Сімейний бюджет в режимі «економ»

Днями глава Банку Росії Ельвіра Набіулліна повідомила, що після сильного сплеску інфляції в січні вона продовжить прискорюватися якийсь час і в другому кварталі досягне піку в 15%, а вже потім почне знижуватися. Зізнатися чесно, в хороше вже віриться слабо. Тим більше після того, як деякі продукти вже подорожчали на 30-40%, а магазини до сих пір перебивають цінники. Вплинути на політику торговельних мереж під силу лише владі, нам же залишається тільки більше заробляти і скорегувати свою споживчу поведінку під нову реальність. Таке відчуття, що росіяни ніколи не будуть жити дуже добре. Як тільки рівень життя людей стає «вище середнього», настає черговий колапс, який позбавляє відчуття ситого стабільності. Днями глава Банку Росії Ельвіра Набіулліна повідомила, що після сильного сплеску інфляції в січні вона продовжить прискорюватися якийсь час і в другому кварталі досягне піку в 15%, а вже потім почне знижуватися

До цього року я не сильно замислювалася про скрупульозному плануванні сімейного бюджету. Минулий криза 2008 року зачепив по дотичній. Так, довелося піти з роботи. Але неоплачувану відпустку, в якій мене як молодого фахівця відправили в числі перших, пішов тільки на користь: не чекаючи біля моря погоди, в перший же тиждень «простою» я обзавелася новою роботою. Про що і не шкодую. Цього року все зовсім по-іншому. З'явилася сім'я, і ​​плани вже потрібно будувати з урахуванням нових обставин.

Перше - вводимо систему «конвертів». Тепер у міру надходження основної частини наших з чоловіком доходів гроші будуть розподілятися по конвертах. До речі, можна використовувати новомодні додатки для гаджетів. Але я звикла по-старому. Самий пухкий конверт - на бензин і продукти: то, без чого ну ніяк не обійтися. Інший - на оплату комуналки, Інтернету, стільникового зв'язку та кредиту. Для цих цілей краще, до речі, використовувати кольоровий конверт - наприклад, червоний, щоб не забувати. Ще один конверт - на розваги. Сюди ж потрапляють витрати на посиденьки з друзями, рідкісні походи в кіно (їх кількість буде скорочуватися в міру освоєння сайтів-файлообмінників з фільмами). Четвертий краще зробити чорним і підписати «на чорний день», щоб бажання в нього залізти було мінімальним. Ще один невеликий конверт буде поповнюватися в міру наближення якоїсь пам'ятної дати в нашій родині - дня народження, ювілею тощо. Сюди ж можна відкладати на страховку або якусь велику покупку, останнє навряд чи буде актуально в цьому році. На мій погляд, система конвертів хороша тим, що в міру спустошення кожного конверта стає ясно, які витрати зайві і на чому можна заощадити в наступному місяці. Головне - відмовитися від спонтанних покупок і правильно розрахувати кількість коштів на кожен конверт.

Друге - коригуємо раціон і закупівлю продуктів. Для початку, вводимо сувору систему покупок за списком. Головне - не ходити по магазинам голодним. Раз в тиждень - поїздка в гіпермаркет в пошуках доступних товарів в співвідношенні ціна-якість або на оптових ринках. І ще, цей рік, я вважаю, спонукає нашу сім'ю повернутися до маминих соління: і смачно і скоротить витрати на індійські корнішони. Значну частину щоденного бюджету середньостатистичного офісного працівника складають обіди. На них теж можна легко економити, приносячи їжу з дому. І, мабуть, потрібно частіше ходити в гості, вже там-то точно нагодують.

Третій крок в режимі «економ» - великі покупки. Цього року від них, швидше за все, доведеться відмовитися. Тільки в крайньому випадку, якщо, наприклад, холодильник зламається. І то, дешевше, мабуть, реанімувати старого друга, ніж купити нового - з грудня ціни на техніку, одяг та інші непродовольчі товари зросли мало не вдвічі. І вже точно наша родина не буде здійснювати ці покупки в кредит. До речі, про кредити. З ними теж варто почекати. Єдине: в крайніх випадках можна скористатися кредиткою, ставки по яких не підняли. Крім іншого, в цьому році наша сім'я не поїде у відпустку за кордон. Щонайменше нераціонально віддавати за 10 днів морського насолоди 100-150 тисяч рублів. Тільки місцеві озера. Курорти Краснодарського краю - теж малоймовірно, вартість відпочинку в Росії не набагато дешевше, ніж за кордоном.

І останнє - ніяких невиправданих подарунків один одному і найближчим родичам. Нехай всякі цікаві, але непотрібні штуки дарують друзі та приятелі. Ми ж будемо презентувати один одному щось, що принесе користь - наприклад, інвестиційні монети. І красиво і додаткова фінансова страховка.

Можливо, для когось описані «секрети» - не нові, а кому-то виявляться корисними. А які методи економії використовуєте ви?

А які методи економії використовуєте ви?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: