Що робити, якщо мишка не працює? Пошук та усунення несправностей миші

Вітаю всіх Вітаю всіх!

Не так давно спостерігав дуже цікаву (навіть забавну) картину: на роботі один хлопець, коли у нього перестала працювати мишка, стояв і не знав, що робити - не знав навіть як вимкнути ПК ... Тим часом, скажу я вам, багато дій, які користувачі роблять за допомогою мишки - можна легко і швидко виконувати за допомогою клавіатури. Я навіть скажу більше - швидкість роботи підвищується в рази!

Миша, до речі, я йому полагодив досить швидко - так, власне, і народилася тема цієї статті. Тут хочу навести декілька порад, що можна спробувати зробити для відновлення роботи миші ...

До речі, я буду вважати, що мишка у вас взагалі не працює - тобто навіть не рухається покажчик. Таким чином, буду приводити в кожному кроці кнопки, які потрібно натиснути на клавіатурі, щоб виконати ту чи іншу дію.

Проблема №1 - зовсім не рухається покажчик мишки

Це найгірше, напевно, що могло статися. Так як деякі користувачі просто не готувалися до такого зовсім :). Багато хто навіть не знають, як в цьому випадку зайти в панель управління, або запустити фільм, музику. Будемо розбиратися по порядку.

1. Перевірка проводів і роз'ємів

Перше що рекомендую зробити - це перевірити дроти і роз'єми. Провід часто гризуться домашніми тваринами (кішки, наприклад, люблять це робити), випадково перегинаються і т.д. Багато миші, коли їх підключаєш до комп'ютера, починають світитися (всередині горить світлодіод). Зверніть на це увагу.

Так само перевірте USB порт. Після того, як поправили проводу, спробуйте перезавантажити комп'ютер. До речі, так само на деяких ПК є порти на лицьовій стороні системного блоку і на задній - спробуйте мишку підключити до інших USB портів.

В общем-то, базові істини, якими багато хто нехтує ...

2. Перевірка батарейки

Це відноситься до бездротових мишок. Спробуйте, або поміняти батарейку, або зарядити її, потім перевірте знову.

Провідна (зліва) і бездротова (праворуч) миші.

3. Усунення неполадок миші через майстер, вбудований в Windows

В ОС Windows є спеціальний майстер, який якраз призначений для пошуку і автоматичного усунення різноманітних проблем з мишкою. Якщо у вашої миші горить світлодіод, після її підключення до ПК, а вона все одно не працює - то потрібно спробувати використовувати цей засіб в Windows (перед покупкою нової мишки :)).

1) Спочатку відкриваємо рядок виконати: тиснете одночасно кнопки Win + R (або кнопку Win, якщо у вас Windows 7).

2) В рядку виконати пишіть команду Control і тиснете Enter.

Виконати: як відкрити панель управління Windows з клавіатури.

3) Далі натискаєте на кнопку, TAB (зліва клавіатури, поруч з Caps Lock). Можна допомогти собі стрілками. Завдання тут проста: потрібно виділити розділ «Обладнання і звук«. На скрині нижче показано, як виглядає виділений розділ. Після виділення - просто натисніть клавішу Enter (таким чином відкриється цей розділ).

Після виділення - просто натисніть клавішу Enter (таким чином відкриється цей розділ)

Панель управління - обладнання та звук.

4) Далі таким же чином (кнопки TAB і стрілки) виділіть і відкрийте розділ «Пристрої та принтери".

5) Далі за допомогою кнопок TAB і стрілок виділіть миша, а потім натисніть поєднання клавіш Shift + F10. Потім у вас повинно з'явитися вікно властивостей, в якому буде заповітна вкладка «Усунення неполадок» (див. Скріншот нижче). Власне, відкривайте її!

Щоб відкрити таку ж меню: виділіть мишку (кнопка TAB), потім натисніть на кнопки Shift + F10.

6) Далі дійте згідно до наведених майстра. Як правило, повна його перевірка і усунення проблем займає 1-2 хв.

До речі, після перевірки ніяких інструкцій може для вас і не бути, а проблема ваша буде усунена. Тому, в кінці перевірки натисніть кнопку завершити і перезавантажте ПК. Можливо, після перезавантаження все буде працювати ...

4. Перевірка і оновлення драйвера

Буває таке, що Windows неправильно визначає миша і встановлює «не той драйвер» (або просто стався конфлікт драйверів. До речі, перед тим, як миша перестала працювати, ви не встановлювали ніяке обладнання? Можливо відповідь-то ви вже знаєте ?!).

Щоб визначити, чи все в порядку з драйвером, необхідно відкрити диспетчер пристроїв.

1) Натискаєте кнопки Win + R, потім вводите команду devmgmt.msc (скріншот нижче) і тиснете на Enter.

2) Має відкритися «диспетчер пристроїв». Зверніть увагу, чи немає жовтих знаків оклику, навпаки різного роду обладнання (особливо навпроти миші).

Якщо такий знак є Якщо такий знак є   - значить у вас просто немає драйвера, або з ним проблема (таке часто буває з різноманітними дешевими китайськими пахвами від невідомих виробників) - значить у вас просто немає драйвера, або з ним проблема (таке часто буває з різноманітними дешевими китайськими пахвами від невідомих виробників).

3) Щоб оновити драйвер: просто за допомогою стрілок і кнопки TAB виділіть свій пристрій, потім натисніть кнопки Shift + F10 - і виберіть «оновити драйвера» (скрін нижче).

3) Щоб оновити драйвер: просто за допомогою стрілок і кнопки TAB виділіть свій пристрій, потім натисніть кнопки Shift + F10 - і виберіть «оновити драйвера» (скрін нижче)

4) Далі вибираєте автоматичне оновлення і чекаєте, поки Windows перевірить і встановить драйвера. До речі, якщо оновлення не допоможе - спробуйте видалити пристрій (і драйвер разом з ним), а потім знову його встановити.

Можливо вам буде корисна моя стаття з кращими програмами для авто-оновлення: https://pcpro100.info/obnovleniya-drayverov/

5. Перевірка миші на іншому ПК, ноутбуку

Останнє, що я порекомендую при подібну проблему - це перевірити миша на іншому ПК, ноутбуку. Якщо вона і там не запрацює - велика ймовірність, що їй прийшов кінець. Ні, можна спробувати в неї залізти з паяльником, але що називається «овчинка - не варто вичинки«.

Проблема №2 - зависає покажчик мишки, рухається швидко чи повільно, ривками

Буває таке, що на час покажчик мишки, як би зависає, а потім продовжує рух (іноді просто рухається ривками). Відбуватися таке може з кількох причин:

  • занадто сильна завантаження ЦП: в цьому випадку, як правило, комп'ютер гальмує взагалі в цілому, багато програми не відкриваються і т.д. Як боротися із завантаженням ЦП я описав в цій статті: https://pcpro100.info/pochemu-protsessor-zagruzhen-i-tormozit-av-protsessah-nichego-net-zagruzka-tsp-do-100-kak-snizit-nagruzku/ ;
  • системні переривання «працюють», порушуючи стабільність роботи ПК (про це так само за посиланням вище);
  • проблеми з жорстким диском, диском CD / DVD - комп'ютер ніяк не може вважати дані (думаю, багато хто помічав це, особливо, коли виймаєш проблемний носій - і ПК, як буд-то відвисає). Думаю, багатьом буде корисна посилання про оцінці стану свого жорсткого диска: https://pcpro100.info/kak-uznat-sostoyanie-zhestkogo/ ;
  • деякі типи мишок «вимагають» спеціальних налаштувань: наприклад, ігрова комп'ютерна миша http://price.ua/logitech/logitech_mx_master/catc288m1132289.html - може вести себе нестабільно, якщо не прибрана галочка з підвищеної точності покажчика. До того ж, може знадобитися установка утиліт, що йдуть на диску в комплекті до мишки (краще їх встановити всі, якщо спостерігаються проблеми). Так само рекомендую зайти в налаштування мишки і перевірити всі галочки.

Як перевірити настройки миші?

Відкриваєте панель управління, далі заходите в розділ «Обладнання і звук«. Потім відкриваєте розділ «Миша» (скрін нижче).

Потім відкриваєте розділ «Миша» (скрін нижче)

Далі відкрийте вкладку «Параметри покажчика» і зверніть увагу на:

  • швидкість руху покажчика: спробуйте змінити її, часто дуже швидкий рух миші позначається на її точності;
  • підвищена точність установки покажчика: поставте або приберіть галочку навпроти цього пункту і перевірте мишку. Іноді, ця галочка є каменем спотикання;
  • відображати слід покажчика мишки: якщо включити цю галочку, ви будете спостерігати, як на екрані залишається слід від переміщення миші. З одного боку деяким користувачам буде навіть зручно (наприклад, покажчик можна швидше знайти, або, якщо ви знімаєте для кого то відео з екрану - показати як переміщається покажчик), з іншого боку - багато це налаштування вважають за «гальма» мишки. Загалом, спробуйте включити / вимкнути.

Властивості: Миша

Так само ще одна порада. Іноді зависає мишка, підключена до USB порту. Якщо у вас на комп'ютері є PS / 2 - то спробуйте використовувати невеликий перехідник і підключити USB до нього.

Якщо у вас на комп'ютері є PS / 2 - то спробуйте використовувати невеликий перехідник і підключити USB до нього

Перехідник для мишки: usb-> ps / 2

Проблема №3 - спрацьовує подвійний (потрійний) клацання (або не працює 1 кнопка)

Ця проблема, найчастіше, з'являється у старій мишки, яка вже добряче попрацювала. І найчастіше, мушу зауважити, відбувається з лівої кнопкою мишки - так як на неї лягати вся основне навантаження (хоч в іграх, хоч можуть виникати в системах Windows).

До речі, у мене на блозі вже була замітка на цю тему, в якій я радив, як просто можна позбутися від цієї недуги. Йшлося про простому способі: поміняти місцями ліву і праву кнопки у миші. Робиться це швидко, особливо, якщо ви раніше коли-небудь тримали в руках паяльник.

Посилання на статтю про ремонт мишки: https://pcpro100.info/dvoynoy-shhelchek-remont-kompyuternoy-myishki-svoimi-rukami/

До речі, якщо у вас на мишці є кілька додаткових кнопок (такі мишки бувають) - то ви можете перепризначити кнопку мишки (у якій подвійне клацання) на яку-небудь іншу кнопку. Програми для перепризначення клавіш представлені тут: https://pcpro100.info/kak-perenaznachit-klavishi/

info/kak-perenaznachit-klavishi/

Заміна праву на ліву кнопки миші.

Якщо не тримали - варіанти два: просити сусіда або знайомого, хто приблизно цим займається; або йти в магазин за новою ...

До речі, так само як варіант, можна розібрати кнопку мишки, потім дістати мідну пластинку, почистити її і підігнути. Детально про це розповідається тут (правда, стаття англійською, зате по картинках все зрозуміло): http://www.overclockers.com/mouse-clicking-troubles-diy-repair/

PS

До речі, якщо у Вас періодично включається і відключається миша (що теж, до речі, не рідкість) - 99% проблема в проводі, який періодично відходить і втрачається підключення. Спробуйте його закріпити скотчем (наприклад) - таким чином мишка прослужить вам ще не один рік.

Так само можна залізти з паяльником, попередньо відрізавши 5-10 см. Дроти в «потрібному» місці (де трапився перегин), але це радити не буду, так як для багатьох користувачів - ця процедура складніша, ніж похід у магазин за новою мишкою ...

З овет з приводу нової миші. Е слі ви любитель новомодних стрілялок, стратегій, екшенів - вам би підійшла якась сучасна ігрова миша. Зайві кнопки на корпусі миші допоможуть підвищити мікро-контроль в грі і більш ефективно роздавати команди і управляти своїми персонажами. До того ж, якщо одна кнопка «полетить» - завжди можна перекласти функцію однієї кнопки на іншу (тобто перепризначити кнопку (про це писав вище в статті)).

Успіхів!

До речі, перед тим, як миша перестала працювати, ви не встановлювали ніяке обладнання?
Можливо відповідь-то ви вже знаєте ?
Як перевірити настройки миші?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: