SIP # 2 - Sidecar - Retrospective

Отже, з радістю повідомляю всім, що ми проводимо наш другий SIP - перше і поки єдине онлайн-захід російськомовних блогерів-імбайберов

Отже, з радістю повідомляю всім, що ми проводимо наш другий SIP - перше і поки єдине онлайн-захід російськомовних блогерів-імбайберов. І наш другий SIP присвячений такому грандіозному коктейлю як Сайдкар (Sidecar). Я довго роздумував над тим, що ж мені зробити на SIP Потім я писав, потім написаного стало занадто багато - в Сайдкаре все прекрасно і монументально - і сам коктейль , І основний алкоголь - коньяк , І особиста моя історія знайомства з цим коктейлем ( тепер і російською !) І той ренесанс, який пережив я в Сайдкаре і Сайдкар в мені за останні два тижні. Загалом я зрозумів, що в один пост все, що я приготував для С.І.П.-а не вмістити, так що три гіперлінка, які ви тільки що побачили - це також моя данина нашого заходу і його темі.

Сьогодні-таки я, звичайно з вами, мої дорогі читачі, хочу пройти шлях історичного розвитку коктейлю Сайдкар від його знаменитого, але на даний момент практично забутого попередника коктейлю Бренді Краста (Brandy Crusta) до модернового Мандаринового Сайдкара. Така собі невеличка історична ретроспектива коктейлю Сайдкар в картинках і келихах.

Як відомо, коктейль Сайдкар з'явився на світло в Європі, імовірно у Франції. Це сталося десь на самому початку 1920-х, практично відразу після появи т.зв. Акта Волстеда - абсолютно одіозного американського законодавчого документа, яким був введений Сухий Закон в США, який проіснував понад 10 років і до невпізнання змінив вигляд Його Величності Коктейлю і тисяч доль людей йому служили. Американський Бар як дивовижне явище в світі алкоголю, не так давно появівішійся на світ завдяки ентузіазму таких першопрохідців як, перш за все, Джеррі Томаса, Гаррі Джонсона, і переживає бурхливий розвиток, раптом, в один момент, був поставлений поза законом. А разом з ним поза законом виявився і легіон барменів. І ось тут Сухий Закон зробив одну важливу й унікальну річ - він став фактором природного відбору. Він відібрав кращих, фанатичних і відданих барменів, які між насиджених місцем і улюбленою роботою вибрали останнє. Барменів, яким було легше перебратися в Європу, ніж поміняти професію. Сухий Закон перемістив центр коктейльної культури з Нового Світу в Світло Старий, в якому на той час вже існувала відмінна удобрена і Британської Колоніальної Армією, з її клубами по всьому світу, і легендарними виробниками алкоголю, на кшталт Едуарда Куантро або Петера Хірінга, і загальної дивовижною атмосферою , яка була просто просякнута новаторством, модерном і тонким смаком, грунт, яка тільки чекала, просто жадала такого дивного явища як Коктейль.

Я абсолютно серйозно вважаю, що коктейль Сайдкар, насправді, був винайдений одним з емігрували до Франції американських барменів, якому навіть вигадувати нічого не треба було, він просто взяв відоме і не так давно популярне творіння нью-орлеанського офіцера продовольчої служби Сантіні - Бренді краста, замінив бренді і кюрасао на те, чим славиться Франція, - коньяк і Куантро і, а потім пригостив цим бравового капітана, серце якого не могло не мерзнути, як втім і серце всієї іншої французької публіки.

В історії коктейлю Сайдкар є один момент, який також підкріплює мене в думці, що попередником Сайдкара, а точніше прототипом, був коктейль Бренді Краста. У своїй книзі The Fine Art of Mixing Drinks Девід Ембурі пише, що цей напій був створений одним його паризьким другом і спочатку складався з шести або семи інгредієнтів. Такий вінегрет з сиропів і лікерів дуже характерний якраз для красти, ось, наприклад, яку пропис прелагает легендарний Гаррі Джонсон:

3 OR 4 DASHES OF ORCHARD SYRUP;
1 OR 2 DASHES OF BITTERS (BOKER'S GENUINE ONLY);
4 OR 5 DROP OF LEMON JUICE;
2 DASHES OF MARASCHINO;
3/4 OF THE GLASS FILLED WITH FINE GLASS;
1 WINE-GLASS OF BRANDY (MARTELL).

Stir up well with a spoon, strain it into the glass, dress with a little fruit, and serve.

У прописи "Професори" Джеррі Томаса Бренді Краста виглядає виключно як Сайдкар, тільки рафінований, вінтажний і химерний:

3 OR 4 DASHES OF GUM SYRUP.
2 DO. BITTERS (BOGART'S).
1 WINE-GLASS OF BRANDY.
1 OR 2 DASHES OF CURACOA.
A LITTLE OF LEMON JUICE.
A SMALL LUMP OF ICE.

First, mix the ingredients in a small tumbler, then take a fancy red wine-glass, rub a sliced ​​lemon around the rim of the same, and dip it in pulverized white sugar, so that the sugar will adhere to the edge of the glass . Pare half a lemon the same as you would an apple (all in one piece) so that the paring will fit in the wine-glass, as shown in the cut, and strain the crusta from the tumbler into it. Then smile.

Для знайомства з Бренді Краста я використовував рецепт з The Savoy Cocktail Book Гаррі Кредок:

Brandy Crusta (Бренді Краста)

3 деш мараскінового лікеру
1 деш біттера Ангостура
4 деш свіжовичавленого лимонного соку
15 мл лікеру Кюрасао
45 мл бренді
Розмішайте всі інгредієнти з великою кількістю льоду і процідіть в підготовлений келих. Для підготовки келиха виріжте широку і довгу смужку лимонної шкірки (приблизно з половини лимона), нанесіть на келих цукровий обідок і оберніть облямівку келиха шкіркою ізнутрі1.

Цей коктейль мене двічі ввів в замішання, перший раз, коли я його тільки взяв у руку - все прекрасно, але як його пити? Другий раз - це смак. Насправді, цей коктейль більше схожий на смак на олд-фешенд, ніж на сауер. Пряний, терпкий, міцний коктейль з вираженим смаком бренді, підтримки і розцвічених гіркуватістю кюрасао, мараскино і ангостури і солодкістю лікерів. Непоганий диджестив або, скоріше, найткап. Ну і очевидний висновок - бренді вирішує все.

Насправді, я зовсім не прагну продемонструвати схожість коктейлю Краста на Сайдкар. Це не один і той же напій, але між цими коктейлями без сумніву існує певна генетична зв'язок. Рецепт Кредок, очевидно, відноситься до того ж тимчасовому проміжку, в якому з'явився Сайдкар. Можливо, той перший Сайдкар, який зробив один Девіда Ембурі для якогось офіцера на мотоциклі, був більш схожий на вищенаведений рецепт, ніж на традиційний Сайдкар.

Традиційний Сайдкар є абсолютно простий коктейль - коньяк, Куантро, сік лимона. Канонічний сауер.

Вибір коньяку для пошуку оптимальної пропорції Сайдкара став для мене певним завданням. З одного боку відомий вислів Трейдера Віка, філософія його коктейлю Май Тай і червона нитка мого захоплення - Creating a drink that would be the finest drink we could make , using the finest ingredients we could find, очевидно вказує на використання найкращого, принаймні з доступного, коньяку. З іншого боку, коньяк напій старовинний і благородний, очевидно успішно існує поза коктейльної культури. Більш того, не викликає сумнівів, що сучасна цівіллізованная алкогольна традиція спрямована на очевидну дифамацію людей, що використовують найкращий коньяк в коктейлях. Традиційно коньяк, особливо хороший, - це мононапіток, і навіть знамениті 3С НЕ будуть оптимальної парою до будь-якого коньяку. Підсумком пошуку золотого перетину був вибір коньяку категорії VSOP для моїх Сайдкаров. Таке рішення очевидно заощадило мені гроші і заспокоїло мою перфекціоністські душу, що прагнула до чогось не менш HINE Cigar Reserve2.

У своїх пошуках я відштовхнувся від початкового автентичного Сайдкара у французькій пропорції:

Sidecar (French style) (Сайдкар у французькому стилі)

30 мл коньяку
30 мл Куантро
30 мл свіжого лимонного соку
Збийте всі інгредієнти в шейкері з великою кількістю льоду. Процідіть в коктейльний келих, прикрашений цукровим обідком.

Для порівняння я використовував усереднену Сальваторе Калабрезе англійську пропорцію, таку ж як при моєму першому знайомстві з цим коктейлем (3: 2: 2).

Коктейль Сайдкар в французькому стилі - це досить кислий коктейль з досить самостійним щодо компонентів смаком. Він був би гарний, якби не кислота. Саме тому французька версія відразу програла англійської. У співвідношенні 3: 2: 2 цей коктейль набагато більш збалансований по кислоті / солодощі. Взагалі питання балансу в коктейлі Сайдкар сам по собі досить складний. За великим рахунком балансувати цей коктейль нічим - лимонний сік я вважав за краще не чіпати (в сенсі не додавати цукровий сироп), а збільшення кількості Куантро веде коктейль в апельсиново-цитрусову сторону, що не повною мірою відповідає моїм очікуванням (але добре працює, очевидно, із середнім смаком і посереднім коньяком). Тонкий смак основного алкоголю як би розчиняється в соку і лікері навіть при оптимальній кислоті / солодощі коктейлю, в цей момент дуже тягне додати коньяку, але це призводить до розбалансування коктейлю і догляду в суху сторону, що в цілому може як подобається так і не подобається. На мій погляд сухість цього коктейлю ні до чого, але в такому випадку (відмову від догляду в сухий сторону) великої різниці між коньяками не відчувається. Схоже це кінцева :) Дослідження показали, що Сайдкар - це хороший, кисло-солодкий коктейль з яскравим індивідуальним смаком, в якому всі інгредієнти грають майже однакову роль, хоча коньяк і кілька виконує соло. В цілому, цей коктейль я можу порівняти з тріо, в якому кожен має свою роль, але сприймаємо ми це тріо як єдине ціле (з солюючої скрипкою :)).

У пропорції 3: 2: 2 вітчизняні коньяки всуху програли затрапезному Хенесси VS, аж надто з них лізло малонатуральное дерево і сторонні смаки. Хенесси VS в свою чергу закономірно програв Хенесси VSOP, Сайдкар з яким був помітно м'якше і приємніше за текстурою. Великої різниці між Martell VSOP, Remi Martin VSOP і Hennessy VSOP немає, хоча суб'єктивно на першому місці з мінімальним відривом опинився Сайдкар з Мартелем (у мене. У дружини на першому місці Сайдкар з Ремі Мартен).

Ну і на закуску, а точніше практично на диджестив, я пропоную випробувати цікаву сучасну варіацію коктейлю Сайдкар - Мандариновий Сайдкар, в якому Куантро замінений на Мандарин Наполеон3. Незважаючи на те, що всі інгредієнти цього коктейлю відомі давно, це абсолютно не класичний коктейль. Очевидно, що своєю появою цей коктейль зобов'язаний останнім двадцяти років коктейльної ренесансу, а також старанній роботі маркетологів лікеру Мандарин Наполеон над просуванням свого більш ніж гідного продукту в кожен бар і кожен будинок. Я використовував версію diffordsguide , Як звичайно залишивши прописану воду за бортом;)

Я використовував версію   diffordsguide   , Як звичайно залишивши прописану воду за бортом;)

Mandarine Sidecar (Мандариновий Сайдкар)

30 мл коньяку Курвуазьє VSOP
20 мл лікеру Мандарин Наполеон
20 мл свіжого лимонного соку
1 деш сиропу Monin Pure Cane
Збийте всі інгредієнти в шейкері з великою кількістю льоду. Процідіть в коктейльний келих з цукровим обідком (за бажанням). Прикрасьте завитком лимона, попередньо витиснувши крапельку ефірного масла на поверхню коктейлю.

Курвуазьє у мене немає, тому я, навмання Лазаря, застосував Ремі Мартен VSOP. Моніновского цукрового СІОП у мене тим більше, принципово, немає. Застосував цукровий сироп 2: 1 з Демерара.

Баланс цього коктейлю чітко відповідає моїм уявленням про добре збалансованому коктейлі. На легкому кисло-солодкому тлі багато розкривається лікер, підтримки коньяком. Дуже непоганий сауер.


Примітки:

1 - взагалі Бренді Краста - це дуже по-чудернацьки прикрашений коктейль, зауважте, що цукрова облямівка може наноситься як на ободок келиха (що більш-менш зрозуміло), так і на ободок згорнутої в кільце лимонної шкірки, яка підноситься з келиха (принаймні саме так намальовано в книзі Гаррі Джонсона);
2 - коньяк категорії XO, який стоїть у нас не менше 150 доларів за пляшку. Насправді, коктейлі з таким коньяком і кращим, і навіть набагато кращим аж до унікальних (наприклад, один з найдорожчих коктейлів в світі Ritz Sidecar c коньяком дофілоксерного періоду) існують і мають право на існування. Але це швидше питання престижу або надзвичайно витонченого смаку, безпосередньо пов'язаного з колосальним дегустації досвідом, блакитними кровями або, на худий кінець, імперської сорочу пристрастю до позолоті. [Тут впору зробити примітку до примітки, не буду багатослівний - до коньяку HINE Cigar Reserve я доебаться пристав очевидно тому, що він є у мого коктейльної товариша - Олексія з Malty Puppy . Очевидно, що все сказане це ні в якому разі не докір йому, так як Олексій, без сумніву, потрапляє в першу з перерахованих категорій споживачів коктейлів з коньяком такого рівня];
3 - вибір не випадковий. Зрозуміло, що в Сайдкаре перший напрямок експериментів - це заміна Куантро на інші унікальні цитрусові лікери. серед останніх Мандарин Наполеон мій однозначний фаворит.

Related

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: