Одноразові грошові виплати ветеранам бойових дій, який розмір щомісячного соціальної допомоги

 1. Законодавче регулювання питання
 2. грошові виплати
 3. Набір соціальних послуг
 4. документи
 5. оподаткування
 6. Індексація
 7. монетизація
 8. порядок оформлення

Не кожен громадянин, який брав участь в бойових діях, може розраховувати на отримання спеціального статусу і супутній багаж пільг Не кожен громадянин, який брав участь в бойових діях, може розраховувати на отримання спеціального статусу і супутній багаж пільг. Виплати ветеранам бойових дій нараховуються на підставі загального державного законодавства, а також нормативно-правових актів муніципалітетів. І в 2019 році в юридичну силу вступили істотні зміни в порядку правового регулювання цього питання.

Законодавче регулювання питання

Основний документ, який фіксує виплати ветеранам бойових дій в 2019 році, а також порядок їх нарахування - це Федеральний  Закон № 5 «Про ветеранів»  від 21 січня 1995 року Основний документ, який фіксує виплати ветеранам бойових дій в 2019 році, а також порядок їх нарахування - це Федеральний Закон № 5 «Про ветеранів» від 21 січня 1995 року. Згідно ст. 3 зазначеного нормативно-правового акта, до списку військових, яким гарантовані виплати, відносяться:

 • особи, термін договору яких закінчився після завершення юридичної сили контракту, а також звільнені в запас;
 • службовці рядового і начальницького складу;
 • працівники правоохоронних органів.

Крім того, обов'язково виконання таких умов:

 • проходження служби в Афганістані, але тільки в період воєнного стану в країні;
 • служба в Сирії, але обчислення днів військових дії починається з 30.09.2015 року;
 • громадяни, які в післявоєнний період (з 1945 до 1951 року) брали участь у розмінуванні територій країн СНД.

Крім того, можуть бути враховані періоди виконання бойових операцій в межах території РФ, а також країн СРСР. Також, щомісячні виплати ветеранам бойових дій і привласнення додаткових соціальних допомог та пільг, регулюються:

 1. Податковим Кодексом РФ.
 2. Регіональними розпорядженнями губернаторів окремих адміністративних областей країни.

грошові виплати

Відшкодування фінансових допомог здійснюється Пенсійним фондом держави Відшкодування фінансових допомог здійснюється Пенсійним фондом держави. Тому і подавати звернення має бути саме туди. Так, щомісячна грошова виплата ветеранам бойових дій в 2019 році становила 2 780 рублів. У поточному 2019 році розмір щомісячної виплати був підданий індексації. Так, сума регулярної компенсації була збільшена на 3,2%, тому ветерани зможуть розраховувати на 2 870 рублів.

Крім щомісячних компенсаційних посібників також покладається одноразова фінансова допомога. Але її надання регулюється місцевими муніципалітетами.

Набір соціальних послуг

ФЗ «Про ветеранів» встановлює перелік можливих посібників. До основних з них відносяться:

 • пільги на житло учасникам бойових дій ;
 • отримання ліків на безкоштовній основі (при цьому обов'язково наявність рецепта від лікаря);
 • безкоштовні путівки на курорт з метою санаторного лікування;
 • знижки на проїзд в міському транспорті, а також в приміських електричках;
 • пільги ветеранам бойових дій з оплати комунальних послуг (До 50% від загальної суми);
 • безкоштовне обслуговування в державних клініках, в тому числі і стоматологічних кабінетах (за винятком процедур, що вимагають оплати дорогого устаткування або матеріалів).

Цей список не є універсальним і може варіюватися в залежності від регіональної політики окремих адміністративних регіонів.

документи

Для того, щоб отримати грошові виплати ветеранам бойових дій в 2019 році, необхідно надати в локальний центр соцзахисту такі документи: Для того, щоб отримати грошові виплати ветеранам бойових дій в 2019 році, необхідно надати в локальний центр соцзахисту такі документи:

 • цивільний паспорт (інший документ, що засвідчує особу, не може бути використаний);
 • трудову книжку, в якій повинні відображатися відомості про проходження всіх видів служби;
 • підтвердження участі в бойових операціях (рапорту керівництва, накази про залучення до роботи, виписки з планів-розстановок).

Також обов'язково надати клопотання про присвоєння спеціального соціального статусу. Після розгляду заяви, що клопоче оформляється посвідчення, яке і є підстава для призначення соцвиплат. Для цього має бути звернутися в місцеве відділення Пенсійного фонду і подати такі папери:

 • копію та оригінал посвідчення;
 • СНІЛС;
 • посвідчення про присвоєння пенсії;
 • номер банківського рахунку, на який має бути перераховувати ЕДВ.

оподаткування

Згідно з основними принципами Податкового Кодексу РФ, всі доходи фізичних та юридичних осіб підлягають обов'язковому оподаткуванню. Виходячи з цього, з кожної суми доходу обчислюється 13% ПДФО. Але 2 роки тому були прийняті зміни в російських законах, згідно з якими регулярні виплати ветеранам бойових дій з минулого року перестали обкладатися податком.

Це зафіксовано в ст. 217 НК РФ. Відповідно до зазначеної норми, всі види соціальної допомоги, в тому числі і ветеранські компенсації, виплачуються особам в повній мірі, без будь-яких відрахувань до державного бюджету.

Індексація

Індексування - це процес збільшення суми допомоги у зв'язку з ростом цінової політики. Процедура проводиться щорічно і грунтується на сумі мінімального доходу громадян, а також на показниках прожиткового мінімуму кожного окремого регіону.

Розміри щомісячних грошових виплат ветеранам бойових дій, що надаються в минулому році, також були збільшені виходячи з потенційних витрат ветеранів. На жаль, раніше подібні нарахування індексувалися двічі на рік. Тепер же процедура проводиться лише один раз.

монетизація

Правила нарахування допомоги ветеранам бойових дій в 2019 році дозволяють замінити пільги сумою компенсації Правила нарахування допомоги ветеранам бойових дій в 2019 році дозволяють замінити пільги сумою компенсації. Цей процес називається монетизацією. Дана процедура передбачена для того, щоб надати можливість всім соціальним категоріям отримувати пільги для ветеранів бойових дій в 2019 рік у. Але чи вигідно це?

Правила здійснення монетизації грунтуються на таблицях, які встановлені Розпорядженнями регіональних губернаторів, виходячи з цінової політики області.

Щоб отримати натуральні пільги необхідно звернутися до Пенсійного фонду. І належить принести такі папери:

 • особиста заява;
 • доказ, що немає можливості використовувати допомогу в натуральній формі.

Увага! Допускається заміна соціальних переваг в грошовий еквівалент, як в повній мірі, так і частково.

порядок оформлення

Процедура отримання виплат відбувається за наступним алгоритмом:

 • зацікавлений ветеран подає особисту заяву до Пенсійного фонду;
 • додатково надається пакет необхідних паперів;
 • на розгляд звернення відводиться 10 діб;
 • після закінчення зазначеного терміну готується офіційна відповідь громадянину.

Пільги починають надаватися з наступного місяця після дати подання звернення. Так, надати заяву можна подати особисто у локальному відділенні Пенсійного фонду, а також віддалено через сайт підприємства.

Можливі ситуації відмови присвоєння посібників, тому при незгоді з рішенням ПФ, можна звернутися зі скаргою до вищестоящого органу або ж до суду. Крім того, допускається привласнення грошової допомоги близьким родичам ветерана, якщо він визнаний загиблим або безвісно відсутнім.

[Всього голосів: 0 Середній: 0/5]

Але чи вигідно це?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: