливі до вірусів і різних хакерських атак. Далеко в минулому залишилися ті часи, коли поява кожної нової версії було справжньою подією; сьогодні дрібні зміни можуть вноситися мало не щодня, а великі «номерні» версії багатьох інтернет-переглядачів виходять по кілька разів на рік. Саме тому майже у всіх сучасних браузерах передбачено автоматичне оновлення, яке гарантуватиме вам найсвіжішу версію програми без необхідності щось встановлювати вручну.

Оновлення браузера Microsoft Internet Explorer зазвичай відбувається автоматично через службу Windows Update, однак найсвіжішу версію можна скачати і з офіційного сайту корпорації.

Оновлення браузера Microsoft Internet Explorer зазвичай відбувається автоматично через службу Windows Update, однак найсвіжішу версію можна скачати і з  офіційного сайту  корпорації

У браузері Firefox зайдіть в «Налаштування», далі в закладку «Додатково», «Оновлення» - і виберіть пункт «Автоматично встановлювати оновлення». Якщо ви встановите стару версію, то процес завантаження та встановити нову версію почнеться автоматично при відкритті вікна «Про Firefox».

Якщо ви встановите стару версію, то процес завантаження та встановити нову версію почнеться автоматично при відкритті вікна «Про Firefox»

Для перевірки та встановлення оновлень в Chrome зайдіть в «Налаштування» і виберіть пункт «Про програму».

Для перевірки та встановлення оновлень в Chrome зайдіть в «Налаштування» і виберіть пункт «Про програму»

В Opera потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Розширені» і розділ «Безпека» в списку в лівій частині вікна. Тут в пункті «Оновлення Opera» вибираємо «Автоматично встановлювати оновлення».

2. Обновляйте доповнення та плагіни

Оновлення та плагіни браузерів також повинні оновлюватися автоматично. Щоб переконатися в тому, що у вас включена ця опція, в Firefox натисніть клавіші Ctrl + Shift + A (в OS X - CMD + Shift + A) і зайдіть в розділ «Управління доповненнями», натисніть на іконку з шестерінки і поставте галочку в пункті «Автоматично оновлювати додатки».

У Chrome потрібно зайти в «Налаштування», вибрати розділ «Розширення» і відзначити галочкою «Режим розробника», після чого ви побачите кнопку «Оновити розширення».

На жаль, трапляються випадки, коли в оновлення для розширень потрапляє шкідливий код, тому для захисту від подібних «вірусних оновлень» варто встановити додаток Extension Defender , Існуюче в версіях для Firefox і Сhrome.

Актуальність плагінів начебто Flash, Java або Adobe Reader зазвичай підтримується автоматично, але можна додатково використовувати безкоштовну утиліту Qualys BrowserCheck , Що сканує відповідні папки всіх браузерів і визначальну застарілі версії плагінів та інші уразливості в системі безпеки. Цю утиліту можна встановити як плагін або провести сканування онлайн без установки.

3. Забороніть підміну домашньої сторінки

Безкоштовні програми нерідко включають в себе численні «обов'язкові бонуси», серед яких найбільш безневинним, мабуть, є примусова заміна домашньої сторінки і налаштувань нової закладки в браузері без вашого відома. Тобто замість обраної вами сторінки буде відкриватися веб-сайт розробника цього додатка або його рекламного спонсора.

Скасувати таку несанкціоновану заміну в Chrome можна, зайшовши в «Налаштування» і зазначивши в розділі «Зовнішній вигляд» пункт «Показувати кнопку Головна сторінка». Натиснувши на посилання «Змінити», можна виправити адресу домашньої сторінки на обраний вами.

Натиснувши на посилання «Змінити», можна виправити адресу домашньої сторінки на обраний вами

У Firefox потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Основні» і натиснути кнопку «Відновити за замовчуванням» або ввести конкретний URL.

У Firefox потрібно зайти в «Налаштування», вибрати закладку «Основні» і натиснути кнопку «Відновити за замовчуванням» або ввести конкретний URL

В Internet Explorer слід зайти в «Інструменти», «Налаштування інтернету» і клацнути по кнопці «Використовувати за замовчуванням» або ввести адресу потрібної сторінки.

В Internet Explorer слід зайти в «Інструменти», «Налаштування інтернету» і клацнути по кнопці «Використовувати за замовчуванням» або ввести адресу потрібної сторінки

Повністю запобігти підміну домашньої сторінки в Internet Explorer можна, встановивши безкоштовну утиліту SpywareBlaster . Запустіть цю програму, натисніть Tools ( «Інструменти»), виберіть пункт Misc IE Settings ( «Різні настройки IE») і поставте галочку в пункті Disable the IE Home Page settings area in the Internet Tools Control Panel, тим самим заборонивши зміна налаштувань домашньої сторінки через панель управління браузера IE.

Запустіть цю програму, натисніть Tools ( «Інструменти»), виберіть пункт Misc IE Settings ( «Різні настройки IE») і поставте галочку в пункті Disable the IE Home Page settings area in the Internet Tools Control Panel, тим самим заборонивши зміна налаштувань домашньої сторінки через панель управління браузера IE

Альтернативний варіант - додаток SuperAntiSpyware .

Для Firefox поки не існує такого ж простого способу захисту домашньої сторінки, але якщо у вас є права адміністратора в системі, то можна скористатися невеликим скриптом. Відкрийте «Блокнот» і наберіть в ньому наступний текст (замініть лапки- "ялинки" на прямі):

pref ( "browser.startup.homepage", http://www.homepage.ru);
lockPref ( "browser.startup.homepage", http://www.homepage.ru);

Замість http://www.homepage.ru підставте адресу домашньої сторінки за вашим вибором. Збережіть файл як mozilla.cfg і помістіть його в папку C: Program FilesMozilla Firefox або C: Program Files (x86) Mozilla Firefox.

Знову відкрийте «Блокнот» і наберіть такий текст:

pref ( "general.config.filename", "mozilla.cfg");

Збережіть його під назвою local-settings.js і помістіть в папку Mozilla Firefoxdefaultpref. Перезапустіть Firefox. Тепер ваша домашня сторінка захищена від змін, і розблокувати її можна буде, лише видаливши вміст файлу mozilla.cfg. Детальніше про різні файлах блокування для Firefox можна прочитати по-англійськи тут .

4. Заблокуйте заміну пошукової системи за умовчанням

Різний безкоштовний софт частенько змінює не тільки домашню сторінку в вашому браузері, але і пошукову систему, встановлену в ньому за умовчанням. Більш того, новий пошуковий движок може бути налаштований таким чином, що через нього ви будете потрапляти на сторінки, заражені вірусами.

Щоб вручну повернути ваші налаштування пошукової системи в Chrome, зайдіть в «Налаштування», виберіть пункт «Пошук» і встановіть потрібну вам систему за замовчуванням. Всі зайві і сумнівні пошукові системи можна просто видалити зі списку.

Всі зайві і сумнівні пошукові системи можна просто видалити зі списку

У Firefox натисніть на стрілочку в рядку пошуку і виберіть пункт «Управління пошуковими системами». Тут ви можете відновити набір пошукових систем за замовчуванням і видалити непотрібні. Якщо це не допомогло, введіть в адресний рядок «about: config», клацніть по кнопці «Я обіцяю, що буду обережний» і знайдіть рядок «browser.search.defaultengineneme». Клацніть по ній і введіть у вікні назва відповідної пошукової системи.

Клацніть по ній і введіть у вікні назва відповідної пошукової системи

В Internet Explorer зайдіть в «Інструменти», розділ «Управління доповненнями», «Пошукові системи». Виберіть підходящу і встановіть за замовчуванням, видаліть непотрібні. Відзначте галочкою пункт «Не дозволяйте програмами пропонувати змінити пошукову систему за замовчуванням».

На жаль, поки немає надійного способу заблокувати зміну пошукової системи в Chrome і Firefox.

5. Запускайте браузер в «пісочниці»

Незважаючи на всі переваги різних антивірусних пакетів, вони далеко не завжди здатні запобігти несанкціонованому внесення змін до настройки браузера, особливо якщо ці зміни відбулися в результаті свідомої установки якоїсь програми (або тому що ви не звернули увагу на якісь пункти в установнику і не зняли якісь галочки). Найефективніший спосіб захисту браузера від подібних змін - це запускати його в «пісочниці», спеціальної програмної оболонці, ізольованою від зовнішній впливів.

Одна з кращих безкоштовних програм для організації такої «пісочниці» - це Sandboxie Free для Windows. Найголовніше її відмінність від платних версій - можливість запускати тільки одну «пісочницю».

Найголовніше її відмінність від платних версій - можливість запускати тільки одну «пісочницю»

Щоб запустити в «пісочниці» IE, Chrome або Firefox, потрібно або двічі клацнути по ярлику «Браузер в пісочниці» на робочому столі, або натиснути правою кнопкою миші на іконку Sandboxie в області повідомлень (системному треї) і вибрати пункт «Запустити Web-браузер ». Програма має русифікований інтерфейс, так що розібратися в інших настройках не складе особливих труднощів.

Програма має русифікований інтерфейс, так що розібратися в інших настройках не складе особливих труднощів

6. Захистіть браузер паролем

Якщо вашим комп'ютером користується хтось ще, то він зможе не тільки бачити історію відвідувань (якщо ви її не видаляють або не користуєтеся режимом інкогніто), але і встановлювати і видаляти плагіни і розширення, змінювати налаштування і навіть заходити в ваші акаунти, якщо ви зберегли в браузері логіни і паролі. На щастя, за допомогою спеціальних додатків можна захистити ваші дані від цікавих очей.

У Firefox є вбудована функція «Майстер-пароль», доступна через вкладку «Захист» налаштувань браузера. Майстер-пароль дозволяє захистити особисті дані, включаючи логіни і паролі до різних онлайнових сервісів, збереженим в браузері. Однак функціональність «майстер-пароля» можна розширити, встановивши додаток
MasterPassword +
, Яке дозволяє заблокувати весь браузер в цілому: знадобиться введення пароля - як при запуску Firefox, так і через заданий час простою. Всі додаткові параметри будуть доступні в видозміненому вікні в закладці «Захист».

Всі додаткові параметри будуть доступні в видозміненому вікні в закладці «Захист»

У браузері Chrome захистити особисті дані можна, просто налаштувавши окремі призначені для користувача облікові записи, але можна поступити інакше, встановивши розширення ChromePW . Це розширення блокує доступ до браузеру за допомогою пароля (ви можете додати підказку і число спроб введення пароля) і автоматично закриває Chrome в разі, якщо хтось спробує обійти ChromePW, відключивши його через диспетчери завдань.

У сучасних версіях Internet Explorer відсутня опція блокування браузера за допомогою пароля, але ви можете заборонити внесення змін до настройки через «Редактор групових політик» в Windows (крім версій Home). Натисніть кнопку «Пуск» і в рядку «Запустити» введіть gpedit.msc (в 64-бітової версії Windows 8 цей файл знаходиться за адресою C: WindowsSysWOW64).

Відкрийте «Конфігурацію комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Компоненти Windows» - «Internet Explorer», і ви отримаєте доступ до налаштувань на кшталт «Не дозволяти користувачам включати або відключати доповнення» або «Не допускати видалення історії закачувань». Щоб задіяти опцію, потрібно двічі клацнути по рядку і вибрати значення «Включено».

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: