ЖК-телевізор Samsung UE40B6000VW

 1. зміст:
 2. Зовнішній вигляд
 3. пульт
 4. комутація
 5. Меню і локалізація
 6. Додаткові можливості
 7. звук
 8. ТВ-тюнер
 9. налаштування зображення
 10. Робота з джерелами відеосигналу
 11. апаратне тестування
 12. Оцінка якості передачі кольору
 13. Вимірювання рівномірності чорного і білого полів, і яскравості
 14. Визначення часу відгуку і затримки виведення
 15. Вимірювання кутів огляду
 16. Висновки

Це перший телевізор зі світлодіодним підсвічуванням, який потрапив до нас на тест. Не дивно, що він від Samsung, так як ця компанія, по всій видимості, першою почала масові продажі подібних телевізорів і навіть ввела в ужиток спеціальну назву для них - «LED телевізори», - щоб підкреслити відмінність від «звичайних» ЖК-телевізорів, в яких використовуються флуоресцентні лампи з холодним катодом (cold cathode fluorescent lamp - CCFL). Принцип пристрою світлодіодного підсвічування ілюструє наступний знімок:

За ЖК-матрицею і светорассеивающим фільтром розташовується масив світлодіодів (по-англійськи скорочено позначаються як LED, від light-emitting diode). Тоді як в звичайних ЖК-телевізорах використовуються ряди флуоресцентних ламп, теж прикриті Світлорозсіювачі:

Майже напевно "коритце" з лампами буде товщі і важче, ніж підкладка з матрицею світлодіодів. Відзначимо, що наведені фотографії не мають ніякого відношення ні до тестувати моделі телевізора, ні до компанії Samsung, а всього лише ілюструють принцип.

зміст:

Комплект поставки, технічні характеристики і ціна

винесені на окрему сторінку .

Зовнішній вигляд

Дизайн телевізора можна охарактеризувати двома словами - стильний і тонкий. Щодо широка рамка навколо матриці має будову бутерброда - зверху шар прозорого пластика, а під ним розташовується шар напівпрозорого темно-червоного пластику. Обидві накладки трохи виступають за габарити корпусу, притому прозора трохи більше. В результаті біля телевізора як би немає чіткої межі, що додає дизайну деяку легкість. У комплект поставки завбачливо включена спеціальна чистить серветка для безпечного чищення глянцевих поверхонь, які легко подряпати невідповідним матеріалом. Зовнішня поверхня самої матриці чорна і дзеркально-гладка. Внизу по центру під логотипом знаходиться ІК-приймач і сенсорна кнопка включення. Ще нижче - біла світлодіодне підсвічування, режим роботи якої задається в меню: вимкнена, включена в режимі очікування, включена при роботі, включена завжди. Ще ця підсвічування блимає при прогріванні телевізора і підморгує при отриманні телевізором команд з пульта дистанційного керування. Праворуч - шість сенсорних кнопок ніяк не підсвічується, позначених тільки неконтрастними значками.

Ззаду телевізор прикритий металевим кожухом. Кілька прямокутних груп отворів утворюють вентиляційні решітки. Охолодження пасивне. Є роз'єм для замку Кенсінгтона. Кабель живлення йде під пластикову кришечку, що прикриває нестандартний роз'єм живлення. Інтерфейсні роз'єми розташовані в неглибокій ніші і орієнтовані в площині екрану, частина вниз, частина убік.

За гратами з круглою кордоном знаходиться низькочастотний динамік, а інші чотири овальні середньочастотні динаміки розташовані за гратами на нижній межі корпусу. Стійка підставки виготовлена ​​з прозорого пластика, а підстава, посилене металевою пластиною, - з товстого скла.

Знизу підставу пофарбовано з переходом від прозорого периметра через градієнт червоного до чорного. Спирається підставка на чотири гумові ніжки-таблетки. Конструкція підставки жорстка, телевізор стоїть на ній стійко. Блок екрану можна повертати вправо-вліво на 20 ° (за даними виробника). Для кріплення до настінного кронштейну передбачені чотири різьбових отвори, розташовані по кутах квадрата 400 мм.

пульт

Корпус пульта виготовлений з чорного пластику, зовнішні поверхні якого дзеркально-гладкі. Форма пульта незвичайна, з таким чудернацьким загином до низу, проте, пульт зручно лежить в руці, а глянсовий пластик, що прилипає до долоні, виключає вислизання пульта. Підписи до кнопок контрастні, найбільш потрібними кнопками можна користуватися на дотик. Є світлодіодне підсвічування кнопок, що включається фосфоресцирующей кнопкою із зображенням лампочки. Режим дещо відрізняється від типового для проекторних пультів - при включенні режиму з підсвічуванням будь-яке натиснення на кнопку можна здійснити підсвітку.

комутація

В принципі, за винятком USB телевізор оснащений стандартним для його класу набором інтерфейсів. Однак прагнення до зменшення товщини корпусу внесло свої корективи в реалізацію. В результаті компонентний, композитний і аудіовходи вмістилися в два мініатюрних гнізда миниджек 3,5 мм з чотирма контактами кожен, а SCART - так і зовсім в пропріетарний багатоконтактний роз'єм. Разом з телевізором нам не дісталося жодного з необхідних перехідників, тому якість цих інтерфейсів ми не тестували. Втім, SCART ми б і так, швидше за все, не стали б ретельно тестувати. Решта роз'єми - стандартні і повнорозмірні, але для підключення до гнізда антени потрібно використовувати кабель з роз'ємом малого діаметра, а ось для підключення до VGA можна використовувати кабель зі стандартним роз'ємом, хоча цей момент спочатку і викликав деякі побоювання. Перший роз'єм HDMI і VGA-вхід можна використовувати в зв'язці з аналоговим аудіовходом PC / DVI AUDIO IN. Що дещо засмутило, так це відсутність виходу на навушники. При роботі телевізор гріється несильно і не видає ніяких звуків, але для любителів прислухатися зі стетоскопом, відзначимо, що, якщо притулитися вухом до корпусу телевізора, то при зменшенні яскравості підсвічування чутно слабке потріскування.

Меню і локалізація

Меню займає або весь екран, або більшу його частину. Шрифт чіткий, навігація зручна і економна. При настройці зображення меню з екрану зникає, залишається тільки віконце з параметром, що дозволяє без перешкод оцінити вносяться зміни.

На екран разом з меню виводиться підказка по функціям кнопок, а також в більшості випадків і короткий опис обраної настройки / функції. Є вбудоване барвисте керівництво, яке пояснює, як отримати зображення найкращої якості, і вікно з роз'ясненнями, куди звертатися в разі виникнення проблем. До речі, визначити наявність проблем з самим телевізором допоможуть вбудовані тести зображення (наведено вище на фронтальної фотографії телевізора) і звуку. Є російська версія графічного інтерфейсу, переклад досить адекватний. На сайті компанії можна знайти англійську і російську версії керівництва. До компонуванні матеріалу в керівництві і наповненню можна причепитися, але всі основні моменти в керівництві описані. Телевізор нам дістався з прошивкою 000084, яку ми відразу оновили до актуальної 002006.

Додаткові можливості

З підключеного по USB носія телевізор вміє програвати MP3-файли і показувати JPG-картинки. Без проблем прочиталися флешка на 32 Гб і мультиформатний картовод, при цьому телевізор побачив все вставлені в картовод картки і надав можливість вибрати потрібну. Переносного USB-вінчестера, на жаль, під рукою не виявилося. Інтерфейс файлового браузера приємний по дизайну і зручний у використанні.

У назвах папок і файлів кирилиця відображається коректно. У разі MP3-файлів показується інформація з тегів і навіть картинка-мініатюра, якщо вона є, але російські теги повинні бути в юникоде. При відтворенні музики плеєр телевізора вміє самостійно переходити в наступну папку, пауза між MP3-файлами невелика.

Телевізор без проблем відтворив всі наші тестові MP3-файли, як моно, так і стерео, закодовані з найрізноманітнішим поєднанням бітрейт / частота. У повноекранному режимі JPG-картинки щільно вписані в екран зі збереженням пропорцій. При перегляді в режимі слайд-шоу настроюється інтервал зміни картинок, а для фонової музики можна вибрати кілька файлів MP3.

звук

Є регулювання стереобаланса, п'ятиполосний еквалайзер, функція імітації багатоканального звуку і функція автоматичного вирівнювання гучності звуку, а також ряд параметрів, пов'язаних з цифрового телебачення. Вбудовані динаміки можна відключити, вибравши режим зовнішньої акустики. Попередньо набори значень параметрів зберігаються в чотирьох профілях, під призначені для користувача відведено один профіль.

Вбудовані акустичні системи не дуже гучні, вони добре передають звук від середніх до високих частот, але погано справляються з низькими і навіть окремий низкочастотник на задній стінці не допомагає - при перевищенні деякого рівня по низьких частотах чути тільки брязкіт. Також в області середніх частот є резонансні піки, що надає звуку деякий наліт «пластмасовий».

ТВ-тюнер

У несприятливих умовах прийому (Москва, Останкінська вежа далеко і вікно на неї не дивиться) на кімнатну антену телевізор знайшов 13 аналогових ТВ-станцій - це не найкращий результат. З них 2 відрізнялися картинкою гарної якості, 5 - прийнятного, а 6 - поганого. Список каналів, отриманий в результаті автопоиска, можна відредагувати вручну.

У властивостях аналогового каналу редагуються система звуку і система кольору. Крім того, можна підправити частоту вручну, запустити пошук від поточного каналу або безпосередньо вказати частотний діапазон в сітці мовлення.

Для каналу можна ввести ім'я (5 символів) і / або відправити його в список обраних. Є можливість запрограмувати показ каналів за розкладом або просто встановити таймер на відключення (30-180 хв). На пульті є кнопка повернення на попередній канал! Вибрані ТВ-канали можна заблокувати PIN-кодом (захист від дітей). Телевізор показує телетекст (кирилиця підтримується) і декодує стереозвук. Цифрове мовлення, крім підвищення якості зображення і звуку, дає можливість користуватися додатковими функціями, наприклад, електронною програмою телепередач. В даному телевізорі є цифровий тюнер і підтримка функцій йому супутніх, ось тільки повноцінного цифрового мовлення в Москві немає. Але буде, коли-небудь ...

налаштування зображення

Налаштувань зображення відносно багато - це і регулювання, що відповідають за колірний баланс і за яскравості, і за підвищення чіткості, а також налаштування, що регулюють роботу функцій шумозаглушення, прогресивного перетворення і поліпшення передачі руху.

Навряд чи звичайний користувач буде використовувати всі з них, але при бажанні є, з чим погратися. Попередньо значення налаштувань зберігаються в чотирьох профілях, а внесені коригування запам'ятовуються для кожного типу джерела сигналів.

Режимів геометричній трансформації 5: 16: 9 - підійде для перегляду картинки 16: 9 і анаморфірованних фільмів, Ш / екр.увл - нерівномірне збільшення (розтягнення від центру по горизонталі), варіант перегляду картинки 4: 3 на широкоформатному екрані телевізора, Повів. - для LetterBox, 4: 3 - картинка 4: 3 в центрі екрану, з боків - чорні смуги.

У режимах Ш / екр.увл і Увел. є регулювання позиції по вертикалі, а в режимі Увел. - і розтягування картинки по вертикалі. У разі HD-сигналів при виборі режиму По екрану відключається оверскан, тільки для сигналу 720p обрізається по 1 пікселю по периметру, але без збільшення до кордонів екрану. У режимі Широкий авто телевізор сам намагається підібрати найбільш оптимальний тип трансформації, використовуючи спеціальні прапори / сигнали в видеосигнале або в роз'ємі, а кращий вигляд трансформації для картинки 4: 3 задається користувачем.

Робота з джерелами відеосигналу

При VGA-підключенні підтримуються кілька режимів, і, що виявилося дуже важливим, режим 1 920 на 1080 пікселів при 60 Гц. Автопідстроювання під параметри VGA-сигналу виконується швидко і на зручних картинках правильно. Чорно-білі сітки пікселів через 1 виводяться чітко і без артефактів. Якість виведення тонких кольорових ліній високе. На шкалі сірого відтінки помітні в діапазоні від 0 до 255 через 1 (після підрядка параметра Яскравість).

У разі DVI-підключення (за допомогою простого кабелю-перехідника з HDMI на DVI) режим 1920 на 1080 підтримується, при цьому немає ніякої інтерполяції, картинка виводиться піксель в піксель. Чорно-білі сітки пікселів через 1 виводяться чітко і без артефактів. Якість виведення тонких кольорових ліній високе, проте, для вертикальних ліній яркостная чіткість трохи збільшується на шкоду колірної чіткості. На шкалі сірого відтінки помітні в діапазоні від 0 до 255 через 1. HDMI-підключення тестувалося при підключенні до Blu-ray-плеєра Sony BDP-S300 . Телевізор підтримує режими 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i і 1080p @ 24/50/60 Гц. Картинка чітка, кольори правильні, завал в світлі і тінях повністю контролюється налаштуваннями Контраст / Яскравість, є реальна підтримка режиму 1080p при 24 кадр / с.

При подачі черезрядкових сигналів в режимі "фільм" Авто1 / 2 телевізор намагається правильно скласти кадр із суміжних полів. Телевізор відмінно впорався з нашими тестовими фрагментами з нерухомими світами, що рухаються світи часом виводилися по полях. У разі тестових фрагментів з диска HQV (NTSC 2-2 / 30 кадр / с і 3-2 / 24 кадр / с) кадри правильно складалися з полів, але в дуже важких випадках чергування полів іноді мелькала характерна «гребінець».

Функція придушення відеошумів ефективно зменшує зернисту брижі, не доводячи роботу до появи артефактів. Відеопроцесор телевізора на нерухомих об'єктах усуває характерні колірні артефакти при прийомі аналогових ТВ-програм (при композитному підключенні, мабуть, теж). У разі черезрядкових сигналів виконується якісне згладжування меж об'єктів в русі.

Функція 100Hz Motion Plus відповідає за підвищення плавності руху і чіткості динамічною картинки. Її робота налаштовується за допомогою двох параметрів: Зниження розмиття і Зниження дрож.

Як з'ясувалося, перший впливає на швидкість відгуку, а тому має значення при реальних 60 кадр / с, а другий відповідає за включення і налаштування вставки проміжних кадрів, а значить, приносить користь при вхідному сигналі 1080p @ 24. Користувач може вручну регулювати ці параметри або просто вибирати відповідний профіль з їх поєднанням. Вставка проміжних кадрів працює дуже добре - рухи стають плавними, навіть для швидких рухів усувається стрибає, артефакти, що зустрічаються на кордонах об'єктів, ефективно маскуються чимось на зразок акуратного розмивання.

апаратне тестування

Визначення деяких параметрів мало не зірвалося, так як в телевізорі тобто не відключається функція динамічної підстроювання яскравості. Для темних сцен яскравість зменшується (не локальна, а по всій площі екрану), а для повністю чорного поля підсвічування вимикається зовсім. Це ускладнює визначення реального контрасту, кутів огляду і інших характеристик. Добре, що при VGA-підключенні ця динамічна підстроювання не працює, в результаті, якщо не вказано інше, телевізор при проведенні апаратних тестів був підключений по VGA.

Оцінка якості передачі кольору

Для оцінки якості передачі кольору, використовувався колориметр GretagMacbeth Eye-One Display LT. Параметри цільової гамма-кривої: Gamma = 2.2, Whitepoint = 6500 До

Відтінок Колірна температура на шкалі сірого, К (delta uv) 25% 50% 75% 100% Норм. 9420 (0,632) 9410 (0,630) 9440 (0,623) 9420 (0,559)

Наведений нижче графік показує, як потрібно корекція кольорів в разі профілю Норм. (В ідеальному випадку всі три кольори лягали б на пряму, що йде з нижнього лівого кута у верхній правий).

На думку нашого калібратора, потрібна корекція посилення двох кольорів (що може бути виконано через меню з додатковими налаштуваннями), але, як видно, наш калибратор не вміє правильно працювати з LED-підсвіткою, що володіє такими спектральними характеристиками, тому зупинимося на суб'єктивної оцінки кольору - з кольором у цього телевізора все в порядку.

Для оцінки характеру росту яскравості на шкалі сірого ми виміряли яскравість 256-ти відтінків сірого (від 0, 0, 0 до 255, 255, 255) при Контраст = 100 і Яскравість = 44. Графік нижче показує приріст (не абсолютне значення!) Яскравості між сусідніми півтонами.

Апаратно відтінки сірого починають відрізнятися з 0, 0, 0. Далі зберігається щодо рівномірне зростання яскравості, і кожен наступний відтінок завжди яскравіше попереднього. Апроксимація гамма-кривої при налаштуванні Гамма = 0 дала показник 2,25, при Гамма = -3 і Гамма = 3 - 2,59 і 1,9 відповідно. При цьому реальна крива для Гамма = 0 практично збіглася зі стандартною функцією з показником 2,2.

Вимірювання рівномірності чорного і білого полів, і яскравості

Вимірювання яскравості невеликої ділянки екрану в заданому напрямку проводилися високочутливим вузьконаправленим (4 +/- 0,5 градуса) датчиком . При вимірі рівномірності білого і чорного полів датчик послідовно розміщувався в 25 точках екрану, розташованих з кроком 1/6 від ширини і висоти екрану (межі екрану не включені). При цьому вісь датчика була направлена ​​строго перпендикулярно до поверхні екрану. Контрастність обчислювалася, як відношення яскравості полів у вимірюваних точках. У таблиці наведені середні значення, а також мінімальні і максимальні відхилення від середніх значень.

Параметр Середнє Відхилення від середнього мин.,% Макс.,% Яскравість чорного поля 0,17 кд / м² -23,0 75,7 Яскравість білого поля 382 кд / м² -7,6 7,8 Контрастність 2368: 1 -49, 2 18,7

Апаратні вимірювання показали, що контрастність висока, рівномірність білого поля відмінна, але чорного поля і контрастності - низька. На фотографії чорного поля, крім невеликої засвічення з кутів, яка не впливає на вимірювані точки, видно ще чотири області підвищеної яскравості.

Ці області відповідають кріпильним точкам на задній панелі. У нас є припущення, підтримуване наявністю вм'ятин на задній панелі, що з телевізором зверталися дуже акуратно, і це призвело до пошкодження РК-матриці і локальному зменшення контрастності. Зважаючи на це отримані значення для нерівномірності яскравості чорного поля і контрастності слід вважати недостовірними.

Динамічна підстроювання яскравості (не працює при VGA-підключенні) покращує візуальне сприйняття темних сцен. Алгоритм її роботи непростий, а швидкість дуже висока. У більшості випадків яскравість змінюється практично миттєво, що допомагає зберегти природність зображення. Синтетичні тести показали, що яскравість починає зменшуватися при менш ніж 10% площі білого на чорному тлі, а при виведенні чорного фону на весь екран підсвічування вимикається зовсім, що робить безглуздим визначення динамічного контрасту.

Яскравість білого поля в центрі екрану визначалася за допомогою яркомера «Аргус-02».

Налаштування Підсвічування Яскравість,
кд / м² Споживана
потужність, Вт 10 412 140,7 5 209 96,8 0 84 70,5 10 + білий шум
на максимальному рівні 412 145

При цьому яскравість регулюється за допомогою ШІМ. Частота модуляції дорівнює 160 Гц, це досить висока частота, щоб мерехтіння не було помітно. Споживана потужність збіглася з паспортної.

Спробуємо порівняти економічність даного телевізора з LED-підсвіткою в порівнянні з «звичайним» ЖК-телевізором, в якому використовуються флуоресцентні лампи. Візьмемо, наприклад, Panasonic VIERA TX-LR37G10 . Для нього ми не вимірювали споживану потужність, тому скористаємося даними виробника. Разом для Samsung UE40B6000VW (яскравість 412 кд / м², 140,7 Вт і 40 дюймів діагональ) отримуємо ефективність 1,29 кд / Вт, а для Panasonic VIERA TX-LR37G10 (яскравість 467 кд / м², 154 Вт і 37 дюймів діагональ) 1,14 кд / Вт. Вийшло, що в даному випадку Samsung UE40B6000VW на 13% ефективніше.

Визначення часу відгуку і затримки виведення

Параметри
100Hz Motion Plus Ч / б вкл., Мс Ч / б викл, мс Ч / б сума, мс Середній сумарний між півтонами, мс Викл. 23,5 5,9 29,4 21,6 Ігровий режим 23,8 5,8 29,7 20,5 Стандарт 7,6 7,9 15,5 28,4 Зниження розмиття = 0 21,1 5,6 26 , 7 20,5 Зниження розмиття = 10 6,8 9,3 16,1 28,6 VGA-підключення 15,0 5,7 20,7 17,4

Як уже зазначалося, настройка Зниження розмиття впливає на швидкість відгуку. Згідно суб'єктивним тестів при її збільшенні швидкість відгуку зростає, але апаратні тести показали, що при цьому зменшується тільки час включення при переході від чорного до білого, а все переходи між півтонами виконуються навіть повільніше. Це не суперечить суб'єктивним тестів, так як розглядалося рух білих об'єктів на чорному тлі. Графіки нижче показують, як змінюється характер росту і спаду яскравості при різних значеннях Зниження розмиття при переходах чорне поле - біле поле і поле з 40% яскравості на поле з 60% яскравості.

Затримка виведення щодо ЕПТ-монітора визначалася, виходячи з результатів одночасного запису двома фотодатчиками.

Підключення / параметри 100Hz Motion Plus Затримка виведення, мс DVI / Викл. 71 DVI / Ігровий режим 69 DVI / Стандарт 86 VGA / Викл. 47

Затримка досить велика - відчувається навіть при VGA-підключенні, тому грати в динамічні ігри може бути кілька некомфортно.

Вимірювання кутів огляду

Щоб з'ясувати, як змінюється яскравість екрану при відхиленні від перпендикуляра до екрану, ми провели серію вимірів яскравості чорного, білого і відтінків сірого в центрі екрану в широкому діапазоні кутів, відхиляючи вісь датчика в вертикальному, горизонтальному і діагональному (з кута в кут) напрямках.

Зменшення яскравості білого поля на 50%:

Напрямок Кути Вертикальне 36 ° / -37 ° Горизонтальний 54 ° / -53 ° Діагональне 46 ° / -47 °

Відзначимо плавне зменшення яскравості в горизонтальному напрямку, при цьому графіки яркостей відтінків не перетинаються у всьому діапазоні вимірюваних кутів. Швидше падає яскравість при відхиленні в вертикальному напрямку. При відхиленні в діагональному напрямку поведінку яскравості відтінків має проміжний характер між вертикальним і горизонтальним напрямками. Яскравість чорного поля при відхиленні по діагоналі зростає трохи швидше, ніж по інших напрямках, «діагональний» ефект присутній, але виражений слабо. Контрастність в діапазоні кутів +/- 82 ° навіть для діагонального напрямку не опускається нижче 26: 1.

Висновки

Відзначимо переваги, які з нашої точки зору дало використання світлодіодного підсвічування в телевізорі Samsung UE40B6000VW: тонкий корпус і зменшений вага, підвищена економічність, ефективна робота динамічної підстроювання яскравості, підвищена екологічна безпека через відсутність ртуті. Завдяки високій нативной контрастності посиленою динамічної телевізор відмінно справляється з показом будь-яких типів сцен, а значить і фільмів будь-якого жанру. Універсальний USB-інтерфейс забезпечує можливість відтворення музики і картинок з використанням найрізноманітніших носіїв, а ефектний зовнішній вигляд викликає захоплення, навіть коли телевізор вимкнений. Ось тільки відчутна затримка виведення дещо обмежує ігрове використання телевізора.

Преимущества:

 • стильний ультратонкий дизайн;
 • відмінну якість зображення;
 • хороші кути огляду;
 • функція вставки проміжних кадрів, що підвищує плавність руху в кінофільмах;
 • бездоганна робота динамічної підстроювання яскравості;
 • є цифровий ТВ-тюнер;
 • перегляд JPG-картинок і прослуховування MP3 з USB-носіїв;
 • зручні у використанні пульт (з підсвічуванням!) і меню;
 • відмінна русифікація.

недоліки:

 • слабкі вбудовані гучномовці;
 • немає виходу на навушники;
 • істотна затримка виведення зображення.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: