Злом Android покроково: розблокуємо завантажувач

  1. Що відбувається при включенні і запуску Android?
  2. Як розблокувати завантажувач

Перш ніж почати злом Android, треба зрозуміти, як він в цілому працює, і лише потім можна приступати до розблокування завантажувача системи. Отже, спробуємо розібратися.

Що відбувається при включенні і запуску Android?

Перш ніж почати злом Android, треба зрозуміти, як він в цілому працює, і лише потім можна приступати до розблокування завантажувача системи

Що відбувається при запуску Android

Перед нами вимкнений смартфон під управлінням Android. Давайте розберемося, що станеться, якщо його включити.

Спочатку відбудеться запуск BIOS мобільного телефону. ВIOS (Basic Input / Output System) в перекладі з англійської означає «Базова система введення / виведення». Вона постійно автосохраняется і забезпечує роботу входів і виходів. Зокрема, ця система також запускає завантажувач (Bootloader).

Як випливає з назви, завантажувач завантажує інші частини операційної системи, наприклад, ядро. Ядро операційної системи - це основна її частина. По суті, це нижній рівень системи Android, який відповідає за хід основних процесів і організацію даних.

Потім запускається основна операційна система під назвою «ПЗУ / ROM». ROM означає «Read Only Memory», або «Постійний запам'ятовуючий пристрій», що використовується для запам'ятовування всього масиву незмінних даних. Будучи звичайним користувачем, ви нічого не можете в ній поміняти.

Паралельно завантажувач запускає не тільки ядро, а й Recovery, або систему відновлення.
Якщо система Android раптом виявляється пошкоджена, можна завантажити Recovery і з неї відновити OS з нуля або з моменту збереження. Також в системі Recovery можна (і потрібно) створювати резервні копії.

У свою чергу, завантажувач може перебувати в трьох різних станах: «Заблоковано», «Відкрито» або «зашифрувати». Якщо завантажувач відкритий, в систему можуть бути внесені глибокі зміни, наприклад, можна встановити власну операційну систему, яку також називають «кастомной ПЗУ», замість стандартної, тобто, «стокової ПЗУ». Але й інші моменти, такі як зміна Recovery або отримання root-прав на смартфон, можна проводити тільки за допомогою відкритого завантажувача.

Якщо завантажувач зашифрований, можуть бути встановлені лише самі термінові оновлення системи від виробника. Те ж саме відноситься і до заблокованого завантажувачу, але, на відміну від зашифрованого, його можна розблокувати.

Як розблокувати завантажувач

Установник ADB & Fastboot

Більшість смартфонів Android мають так званий режим fastboot. Це свого роду «розширений завантажувач». За допомогою цього режиму звичайний завантажувач можна розблокувати. Базовим інструментом для цього є «Android Debug Bridge», або ADB. Він орієнтований, в першу чергу, для розробників додатків під Android, але і звичайним користувачам дає багато можливостей.

Для початку вам потрібні драйвера для смартфона. Їх можна легко встановити автоматично з Windows 7, просто підключивши смартфон до ПК.
Також потрібні драйвера ADB і Fastboot. Для цього завантажте з інтернету установник і запустіть завантажений файл в режимі адміністратора. Обов'язково встановіть драйвера для всієї системи. Установник запитає вас, чи дійсно ви хочете це зробити.

Після того, як ви зробили ці кроки, необхідно підключити пристрій до ПК в режимі fastboot. У багатьох смартфонів є для цього спеціальна комбінація клавіш. В якості альтернативи, однак, ви також можете підключити включений смартфон до ПК і ввести команду «adb reboot bootloader» в командному рядку. Однак спочатку ви повинні включити «Налагодження по USB» в настройках смартфона. Якщо необхідно, ви також повинні включити функцію «Дозволити OEM-розблокування».

Тепер ви можете легко розблокувати завантажувач командою «fastboot flashing unlock». Потім знову завантажитеся в режим fastboot і введіть «fastboot flashing unlock_critical», щоб остаточно розблокувати завантажувач. Таким чином ви можете звести до мінімуму ризик того, що ваш смартфон перетвориться в «цеглина» при установці нової прошивки.

В якості альтернативи на деяких смартфонах розблокування може бути виконана за допомогою команди «fastboot oem unlock».

Однак бувають винятки. Наприклад, смартфони Samsung не мають реального режиму fastboot. Замість цього є режим завантаження. Щоб розблокувати завантажувач, необхідно використовувати програму Odin, яка може встановлювати файли, які вміють це робити. Для отримання root-прав або встановлення кастомними ROM або Recovery на пристрої Samsung це не обов'язково.

Ще один виняток становлять смартфони від Sony. Перед тим, як зламати смартфон, вам спочатку спочатку доведеться зареєструвати пристрій на сторінці розробника, ввівши IMEI і свій e-mail, щоб отримати спеціальний код розблокування.

Про те, як інсталювати кастомную систему відновлення даних, читайте в наступному матеріалі .

Фото: Chip.de, pxhere.com

Читайте також:

Що відбувається при включенні і запуску Android?
Що відбувається при включенні і запуску Android?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: