Вибір ноутбука: про що не розповідає виробник

  1. Скільки разів вам доводилося купувати ноутбук? Після другого-третього вироби однієї і тієї ж фірми...
  2. аналізуємо аналітику
  3. Дві причини ненадійності ноутбуків
  4. Ці складні критерії вибору
  5. Про що не розповість менеджер
  6. Ну і нарешті ...

Скільки разів вам доводилося купувати ноутбук? Після другого-третього вироби однієї і тієї ж фірми у багатьох формуються стійкі переваги - якщо, звичайно, в сервісний центр не доводилося навідуватися надто вже часто. «Новачкам» значно складніше - їх простір вибору куди більше, а досвід відсутній. Варіантів дуже багато - ринок нараховує сотні моделей, а ціна далеко не завжди відображає реальні споживчі якості (особливо в разі конкретного споживача) - тому нерідко вибір ноутбука починається з вибору бренду

Скільки разів вам доводилося купувати ноутбук? Після другого-третього вироби однієї і тієї ж фірми у багатьох формуються стійкі переваги - якщо, звичайно, в сервісний центр не доводилося навідуватися надто вже часто. «Новачкам» значно складніше - їх простір вибору куди більше, а досвід відсутній. Варіантів дуже багато - ринок нараховує сотні моделей, а ціна далеко не завжди відображає реальні споживчі якості (особливо в разі конкретного споживача) - тому нерідко вибір ноутбука починається з вибору бренду.

100 000 годин випробувань ...

... і 50 000 окремих етапів проходить кожен EliteBook перед тим, як потрапити на прилавок. Принаймні, так стверджують маркетологи HP. Не будемо знущатися над тим, що 100 000 годин це 11 з хвостиком років ( коли вони все це встигають?) - просто відзначимо, що ноутбуки цього бренду в останні роки займають в «рейтингах надійності» далеко не перші місця.

Інший цікавий тест показує, що найкращий ноутбук для Windows - це не що інше, як Apple MacBook Pro. Вітчизняним «яблофанатам» сама ця ідея здасться блюзнірством, проте в США це досить поширений варіант (на відміну від «Хакінтоша» на WinIntel пристроях). Однак ми відволіклися - за результатами цього тесту кількість збоїв Windows на MacBook Pro 13 - 0.88 рази в тиждень, зависань - 1.06 рази в тиждень. Для порівняння - останнє місце (з 10 претендентів) зайняв Lenovo Thinkpad X1 Carbon з 1.69 збоїв / тиждень і 1.34 зависаннями.

Цікаво, що самі аналітики пояснюють лідерство макбука не стільки його технічною досконалістю, а скоріше тим, що Windows на нього встановлювалася «з нуля» і в результаті була «забруднена» різноманітними і не особливо потрібними «брендовими» утилітами - які так люблять встановлювати виробники . Однак MacBook Pro 15 Retina зайняв в цьому ж тесті чомусь лише 6 місце.

аналізуємо аналітику

Що саме я хотів цим проілюструвати? Хвилинку - давайте розглянемо ще один часто цитований рейтинг надійності від RESCUECOM. Вихідними даними для нього послужили обсяги продажів в CША і кількість звернень в сервіс. За його результатами лідирують Samsung (!), Asus і Lenovo, а завершують «турнірну таблицю» Dell, Sony і Acer. Є і ще один подібний рейтинг - на цей раз від агентства SquareTrade. У ньому лідери - Asus, Toshiba і Sony, а аутсайдери - Lenovo, Acer і HP.

Згоден, ці рейтинги датуються різними роками - але чому одні і ті ж бренди виявляються то найнадійнішими, то самими «ламаються»? Це можна пояснювати чим завгодно - від реального зміни якості бренду до недосконалості аналітичних методик. Є і ще один популярний вид рейтингів під назвою «запитати у місцевому сервісному центрі». Звичайно, це один з кращих методів для отримання статистики по поломок, однак він ніяк не враховує співвідношень брендів за обсягами продажів. Самим «ненадійним» цілком може виявитися найбільш продаваний ноутбук.

Букв багато, але висновок простий - ніяких об'єктивних даних, що показують що бренд Х краще бренду Y, в природі не існує. Asus і Apple, звичайно, завжди в перших рядах - але перший завжди помітно дорожче «однокласників», а другий дорожче просто в рази.

Що стосується відгуків «неспеціалістів» - їх об'єктивність оцінки просто не піддається. Наведу реальний приклад: «Я голосую за ультрабуки фірми Hewlett Packard. Spectre 13 - взагалі відмінна річ! Незважаючи на те, що я не мав можливості його використовувати, дизайн і функціонал, особливо щодо ергономіки, дуже вражають ».

Дві причини ненадійності ноутбуків

Чи знайомий вам термін «плановане застарівання»? Суть зводиться до того, що виробник тими чи іншими заходами підштовхує споживача купувати новий товар - частіше, ніж це обумовлено об'єктивними причинами. Зростання реальної продуктивності процесорів (мова йде про Intel / AMD) в останні кілька років сильно сповільнилося - разом з уповільненням зростання ресурсоємності ОС і популярних додатків. Іншими словами, якщо не брати до уваги гри і «важкі» професійні програми - ресурсів девайса навіть 3-4 річної давності цілком вистачає для «звичайних» завдань. Крім того, часто можна обійтися і «малою кров'ю» - додати ОЗУ або замінити HDD на SSD.

Якщо реальних причин для покупки нового комп'ютера немає - їх потрібно створити. І для цього годяться не тільки маркетингові (новий дизайн, фішки) і «програмні» (відсутність драйверів, зняття ОС з підтримки) хитрощі. Зробити ноутбук набагато більш стійким до зносу і легко модернізований цілком можливо - проте виробнику вигідніше змусити вас купити новий пристрій. Деякі аналітики відзначають і більш швидку, ніж можна було б очікувати, деградацію акумуляторних батарей в деяких пристроях - їх «смерть» через 2-3 роки цілком може бути запрограмована в контролері зарядки, а з виробництва вони на той час уже можуть бути зняті.

Друга, не менш важлива причина виходу ноутбуків з ладу обумовлена ​​тим, що споживачі цілком резонно бажають отримувати все більш тонкі і легкі, але в той же час і потужні пристрої. Ефективно охолоджувати процесор і відеочіп в дуже обмеженому просторі складно - особливо якщо не виробляти вчасно чистку вашого «пилососа». Близько третини від всіх (включаючи механічні пошкодження) поломок викликані саме перегрівом.

Закрию тему про надійність ноутбуків на несподіваною ноті - дорогий пристрій зовсім не є більш довговічним. Що стосується виходу з ладу через перегрів - йому найменше схильні саме бюджетні моделі з інтегрованим відео і щодо «слабкими» процесорами - через більш низького тепловиділення.

Ці складні критерії вибору

Щоб мати хоча б мінімальне уявлення про предмет покупки - варто знати, які класи пристроїв зараз пропонуються на ринку.

Нетбуки. Відносно дешеві і малопродуктивні, в даний момент поступаються свої позиції - з одного боку планшетів, а з іншого - ультрабуків. Придатні тільки для найпростіших завдань.

Хромбукі. Вся робота в Chrome OS від Google ведеться через веб-інтерфейс і хмарні сховища даних. Завантажуються і працюють швидко, коштують недорого. Недоліки - коло завдань обмежений, робота без інтернету неможлива. Питання про те, чи варто довіряти свої конфіденційні дані «корпорації добра», потрібно вирішувати до покупки - оскільки альтернативи потім не буде.

Ноутбуки «початкового рівня». Найчастіше це розцяцьковані, але низькоякісні вироби маловідомих брендів. Дешево і не дуже надійно.

Ігрові ноутбуки. Найдорожчі (ціна від $ 1700.) і потужні пристрої, проте вони помітно поступаються за характеристиками ігровим десктопів (уважне читання холіваров на цю тему сприяє неіллюзорно зростання технічних знань). Можуть виявитися не дуже довговічними - особливо якщо грати на них цілодобово на дивані.

Dell Alienware 14. Класичний важкий ігробук - з підсвічуванням буквально з усіх боків. Тепер вона навіть вміє змінювати колір - відповідно зі здоров'ям вашого перса

Професійні ноутбуки (мобільні робочі станції). Технічно дуже схожі з ігровими (потужна начинка, висока ціна), однак мають більш серйозний дизайн і відеокарту, оптимізовану не для DirectX, а для OpenGL і обробки 3D-графіки і відео. Злі язики деякі аналітики стверджують, що ця різниця штучно (використовувані чіпи одні і ті ж, відмінність тільки в прошивці і драйвери) і служить для чергового «попила» грошей з купівельного кишені.

Ультрабуки. Власне, це звичайні ноутбуки - тільки більш тонкі, легкі (менше 2 кг) і «елітні». І, зрозуміло, більш крихкі і дорогі.

Lenovo IdeaPad Flex 14. Порівняно недорогий ультрабук, але начинка і дисплей досить скромні. Зате є Haswell і кут розкриття в 300 градусів.

Бюджетні (офісні) ноутбуки. Найширший клас. Залізо - середнє, відеокарта інтегрована в процесор. Щодо безшумні (тому що не дуже гріються), добре підходять для будь-яких нересурсоємних завдань. Як правило, вельми надійні.

Asus X502CA 90NB00I2-M06840. Непогані для «бюджетника» характеристики поєднуються з невисокою ціною. А все тому, що немає передвстановленою Windows

Універсальні (мультимедійні) ноутбуки. Начинка потужніша, ніж в бюджетних (часто за рахунок дискретного відео). Сильніше гріються і більше шумлять. Нерідко навмисне (і навіть зловмисно) позиціонуються продавцем як ігрові (варіант - умовно-ігрові), тому що дають можливість пограти в багато ігор на мінімальних і середніх налаштуваннях або ж «пообрабативать» відео. Купівля нерідко означає даремно витрачені гроші - як логічний наслідок надмірно компромісного підходу.

Трансформери (сенсорні). Новомодний тренд з сумнівною на даний момент практичною цінністю. Важкі, товсті і механічно вразливі пристрої під управлінням «вісімка» поки краще годяться для підкреслення статусу власника, ніж чим для активного використання. Хоча майбутнє, звичайно ж, саме за такими рішеннями.

Декому вищесказане здасться ще одним описом загальновідомих істин, проте для інших це хороший привід усвідомити, що з ультрабуком не варто сунутися в громадський транспорт, а скромного «офісного» трудягу - мучити черговим «Крисісом». Так само, як і купувати для щоденної серйозної роботи випендрежний трансформер.

Про що не розповість менеджер

Власне кажучи, середній менеджер мало чого знає «взагалі» - крім витягів з реклами виробника і бездумно визубренних характеристик своїх основних продуктів. На жаль, середній споживач не знає і цього - і легко «ведеться» на вмовляння продавця.

Процесор. Якщо ви не задрот завзятий геймер і не використовуєте ноутбук як повноцінну заміну графічної робочої станції, то обмежте свій вибір нетоповимі процесорами Intel сімейств Ivy Bridge і Haswell - їх ціна і тепловиділення значно нижче. Особливо Haswell - енергоефективність цих процесорів на третину вище, ніж у Sandy Bridge. Продуктивність «атомів» - недостатня, а процесори AMD на даному етапі відстають від Intel за багатьма пунктами.

Пам'ять. 4Гб вистачить лише для офісних завдань. Чим більше вільної пам'яті, тим помітніше ефект від кешування дискових даних (особливо якщо диск - НЕ SSD), тому економити на ній не потрібно. «Середнім оптимальним» для нового девайса варто вважати обсяг в 8Гб. Дуже добре, коли в ноутбуку є вільний слот під пам'ять - установка додаткового модуля допоможе «відтягнути» кінець його життя на рік або навіть два.

Якою має бути матриця? Деякі виробники (особливо HP і Acer) ніяк не бажають визнавати, що епоха дешевих TN-матриць і низьких дозволів пішла в минуле. Сучасний стандарт якісного ноутбука - IPS (або «ширококутний» TN) дисплей з роздільною здатністю не нижче Full-HD (1920х1080), інше - доля недорогих смартфонів.

Як не дивно, занадто великий дозвіл матриці (наприклад дисплей Retina у Apple, або екран з роздільною здатністю 3200х1800 у Samsung Ativ Book 9 Plus) - теж не дуже добре. Правда, тільки для Windows - де інтерфейс багатьох програм «зверстаний» попиксельно, а штатні засоби системи ще не дуже готові вирішувати цю проблему.

ASUS Zenbook UX301LA. Дозвіл (2560х1440) майже таке ж, як у MacBook c «ретиной»

Залишається сподіватися, що проблема буде вирішена в наступних релізах Windows 8. А поки - читаємо відгуки власників: «На MacBook з Retina (під Windows) навіть масштаб 150% виглядає дрібно і погано сприймається. При більшому масштабі інтерфейс розповзається, текст вилазить за кнопки і все таке - уявляю, що буде при 3200х1800 ». Так що з таким дисплеєм комфортно почуватимуться тільки користувачі OS X і Linux. А користувачам «сімки», мабуть, такі дисплеї спочатку протипоказані.

З яким диском вибрати? Питання досить індивідуальний. Незважаючи на те, що диски на твердих носіях стали помітно більш довговічними, «ушатать» їх (особливо при малому обсязі) цілодобовими торрентами можна цілком таки швидко, а SSD великих обсягів (512Гб і більше) - поки дуже дороги. Оптимальним вибором є штатний HDD на 7200 оборотів і обсягом в 1Тб - плюс можливість встановити SSD на свій вибір, не переплачуючи за непотрібний обсяг - адже для фільмів, музики і фотографій тип носія не важливий.

Рейд на SSD - чи потрібен він? У топових моделях з'явився новий спосіб розлучення хом'ячків з'явилося нове віяння моди - встановлювати 2 однакових SSD носія, об'єднаних в RAID 0 для підвищення швидкодії. Рішення цілком розумне - для високонавантаженого сервера і безсумнівно непотрібне - для ноутбука.

MSI GT60. Тут в рейді цілих 3 (!) SSD. Саме час звикати регулярно робити резервні копії

Справа навіть не в тому, що ефект від «рейду» ви побачите тільки в тестах - бо навантажити дискову підсистему ноутбука (на помітне оку час) до такої міри, щоб відчути різницю з одиночним диском, вимагає вельми і вельми специфічних завдань. До того ж це так званий fake ( «несправжній») raid, реалізований програмно і використовує обчислювальні потужності чи не спеціального контролера, а центрального процесора.

Проблема в іншому - дисковий масив з чергуванням даних набагато менш отказоустойчів, а його Перезбірка і відновлення вимагає наявності BIOS c підтримкою такого ж формату метаданих. Говорячи простими словами, «витягнути дані» з такого масиву можна тільки на аналогічному пристрої - просто підключити до десктопу диски з зламаного ноута ефекту не дасть. Більше грошей - більше ризику. А вас це влаштовує?

Хромобукі (гуглобукі). Чи є підступ? Нещодавно Google оголосив про те, що у випущених пристроїв на базі Chrome OS з'явиться «кінець терміну служби» - тобто ваш хромобук в один прекрасний день не отримає чергове оновлення, перестане бути сумісним з Google і взагалі перестане бути - поки ви не придбаєте новий. Звичайно, умільці вже зараз знайшли можливість встановлювати Ubuntu на ці пристрої - проте з урахуванням обмеженого обсягу вбудованого носія - всього 16-32 Гб, повноцінні ноутбуки з них все одно не вийдуть.

Acer Chromebook C720. Дешево і сердито. Модель C720P має сенсорний екран і 32 ГБ флеш-накопичувача

Ну і нарешті ...

Не забудьте про те, щоб ваш новий ноутбук був оснащений всією необхідною периферією - мав достатню кількість USB-роз'ємів, потрібні відеовиходи, опціонально - WWAN-модем і порт Ethernet. При виборі віддавайте перевагу моделям з підтримкою нового стандарту бездротової мережі 802.11ac - зі швидкістю до 1.3Гбіт / с і зниженим енергоспоживанням.

за матеріалами http://www.5ok.com.ua

Скільки разів вам доводилося купувати ноутбук?
Скільки разів вам доводилося купувати ноутбук?
? коли вони все це встигають?
Згоден, ці рейтинги датуються різними роками - але чому одні і ті ж бренди виявляються то найнадійнішими, то самими «ламаються»?
Якою має бути матриця?
З яким диском вибрати?
Рейд на SSD - чи потрібен він?
А вас це влаштовує?
Чи є підступ?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: