Огляд Bluetooth миші Logitech MX Anywhere 2

Миша - це з найважливіших робочих інструментів, з яким проводиш по кілька годин на день

Миша - це з найважливіших робочих інструментів, з яким проводиш по кілька годин на день. Тому до його вибору потрібно підходити з особливою ретельністю. Нещодавно я підбирав нову миша для ноутбука. Потрібна вона в основному для звичайної роботи з офісними програмами, web-серфінгу.
Здавалося б, при різноманітності брендів, моделей вибір повинен бути великий. Насправді, вибору практично немає. Мені хотілося миша з Bluetooth підключенням і з функцією відхилення коліщатка вправо \ вліво. До цієї функції в мишках Logitech я дуже звик. Я користувався цією функцією в таких моделях радіомишек, як Logitech M525 і Logitech M705. При серфінгу зручно гортати сторінки вперед \ назад. Але у M525 після 4-х років використання з'явився подвійний клік на правій клавіші, а у купленої їй на заміну M705 відхилення коліщатка вправо \ вліво було дуже нечітким, а сам механізм справляв враження розпущеності.

Bluetooth я хотів через те, що мені не хотілося займати один порт USB під радіопередавач. У моєму ноутбуці три порти USB. Якщо один зайняти передавачем для миші, то залишиться два. Ще у мене є зовнішня звукова карта. Якщо її підключити, то залишається один порт. Ще є флешки, зовнішні диски, телефони, планшети. Коротше, портів іноді не вистачає. Ще була естетична причина вибору Bluetooth миші. Мені не хотілося, щоб з мого ноутбука із суворим дизайном стирчали якісь сторонні предмети. Крім цього, при мобільному використанні потрібно постійно стежити, щоб не зачепитися за щось виступаючим радіопередавачем. Ще його потрібно вставляти і виймати з комп'ютера під час перевезення, і бути уважним, щоб його не забути або не втратити.

Ще його потрібно вставляти і виймати з комп'ютера під час перевезення, і бути уважним, щоб його не забути або не втратити

Всього лише два вимоги (відхилення коліщатка і Bluetooth), і вибір різко звужується до кількох моделей Logitech і Lenovo. Lenovo Laser Mouse Black Bluetooth, Logitech M535, Logitech M557, Logitech MX Anywhere 2, Logitech MX Master. MX Master відпав як занадто велика модель з приливами під праву руку. Коли іноді потрібно взяти таку мишку лівою рукою, працювати з нею дуже незручно. Lenovo відпала в основному через велику кількість негативних відгуків. Непрацюючі кнопки, нестабільно працюючий Bluetooth. Хоча впевненість в якості Logitech теж пропала. Ще були сильні сумніви щодо самої технології зв'язку по Bluetooth. Дві основні проблеми: пропадає з'єднання і засипання миші під час простою. У мене в будинку є HP Bluetooth Mouse x4000b. Раз в пару місяців вона втрачає зв'язок з ноутбуком, і її доводиться заново підключати. Крім цього, під час роботи після простою в кілька хвилин вона засинає. Коли починаєш їй знову працювати, є секундна затримка від моменту початку руху миші до моменту початку руху курсора. При покупці нової миші мені хотілося б уникнути цих недоліків.

При покупці нової миші мені хотілося б уникнути цих недоліків

Вивчаючи відгуки на Bluetooth миша Logitech M557, я виявив велику кількість зауважень, що стосуються пропадає з'єднання по Bluetooth, втрати зв'язку після відновлення роботи комп'ютера з режиму сну, підвисання курсора. За Logitech M535 відгуків значно менше, і про такі проблеми покупці не писали. Єдине, що зупинило купити її - це яскраві варіанти забарвлення, хотілося щось більш спокійне. У підсумку залишився один варіант - Logitech MX Anywhere 2. До того ж, на відміну від M535 у цій миші два варіанти підключення на вибір: по Bluetooth і за допомогою радіопередавача Unifying. Тобто в разі нерозв'язних проблем з Bluetooth я б підключив її в крайньому випадку через Unifying.

Тобто  в разі нерозв'язних проблем з Bluetooth я б підключив її в крайньому випадку через Unifying

Проблеми у Logitech MX Anywhere 2 при підключенні по Bluetooth незабаром проявилися. Це були хоч і рідкісні (приблизно раз в 15 хвилин) пригальмовування курсору на частки секунди. Один раз миша не захотіла працювати після виходу ноутбука з режиму сну. Довелося вимкнути і знову включити Bluetooth в ноутбуці. Всього цього було досить, щоб зіпсувати враження від роботи як нової мишки, так і нового ноутбука ASUS ROG G501VW , Хоча б дратівної засипання миші не було з самого початку.
Почалися пошуки вирішення проблеми з підвисанням курсора. Перш за все, орієнтуючись на відгуки власників інших моделей Bluetooth мишей, я відключив режим економії електроенергії у Bluetooth в ноутбуці. Прибрав галочку «Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії»:
Проблеми у Logitech MX Anywhere 2 при підключенні по Bluetooth незабаром проявилися

Стало помітно краще. Затримки практично зникли. Крім цього, я оновив драйвери Bluetooth від Intel. Довелося ставити останню версію з сайту Intel тому драйвери Bluetooth на сайті ASUS не оновлювалися майже рік, з вересня 2015 року. І це при тому, що ASUS ROG G501VW - свіжа модель 2016 року. І модель далеко не бюджетна. Після цих маніпуляцій миша працює більш-менш нормально. Залипання курсору поки немає. По всій видимості, проблема була саме в старих драйверах.

Ще на форумах зустрічався рада поставити автоматичний тип запуску в службі підтримки Bluetooth:

Ще на форумах зустрічався рада поставити автоматичний тип запуску в службі підтримки Bluetooth:

Але, все одно, після всіх маніпуляцій ідеальної плавності роботи по Bluetooth домогтися не вдалося. Через радіопередавач вона працює плавніше. Можливо, є перешкоди від WIFI який працює на 2,4 GHz. Є ще одна велика проблема при виборі мишки, з якої я вже просто змирився. Як підібрати миша, яка підходить за розміром руки? Оскільки часто купуєш в інтернет-магазинах, то покупка просто перетворюється в лотерею. До кожної нової миші потрібно заново звикати. Чому б виробникам не зробити на своїх сайтах щось на зразок симулятора долоні. Коли можна було б прикласти долоню до екрану, підігнати зображення долоні на екрані до її розміру і отримати список рекомендованих моделей. Ну, або хоча б інструкцію, як правильно виміряти долоню і які мишки рекомендуються під відповідні розміри. Коротше, Logitech MX Anywhere 2 виявилася для мене трохи замала і кисть стала втомлюватися більше, ніж при роботі з більшою Logitech M705. Близька за розмірами logitech M525 теж зручніше для мене, так як вона трохи вище:

Близька за розмірами logitech M525 теж зручніше для мене, так як вона трохи вище:

Що стосується роботи основних функцій миші, то тут більш-менш все в порядку. Миша працює на будь-яких поверхнях:
На світлому дереві:

На склі:

На тканини:

Можна нормально працювати на коліні. Датчик знаходиться посередині дна миші. Він не усунутий, наприклад, сильно вправо, як у моделі Logitech M705:

Клік у основних клавіш виразний, коліщатко непогано працює, є звичайний і швидкий скролінг. Зміна виду скролінгу відбувається натисканням на коліщатко. У мишки відсутня кнопка, яка спрацьовувала б при натисканні на коліщатко. Необхідно відзначити, що у миші досить гучний клік. Напевно, найгучніший з усіх мишок, які є в моєму господарстві. Для декого це може бути критичним фактором щоб відмовитися від покупки. Що стосується функції відхилення коліщатка вправо \ вліво, то вона працює непогано, набагато краще, ніж у Logitech M705. Хід і то, як спрацьовують перемикачі, мене повністю влаштовують. Але, враження від механізму псуються через наявність помітних люфтів (пара міліметрів вправо і пара міліметрів вліво). Якщо потрясти мишку, то вона гримить. За такі гроші (4000 руб. В липні 2016) цього не повинно бути.
Крім цього недоліку з люфтом коліщатка претензій до матеріалів корпусу у мене немає. Якісна, приємно пахне пластмаса, прогумовані боки цікавою фактури. Миша не виглядає дешево. Є зауваження щодо входу для підключення кабелю зарядки. Його можна було б зробити більш втопленим в корпус, а то це виглядає, як миша з відірваним дротом.
Необхідно відзначити, що ця миша не для лівшів. Кнопки на лівому боці чітко відчуваються. Іноді працювати лівою рукою цілком можна, але постійно буде незручно.

З особливостей миші можна відзначити те, що вона може працювати з трьома пристроями. Але швидко перемикатися між пристроями важко, тому що кнопка перемикання каналів знаходиться на дні і постійно перевертати миша вам швидко набридне. Варто відразу забути про «Зручність перемикання між трьома пристроями» як це пише на сайті виробник. Налаштувати якусь іншу кнопку для виконання цієї операції не представляється можливим. Крім цього, в ПО Logitech Options можна змінити DPI.
Миша можна заряджати під час роботи. Але користуватися при цьому їй не дуже зручно. Провід короткий і товстий, під час роботи ти відчуваєш його присутність. Якщо відключити Bluetooth і приймач Unifying, то миша як провідна не працює, тільки заряджається. Щодо часу роботи від одного заряду поки нічого сказати не можу. Цілком можливо, що миша пропрацює до 2-х місяців без підзарядки. Я поки користуюся їй два тижні, і Logitech Options показує високий заряд.
З недоліків варто відзначити відсутність чохла для перевезення. У корпусі миші немає місця для передавача Unifying. Вірогідність його втрати при транспортуванні збільшується. Сам передавач дуже маленький, повністю гладкий і його іноді не дуже зручно виймати з порту USB. Якщо на ноутбуці ASUS ROG G501VW вийняти передавач з USB порту неважко, так як порти не «глибокі» і передавач не входить на всю довжину роз'єму:
З особливостей миші можна відзначити те, що вона може працювати з трьома пристроями

На ноутбуці Lenovo Y580 c більш «глибоким» роз'ємом виймати такий мініатюрний передавач вже складніше, пальцях зачепитися нема за що:

На ноутбуці Lenovo Y580 c більш «глибоким» роз'ємом виймати такий мініатюрний передавач вже складніше, пальцях зачепитися нема за що:

Висновки.
Якщо поворожити з драйверами і поставити милиці в енергозбереженні Bluetooth, то мишею цілком комфортно користуватися в офісних додатках, іноді можна пограти, вона дорого виглядає. Риторичне питання, чому за стільки років існування технології Bluetooth досі є проблеми з роботою пристроїв? Якщо закрити очі на невеликий люфт коліщатка, занадто гучний клік, то більше причепитися в плані якості ні до чого. Ну і чи буде вона зручна саме для вашої долоні - це просто лотерея, тут просто ніяких гарантій виробник не дає.

PS Загалом, не витримав я і підключив миша через радіоканал. Через Unifying вона помітно плавніше працює. Після двох тижнів використання Logitech Options несподівано замість високого заряду став показувати низький. Поки під дуже великим питанням чи пропрацює вона обіцяні 2 місяці.

PPS Миша не працює обіцяні 40 днів. Працює 2 тижні в режимі звичайної офісної навантаження. Причому погано те, що додаток Logitech Options повідомляє про низький заряд буквально секунд за 10 до того, як миша перестає працювати. Це дуже погано. Миша позиціонується як бізнес-інструмент. Уявіть, якщо вона перестане працювати, наприклад, під час важливої ​​презентації.

Як підібрати миша, яка підходить за розміром руки?
Риторичне питання, чому за стільки років існування технології Bluetooth досі є проблеми з роботою пристроїв?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: