Бренд, Логотип, торгова марка і товарний знак, заплуталася. Чи є відмінності між цими термінами? «ПравУМ

питання:
Бренд, Логотип, торгова марка і товарний знак, заплуталася. Чи є відмінності між цими термінами?

Абдилдаєва Айжан, 28.05.2011 16:20

відповідь:

Між брендом і товарним знаком часто ставлять знак рівності, проте це не зовсім вірно. В даний час в суспільстві виникла плутанина, пов'язана з безліччю термінів одного і того ж поняття: товарний знак, торгова марка, логотип, бренд. В результаті фахівці різних областей діяльності (маркетологи, юристи, патентознавці, художники-дизайнери) вживають різні терміни для позначення одного і того ж об'єкта або плутають суміжні, хоча і взаємно доповнюють поняття. Наприклад, художники-дизайнери і багато маркетологів образотворчий товарний знак можуть назвати логотипом, хоча логотип (англ. Logotype від грец. Logos - слово і typos - відбиток) спочатку друкарський специфічний термін літери в подальшому придбав інше смислове поняття спеціально розробленого, стилізованого скорочення назви фірми , часто в оригінальному накресленні.

Поняття товарного знака юридично визначено в Законі КР «Про товарні знаки, знаках обслуговування і найменуваннях місць походження товарів» Товарний знак - позначення, що служить для індивідуалізації товарів, виконуваних робіт або послуг юридичних або фізичних осіб. Товарний знак може бути словесним, образотворчим, комбінованим, об'ємним і т.п. Реєстрація товарного знака законодавчо захищає право на його використання.

Поняття бренду є якоюсь сукупністю назви, терміна, знака, символу або дизайну, а також їх комбінації, які призначені для ідентифікації товарів або послуг одного продавця або групи продавців і для диференціації їх від товарів і послуг конкурентів (Американська маркетингова асоціація).

Існує й інше, як нам здається, більш точне визначення бренду, дане гуру рекламного бізнесу, David Ogilvy. Відповідно до його визначенням, бренд це - невловима сума властивостей продукту: його імені, упаковки і ціни, його історії, репутації і способу рекламування. Бренд так само є поєднанням враження, який він справляє на споживачів і результатом їхнього досвіду у використанні бренду.

Таким чином, бренд - це синтез інтуїції і професіоналізму керівництва фірми, який створив ідеологію продукту, мистецтва розробника позначення і психолога-ергономіста зі створення фірмового стилю, праця патентознавця і юриста по грамотної реєстрації і юридичного супроводу товарних знаків і патентів, що належать фірмі, помножені на ефективну , пронизливий всі фірмові підрозділи, маркетингову стратегію [1] .

Багато англомовні маркетологи використовують термін «trademark», а вітчизняні використовують його в зв'язку з дослівним перекладом на російську мову як «торгова марка», забуваючи про те, що «trademark» означає зареєстрований або поданий на реєстрацію товарний знак і використовується на заході в англосаксонській системі права. Правильний переклад даного терміна на російську мову «товарний знак». По суті, застосування терміна «торговельна марка» в російськомовному варіанті можна вважати вульгаризмів.

У зарубіжних джерелах термін. «Brand» ( «бренд») використовується в основному з визначенням «international brand» ( «міжнародний бренд»), «national brand» ( «національний бренд»). Відносно невідомих або маловідомих знаків найчастіше вживається «no brand» Таким чином, використання терміна «бренд» доречно при використання його в відношенні дуже сильних і відомих марок. Як приклад світових брендів можна провести всесвітньо відомі марки «Coca-Cola», «Marlboro», «Intel».

Життєвий цикл бренду починається з його розробки, яка передбачає наявність розвиненої ідеології та стратегії фірми на ринку. Слід зазначити важливий факт, що основою бренду в переважній більшості випадків є зареєстрований в Патентному відомстві товарний знак або створений на підприємстві фірмовий стиль, що захищається як об'єкт авторського права.

[1] . Словесні товарні знаки: проблеми розробки та реєстрації / Л.О. Чарнейко, Е.А. Даніліна. - М .: Патент, 2006. С. 77-90.

Олексій вандала,
Патентний повірений КР №31

Дивіться також

Чи є відмінності між цими термінами?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: