Особистий бренд: навіщо він потрібен і як створити персональний бренд

  1. Я - бренд: чому репутацією потрібно управляти
  2. Як створити бренд
  3. Що може завадити стати людиною-брендом

Від редакції: Про особисте бренд не говорить тільки ледачий. У 2017 році він офіційно визнаний трендом. А ми впевнені: якщо ви не будете працювати з персональною репутацією, ризикуєте залишитися за бортом.

Так що читайте:

  • що таке людина-бренд;
  • навіщо потрібен особистий бренд;
  • що заважає створити свій особистий бренд.

І обов'язково впроваджуйте прочитане в життя!

У книзі Майкла Еллсбергом «Мільйонер без диплома» є історія про людину, яка була хорошим, але маловідомим фахівцем.

У мене був один дуже багатий і солідний клієнт. Він сказав мені: «Ентоні, ти, без сумніву, один з кращих інструкторів, яких я зустрічав. Але тебе нічого не чекає, якщо ти так і залишишся інструктором. Тобі потрібно систематизувати свої вміння, стисло викласти їх і навчити багатьох інших людей. Для початку навчи одну команду, а далі все покотитися як сніжний ком ».

Багато людей з часом приходять до аналогічного рішення (хтось раніше, хтось пізніше).

Багато людей з часом приходять до аналогічного рішення (хтось раніше, хтось пізніше)

Але чим раніше ви приходите до того, як зробити з себе бренд, тим більше булочок мали змоги отримати.

Я - бренд: чому репутацією потрібно управляти

У відсутності публічності, в принципі, немає особливого жаху. Багато людей просто спокійно працюють, їх мало чути і мало видно; на життя вистачає, вузька аудиторія їх знає, клієнти за рекомендаціями приходять.

Але, припустимо, ви втомилися кожен раз заново пояснювати одні й ті ж речі новим клієнтам. І вам захотілося зробити один раз збірка порад і прикладів, щоб в подальшому посилатися на нього. Це вже стратегія створення продукту, економія вашого часу.

Є така правдива жарт, що рекламщики тисячу разів придумують концепцію і один раз її продають; а програмісти один раз щось роблять і тисячу разів це продають.

Інакше навіщо робити такий збірник, як не з метою показати його як можна більшій кількості людей? Замість десяти чоловік в день, ви можете, наприклад, проконсультувати тисячу, якщо ваш документ з'явиться в тематичному співтоваристві. Ні, можна, звичайно, ховати його і не показувати, щоб конкуренти не перейняли вдалу ідею - але це програшна стратегія, про це далі.

Якщо вам захотілося перетворити себе в бренд, ви повинні мати якийсь медіа-вага. Хороші речі не просуваються швидко самі по собі тільки тому, що вони хороші. Потрібно їх трохи підштовхувати.

Редактор великого видавництва Альпіна Паблишерз якось розповів в інтерв'ю, від чого залежить популярність випущеної книги:

«По-перше, затребуваність теми. По-друге, громадська діяльність автора. Якщо він хороший фахівець, але не медійна персона, якщо не готовий до виступів, не активний на заходах, в соцмережах, ймовірність успіху дуже мала ».

Як створити бренд

Просування особистого бренду добре тим, що коли ви з'являєтеся на увазі, то відкриваєте себе більшій кількості можливостей і більшій кількості людей.

Багато людей (замовники, журналісти, партнери) досить ліниві. Вони не будуть ретельно просівати ринок в пошуках потрібного їм фахівця. Вони будуть орієнтуватися на тих людей, яких помітять. Крім того, зараз таке сверхускоренной час, що ми швидше все і всіх забуваємо. Потрібно про себе періодично нагадувати.

Можливо, ви ловили себе на такій думці: «Ой, як добре, що я побачив пост цієї людини в соціальній мережі: давно хотів з ним поговорити, але весь час забував». У мене буквально на днях був такий випадок. Мене попросили порадити сео-спеціаліста під пару невеликих проектів в Яндексі. І практично в цей же день мені написав мій хороший друг, відмінний сеошник з питанням «Як справи?». Звичайно ж, я з радістю його порадив. Але якби він мені не написав - невпевнений, що я про нього б згадав. Ми давно не бачилися і він не публічний.

Якщо періодично з'являтися на публіці, тим легше розвивати бренд особистості: вас запам'ятовують і частіше рекомендують.

Що може завадити стати людиною-брендом

Основні причини:

  • Ви ще мало знаєте / вмієте, щоб ставати публічним.
  • Професійна деформація, впевненість, що це і так всі знають.
  • Чи не хочете «палити фішки».
  • Думаєте, що все вже сказано і написано до вас.

Давайте розберемо по порядку.

1. Мало знань для розвитку персонального бренду

Головне - не плутати стану «Я дійсно нічого не вмію» і «Начебто щось вмію, але не впевнений, чи варто про це розповідати».

Наведу цитату з дуже крутий статті :

Зараз у вас є якийсь рівень - ваші роботи, ваші знання, ваш володіння темою і вміння писати. Це все, що у вас є. Безглуздо чекати, коли ви змінитеся. Ви будете змінюватися завжди, і зовнішні обставини - теж. Це постійне змагання, в якому досконалість недосяжна: баланс вашого внутрішнього рівня компетенцій та рівня зовнішнього середовища буде завжди змінюватися.

2. Професійна деформація або «це вже всі знають».

Ось що пише дівчина, у якої два інтернет-магазину:

І вона ж:

А ось приклад простий статті-мануала: « Як створити обліковий запис в Google Analytics », Викладений на порталі мам-блогерів. Подивіться, скільки там вдячних коментарів. Ну так що, все навколо просунуті?

3. Не хочеться «палити фішки»

Буває й таке. Проте і на це знайдеться відповідь досвідченої людини. Головний редактор порталу CMS Magazine Анатолій Денисов, коли виступав у нас на вебінарі , Сказав хорошу річ:

Далеко не всі готові ділитися тим, що у них добре працює (або про що вони точно знають, що це не працює), щоб не посилювати конкурентів. Я знаю реакцію деяких читачів на окремих наших авторів: «Як вони можуть про це писати ?!». Маючи на увазі, що я, як підприємець можу взяти все, що написав інший підприємець, впровадити його знахідки у себе, і я його обжену.

Насправді це не так. Наведу аналогію - просту, побутову, але наочну. У моїй родині була бабуся, яка так смажила картоплю, як ніхто не смажив. Моя мама і інші родичі намагалися перейняти її рецепт. Вони стояли поруч з бабусею, слухали, різали, дивилися, як вона чистить картоплю, кидає її на сковорідку, ллє масло, сипле сіль, намагалися це все заміряти. Бабуся не соромилася, все було відкрито. Родичі одразу за нею на іншій сковорідці робили, але так не виходило.

Як би ви докладно і детально не описували процес, ймовірність того, що хтось зможе його повторити і отримати додаткові плюси, невелика. Відкритість робить вас тільки сильніше. Кому-то вона допоможе стати трохи сильніше, але навряд чи підніме його на ваш рівень - максимум, дозволить наблизитися.

4. Все вже сказано і написано до вас.

Чесне слово, ви б знали, як мені особисто цей страх зіпсував життя. І навіть ця стаття - непоганий приклад того, що все вже десь і колись згадувалося іншими людьми.

Але потім я знайшов роздуми Остіна Клеона про творчість і вони підтримують мене кожен раз, коли я турбуюся, що все вже сказано. Сподіваюся, і вам допоможе.

Кожному художнику доводиться відповідати на питання, звідки він бере свої ідеї. Чесний художник відповість: «Я краду їх». Ось і все, що можна про це сказати. Це розуміє кожен художник. Є 3 слова, які вселяють в мене надію всякий раз, коли я їх читаю.

Немає нічого оригінального. Про це було сказано ще в Біблії: «Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем »(Екк 1: 9). У будь-якому новому проекті змішані елементи старих ідей або просто змінюється одна з них.

Є ще один хороший приклад того, про що я говорю - в генетиці. Ви наслідуєте гени своїх батька і матері, але при цьому не є тільки набором батьківських рис. Ви - щось більше, нова версія і батьків, і всіх своїх численних предків.

Пробуйте виходити «на люди» і ви побачите, як тут цікаво: знайдете нових друзів, з якими буде цікаво разом рости, клієнтів, з якими буде вигідно співпрацювати.

Від редакції: Як створити свій особистий бренд ви дізнаєтеся, вивчивши та інші цікаві матеріали нашого блогу: « Навіщо створювати особистий бренд в Facebook? Кілька порад експерта », «Як просувати бренд, використовуючи силу своєї особистості», «Енциклопедія просування: виверти бренду в мережі» , «Зустрічають по одягу, або як повинен виглядати ваш особистий профіль у Facebook» .

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Інакше навіщо робити такий збірник, як не з метою показати його як можна більшій кількості людей?
І практично в цей же день мені написав мій хороший друг, відмінний сеошник з питанням «Як справи?
Ну так що, все навколо просунуті?
Я знаю реакцію деяких читачів на окремих наших авторів: «Як вони можуть про це писати ?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: