Ложка дьогтю у бочці меду

OPEN SOURCE

Якщо вірити даним сайту distrowatch.com, то найпопулярнішим на сьогоднішній день дистрибутивом Linux є Debian. Цим успіхом він зобов'язаний в тому числі і своїм клонам - Ubuntu і MEPIS. Якщо перший особливого представлення не потребує, оскільки вже давно є лідером хіт-параду (див. PC Week / RE, N 5/2006, с. 26), то про другий варто розповісти окремо.

Проект MEPIS Linux (www.mepis.org) був заснований Уорреном Вудфорд в липні 2003 р Таким чином, дистрибутив всього за три неповних роки дістався до першої десятки, що явно говорить про його непересічність.

Розробник пропонує споживачеві не стільки засіб для установки і конфігурації системи, скільки своє бачення того, яким повинен бути дружній Linux-дистрибутив. MEPIS - це LiveCD з інтегрованою в нього програмою установки системи на жорсткий диск. Отже, користувач не має можливості приступити до інсталяції минаючи стадію завантаження повноцінної конфігурації з компакт-диска.

Зрозуміло, установка Linux за допомогою будь-якого дистрибутива має на увазі запуск системи, хоча і в дещо скороченому варіанті. Уоррен Вудфорд всього-на-всього довів цю технологію до логічного завершення. В результаті він отримав сплав LiveCD і традиційного інсталятора. Це дозволяє користувачеві спочатку подивитися, що повинно статися, і тільки потім перенести знайому конфігурацію на жорсткий диск.

Це дозволяє користувачеві спочатку подивитися, що повинно статися, і тільки потім перенести знайому конфігурацію на жорсткий диск

MEPIS налаштовується за допомогою зручної графічної утиліти

Це знахідка номер один. Зараз її вже не можна назвати унікальною - наприклад MEPIS пішли багато. Але почав першим завжди отримує деяку фору.

Крім суто ознайомлювальних якостей застосовується в MEPIS метод установки має і практичну цінність. Витратити час на розмітку диска, перенесення на нього безлічі пакетів і послеінсталляціонную настройку тільки для того, щоб переконатися у відсутності підтримки деяких апаратних пристроїв, - задоволення явно нижче середнього. Набагато зручніше заздалегідь знати, що буде працювати, а що - ні.

Хоча проблем з "залізом" швидше за все не передбачається. На відміну від Debian, який складається тільки з вільного програмного забезпечення, MEPIS включає в себе і пропрієтарні програми: фірмовий драйвер nVidia, плагін Macromedia Flash, Java Runtime Environment, мультимедійні кодеки і т. Д.

Це, до речі, приваблює не тільки новачків, які не знають, де взяти і як встановити все відсутню в системі, а й досить досвідчених користувачів. Погодьтеся, що можливість мінімізувати тимчасові витрати на конфігурацію системи являє собою великий плюс для прагматичного людини. Ось і друга знахідка: Уоррен Вудфорд абсолютно справедливо вважає, що безліч споживачів хочуть отримати готову систему відразу.

Цьому сприяє функція автоматичного визначення апаратної конфігурації комп'ютера. Розпізнаються навіть деякі моделі win-модемів.

Набір прикладних програм повністю відповідає концепції продукту - отримати готову настільну систему в мінімальні терміни. Повний комплект додатків KDE плюс деякі додаткові пакети - OpenOffice.org, Firefox, Skype ... До того ж до послуг користувача і графічний інструмент для тонкої настройки системи.

Тепер про "ложку дьогтю", яка все-таки є в MEPIS. На жаль, русифікація на стадії установки системи практично неможлива. Досвідченому користувачеві не складе особливих труднощів зробити це після інсталяції. Але це додаткова робота.

Саме з цієї причини поки рано говорити про появу на ринку дистрибутива, дружність якого не викликає сумнівів. Хоча потенціал у MEPIS великий. Якщо мовної підтримки буде приділено особливу увагу, то перспективи у продукту дуже хороші.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: