Переваги та недоліки електронних грошей

  1. Орфографічна помилка в тексті:

20 лютого 2013, 14:29 Переглядів: 20 лютого 2013, 14:29 Переглядів:   Що таке & nbsp; віртуальні платіжки

Що таке & nbsp; віртуальні платіжки.

Якщо 2-3 роки тому віртуальні платежі були популярні насамперед серед програмістів, то останніми роками такими послугами користується все більше пересічних громадян. Що зрозуміло: у 2013 році кількість сервісів, доступних при оплаті за допомогою електронних гаманців, розширилося десятками нових: замовленням їжі, купівлею квитків на поїзд чи автобус, одягу, книг, косметики, тощо І все це - не відходячи від комп'ютера.

ВИДИ СИСТЕМ. Всі системи електронних платежів умовно можна розділити на два типи. Перший працює через створення віртуальних рахунків. Реєстрація в таких сервісах, як правило, безкоштовна. Для неї потрібно або е-мейл, або номер мобільного. Далі, рахунок потрібно поповнити - з банківської карти, через платіжний термінал і т.п. Після цього з нього можна оплачувати товари і послуги або перераховувати кошти своїм рідним і близьким. Українці можуть сьогодні вибирати послуги більше 5 українських систем інтернет-платежів для розрахунків всередині країни (в т.ч. електронні гроші ГлобалМані і MoneXy, онлайн-розрахунки W1, WebMoney та інші) і десятків зарубіжних систем, для платежів за кордоном (Яндекс.Деньги, PayPal, MoneyBookers і т.д.).

Другий тип сервісів - це надбудови над банківськими картами, такі як "Інтеркаса", "Платіжка" і Portmone. Вони працюють через прив'язку до нього банківської картки клієнта. Зазвичай вони не стягують комісії, а абонплату (може становити близько 10 грн на місяць). Основна відмінність таких сервісів від е-грошей і систем онлайн-платежів - в обмеженому функціонал з переказу коштів. Так як гаманець або віртуальний рахунок всередині такої системи не створюється, її користувач може тільки оплачувати ряд послуг - провайдерів, кабельного телебачення, мобільного зв'язку і т.п. А ось перерахувати гроші на інший гаманець або карту вже не можна.

А   ось   перерахувати гроші на інший гаманець або карту вже не можна

ПЛЮСИ

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ. При онлайн-розрахунках платежі проходять миттєво. Для порівняння - платіж через онлайн-банкінг може зайняти до 1-3 днів.

БАГАТО ФУНКЦІЙ. Системи онлайн-розрахунків підключені до всіх великим операторам зв'язку, інтернету, сотням інтернет-магазинів, в тому числі сервісів з доставки їжі, послуг на онлайн-передплати преси і т. Д.

БЕЗПЕКА. "При розрахунку в інтернеті за допомогою платіжної картки користувач повинен ввести всі свої реквізити - ПІБ, номер і термін дії картки, а також CVV номер, - розповідає програміст Дмитро Ліненко. - Існує ризик, що ці дані потраплять в руки хакерів - а саме цієї інформації достатньо для проведення покупок в Мережі. На відміну від банківських карт, в системах онлайн-розрахунків діють кілька рівнів захисту ". Наприклад, в якості логіна для входу в систему користувач використовує номер свого мобільного. Після чого отримує на телефон одноразовий динамічний пароль, через який відбувається авторизація на сайті.

МІНУСИ

НІ ВІДСОТКІВ. Недоліки онлайн-платежів, в порівнянні з банківськими розрахунками - відсотки на залишок на електронному гаманці не нараховуються.

ЛІМІТИ. Згідно з Постановою НБУ, для систем е-грошей (до них в Україні відносяться MoneXy і платіжна система ГлобалМані) розмір суми на гаманці не може перевищувати 8 тис. Грн. Але при цьому кількість транзакцій лімітовано. У сервісів віртуальних платежів (W1, LiqPay, WebMoney.ua) також є ліміти за коштами на віртуальних рахунках. Так, у гривневих WebMoney.ua місячний обсяг коштів не може перевищувати 8 тис. Грн.

КОМІСІЇ. За операції з поповнення гаманця і зняття з нього грошей потрібно платити комісію. Вона стягується, навіть якщо ви не є власником е-гаманця, а перераховуєте гроші на чужій електронний рахунок.

Витрачаючи часу на ВИСНОВОК ЗАСОБІВ. В середньому по системам, які працюють в Україні, виведення коштів з системи на банківський рахунок займає 1-3 дні.

Микола Заславський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Переваги та недоліки електронних грошей". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: