Що робити якщо вкрали гроші з кредитної картки

 1. Як у мене вкрали гроші з кредитної картки Payoneer.
 2. Якщо ви виявили підозрілу операцію
 3. Відмова в компенсації

Практично всі ми щодня користуємося платіжними картами, розплачуючись ними за покупки, як в традиційних торговельних точках, так і в інтернет магазинах

Практично всі ми щодня користуємося платіжними картами, розплачуючись ними за покупки, як в традиційних торговельних точках, так і в інтернет магазинах. Це зручно, швидко, сучасно. Але чи безпечно? Переважна більшість з нас знають про випадки шахрайства з платіжними картами, але твердо переконані, що їм дана небезпека не загрожує. І зовсім даремно. Як показує практика: "грім може пролунати і серед ясного неба". Як грамотно поводитися в цій ситуації, а головне уникнути її?

При знятті готівки через банкомат правил, які дозволять уникнути проблем не так багато: уникати безлюдних місць, особливо в нічний час. Намагатися користуватися банкоматами в супермаркетах, офісних центрах, відділеннях банків. Цим ви мінімізуєте ризики.

Але як бути з набагато більш небезпечним інтернет шахрайством? Де картина виглядає наступним чином: в один прекрасний момент ви виявляєте одну або відразу десяток підозрілих операцій. У виписці по карті або ж в отриманому смс повідомленні.

Не поспішайте відразу нервувати! Майже всі "підозрілі транзакції" на перевірку виявляються цілком легальними. Цілком можливо, що операція пройшла з затримкою (наприклад, деякі інтернет магазини знімають кошти тільки коли товар готовий до відправки, а не при розміщенні замовлення). Або ж цілком звичайна торговельна точка, де ви розплатилися картою, має такий ідентифікатор у виписці, що за голову схопишся. Так смс зрештою цілком може прийти з затримкою на добу, а то й більше.

Ось класичний випадок інтернет пограбування, одного з читачів нашого сайту. Він, як і багато, власник платіжної картки Payoneer, на яку отримує виплати за виконану роботу.

Як у мене вкрали гроші з кредитної картки Payoneer.

Одним прекрасним ранком мені на електронну пошту прийшов лист від Payoneer з інформацією про те, що моя карта, якою я без проблем користуюся вже півтора року - заблокована через неавторизованої транзакції.

We are contacting you in regards to an attempt to charge your card on 10/27/2015 by WINGATE INN # 116198614. We are aware that this charge has been made without your permission .

Я користуюся платіжними картами вже років п'ятнадцять, і ніколи ні з чим подібним не стикався. І ось з відчуттям цього нового досвіду я відправився на сайт Payoneer.com подивитися список транзакцій. І знайшов цілий букет новопосталих операцій, які мали явно шахрайське походження.

Схоже, хтось багаторазово розплатився моєю карткою в аеропорту Бангладеш. Валюта, в якій була проведена операція - бангладешська така. Немає лиха без добра. Хоч дізнався, яка у них валюта.

Причому знімали, що називається "до упору", залишивши на карті всього $ 10. Було б на балансі більше - впевнений, зняли б геть усе. Залишився без грошей. Добре, що не в чужій країні. У такі моменти відчуваєш своє повне безсилля. Що робити? Куди бігти?

Картою розплачувався тільки в перевірених інтернет магазинах: eBay, Amazon, 6pm, Backcountry, WOOT ну і ще з десяток. Нікому дані не відправляв. Платив картою через Paypal. Розплачувався нею в магазинах, ресторанах в т.ч. і за кордоном. В Угорщині, Польщі, Хорватії. Оплачував проїзд, купував паливо на заправках, віньєтки і т.д. Аналізуй хоч до другого пришестя - кінців не знайдеш ...

Мені на мобільний відразу зателефонували з російської підтримки Payoneer, виявилося, що вони бачать шахрайські операції на суму близько $ 150, але повернути гроші не так-то просто, як я думав. Незважаючи на те, що кошти лише заблоковані на карті і ще не списані.

Алгоритм був описаний наступний. Якщо Мерчант (торгова точка) не підтвердить операцію, то кошти автоматично стануть доступні через два тижні. Якщо підтвердить, то вони будуть списані з карти, і тоді за цими операціями треба заповнювати спеціальну форму для оскарження транзакцій і передати її Payoneer Chargeback Department. І тоді протягом 60-ти днів заяву розглядатиме і якщо визнають транзакції шахрайськими (а так, швидше за все і буде), то гроші повернуть.

Сумно, особливо в контексті того, що у мене на ebay.com зависли неоплачені покупки, які я хотів оплатити ще напередодні (Не відкладай на завтра оплату того, що можна оплатити сьогодні!).

Однак Payoneer повелися в цій ситуації дуже гідно. Відразу ж безкоштовно прислали мені нову карту через DHL, яку кур'єр приніс через два дні.

І другим сюрпризом стало те, що Payoneer після активації відразу ж, протягом 15 хвилин повністю повернув мені викрадену суму і перевів залишок з заблокованої картки.

І другим сюрпризом стало те, що Payoneer після активації відразу ж, протягом 15 хвилин повністю повернув мені викрадену суму і перевів залишок з заблокованої картки

Правда Payoneer попередили, що якщо оспорювання транзакцій буде програно, що малоймовірно, звичайно, то кредит заберуть назад. Маю великі сумніви, що будь-якої з наших банків так елегантно для клієнта вирішив би подібну проблему. Боюся, сидів би з заблокованою картою досі.

Що можна винести з подібної ситуації, крім того, що Бангладеш валюта - така не знаю.

Сергій

Винести дійсно можна тільки одне - від подібної ситуації, як і від ДТП ніхто не застрахований. Тому давайте розберемося, що ж робити?

Якщо ви виявили підозрілу операцію

 • Негайно заблокувати карту. У багатьох банках це можна зробити за допомогою інтернет банкінгу, десь по дзвінку в службу підтримки. Але не відкладайте, особливо якщо на карті ще залишилися доступні грошові кошти або доступний кредит. Згідно із законом Російської Федерації "Про національну платіжну систему" банк зобов'язаний компенсувати збитки від шахрайських дій якщо клієнт звернувся в банк протягом доби.
 • Відразу ж зверніться в службу підтримки банку випустив карту і заявіть про неавторизованої транзакції / транзакціях. Це можна зробити відразу ж при блокуванні карти.
 • У банку вас попросять заповнити заяву про неавторизованих транзакціях. Якщо не т можливості з'явитися попросіть надіслати форму електронною поштою, заповніть та надішліть копію.
 • Якщо мова йде про велику суму, то не зайвим буде додатково написати заяву в правоохоронні органи. Де детально описати трапилися, приклавши виписки по карті.

Як мінімізувати ризик і можливі втрати від онлайн шахрайства

 • Обмежте суму інтернет операцій. І це повинен бути не ліміт на суму однієї операції, а добовий ліміт на загальну кількість операцій. Шахраї, обкрадаючи карту, зазвичай проводять відразу десяток, а то й два операцій, поки на карті не залишається нуль. Підняти ліміт завжди можна по дзвінку в службу підтримки.
 • Користуйтеся картами з двухфакторной аутенфікаціей - технологією 3D secure .
 • Обов'язково використовуйте смс - інформування і не лінуйтеся переглядати виписки операцій по карті.
 • Не використовуйте кредитну карту для оплати в інтернет або вимкніть можливість отримання кредиту для онлайнових операцій (якщо можливо). Інакше шахраї можуть не тільки викрасти ваші кошти, а й увігнати в борги. Користуйтеся дебетної картки, де доступна сума обмежена залишком на балансі рахунку.
 • Не тримайте великі суми на платіжній картці.
 • Отримуючи карту дізнайтеся про найпростіший і швидкий спосіб її блокування, навіть якщо ви за кордоном або поза зоною доступу до інтернет.
 • По можливості не користуйтеся картою за кордоном, особливо по дрібницях. Завжди будьте готові до ситуації, якщо раптом опинитеся без карти (з тих чи інших причин).
 • Відкриваючи основну карту для повсякденних потреб, не полінуйтеся відкрити додаткову спеціально для оплати в інтернет. Багато банків дозволяють без комісії переказувати кошти між картами в онлайн банкінгу.

Відмова в компенсації

Якщо банк відмовив в компенсації, ви можете написати скаргу на ім'я керівництва банку. Дієвість даного кроку невелика, але тим не менше. Також можна написати заяву в правоохоронні органи, але зіставте суму збитків і можливих витрат на судовий процес, якщо дійде до нього. Боротися з банком зазвичай клопітно і малоперспективно, тому намагайтеся мінімізувати збиток від подібних ситуацій за допомогою наших рад.

Але чи безпечно?
Як грамотно поводитися в цій ситуації, а головне уникнути її?
Але як бути з набагато більш небезпечним інтернет шахрайством?
Що робити?
Куди бігти?
Тому давайте розберемося, що ж робити?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: