RETAIL на практиці. Випуск №1.Управленіе бонусними поставками

 1. Що таке бонуси в RETAIL?
 2. Як правильно розраховувати бонуси?
 3. Чи оподатковуються бонуси ПДВ?
 4. Як зберегти прибуток від отримання бонусів, не порушуючи закон?
 5. В якій програмі можна вести облік бонусів?

Значення бонусів в ритейлі (Retail) - не можна недооцінювати. Вони не тільки дозволяють збільшити доходи компанії і товарообіг, але і є додатковим аргументом при вході в мережу і при цьому бонуси зменшують податкове навантаження. Значення бонусів в ритейлі (Retail) - не можна недооцінювати

Що таке бонуси в RETAIL?


Бонуси - це поставка товару від Постачальника або підписаний ним документ, на підставі якого зменшується заборгованість даному Постачальнику в рахунок оплати за вхід і співпрацю з торговою сетью.Ето не завжди безкоштовна поставка натурального товару. Як правило, в більшості випадків за підсумками купленої у Постачальника суми товару робиться акт взаєморозрахунку, на підставі якого заборгованість перед Постачальником зменшується на суму бонусу.

Як правило, в більшості випадків за підсумками купленої у Постачальника суми товару робиться акт взаєморозрахунку, на підставі якого заборгованість перед Постачальником зменшується на суму бонусу

У такому випадку власник мережі додатково отримує суму на кожен відкривається магазин. А на магазин, який відпрацював понад 1 року, використання бонусів дозволяє отримувати N рублів під час переукладання річних контрактів.

З проблематикою обліку та отримання бонусів стикаються всі великі мережі. Особливо важливий в цьому випадку досвід практиків - власників найбільших мереж Росії і країн СНД. В якості експерта з даного питання виступає керівник напрямку RETAIL компанії «Перший БІТ» Олександр Овчинников. З 2003 року він працює над розвитком продовольчих Роздрібних мереж в Санкт-Петербурзі та регіонах Росії. З 2006 по 2012 роки керував Фінансовим Департаментом X5 Retail Group в містах Росії і СНД.

Олександр Овчинников, керівник напрямку RETAIL компанії «Перший БІТ»:

«Керівнику мережі важливо забезпечити 100% -ний облік бонусів і своєчасну оплату Постачальниками бонусів, облік і повернення заборгованостей. Постачальник при цьому повинен бути впевнений в прозорості нарахування та отримання бонусів ».

Як правильно розраховувати бонуси?

Кожен зі стандартних видів бонусів від Постачальника керівник мережі може розрахувати самостійно. Для цього існує певний алгоритм розрахунку. Нижче наводиться характеристика найбільш відомих бонусів в RETAIL і формули, за якими можна швидко їх розрахувати:

 • Бонус на вхід в мережу

Разовий бонус, який сплачується при укладенні договору.

 • Бонус річного присутності

Чи сплачується щорічно під час переукладання додаткової угоди з комерційними умовами, замінює бонус на вхід з другого року роботи з Постачальником.

 • Бонус на відкриття магазину

Разовий бонус, сплачується при відкритті нового магазину.

Формула розрахунку: кількість магазинів відкритих за місяць * ставка бонусу за 1 відкритий магазин.

 • Бонус за розміщення обладнання

Чи сплачується щомісяця, як правило, попередньо, до розміщення обладнання в магазині.

Формула для розрахунку: кількість одиниць обладнання * к-ть магазинів, в яких розміщено обладнання * к-ть місяців * ставка бонусу за 1 одиницю обладнання в 1 магазині за 1 місяць.

 • Бонус за введення нової позиції

Разовий бонус, сплачується, як правило, попередньо при доповненні до специфікації постачальника нових позицій і / або при збільшенні кількості магазинів, до яких надходить до цієї товарної позиції.

Формула для розрахунку: кількість, позицій включаються в специфікацію * к-ть магазинів, в яких буде представлений до цієї товарної позиції * ставка бонусу за 1 позицію, за 1 магазин.

 • Бонус за оренду палет-місць

Разовий бонус, сплачується, як правило, попередньо, до розміщення додаткової викладки в магазині.

Формула для розрахунку: кількість палет-місць * к-ть магазинів, в яких розміщені палети * к-ть Бонус на первісну викладку

Разовий бонус, надається у формі першої безоплатної поставки в кожен новий відкривається магазин в обсязі, достатньому для забезпечення повної викладки.

 • Бонус компенсації втрат

Чи сплачується грошима і / або товаром. У разі сплати бонусу в грошовому вираженні сплачується щомісячно, у відсотках від суми поставленого або оплаченого товару.

Формула для розрахунку: сума поставленого або оплаченого товару за місяць * ставка бонуса.

У разі сплати бонусу в товарному вираженні, товар поставляється окремими накладними і оприбутковується, бонусний товар може поставлятися як з кожної поставкою товару, так і щотижня або щомісяця.

Формула для розрахунку: сума поставленого товару за період * ставка бонусу).

Чи сплачується грошима і / або товаром. У разі сплати бонусу в грошовому вираженні сплачується щомісячно, у відсотках від суми поставленого або оплаченого товару.

Формула для розрахунку: сума поставленого або оплаченого товару за місяць * ставка бонуса. У разі сплати бонусу в товарному вираженні, товар поставляється окремими накладними і оприбутковується щомісяця.

Формула для розрахунку: сума поставленого або оплаченого товару за місяць * ставка бонуса.

 • Бонус за оренду місць в прикасовій зоні

Чи сплачується щомісячно.

Формула для розрахунку: кількість кас * к-ть магазинів, в яких товар розміщується в прикасовій зоні * ставка бонусу за 1 прикасова зону в 1 магазині за 1 місяць.

Чи оподатковуються бонуси ПДВ?

Таким питанням рано чи пізно задається кожен власник мережі. Олександр Овчинников, керівник напрямку RETAIL компанії «Перший БІТ» дає відповідь на це питання:

«Згідно з пп. 2 п. 1 ст. 162 НК РФ податкова база збільшується на суми, отримані за реалізовані товари (роботи, послуги) у вигляді фінансової допомоги, на поповнення фондів спеціального призначення, в рахунок збільшення доходів або інакше пов'язані з оплатою реалізованих товарів (робіт, послуг).

За офіційною позиції Мінфіну Росії премії, бонуси винагороди, отримані покупцем товару від продавця за закупівлю певного обсягу продукції за певний період, ПДВ не обкладаються. Є судові акти, в тому числі Постанова Президії ВАС РФ, що підтверджують даний підхід (Постанова Президії ВАС РФ від 07.02.2012 N 11637/11 у справі N А40-56521 / 10-35-297).

Тому бонуси за закупівлю певної кількості товарів, будуть для мережі позареалізаційних доходів ».

Як зберегти прибуток від отримання бонусів, не порушуючи закон?

Закон про торгівлю прийнятий в 2010 році встановив свої обмежувальні рамки для бонусів. У ньому сказано, що торговельні мережі не мають права включати в договір поставки ніякі бонуси, крім знижки за обсяг поставок товару. При цьому знижка за обсяг не може перевищувати 10 відсотків. Закон заборонив будь-які бонуси на соціально-значимі продукти харчування і дозволив єдиний вид винагороди - 10% -ний ретро-бонус - для решти продовольства.

Не секрет, що торгові мережі швидко знайшли вихід із ситуації. Для збереження прибутку вони домовляються з постачальниками і виробниками знижувати закупівельні ціни. У балансі залишаються чисті 25-40% «дозаконних» бонусів. При цьому юридично все коректно.

На практиці керівники мереж використовують і ще одну лазівку - договори на надання рекламно-маркетингових послуг. Мережевикам треба рекламувати товари від постачальників, розміщувати їх на нових полицях, покращувати якість сервісу, за все це платить постачальник. Таким щедрим клієнтам, зрозуміло, гарантовані торгові площі під їхні товари. У підсумку, мережі зберігають свої доходи, кожна сторона залишається при своїх грошах. Незмінним залишається і прайс-лист.


Бонуси - необхідність для постачальників

Благой почин укладачів закону - зробити так, щоб ціни знизилися, не витримав реалій торгової машини. Після вступу в силу закону «Про торгівлю» бонуси нікуди не поділися. Мережі на вибір пропонують один з чотирьох варіантів додаткових послуг, які в принципі, не потрібні постачальнику. Наприклад, участь в рекламних каталогах. Згідно із законом примушувати постачальника до покупки таких послуг не можна, але якщо постачальник добровільно не підписує договір, його місце може зайняти більше розуміючий конкурент. Федеральна антимонопольна служба в такому договорі порушення не знайде.

Необхідність бонусів підтверджує і колишній глава X5 Retail Group Лев Хасіс. За його словами, бонуси потрібні, перш за все, самим постачальникам і ними ж придумані. Для роздрібної торгівлі, на його думку, важливіше вигідні ціни, а за допомогою бонусів постачальники ховають фактичну ціну поставки від інших мереж, з якими домовляються на інших умовах. За цією логікою, заборона на бонуси вдарить в першу чергу по самим виробникам і постачальникам.

В якій програмі можна вести облік бонусів?

На даний момент керівники роздрібної мережі використовують для розрахунку бонусів і управління ними різні програми: Excel, 1C, «самописние» програми на базі різних платформ.

Останнім часом за рахунок швидкого темпу розвитку IT-технологій, з'являються нові рішення для обліку бонусів. Наприклад, роздрібні мережі - клієнти компанії «Перший БІТ» вже застосовують готові інструменти управління фінансами в сфері RETAIL-програма БІТ.ФІНАНС , Яка дозволяє враховувати і розраховувати бонуси, а також багато іншого в сфері управління фінансами роздрібних мереж.


Що таке бонуси в RETAIL?
Як правильно розраховувати бонуси?
Чи оподатковуються бонуси ПДВ?
Як зберегти прибуток від отримання бонусів, не порушуючи закон?
В якій програмі можна вести облік бонусів?
Що таке бонуси в RETAIL?
Як правильно розраховувати бонуси?
Чи оподатковуються бонуси ПДВ?
Як зберегти прибуток від отримання бонусів, не порушуючи закон?
В якій програмі можна вести облік бонусів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: