Огляд Internet Explorer 10

  1. установка
  2. інтерфейс
  3. Функціональні можливості та підтримка
  4. продуктивність
  5. висновок:
  6. Опис від Microsoft

Microsoft систематично працювала над своїм браузером у міру виходу нових оновлень ОС Windows протягом останніх 10 років. Internet Explorer 10 - безумовно новинка, яку очікувала з нетерпінням величезна армія фанатів Microsoft

новий   Internet Explorer 10   - швидкий, гнучкий, що підтримує всі сучасні стандарти і в деякому сенсі випереджаюче свій час браузер новий Internet Explorer 10 - швидкий, гнучкий, що підтримує всі сучасні стандарти і в деякому сенсі випереджаюче свій час браузер. Однак, новинка має деякі недоліки, які не дозволяють продукту отримати максимальні оцінки.

Розглянемо огляд веб-браузера Internet Explorer 10 від порталу CNET.

установка

Якщо Ви використовуєте комп'ютер під керуванням ОС Windows 8 , Окрема установка IE10 не потрібно. Браузер вбудований безпосередньо в систему і повністю підтримує новий інтерфейс Metro.

Якщо ж Ви користуєтеся Windows 7 потрібно пройти стандартну процедуру установки програми. Завантажити IE10 Ви зможете з ресурсу підтримки Windows Update або з нашого сайту , А після інсталяції браузера слід перезавантажити комп'ютер. Це являє певну незручність користувачам, які переривають свій робочий процес, особливо з огляду на той факт, що конкурентні продукти після установки не вимагають перезавантаження системи. Як би там не було, список істотних поліпшень IE10 в порівнянні з IE9 вражає.

IE10 має ще один недолік, що стосується системних вимог. Браузер можна встановити тільки на Windows 7 і Windows 8. IE10 встановиться на OC Vista і XP, тому що Microsoft відмовилася від їх підтримки. Проте, прямі конкуренти IE10 - Chrome , Firefox і Opera прекрасно працюють і на XP, і на Windows Vista.

Дана стратегія використовувалася і в розробці браузера IE9, який також не підтримував XP, але працював в Windows Vista. Таким чином, остання робоча версія браузера на Windows XP - Internet Explorer 8. Microsoft всіма можливими способами намагається прискорити старіння попередніх поколінь ОС, використовуючи схожу з Apple стратегію. Дійсно, після виходу Windows 7, близько 50% користувачів Windows XP перейшли на нову систему. Однак, CNET вважає неправильним відмовляти користувачам в установці нового, швидкого і більш захищеного браузера, тільки через використання застарілої системи. Якщо конкуренти успішно впоралися з підтримкою старих систем Windows, безсумнівно, Microsoft також могла зробити це.

Представники Microsoft повідомили команді CNET, що хоча новий браузер не матиме постійних оновлень як у Chrome і Firefox, поліпшення будуть з'являтися частіше, ніж в останні роки. Це дуже важливий факт, адже веб-стандарти постійно удосконалюються.

інтерфейс

Internet Explorer 10 має два різних інтерфейсу в Windows 8: режим роботи з сенсорними пристроями, що має стиль Metro і стаціонарний (віконний) режим, схожий з інтерфейсом Internet Explorer 9. На Windows 7 буде працювати тільки віконний режим роботи браузера.

Стиль інтерфейсу Metro, який використовується в Internet Explorer 10 дозволяє дуже зручно взаємодіяти з іншими додатками Windows 8. Окремі елементи управління браузера за замовчуванням приховані, тому користувач може насолоджуватися повноекранним переглядом веб-сторінок.

При прокручуванні сторінки вниз або правому кліку в вільної області сайту елементи управління автоматично з'являються. Картотека містить великі зображення вже відкритих сайтів, адресний рядок тепер знаходиться внизу вікна. Більшість налаштувань браузера є при кліці на іконку меню «Сервис».

У процесі ознайомлення з роботою браузера ультрамінімалістічний інтерфейс може здатися незручним. Наприклад, щоб закрити всі відкриті вкладки або відкрити вкладку приватного перегляду (наз. InPrivate) потрібно клікнути на піктограмі «три крапки» на панелі вкладок.

Щоб встановити програму Windows 8 з сайту потрібно зайти на сайт, а потім вибрати іконку з гайковим ключем внизу інтерфейсу. В інтерфейсі присутній концепція чіткого поділу функцій. Інструменти, що стосуються роботи з вкладками розташовуються нагорі вікна, а функції для роботи безпосередньо з сайту знаходяться внизу поруч з адресним рядком. До даного стану речей потрібно звикнути, тому що більшості користувачів звичніше бачити весь функціонал в одному довгому списку.

Ще одна ікона на адресному панелі дозволяє відправити посилання на сайт на екран «Пуск» в Windows 8. Це своєрідна аналогія звичайного посилання сайту на робочому столі Windows 7, вона працює трохи іншим чином. Коли ви прикріплюєте сайт на екран «Пуск», він завжди буде відкриватися в Internet Explorer 10, навіть після зміни браузера за замовчуванням. Microsoft, таким чином, свідомо створює бар'єри альтернативним браузерам для інтеграції в Windows 8.

Якщо Ви захочете переглянути список встановлених плагінів, в інтерфейсі Metro це зробити не вдасться. Повноцінна робота з плагінами доступна тільки в режимі віконного перегляду.

Набір налаштувань, доступних c допомогою меню в IE10 в інтерфейсі Metro обмежений. Користувач зможе видалити історію переглядів, налаштувати функцію геолокації на веб-сайтах і опцію «Клацання вперед» ( «Flip Ahead»), що дозволяє переходити на іншу сторінку або інше зображення галереї за допомогою простого жесту.

Для доступу до повного спектру налаштувань браузера потрібно переключитися в віконний режим перегляду. Цей роздвоєний підхід відображає загальну концепцію останніх продуктів Microsoft, включаючи ОС Windows, де тільки частина налаштувань доступна через інтерфейс Metro.

Режим віконного перегляду в IE 10 практично нічим не відрізняється від інтерфейсу IE9. Тільки найвідданіші шанувальники Internet Explorer помітять кілька відмінностей. Розширені настройки браузера, включаючи «захист від стеження» (Tracking Protection) доступні при кліці по іконці шестерінки.

Адресний рядок і вкладки розміщуються нагорі вікна, безпосередньо поруч з посиланнями на домашню сторінку і на обрані сайти. Пошуковий запит можна забивати безпосередньо в адресний рядок, в цьому випадку буде використовуватися пошукова машина за замовчуванням. Спочатку буде використовуватися пошукова система Bing, розроблена корпорацією Microsoft.

Компанія посилено займалася розробкою Bing в останні кілька років, тому впровадження даної пошукового движка в браузер за замовчуванням є досить логічною дією.

Функціональні можливості та підтримка

Internet Explorer зробив величезний крок вперед в підтримці сучасних веб-стандартів. Підтримка HTML5 та CSS3 просто бездоганна, підтримка сенсорних пристроїв реалізована набагато якісніше, ніж у конкурентів. Крім того, за весь час розвитку IE10 вперше отримав високий рівень безпеки. Більшість поліпшень браузера, перш за все торкнулися продуктивності і швидкості роботи.

При роботі з OC Windows 8 користувач може просто і зручно синхронізувати свої закладки, налаштування та паролі. На жаль, в браузері немає синхронізації вкладок і плагінів, тим не менш, 10 версія є величезним стрибком для Internet Explorer. Як годиться будови інструменту Windows 8, IE10 має приголомшливу інтеграцію в нову ОС.

Користувач може ділитися посиланнями з додатками Windows 8, прикріплювати сайти до екрану «Пуск», щоб поступово розмити межу між додатками і веб-сайтами. Metro версія браузера підтримує зміну розміру для роботи з розділеним екраном Windows 8.

Браузер прекрасно підтримує сенсорне введення за допомогою декількох пальців (мультитач). Всі стандартні жести сенсорних пристроїв, такі як перегортання, жести масштабування і повороту дуже добре працюють в Internet Explorer 10. Розробники Microsoft на Cлава потрудилися в налагодженні Touch API і тепер веб-сайти у вікні браузера поводяться як звичайні додатки.

Розробники Microsoft на Cлава потрудилися в налагодженні Touch API і тепер веб-сайти у вікні браузера поводяться як звичайні додатки

Firefox є безперечним лідером по роботі з можливим числом відкритих вкладок - понад 100. Однак Microsoft лідирує за розміром вкладок. Виберіть в IE10 є величезні зображення сайтів, які легко вибрати пальцем або переглянути.

Як би там не було, використання Metro-інтерфейсу торкнулося функціональність браузера. У режимі Metro навіть немає можливості включення плагінів, що значно зменшує функціонал браузера. Microsoft ніяк не вдається знайти баланс між повноцінною функціональністю браузера і зручністю роботи з використанням сучасних інтерфейсів.

Інший неприємний недолік полягає у відсутності менеджера завантаження в режимі Metro. Щоб отримати доступ до списку обраних або часто відвідуваних сайтів, ви повинні натиснути на адресний рядок. Ваші сайти відображаються у вигляді зображень на стартовому екрані, доступному для горизонтальної прокрутки. Це досить зручно, коли у вас є пара десятків сайтів в закладках, але стає некерованим при наявності декількох сотень ресурсів.

Без сумнівів IE10 є одним з кращих Metro-додатком для Windows 8. Проте, як раз інтерфейс Metro не відповідає вимогам функціональності сучасного браузера і представляє найбільший недолік IE10.

Tracking Protection List є список сайтів, яким забороняється збирати інформацію про користувачів. Microsoft за замовчуванням активувала технологію «захисту від стеження» - Tracking Protection, яка дозволити запобігти передачі конфіденційних даних користувача. IE10 тепер не питає користувача діалогом про можливу передачі даних, а безпосередньо блокує файли «Кукі» з усіх сайтів. Дана технологія спочатку була впроваджена в IE 9, проте в Internet Explorer 10 вона отримала свій подальший розвиток, дозволивши Microsoft вийти в лідери за критерієм захисту користувачів.

Інші функції безпеки IE10 включають блокування шкідливих програм, а також захист «SmartScreen». Ця технологія компанії Microsoft визначає потенційну небезпеку завантаження безпосередньо перед скачуванням. Це базова технологія перевірки автентичності додатків, вбудована в браузер.

Internet Explorer цілком можна назвати прогресивним браузером, тому що він «йде в ногу» на сучасному динамічному ринку, що розвивається. Але якщо мінімалістичний інтерфейс Metro є досить цікавим, то мінімалізм в конфігурації браузера здається збитковим фактом. Проте, при спільному використанні Metro і віконного інтерфейсу IE10 є цілком конкурентоспроможним, швидким і безпечним продуктом.

продуктивність

Internet Explorer 10 представляє велику кількість нововведень і поліпшень, гідних лідеру ринку, включаючи високу швидкодію і відмінну стабільність роботи.

Завантаження сайту в IE10 займає приблизно такий же час, як і в конкурентів - Chrome і Firefox, що здається неймовірним для браузера, чия швидкість роботи ще недавно була приводом для глузувань і критики.

CNET Labs збирається провести повторне тестування всіх основних браузерів, включаючи IE10, використовуючи нові сучасні методики. Якщо аналізувати тести компанії Microsoft, то можна відзначити що IE10 стоїть на рівні з конкурентами.

Продуктивність браузера практично ідентична як на Windows, так і на Windows 8. IE10 на Windows 7 працює швидше, ніж Internet Explorer 9 а завантаження сайтів займає такий же час, як і на Windows 8. Збільшення швидкості роботи на Windows 7 є вражаючим досягненням для Microsoft .

висновок:

Нас засмутив той факт, що новий браузер не підтримує старі системи Microsoft. Звичайно, дуже важливо долучити користувачів до нових ОС, незалежно від причин їх консерватизму. Безпека, швидкість і підтримка сучасних стандартів є дуже важливими цілями. Але якщо Chrome і Mozilla змогли включити підтримку застарілих систем, то Microsoft не змогла або не захотіла.

Проте, Internet Explorer 10 - відмінний браузер, який відповідає всім основним вимоги системного браузера за замовчуванням. Якщо не брати до уваги платформену сумісність, користувач має більше можливостей з меншими конфліктами при використанні Chrome або Firefox. Такі відмінності, як кроссплатформенная сумісність або сумісність з різними версіями Windows, синхронізація вкладок є невеликими, але в той же час, але вони виділяються на тлі підвищеної конкуренції на ринку.

Якщо Ви використовуєте Windows 8, всі перераховані вище проблеми вас не стосуються. Потрібно визнати, що Internet Explorer 10 є потужним браузером, який здатний отримати хороші оцінки і визнання користувачів.

Опис від Microsoft

Висока швидкість роботи
Розроблений для використання всієї потужності нових ОС Windows 8 і Windows RT, Internet Explorer 10 завантажує сайти практично миттєво. Все, що ви хочете зробити в Інтернеті реалізується одним помахом пальця або рухом миші.
Ідеально підходить для сенсорних пристроїв
Справжній повноекранний перегляд: кнопки навігації з'являються тільки тоді, коли ви потребуєте, і йдуть в сторону, коли вони не потрібні. Internet Explorer 10 дозволяє перемикатися між веб-сторінками простим рухом пальця. Плитка на стартовому екрані та зручні вкладки для часто відвідуваних сайтів мають великий розмір для максимально зручної навігації.
Простота використання
Інтуїтивно-зрозуміле управління працює так, як ви очікували. Всього один рядок використовується і як адресна панель, так і як вікно для введення пошукових запитів. Прикріплюйте ваші улюблені сайти для вашого екрану «Пуск» і отримуйте швидкий доступ до них, як до звичайних додатків.
Безпечний браузер, який відповідає за збереження особистих даних

Сприяйте підвищенню рівня безпеки комп'ютера і ваших конфіденційних даних в Інтернеті з інноваційною технологією SmartScreen, яка допомагає захиститися від шкідливих програм з соціальних мереж. Інструменти роботи з особистими даними, такі як функція Do Not Track вже вбудовані в браузери і включаються за один клік.

Завантажити Internet Explorer 10 для Windows можна на нашому сайті в розділі Браузери і плагіни .

За матеріалами інтернет-порталу CNET

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: