Олександр Тен, СЕО Skidka.ua - про сьогодення і майбутнє знижкових агрегаторів в Україні та світі

 1. - Для початку розкажіть про історію створення Skidka.ua. Знаємо, що вам вдалося трансформувати компанію...
 2. - Як шукали кошти для запуску? Залучали зовнішні інвестиції?
 3. - Чи були ще якісь труднощі в процесі запуску платформи? Що було найскладнішим в технічній реалізації?
 4. - До речі, про команду: скільки людина зараз займається розвитком проекту? Кого, крім програмістів,...
 5. - Якщо не секрет, скільки інтернет-магазинів зараз співпрацює зі Skidka.ua, скільки активних користувачів...
 6. - Якщо користувач є постійним клієнтом інтернет-магазину і отримує від нього розсилку, за акціями та...
 7. - Яку модель монетизації використовуєте на сьогоднішній день?
 8. - У продовження теми майбутнього. Поділіться планами на 2016 рік: яких показників зростання плануєте...
 9. - Ваше бачення розвитку українського ринку e-commerce: які нові тренди виявляться в онлайн-торгівлі...
 10. - І ваші побажання нашим читачам, які хотіли б запустити свій стартап

Онлайн-торгівля вже стала звичним явищем в Україні і практично щоденним заняттям для багатьох користувачів. навіть новий закон , Який регулює e-commerce, вступив в силу 30 вересня цього року. Крім традиційних майданчиків для покупки певних товарів, в інтернеті можна зустріти і агрегатори товарів на основі пропозицій різних онлайн-магазинів.

Один з таких - український маркетплейс Skidka.ua , Інтегруючий акції і дисконтні пропозиції з усіх інтернет-магазинів. Ми розпитали СЕО проекту Skidka Олександра Тена про переваги цього майданчика для партнерів і покупців, а також про тренди розвитку української онлайн-торгівлі в 2016 році:

- Для початку розкажіть про історію створення Skidka.ua. Знаємо, що вам вдалося трансформувати компанію з багаторічним досвідом в стартап. Як це відбувалося?

У 2013 -2104 році багато великих гравців ринку, що входять до ТОП-20 інтернет-магазинів електроніки, почали процес «перепрофілювання» в формат супермаркету. Магазини додали нові товарні групи: з'явилися дитячі, спортивні товари, електроінструменти, одяг і взуття, будинок-сад-город та інші. До того моменту ми працювали з двома товарними групами - аудіо-відео та побутова техніка. Ми так само, як і наші конкуренти , Вибрали стратегію розширення товарного асортименту, але вже на початку 2014 року відчули тренд «продажі ростуть, рентабельність - немає». У той момент ми зважилися на, здавалося б, вельми нелогічний вчинок - закрили всі нові напрямки і сконцентрувалися на тих, в якому були сильні - це безпосередньо аудіо / відео- та побутова техніка. Всі нові товарні групи ми додали в магазин на партнерських умовах. Це рішення і стало початком нового сервісу в форматі market-place.

Після доробок на сайті ми запустили активну додавання партнерів на початку III кварталу 2015 року та за короткий час додали більше 30 великих українських і міжнародних партнерів, серед яких Booking.com, LaModa, Groupon, Asos, Yves Rocher, Бомонд, Chicco, Otto, Carlo Pazolini, Revolve, Bon Prix.

- Як шукали кошти для запуску? Залучали зовнішні інвестиції?

Інвестиційні фонди рекомендують залучати «правильних» інвесторів - профільних, які можуть надати не тільки кошти, а й досвід, і певні зв'язки в e-commerce. Тому першим інвестором став мій бізнес-партнер, який вже тривалий час працює з великими гравцями e-commerce ринку в Україні.

З огляду на те, що market-place починали не з нуля, а вже з готовою командою, власними ресурсами і досвідом продажів, співпрацю з інкубаторами та акселераторами не була доцільним. Був досвід роботи з консультантом від європейського фонду, який за фактом виявився фейком. Домовилися про щомісячну оплату консультаційних послуг, робився вигляд бурхливої ​​діяльності у вигляді підготовки презентацій, розсилки тізера по фондам, а результатом виявилася одна зустріч за рік з українським фондом без продовження. Для нас це були невиправдані, але прийнятні витрати на консультаційні послуги. Навіть не уявляю, що повинен відчувати стартапер, який віддає перші «кровні» гроші таким аферистам.

- Чи були ще якісь труднощі в процесі запуску платформи? Що було найскладнішим в технічній реалізації?

У 2011-му активний розвиток Skidka.ua почалося з переходу на движок OWOX, який використовують багато великих інтернет-магазини. Це рішення позначилося як позитивно, так і негативно на розвитку проекту. До певного моменту стандартна функціональність OWOX забезпечував зростання аудиторії і розвиток сервісу, проте останнім часом ми стали відчувати труднощі зі швидкістю сайту, його юзабіліті, додаванням нових функцій. Найбільшою проблемою був факт того, що, з одного боку, OWOX відмовився допрацьовувати движок під індивідуальні вимоги та фактично перейшов на коробочну продаж своєї версії, а з іншого боку, сторонні розробники PHP з великим небажанням погоджуються працювати з цим движком, а то і зовсім відмовляються.

Історично склалося так, що у нас не було своєї команди розробників. На сьогодні можу впевнено сказати, що Skidka.ua пощастило з колективом. Незважаючи на складну економічну ситуацію і її вплив на сектор e-commerce, нам вдалося зібрати команду професійних IT-співробітників. В даний момент ми користуємося послугами якісних підрядників-девелоперів і плануємо додавання in-house програмістів.

- До речі, про команду: скільки людина зараз займається розвитком проекту? Кого, крім програмістів, шукаєте в штат?

У нашій команді зараз більше 40 співробітників. Професіоналів шукаємо завжди. Насправді, незважаючи на високий рівень скорочень на ринку, знайти хорошого фахівця нелегко. Будемо раді прийняти в команду digital-маркетологів, програмістів, менеджерів call-центру, категорійщіков, менеджерів по роботі з партнерами.

- Якщо не секрет, скільки інтернет-магазинів зараз співпрацює зі Skidka.ua, скільки активних користувачів щодня заходить на сайт?

Сьогодні у нас більше 30 партнерів (працюємо через CPA мережі). До кінця 2015 року плануємо поповнити їх список до 50. Працюємо виключно з великими українськими та міжнародними інтернет-магазинами товарів і послуг, які забезпечують високу якість обслуговування і доставки.

Наша щоденна аудиторія - 5 тис. Відвідувачів, щомісячна - більше 120 тис., Плюс більше 3 тис. Реєстрацій. Власна база передплатників і одержувачів знижок - 40 тис. Учасників.

- Якщо користувач є постійним клієнтом інтернет-магазину і отримує від нього розсилку, за акціями та бонусами він буде заходити безпосередньо на сайт магазину. Як плануєте привчати клієнтів до вашої майданчику та популяризувати її серед українських інтернет-користувачів?

Цінність сервісу Skidka полягає в тому, що клієнт отримує величезний асортимент різноманітних товарів і послуг зі знижками на одному ресурсі. Знижка після покупки повертається клієнтові по системі Cashback (повернення грошей на рахунок). Cashback-сервіси можуть похвалитися величезною аудиторією за кордоном. На українському ринку ми перший сервіс, який працює зі своєю аудиторією в форматі Cashback. Ми даємо НЕ бонуси або поінти, а реальне повернення грошей на банківський або мобільний рахунок клієнта, акумулюємо спецпропозиції партнерів на Skidka і робимо точкові тригерні розсилки по базі клієнтів. Фактично, ми виступаємо торговим майданчиком дисконтних пропозицій, а це завжди буде цікаво покупцям.

На відміну від Купонатор, де клієнт отримує обмежений список пропозицій в короткий часовий період, ми даємо знижки на величезний асортимент в різноманітних товарних групах і без тимчасових обмежень. Також в планах надати можливість офлайн-роздробі просувати свої товари зі знижками на власних брендових сторінках на платформі Skidka. Додатковою послугою для офлайна буде віртуальна дисконтна карта, по якій клієнт зможе отримати знижку при розрахунку на касі. Також плануємо додати розділ б / у-товарів зі знижками по системі С2С (споживач для споживача).

Також плануємо додати розділ б / у-товарів зі знижками по системі С2С (споживач для споживача)

- Яку модель монетизації використовуєте на сьогоднішній день?

Монетизація, як то кажуть, «на поверхні»: оплата за оформлене замовлення (CPA) або за оплачене замовлення (CPS). Ми реалізували найвигіднішу на даний момент систему тарифікації для партнерів. Багато провідних прайс-майданчика працюють традиційно з оплатою за клік (CPC). Надалі плануємо тарифікувати ремаркетинг, брендові тригерні розсилки, банерну рекламу на Skidka і т.д.

- У продовження теми майбутнього. Поділіться планами на 2016 рік: яких показників зростання плануєте досягти, які оновлення з'являться для відвідувачів, можливо, співробітництво з іноземними майданчиками?

Плануємо додати більшість провідних представників українського e-commerce в усіх товарних групах - таким чином, стати гіпермаркетом всіляких товарів зі знижками. Починаючи від підгузників, і закінчуючи сайтами з продажу авто та нерухомості.

Міжнародні майданчики вже присутні в числі наших партнерів, серед них найбільші азіатські і європейські сайти товарів і послуг. Ми плануємо значно збільшити кількість міжнародних партнерів для українських покупців, така співпраця стане платформою для виходу Skidka на зарубіжні ринки. Ставимо собі за мету забезпечення максимальної автоматизації робочих процесів з партнерами і користувачами для ефективного виходу на міжнародний ринок. Вважаємо еталонними приклади роботи з партнерами таких майданчиків, як booking.com, airbnb.com, uber, де партнер отримує зручний, простий і оперативний інструмент для підключення та розвитку свого бізнесу.

В Україні в 2016-му плануємо збільшити відвідуваність сайту в кілька разів і досягти позначки 500 тис. Відвідувачів щомісяця.

- Ваше бачення розвитку українського ринку e-commerce: які нові тренди виявляться в онлайн-торгівлі в наступному році, а які залишаться в 2015-му, і чому?

Я думаю, пріоритети в e-commerce змістяться з CPC на CPA, коли партнер оплачує електронні замовлення, а не кліки. Будуть активно розвиватися торгові майданчики нових товарів і б / у. Останні набирають популярність в зв'язку із загальним зубожінням населення. Клієнти будуть віддавати перевагу e-commerce в порівнянні з фізичної роздробом. Через низьку рентабельність, швидше за все, припинить діяльність велика кількість дрібних і середніх інтернет-магазинів.

У наступному році ринок очікує кілька основних нових трендів:

 1. Збільшення частки мобільного ринку. З ростом 3G змінюється портрет покупця - частка мобільного ринку росте і буде продовжувати рости. «На коні» будуть ті, хто адаптується до нових умов - тобто, запустить додатки, мобільні версії або як мінімум адаптивний дизайн. Це вже не просто «рекомендації», це жорстка необхідність - все ми знаємо що навесні 2015 го Google почав знижувати видачу для тих ресурсів, які не мають мобільного представництва.
 2. Персоналізація даних. Цей процес вже почався і буде розвиватися далі. Людина в інтернеті зустрічає величезна кількість пропозицій, чим далі - тим складніше йому стає зробити вибір. Виграє той, хто буде аналізувати потреби людини, збирати його історію і таким чином формувати найбільш релевантне пропозицію. Якщо ти шукав на ресурсі і ванну, і унітаз - значить, ти швидше за все робиш ремонт у ванній, і в рамках цієї гіпотези тобі потрібно запропонувати ще й умивальник.
 3. Ще один цікавий тренд - масове прагнення рітейлу в онлайн. Супермаркети виходять на ринок e-commerce, створюють свої інтернет-майданчики і домовляються про партнерство з уже існуючими. Швидше за все, буде рости частка прайс-майданчиків на ринку лідогенераціі для e-commerce, адже вони вже мають потрібні потужностями для рітейлу.

Якщо говорити про відмираючих трендах, я б виділив CPA-мережі і товарні тизерну мережі. Сама їх суть - в агрегації дрібних пропозицій - і вони поступово починають програвати тематичним прайс-майданчикам. Люди більше не хочуть виглядати пропозиції на нерелевантних сайтах, вони йдуть відразу на сайти великих гравців ринку, маючи чітку мету - знайти телефон, холодильник або бойлер. І бажано подешевше, зі знижкою або спеціальною пропозицією.

- І ваші побажання нашим читачам, які хотіли б запустити свій стартап

Старт власного бізнесу в інтернеті - один з найдоступніших і швидких. Незважаючи на те, що продаж масових товарів в e-commerce на сьогодні нерентабельна, можна знаходити нішеві високомаржинальних товари. Почати бізнес в онлайні можна з командою з 2-4 чоловік, мінімум фінансів і відсутністю офісу і транспорту - тобто, практично без ресурсів.

Інтернет-реклама відрізняється від традиційної тим, що можна проконтролювати ефективність кожного вкладеного долара. В цілому інтернет-бізнес може бути хорошим досвідом для починаючого підприємця. З одного боку, він дає можливість «набити перші гулі» і набути необхідних навичок. З іншого - в разі невдачі втрати будуть не настільки фатальними.

Як шукали кошти для запуску?
Залучали зовнішні інвестиції?
Чи були ще якісь труднощі в процесі запуску платформи?
Що було найскладнішим в технічній реалізації?
До речі, про команду: скільки людина зараз займається розвитком проекту?
Яку модель монетизації використовуєте на сьогоднішній день?
Як це відбувалося?
Як шукали кошти для запуску?
Залучали зовнішні інвестиції?
Чи були ще якісь труднощі в процесі запуску платформи?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: