Одиночний похід на Великий Ямантау

Маршрут: Місток через річку Нарко - Ямантау - Місток через річку Нарко

Час: 31мая - 2іюня 2007 р

Учасники: Андрій REW

Ідея побувати на Б.Ямантау з'явилася майже два роки тому, і тільки недавно її здійснив. Заздалегідь вивчав карти, маршрути і відгуки побували, підготував точки для GPS ... У підсумку, коли залишалося кілька днів мого двотижневої відпустки швидко протягом полудня зібрався і ...

1. Основна мета - побувати на Б.Ямантау.

2. Склад групи - я один :-)

3. Спорядження - легкий намет, карти (километровки), GPS з закладеними основними точками, налобний ліхтарик, рюкзак «Єрмак» з верстатом, ну і природно їжа одяг сірники аптечка ...

4. Складнощі - не потрапляти двоногим звірам :-), стільниковий не ловить там (по крайней мере МТС і БАШСЕЛ).

31.05.2007 автобусом о 9:00 з південного автовокзалу Уфи їжу до повороту на Міжгірщині, де і виходжу приблизно 14:00. Далі йду прямо по трасі, зупиняю попутну дев'ятку, доброзичливий водій охоче підвіз до містка через річку (не доїжджаючи гори 1171,9 м «Караташ» або «Медвежка» як назвав її водій). Це приблизно за 3 км до КП, далі є ризик попастися військовим.

З траси на схід в обхід гори, спочатку по путівцем потім по карті і навігатора приблизно на 1 км на північ від урочища «САТРИ» (покоси) З траси на схід в обхід гори, спочатку по путівцем потім по карті і навігатора приблизно на 1 км на північ від урочища «САТРИ» (покоси). Потім на північний схід до перевалу між «Медвежці» (1171,9 м) і вершиною одна тисяча п'ятьдесят дві м, перетинаю ЛЕП - високовольтку. Далі майже прямо у напрямку на сідловину між Бол. І Мал. Ямантау по північно-західному схилу масиву на якому розташовані «Биковський галявини» (покоси). Попутно забираюся на одну з вершинок-скелю висотою трохи більше 1000м (зі спортивного інтересу :-)). В результаті 31 травня близько 22:00 я на одній з полян приблизно в 2.5 км від вершини Б. Ямантау і приблизно на такій же відстані від перевалу між вершинами, висота трохи більше 900м.

Далі йти сил немає, ставлю намет, трохи відлежуватися, вечеря сухим пайком (розводити багаття небезпечно і немає сил вже) Далі йти сил немає, ставлю намет, трохи відлежуватися, вечеря сухим пайком (розводити багаття небезпечно і немає сил вже). Вдень йти було дуже жарко! На щастя постійно зустрічалися струмки, джерела, річки з чистою холодною водою, якість якої сумнівів не викликало :-). Вночі було холодно, довелося надіти все і додатково сховатися плівкою :-) - виявилося терпимо.

Вранці прокинувся о 6:00, сніданок (сухий пайок), yoще раз звіряюся з картою і вирішую йти на легке, намет і «зайве» залишаю. Майже відразу починаються кам'яні осипи (куруми) і пробиратися по камінню довелося майже весь шлях. На схилах в багатьох місцях ще лежав сніг. До вершини дістався близько 9:00. Холодно, вітер майже здуває, вершина в хмарах - видимість не більше 20 ... 30 метрів.

Побув близько півгодини, подивився написи на камені минулих відвідувачів, оглянув залишки вертолітного майданчика і відходи діяльності військових, пару воронок від вибухів з невеликими озерцями чистої води, пофоткал, поставив фотик на штатив знявся сам (для історії :-)) і зібрався в дорогу назад Побув близько півгодини, подивився написи на камені минулих відвідувачів, оглянув залишки вертолітного майданчика і відходи діяльності військових, пару воронок від вибухів з невеликими озерцями чистої води, пофоткал, поставив фотик на штатив знявся сам (для історії :-)) і зібрався в дорогу назад .

Близько 11:00 був біля намету, обід (також сухим пайком) півгодини відпочинку і збираюся в зворотний шлях. Вирішую назад йти на південь від через «Биковський галявини» путівцем - йти виявилося набагато легше. Посередині полян виявив порожній барак з і ін. Літні споруди із залишками діяльності військових (покинуті чоботи, 2-х ярусні ліжка, написи в дусі ДМБ ...). Після полян путівець «пішов» в непотрібному напрямку і перед «Медвежці» знову йду по навігатору і карті, звіряюся з успішної реєстрації точками і треком.

До вечора різко змінилася погода, спочатку гроза і злива, потім просто безперервний дощ. До 21:00 1.06.2007 вийшов назад до траси (місток - початок маршруту), абсолютно мокрий, переодягнувся у відносно сухе, вийшов на дорогу і пішов назад до Білоріцьке трасі. Майже відразу зупинився москвич і о 22:00 вже був на зупинці біля повороту на Міжгір'я (знову пощастило, доброзичливий водій :-)). Хвилин через 40 (знову везіння) зупинився камаз, на котрому і доїхав до Уфи, далі на таксі і 2.06.2007 близько 3:00 ночі я дома!

5. Результати - основна мета досягнута + маса вражень яких вистачить надовго, загальний шлях від траси до траси пішки склав близько 60км, тривалість в межах 34 годин (не рахуючи часу на автобусі і попутках).

6. Недоліки - тепер знаю, як пройти легше і простіше (не набагато але все ж).

7. Негативні наслідки - виявив будинку, що приїхав з кліщем (п'ю йодантипирин, поки все ок), і потужні мозолі на ногах (взуття виявилася не найкращою для такого.

П.С. вже подумую куди ще сходити :-)? і ще - ведмедів не бачив, хоча все з ким спілкувався на цю тему, ними лякали!

Накладений на карту трек:

Накладений на карту трек:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: