Щільність паперу яку вибрати для будинку видио і фото

 1. Як щільність паперу впливає на якість офісного друку?
 2. Скільки повинна важити папір?
 3. Папір підвищеної щільності

Класичними характеристиками папери вважаються щільність і формат. Значення щільності є виразом ваги одного листа формату А0, який за площею дорівнює 1м2. Наприклад, щільність 64 г / м2 означає що аркуш паперу площею 1м2 повинен важити 64 грами. Відповідно лист А0 з щільністю 100 важить 100 гр, з щільністю 300 - 300 грам і так далі. Щільність - це стандартний показник і тому цей захід вимірювання єдина для всіх виробників паперу.

Класичними характеристиками папери вважаються щільність і формат

поняття щільності

Поняття щільності зазвичай плутають з визначенням «товщина». На дотик лист офісного А4 з більшою товщиною здається більш щільним, але при цьому значення щільності може бути однаковим. В такому випадку може скластися враження, що більш тонкий папір є неякісною або навіть підробленої. Це судження помилково, оскільки підвищена товщина паперу означає лише те, що за структурою вона більш пориста і пухка, а тому в процесі експлуатації буде більше схильна до зносу. Більш тонкий папір тієї ж щільності просто більше спресована, а значить і чорнило, надрукованих на принтері ляжуть на неї рівніше, що поліпшить чіткість і якість офісного друку.

Для різних видів робіт необхідна своя щільність паперу. У офсетного поліграфії використовується папір з діапазоном щільності 60-300 г / м2. Листи з найменшою щільністю 45-60 - це газетний папір. Для друку візиток, листівок, грамот і офісної документації потрібно строго певна щільність. Існують навіть певні показники щільності паперу для акварельного живопису і ГОСТ на креслярську папір ватман.

Як щільність паперу впливає на якість офісного друку?

Щільність паперу для офісної друку залежить від технічних характеристик принтера. Кожен виробник друкарського пристрою в технічних характеристиках вказує формат і щільність паперу. Наприклад, маркування «Формат матеріалу для друку - А4, щільність від 64 до 163 г / м2» означає, що для цього принтера підходить папір тільки до формату А4, а гранично допустиме щільність становить 163 г / м². При спробі друку на папері з щільністю понад 163 г / м2, наприклад використовуючи ватман 200 г / м2, можна запросто пошкодити протягивающий механізм принтера.

Стандартна щільність паперу для принтера і копіра становить 80 г / м2, а формат - А4 і А3. Такий тип офісного паперу підходить для принтера з будь-якою технологією друку. Торгових марок на ринку багато, але останнім часом більшою популярністю користується вітчизняна папір торгової марки «Снігуронька». Якість паперу відповідає світовим стандартам, а вартість, природно, значно нижче. Сукупні витрати на документообіг безпосередньо залежать від ціни витратних матеріалів. Саме тому великі компанії з великими щомісячними обсягами документообігу масово використовують папір Снігуронька, економлячи колосальні грошові суми щорічно.

Кожен виробник друкарської техніки випускає свій бренд офісного паперу, гарантуючи високу якість відбитка виключно на оригінальної продукції власного виробництва. Але висока вартість друкарського паперу світових брендів привела лише до спроб використання неоригінальною продукції. В результаті принтери почали «жувати» папір і масово виходити з ладу, а про якість друку навіть і говорити не доводиться.

Основні показники якості офісного паперу Снігуронька:

 • ідеальна геометрія листа забезпечує правильне захоплення паперу і усуває ймовірність «зажевиванія» і перекосу;
 • відсутність пилового відділення і задирок на кромках листа є запорукою тривалої і надійної роботи принтера;
 • чіткість обрізки листів гарантує захист від склеювання і застрягання;
 • достатній відсоток непрозорості дозволяє використовувати папір для двостороннього друку;
 • однорідність паперової маси і високий ступінь білизни підвищують якість друку.

Таблиця щільності паперу для струменевого друку

Скільки повинна важити папір?

Виходячи з поняття щільності, неважко визначити вагу одного аркуша паперу. Так один аркуш паперу Снігуронька щільністю 80 г / м2 формату А4 важить 4,9896 грама. Стандартна пачка Снігуронька формату А4 має 500 аркушів, значить, її вага становить 2 кг 495 гр. Тут варто обумовити рівень вологості: за стандартом вона не повинна перевищувати 4,5%. Якщо умови зберігання дотримані і вага звичайної пачки Снігуронька не нижче 2 кг 495 гр., То щільність паперу повністю відповідає заявленому показнику.

За ГОСТ-9094-89 щільність офсетного паперу вимірюється в кг / м³:

 • щільність до 160 г / м² відповідає 750-850 кг / м³;
 • щільність 160 г / м² відповідає 800-900 кг / м³;
 • щільність понад 160 г / м² відповідає 850-950 кг / м³.

Офсетний папір використовується для друку бланків і книг на принтерах.

Для друку різноманітних візиток, грамот, листівок і запрошень необхідна спеціальна дизайнерська папір з щільністю 64-300 г / м². Великий діапазон щільності передбачає можливості індивідуального підбору паперу в залежності від поставлених завдань друку. З підвищенням щільності збільшується товщина і жорсткість паперу. Так папір з щільність 100 підходить для грамот, буклетів і запрошень. З листів з щільністю 200-300 виробляють креслярський ватман, а також їх використовують для виготовлення візиток і акварельного паперу. Папір з щільністю 64 г / м² застосовують для брошур, листівок і флаєрів.

Найменшу щільність має газетний папір. В основному на ній роздруковується газетна продукція, відривні календарі і недорогі бланки. Це найдешевший вид паперу, але і найменш зносостійкий. Газетний папір мало придатна для принтера і розрахована всього на кілька днів «життя», після чого вона починає жовтіти, набуває крихкість.

Газетний папір мало придатна для принтера і розрахована всього на кілька днів «життя», після чого вона починає жовтіти, набуває крихкість

Характеристики паперу для друку

Папір підвищеної щільності

Ватман - це першосортна папір підвищеної щільності. Стандартні розміри паперу ватман відповідають форматам А1, А2, А3, А4 і мають щільність 120-200 г / м².

Якість паперу вимірюється її білизною і щільністю, але перевірити ватман можна навіть за допомогою звичайної води. Якщо на лист капнути чисту воду і папір при цьому не пожолобиться від впливу вологи, то це і є справжній ватман. Такий вид паперу стійкий до стирання і тому найбільш часто ватман використовується для креслярських робіт, а також малювання олівцем, тушшю і акварельною фарбою.

Папір з щільністю 300 зазвичай використовується для друку ділових візиток і особливих пам'ятних грамот.

Дизайнерський папір для візиток може бути глянсовою, фактурної, матовою, кольоровий з перламутровим або металевим блиском. Близько 95% ділових візиток виконуються саме на папері підвищеної щільністю. На якості візиток не прийнято економити, оскільки статус і надійність всієї компанії вимірюється вартістю візитних карток.

Для друку візиток застосують різні ефекти і текстури - під шкіру, льон, фетр, з прогумованої або шовкової фактурою. Бізнес-етикет передбачає вручення карток високої якості, а дешева роздруківка візиток за допомогою принтера або іншої офісної техніки вважається проявом неповаги і навіть особистою образою.

Окремо необхідно виділити папір для акварельного живопису. Для роботи з акварельною фарбою підходить ватман, але професійні художники використовують особливий вид паперу.

Відмінністю акварельного паперу є високий показник вологопоглинання. Оскільки акварель - це водорозчинна фарба, то і папір повинна бути досить високої щільності 170-850 г / м². Щоб уникнути деформацій акварельний папір щільністю менш 300 бажано натягувати на планшет, а після закінчення роботи її слід оформити в паспарту.
Нижче наведено корисне відео по темі:

Автор: Ірина Б.

Як щільність паперу впливає на якість офісного друку?
Скільки повинна важити папір?
Як щільність паперу впливає на якість офісного друку?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: