Зимове сонцестояння 2018: коли найкоротший день у році?

  1. Історія і традиції Зимового Сонцестояння
  2. Коли Зимове Сонцестояння?
  3. Зимове Сонцестояння і Стоунхендж
  4. Зимове Сонцестояння і Різдво
  5. Зимове Сонцестояння і Сатурналий
  6. Що означає "Сонцестояння"?

Місце для текстового опису фотографії © Джерело

Що ви знаєте про зимовий сонцестояння? Вже 22 грудня в північній півкулі Землі люди зіткнутися з найкоротшим днем ​​в році, після якого довгі зимові ночі почнуть відступати. Ми навіть знаємо точний час, коли наша планета виявиться на максимальній віддаленості від Сонця - 00:23, за київським часом. Зимове Сонцестояння відбувається щороку, коли північний полюс Землі нахилиться від Сонця на 23,5 градуса.

Саме 22 грудня вважають початком астрономічної зими, і саме після цієї події збільшується тривалість світлового дня.

Найкоротший день в році триватиме всього 7 годин.

У Південній півкулі навпаки - в цей день світанок настає дуже рано, а сутінки приходять пізно. У цей день жителі на південь від екватора зможуть спостерігати найкоротшу ніч.

І якщо сьогодні - це просто цікаве астрономічне і природне явище, то багато століть назад святкування Зимового Сонцестояння відбувалася до цього розмахом.

Історія і традиції Зимового Сонцестояння

Тисячі років тому цей день був одним з найбільш шанованих свят у язичників. Після збирання врожаю і підготовки до зими, сонцестояння вважалося - другим народженням, що символізує початок більш легких і світлих днів.

Багато цивілізації, включаючи єгиптян, греків і римлян приносив в день Зимового Сонцестояння жертви богам, щоб вони повернули людям Сонце.

Одним з найбільш "живучих" свят на честь цього дня є древній німецький фестиваль - Йоль, коли всі бажаючі славили бога Одіна, веселилися, пили ялина і співали пісні.

У Скандинавії був поширений свято Юуль - коли місцеві жителі запалювали численні багаття, що символізують тепло і світло, а також повернення сонця в їх життя.

В Ірані під час Зимового Сонцестояння відзначали найдовшу і темну ніч - ніч сорока або Ялда. Для іранців це свято символізує перемогу світла над темрявою і звільнення сонця від кігтів диявола.

Відзначали зимове сонцестояння і індіанці майя в Гватемалі. 21 грудня чоловіки племені влаштовували справжню виставу на високих стовпах, забираючись на їх верхівку і літаючи над землею за допомогою спеціальних мотузок.

21 грудня чоловіки племені влаштовували справжню виставу на високих стовпах, забираючись на їх верхівку і літаючи над землею за допомогою спеціальних мотузок

Коли Зимове Сонцестояння?

Зимове сонцестояння найчастіше відбувається 21 або 22 грудня, а ось час цього явища змінюється щорічно.

Але, через те, що в сучасному календарі 365 днів з додатковим днем ​​раз в 4 роки, а сонячний рік тривати 365,2 дня, Зимове Сонцестояння може випасти на 20 і навіть 23 грудня. Хоча таке відбувається дуже рідко. Останній раз зимове сонцестояння відбувалося 23 грудня в 1903 році, і повториться лише в 2303.

Таким чином, найчастіше астрономічний прихід зими відбувається 21 або 22 грудня.

Зимове Сонцестояння і Стоунхендж

Святкування зимового сонцестояння триває і донині. Найвідоміші гуляння в цей день будуть проходити в Стоунхенджі.

Вважається, що ця англійська пам'ятка була побудована тисячі років тому кельтськими друїдами, щоб обчислювати точний час заходу Сонця і дату Зимового Сонцестояння.

Вважається, що ця англійська пам'ятка була побудована тисячі років тому кельтськими друїдами, щоб обчислювати точний час заходу Сонця і дату Зимового Сонцестояння

2018 рік не став винятком, в цей день зберуться люди різних кінців світу, щоб зустріти справжню зиму. А всі бажаючі зможуть поспостерігати за цим в режимі реального часу через екрани комп'ютерів і телефонів.

Зимове Сонцестояння і Різдво

Історики відзначають тісний зв'язок між святкуванням язичницького сонцестояння і католицького Різдва. Багато традицій, характерні для Йоль, згодом перейшли в християнство: святкові дерева, омели, вручення подарунків, багатий і різноманітний стіл.

До того ж, сама дата Різдва пов'язана з язичницькими ритуалами. В Біблії не вказані дати народження і смерті Христа, вперше про них починають говорити лише в 4 столітті, коли і було вибрано 25 грудня, яке збіглося з Зимовим Сонцестоянням і закінченням святкувань римського Сатурналія.

Зимове Сонцестояння і Сатурналий

Сатурналий - це древній римський свято з багатими традиціями і багатовіковою історією. На честь свята в Римській імперії стиралися відмінності між різними верствами населення, були дозволені азартні ігри і галасливі бенкети. Під час свята рабам дозволялося носити панські одягу і вести себе як вільні люди.

Сатурналий тривав близько тижня і в цей час в містах панував справжній хаос. За традицією свято починалося 17 грудня і завершувався - 24.

За традицією свято починалося 17 грудня і завершувався - 24

Саме так проходило римське Різдво ще в 217 році до нашої ери.

До того ж, саме Сатурналий подарував термін - вакханалія - ​​нестримний розгул.

Що означає "Сонцестояння"?

Термін "сонцестояння" походить від латинського слова "solstitium", що дослівно перекладається, як "Сонце стоїть на місці".

Деякі вчені вважають за краще використовувати інший науковий термін - "sunturn".

Читайте також: В якій релігії найбільше свят? .

Проголосувало: 61 людина.

Коли Зимове Сонцестояння?
Що означає "Сонцестояння"?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: