Програми для ведення домашньої бухгалтерії

  1. Домашня бухгалтерія 4.3
  2. Домашні фінанси Free 1.04
  3. Sanuel Family 2007

Добре, коли грошей настільки багато, що їх можна не брати до уваги. Але так щастить не всім, і більшість з нас обов'язково планують бюджет. Кожен робить це по-своєму: хтось розділяє отриману зарплату на кілька частин і кладе гроші на різні полки, на повсякденні витрати і відкладені на велику покупку; хтось віддає зарплату дружині, щоб не замислюватися, скільки в місяць потрібно на прожиток, а скільки - на одяг. Є й такі, хто витрачає стільки, скільки йому потрібно на повсякденні речі, а якщо в кінці місяця щось залишається, купує що-небудь необов'язкове, але приємне.

Якщо у вас одне джерело доходу, то відповісти на питання, скільки ви отримуєте і скільки витрачаєте, нескладно. Але якщо крім основної роботи є підробітку, на ваше ім'я відкритий депозитний рахунок в банку, і ви також володієте невеликим бізнесом, який щомісяця приносить прибуток, то підрахувати загальні доходи і зрозуміти, не витрачаєте ви більше, ніж заробляєте, набагато складніше.

Це завдання можна доручити домашнього комп'ютера. Головне - визначитися з програмою для ведення обліку домашніх фінансів. Подібних утиліт на ринку досить багато, і шукати за океаном не потрібно - вітчизняні розробники випускають недорогі, а іноді і безкоштовні продукти. Само собою, з російським інтерфейсом і російськомовним файлом довідки.

Домашня бухгалтерія 4.3

Розробник: Keepsoft
Розмір дистрибутива: 3,8 Мб
Поширення: умовно-безкоштовна

У радянські часи розмір сімейного бюджету обчислювався рублями. У рублях отримували зарплату, рублі клали на книжку або зберігали вдома в трилітрових банках. Чи то справа сьогодні. Зарплата і раніше нараховується в рублях, проте рахунок в банку можна відкрити в євро, а "заначку" на чорний день тримати вдома, в доларах. Через це порахувати загальну суму належних вам грошей не дуже просто.

Програма "Домашня бухгалтерія" дозволяє вести облік фінансів відразу в декількох валютах. Одна з них встановлюється як основна, всі інші є допоміжними. Курси всіх валют щодо основної можуть бути отримані з інтернету або, якщо валюта не дуже поширена, задані користувачем вручну. За замовчуванням задані дві валюти - російський рубль і долар США.

За замовчуванням задані дві валюти - російський рубль і долар США

У кожного члена сім'ї може бути своя обліковий запис в програмі, і свій логін можна захистити паролем. Для одного облікового запису може бути створена необмежена кількість рахунків. Рахунок в "Домашньої бухгалтерії" - це не тільки депозит або Visa, але і будь-яка інша форма подання або зберігання грошей. Наприклад, гроші, відкладені на квартиру, на побутову техніку, аккаунт WebMoney або готівку - це теж окремі рахунки. На кожному рахунку гроші можуть зберігатися в різних валютах. Рахунок можна поповнювати, знімати з нього гроші або переказувати кошти з одного рахунку на інший. Останнє може знадобитися, наприклад, якщо ви перевели в готівку Webmoney і хочете відобразити це в програмі. Історія перенесення коштів зберігається в базі "Домашньої бухгалтерії".

Історія перенесення коштів зберігається в базі Домашньої бухгалтерії

Одне із завдань програм для обліку фінансів - допомогти вам відповісти на питання "куди йдуть гроші?" Щоб отримати відповідь, має сенс хоча б протягом місяця не лінуватися і записувати всі витрати. Не просто записувати, а вказувати, яку суму, і на що ви витрачаєте. В "Домашньої бухгалтерії" можна створити категорії та підкатегорії витрат. Наприклад, можна створити категорію "Транспорт" і виділити підкатегорії "Маршрутки", "Таксі" і "Бензин", можна створити категорію "Регулярні платежі" з підкатегоріями "Квартплата", "Інтернет", "Телефон" і т.д. При додаванні витрат можна відразу вказати, з якого рахунку потрібно зняти гроші.

Фіксування доходів в програмі відбувається практично так само, за винятком того, що ця процедура набагато приємніше. Можна вказати, на який рахунок надійшли гроші, а також визначити категорії доходів: основна робота, авторський гонорар, відсотки з рахунку і т.д.

"Домашня бухгалтерія" допомагає спланувати витрати на місяць вперед. Перейшовши на вкладку "Планування", можна вказати ті платежі, які щомісяця повторюються, вибрати дні, в які потрібно списувати гроші з рахунку. Планувати можна не тільки витрати, але і доходи, вказуючи, на який рахунок і коли ви плануєте надходження коштів. Дуже зручно, що програма відразу підраховує всі заплановані доходи і витрати, і виводить їх статистику на день, тиждень і місяць.

Варто відзначити можливість управління боргами. Програма допоможе не забути вчасно розплатитися з банком і послужливо нагадає про щомісячному платежі по кредиту в зазначений час. Вона також буде показувати, скільки грошей віддано і скільки залишилося виплатити.

Домашні фінанси Free 1.04

Розробник: Lab-1M
Розмір дистрибутива: 4 Мб
Поширення: безкоштовна

Незважаючи на те, що в назві цієї програми є слово "домашній", потрібно сказати, що на дружній софт для планування сімейного бюджету вона не дуже схожа.

Незважаючи на те, що в назві цієї програми є слово домашній, потрібно сказати, що на дружній софт для планування сімейного бюджету вона не дуже схожа

Безкоштовна версія програми - це спрощений варіант версії Pro, яка пропонується не тільки для будинку, але і для малого бізнесу, і, треба сказати, що розробники не потрудилися змінити назви деяких пунктів меню, які для домашніх користувачів ніяк не підходять. Наприклад, в "Домашніх фінансах" є таке поняття, як клієнти. При детальному вивченні з'ясовується, що клієнтами виступають люди, на яких витрачаються гроші або які ці гроші заробляють і кладуть в загальну скарбничку, тобто, наприклад, глава сім'ї, дружина і діти. Погодьтеся, клієнтами членів сім'ї ніхто не називає.

Правда, якщо не звертати уваги на термінологію, то потрібно визнати, що подібна функція дуже зручна, оскільки дає можливість визначити не тільки те, на що йдуть гроші, а й те, хто їх витрачає.

В "Домашніх фінансах", як і в інших програмах подібного типу, гроші зберігаються на рахунках. Для одного рахунку можна вибрати тільки одну валюту, тому якщо, наприклад, ви зберігаєте готівку в рублях і доларах, доведеться створити два окремі рахунки.

Для одного рахунку можна вибрати тільки одну валюту, тому якщо, наприклад, ви зберігаєте готівку в рублях і доларах, доведеться створити два окремі рахунки

Всі гроші, які ви отримуєте і витрачаєте, "Домашні фінанси" відносять до "Статтями". Бувають статті доходів, статті витрат, а також будь-які додаткові категорії, які ви захочете додати. Дуже зручно, що в програмі за замовчуванням вже створені ті категорії доходів і витрат, які потрібні більшості людей. Наприклад, в категорії доходів є категорія "Основне місце роботи", а там чотири статті доходів - оклад, аванс, квартальна премія і премія за підсумками роботи за рік. Витратних статей теж досить багато - ігри, модернізація і ремонт комп'ютера, свята, одяг та інше.

Витратних статей теж досить багато - ігри, модернізація і ремонт комп'ютера, свята, одяг та інше

Для кожної статті можна визначити тип введення (дохід або витрата), після чого навпроти неї буде відображатися значок плюса або мінуса. Крім цього, в програмі є великий набір іконок, які допомагають зробити список статей витрат і доходів більш наочним. Наприклад, є значки із зображенням телефону, заправної станції, черевика і т.д.

Уваги заслуговують і можливості створення звітів. По-перше, "Домашні фінанси" інтегруються з Excel, і, натиснувши одну кнопку, можна отримати зведений звіт у вигляді таблиці, яка буде відкрита в редакторі від Microsoft. По-друге, в програмі є розділ "Діаграми", де витрати, доходи і залишки по рахунках можуть бути представлені в графічному вигляді. Перед побудовою діаграми можна задати часовий проміжок, який повинен бути на ній показаний, а також те, які статті доходів і витрат будуть в неї включені. Отримані діаграми можуть бути роздруковані прямо з програми.

Sanuel Family 2007

Розробник: ТОВ " Сенюел "
Розмір дистрибутива: 4,9 Мб
Поширення: умовно-безкоштовна

Sanuel Family - це, мабуть, сама сімейна програма для ведення домашньої бухгалтерії. Зроблена вона явно не для бухгалтерів, а для людей, які поняття не мають, що таке проводки і дебетові операції. Sanuel Family настільки доброзичливий по відношенню до користувача, що його цілком можуть освоїти навіть бабусі (якщо, звичайно, вам пощастило мати бабусю, яка не боїться цього вічно дзижчить ящика під столом).

Sanuel Family настільки доброзичливий по відношенню до користувача, що його цілком можуть освоїти навіть бабусі (якщо, звичайно, вам пощастило мати бабусю, яка не боїться цього вічно дзижчить ящика під столом)

Свою турботу про користувача розробники виявляють ще під час установки. Ви коли-небудь зустрічали програму, яка перед установкою бажає вам почувати себе в цьому житті впевненіше? Нам, чесно кажучи, таке довелося побачити в перший раз.

Нам, чесно кажучи, таке довелося побачити в перший раз

І на цьому привітальні написи і приємні побажання не закінчуються - якщо їх все читати, а не натискати за звичкою кнопку "Далі", спостерігається поступове підвищення настрою.

І на цьому привітальні написи і приємні побажання не закінчуються - якщо їх все читати, а не натискати за звичкою кнопку Далі, спостерігається поступове підвищення настрою

При першому запуску Sanuel Family пропонує познайомитися, причому, зауважте, не ввести назву облікового запису, а відповісти на питання "як вас звуть". Відчуваєте різницю? Також необхідно буде вибрати валюту, з якою ви будете працювати, вказати формат відображення чисел і дат.

Також необхідно буде вибрати валюту, з якою ви будете працювати, вказати формат відображення чисел і дат

Розібратися з роботою в програмі не складе труднощів. При переході в кожен розділ, з'являється інформаційне вікно, в якому розповідається, для чого він потрібен. Розповідати не сухо, а людською мовою, з прикладами і докладним описом роботи з розділом.

Розповідати не сухо, а людською мовою, з прикладами і докладним описом роботи з розділом

Оскільки Sanuel Family - це сімейна програма, то тут є можливість вести облік доходів і витрат кожного з членів сім'ї. Кожен може сам записувати свої витрати. При бажанні, можна поставити пароль на свій обліковий запис. При цьому витрати все одно залишаться видно для інших, але ніхто не зможе зробити запис в програмі від вашого імені. Для кожного користувача можна переглядати діаграму співвідношення доходів і витрат.

Одна з цікавих можливостей програми, яка стосується планування витрат, - це складання бюджету. Творці Sanuel Family радять організовувати бюджет не відразу, а лише через місяць після використання програми. Бюджет - це планування доходів і витрат. Складаючи його, можна вказати плановані джерела і суму доходу, а також те, скільки грошей, і на що ви будете витрачати. Далі ви зможете оцінити, наскільки ваші фактичні розтрати відрізняються від запланованих, і подумати, на чому можна заощадити. Склавши бюджет, ви також зможете побачити різницю між доходами і витратами.

Sanuel Family дає можливість вести облік не тільки грошових коштів, але і інших речей, які є у вашому домі. В розділ "Дім" можна описати все ваше цінне майно, а також заносити в нього все нові великі покупки. Користь від такого розділу чимала: по-перше, кожну річ ви можете оцінити, вказавши її приблизну вартість на ринку, тобто, те, за скільки ви зможете її продати. По-друге, завдяки програмі, ви ніколи не забудете, де купували ту чи іншу річ, і до якої дати дійсна гарантія - всі ці дані можна записати в картці.

По-друге, завдяки програмі, ви ніколи не забудете, де купували ту чи іншу річ, і до якої дати дійсна гарантія - всі ці дані можна записати в картці

Варто відзначити функцію створення звітів, яка реалізована досить оригінально. У цьому розділі є набір питань, відповідь на який може дати звіт, згенерований програмою. Наприклад, у Sanuel Family можна запитати, "скільки грошей я витрачаю на дрібниці?" або "скільки я заробляю в день?"

Одне із завдань програм для обліку фінансів - допомогти вам відповісти на питання "куди йдуть гроші?
Ви коли-небудь зустрічали програму, яка перед установкою бажає вам почувати себе в цьому житті впевненіше?
Відчуваєте різницю?
Наприклад, у Sanuel Family можна запитати, "скільки грошей я витрачаю на дрібниці?
Або "скільки я заробляю в день?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: