Бренди Рунета в Pinterest

 1. Digital завоював світ, а ти завоюй Digital
 2. бренди
 3. Мода і рітейл
 4. Подорожі
 5. медіа
 6. Digital
 7. Інші
 8. висновок

Cначала ми пішли найпростішим шляхом і запитали керівництво сервісу про російських користувачів, на що отримали таку відповідь:

Однак дати коментарі щодо чисельності російських користувачів Pinterest погодилися представники TNS Web Index.

за даними Alexa.com (ми пам'ятаємо, що цифри по Росії у Alexa неоднозначні, але все ж це дещо), на момент написання статті, сервіс займає 269 місце за популярністю в Рунеті (популярність визначається як комбінація середнього числа відвідувачів за день і переглядів сторінок ). Також (за даними все тієї ж Alexa) росіяни становлять 0,8% від усіх користувачів Pinterest і генерують 0,7% загальної кількості переглядів сторінок цієї соцмережі (такі ж показники генерують користувачі з Бразилії, Малайзії і Швеції, наприклад).

Digital завоював світ, а ти завоюй Digital


Стати Директором - вміти грамотно управляти.

Стати Директором з маркетингу - вміти грамотно управляти головними інструментами стимулювання попиту.

Стати Директором по Digital - вміти управляти головними інструментами маркетингу в цифровому просторі.

пройти новий курс «Директор по Digital» - отримати digital-знання на рівні провідних експертів з Яндекса, Travelata, Qlean, SkyEng і Viber.

Реклама


Судячи за даними західних джерел, на лютий 2013 року біля Pinterest було 48 млн користувачів. Шляхом нескладних підрахунків можна зробити висновок, що росіян з них - близько 380 000, що більш-менш відповідає даним TNS Web Index.

Загалом, по оптімічним прогнозами в 400 000 можна сказати, що Pinterest поки може скласти будь-яку конкуренцію найбільшим мережам Рунета (хіба що Google+), однак, варто враховувати, що аудиторія там здебільшого з Москви або Пітера, т.зв. активна меншість, яка готова розповісти про ваші цікавих бордах своїм друзям.

бренди

Очевидно, що найбільш явними «клієнтами» фото-сервісу, яким він міг би бути корисний, є представники рітейл і fashion бізнесу (в цьому сенсі Pinterest явно конкурує з Instagram). Бренди з цих сегментів можуть викладати фотографії товарів, щоб стимулювати бажання здійснювати покупки, використовуючи соцмережа в якості шоу-руму. Західні компанії вже щосили користуються цим каналом просування (приклад - акаунти American Eagle і GAP ), Хоча кількість передплатників їх пінбордов не можна порівняти з числом прихильників в Facebook або Twitter).

Також серед західних брендів користується певною популярністю «інтерактивна» функція Pinterest, завдяки якій компанія може дати права звичайним користувачам публікувати Піни на своїх сторінках. Наприклад, онлайн-платформа для продажу вантажних товарів Etsy запрошує різних дизайнерів, фотографів і блогерів , Щоб ті допомагали компанії розміщувати в своєму Pinterest-акаунті цікавий контент. Можливість стати «співведучим» аккаунта улюбленої компанії - непогана мотивація.

Подивимося, як йдуть справи з освоєнням Pinterest у брендів Рунета. Для зручності, ми згрупували компанії по галузях - від ритейла і моди до ЗМІ. Обмовимося, що ми не ставили собі за мету рекламувати або критикувати ті чи інші компанії та їх акаунти і вибирали тих, хто чимось привернув нашу увагу. Всі дані по розглянутим сторінок (Піни, борди, передплатники) наведені на момент написання матеріалу і зараз можуть незначно відрізнятися в ту чи іншу сторону.

Мода і рітейл

Російські ж бренди зі сфери рітейлу і моди поки не дуже активні в Pinterest. А ті, хто все ж робить спроби просування в Pinterest, поки не можуть похвалитися значущими результатами.

Магазин модного одягу Trends Brands зарекомендував себе компанією, яка знає толк в просуванні в соц. мережах (взяти хоча б їх Instagram -аккаунт, про який ми нещодавно згадували в своєму матеріалі ). Треба визнати, що їх рахунок у Pinterest виглядає скромніше "інстаграмного", тут немає конкурсів та інших активностей, і навіть на сайті Trends Brands посилання на ресурс Бена Зільбермана немає.

Треба визнати, що їх рахунок у Pinterest виглядає скромніше інстаграмного, тут немає конкурсів та інших активностей, і навіть на сайті Trends Brands посилання на ресурс Бена Зільбермана немає

Ми звернулися з питанням про ефект Pinterest і кількості продажів, які він здатний генерувати в PR-службу Trends Brands.

- Поліна Гончар, PR-менеджер Trends Brands.

Як півроку тому розповіла нам в інтерв'ю засновник проекту Настя Сартан, тут як і раніше складно говорити про якісь істотні результати.

Один з найбільш затребуваних магазинів, орієнтованих на молодих і прогресивних, - Республіка, є володарем дуже млявого аккаунта . Всього 15 опублікованих картинок, 1 борд і, як наслідок, тільки 4 передплатника.

Ще одна сфера, яка, здавалося б, створена для просування за допомогою Pinterest, - це подорожі. Тут справи йдуть трохи краще.

Подорожі

Сервіс для бронювання авіаквитків Aviasales.ru, який відомий багатьом користувачам Рунета завдяки тому, що компанія спонсорує різні проекти (шоу відеоблогера Руслана Усачова «Пора Валити» і проекту по перекладу серіалів «Кураж Бамбі»), представлений і в Pinterest.

аккаунт досить живий - 16 бордів, 213 пинов і 65 передплатників (сам @aviasales підписаний на 136 осіб), що можна визнати цілком гідним результатом для початку.

аккаунт  досить живий - 16 бордів, 213 пинов і 65 передплатників (сам @aviasales підписаний на 136 осіб), що можна визнати цілком гідним результатом для початку

Ще один аналогічний Pinterest-аккаунт проекту Eviterra .

Онлайн-сервіс для пошуку готелів Острівець, що називається, «не світить» свій аккаунт в Pinterest - на сайті компанії в блоці посилань на акаунти в соцмережах, цей аккаунт не представлений. Назвати @ ostrovokruактівним користувачем фото-сервісу можна - 37 пінів, 3 борда і всього 16 передплатників.

Деякі російські ЗМІ також активно освоюють новий для себе канал просування.

медіа

Відмінних результатів вдалося домогтися російському підрозділу журналу Glamour. на аккаунт підписані 994 людини (на момент написання статті), при 1,460пінах (на них зображені зірки шоу-бізнесу і просто гламурні красуні) і 15 бордах.

До речі, це один з небагатьох акаунтів брендів Рунета з верифікованим адресою веб-сайту, що тепер дає адміністраторам бренду доступ до статистики Pinterest.

Російська газета також є користувачем фото-сервісу. В акаунті розміщені 136 пинов і 9 бордів, число передплатників становить 74 людини.

В  акаунті  розміщені 136 пинов і 9 бордів, число передплатників становить 74 людини

Активно використовує Pinterest блог Lifehacker, на чий аккаунт подпсано понад 350 осіб. Майже шість сотень пинов розміщені на 12 дошках (серед яких справді немає жодної, куди можуть публікувати зображення звичайні користувачі соц. Мережі) - все виглядає цілком непогано.

Мережі) - все виглядає цілком непогано

є свій аккаунт в Pinterest і у видання slon.ru, проте він абсолютно неактивний (0 пинов і бордів), хоча на нього і підписані 73 людини.

ru, проте він абсолютно неактивний (0 пинов і бордів), хоча на нього і підписані 73 людини

У аккаунта Cossa.ru , До речі, 194 передплатника при 9 бордах і 57 пінах.

ru  , До речі, 194 передплатника при 9 бордах і 57 пінах

На подив активний в Pinterest видавничий дім ЕКСМО. На 25 дошках розміщено понад 670 зображень, а кількість передплатників аккаунта @ eksmo перевищує 620 осіб. Крім обкладинок книг, що видаються в ЕКСМО, видавничий дім пропонує своїм шанувальникам інфографіку, цитати, зображення відомих авторів і т. Д.

Д

Digital

Юзабіліті-компанія UIDesign Group є власником одного з найбільш збалансованих акаунтів , Виявлених при підготовці цієї статті: тут опублікована і інформація про проекти компанії, виступах і публікаціях її співробітників, і висвітлюються теми околорабочего фана і важливі віхи в житті компанії (наприклад, ювілей).

Передплатників, правда, не дуже багато, всього 76 при 101 піне і 14 бордах, але напрямок явно вибрано вірне.

Яскравим представником digital-індустрії Рунета в Pinterest є агентство Далі, провідне вельми приємний аккаунт в цій соцмережі. Нехай агентство поки не може похвалитися великою кількістю передплатників (їх всього 64), за активність в нових медіа Михайла Бланка можна похвалити - 9 бордів та 144 Піна з різними digital кейсами, серед яких є дуже круті (наприклад, цей ).

Нехай агентство поки не може похвалитися великою кількістю передплатників (їх всього 64), за активність в нових медіа Михайла Бланка можна похвалити - 9 бордів та 144 Піна з різними digital кейсами, серед яких є дуже круті (наприклад,  цей  )

У Олега Назарова-Бруні є свій борд digital , На який варто підписатися, щоб спостерігати інфографіки та інші візуальні рішення в галузі.

Інші

Використовують Pinterest і представники інших галузей. Одним з найбільш екзотичних представників російського бізнесу є ЗАТ «Компанія інновацій і технологій» займається від продажу автонавантажувачів та стелажів до прибирання приміщень (клінінгу). її аккаунт , Хоч і дуже активний (1,225 пинов, 31 борд), явно розкручений за рахунок масфолловінга. Співвідношення читачів до читаним на момент написання статті становить 139/730.

Free-lance.ru також присутній в Pinterest, правда не сказати, щоб дуже активно. на аккаунт компанії підписано трохи більше 40 людина, увазі яких пропонується 4 дошки з зображеннями в кількості 65 (на момент написання статті) штук.

У борді Workplace , До речі, зібрані цікаві варіанти оформлення робочого місця фрілансера - непоганий стимул для власної фантазії.

Лише деякі марки, по всій видимості, залишилися задоволені своїм досвідом використання Pinterest. Так, аккаунт компанії Pruffi , Хоч і легко знаходиться в пошукових системах, при заході на нього дає помилку 404 (сторінка не знайдена), тобто, по всій видимості, був вилучений.

висновок

Навіть побіжного погляду на стан речей в російськомовному сегменті Pinterest досить, щоб прийти до висновку про те, що, незважаючи на уявну простоту використання і наявності досить кількості навчальних статей російською мовою, поки компанії неохоче інвестують ресурси в розвиток своїх акаунтів. Pinterest для російських брендів це скоріше дивовижна іграшка з незрозумілим призначенням, ніж спосіб розповісти про свою компанію і, тим більше, товари потенційним клієнтам.

Можливо ситуація почне змінюватися з ростом популярності самої соц. мережі в Рунеті і, відповідно, збільшенням кількості російськомовних користувачів фото-сервісу. Але останнім часом buzz навколо Pinterest вже не той і компанія не поспішає зайнятися російським сегментом.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: