Чому гальмує комп'ютер і як це виправити

  1. вірусна активність
  2. Антивірусна програма
  3. Багато програм в пам'яті
  4. Мало місця на системному диску
  5. Анонс

Сучасний комп'ютер під управлінням Windows навіть при серйозних системних ресурсах може почати гальмувати. Хтось відразу йде і купує новий, а хтось намагається виправити проблему за допомогою різних програм, але не завжди успішно.

Нижче ви дізнаєтеся, що конкретно може стати причиною уповільнення роботи системи, а також способи вирішення таких проблем найбільш ефективним способів. Це дозволяє повернути комп'ютер до попереднього стану, не вдаючись до заміни ПК (за умови, що всі компоненти комп'ютера справні).

вірусна активність

Віруси завжди створюють незручності для користувача. І це пов'язано не тільки з тим, що пошкоджуються важливі файли, особисті дані йдуть на сервера зловмисників і з гаманців і рахунки в банку пропадають гроші. Ще віруси можуть уповільнювати роботу комп'ютера.

Так що якщо ви помітили, що ваш комп'ютер почав досить несподівано гальмувати, то перевірте його антивірусним сканером. Для цього відмінно підійде CureIt! від Доктор Веб і Kaspersky Virus Removal Tool від Лабораторії Касперського. Обидва вони абсолютно безкоштовні.

Щоб запобігти зараженню, додатково можна перевіряти підозрілі файли сервісом VirusTotal. Він перевіряє відправлений туди файл усіма антивірусами і видає зведений звіт з результатами від кожного антивіруса. Це особливо важливо, коли викачуються в файли з неперевірених сайтів, які ви побачили вперше.

Антивірусна програма

Незважаючи на те, що антивірус є дуже корисною і потрібною захисною системою, він також може викликати пристойне уповільнення роботи комп'ютера. У ряді випадків це уповільнення значне. Особливо воно залежить від рівня захисту, який встановлений в антивірусі.

За своєю суттю сучасні антивіруси - це електронні «няньки», які перевіряють всі дані перед тим, як дати користувачеві доступ до них. Чим більше функцій захисту активовано, тим більше часу буде потрібно системі захисту на перевірку, тим довше користувач буде очікувати.

Якщо комп'ютер гальмує і на ньому не було виявлено вірусів, то можна спробувати відключити деякі модулі захисту, щоб перевірити, чи не пов'язана захисна програма з гальмуванням системи. В ідеалі для тесту краще видалити антивірус - це дозволить сказати напевно, чи є він причиною повільної роботи комп'ютера.

Якщо комп'ютер гальмує через антивіруса, то можна спробувати або відключити частину модулів, або змінити антивірус.

Багато програм в пам'яті

При установці нових програм на комп'ютер багато з них прописуються в автозавантаження і запускаються разом з системою відразу після її включення. При цьому користувач може і не знати про те, що у нього запущена така програма.

Кожна така фонова програма забирає вільні ресурси системи, що може викликати уповільнення роботи комп'ютера в цілому. Варто звільнити пам'ять від невикористовуваних зараз програм, як комп'ютер починає працювати значно швидше.

При цьому не обов'язково видаляти програми з системи повністю. Якщо ви все ж користуєтеся якоюсь програмою час від часу і бачите, що вона запускається разом з системою, то можна або відключити автозапуск в її настройках, або відключити її за допомогою інструменту «Автозапуск програм» в утиліті Reg Organizer.

Мало місця на системному диску

Операційній системі Windows важливо мати вільне місце на системному диску. Це особливо важливо, якщо на комп'ютері мало оперативної пам'яті. В іншому випадку Windows починає гальмувати. Щоб цього уникнути, необхідно намагатися не займати диск під зав'язку, залишаючи хоча б 20-30 відсотків вільними.

Найпростіший варіант досягнення такої мети - видалити невикористовувані програми. Для більш ефективного результату робити це краще за допомогою інструменту «Видалення програм» в Reg Organizer , Тому що в цьому випадку крім звичайного видалення проводиться сканування системи і видалення залишків в тому числі і в файлової системі (видаляються службові файли видаляються програм, які зазвичай залишаються після звичайного видалення).

Якщо на системному диску зберігаються і робочі файли, архіви фото і відео, то можна подумати над тим, щоб перенести їх на інший диск, розмістити в хмарному сховище або стиснути за допомогою архіватора архівні матеріали. Це може звільнити значний обсяг на диску.

***

Головною причиною повільної роботи Windows за умови, що всі компоненти комп'ютера працюють справно, є нестача системних ресурсів. Ресурси можуть споживати віруси, антивіруси, а також інші програми. Щоб ефективно побороти повільну роботу комп'ютера, необхідно визначити першопричину і усунути її.

Не варто забути, що магії не існує і якщо комп'ютер вже досить старий, у нього мало оперативної пам'яті, то кращим варіантів буде або часткове оновлення комп'ютера (наприклад, збільшення оперативної пам'яті), або його заміна на більш сучасний.

Анонс

Анонс

До речі, скоро вийде нова версія Reg Organizer 7.0, в якому покращено інструмент роботи з записами автозавантаження, а також повністю переписаний інструмент чищення дисків. Вже зовсім скоро.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: