Нові штрафи і права на 2 роки - підсумки 2017 для водіїв

Фото: pixabay.com

У 2017 році українська влада прийняла безліч рішень, що вплинули на життя водіїв в країні. Сайт "Сегодня" зібрав основні зміни, які торкнулися всіх, хто пов'язаний з автомобілями.

нові штрафи

26 жовтня в Україні набув чинності закон №2109-VIII - він передбачає збільшення штрафів за незаконну парковку або зупинку на місцях для інвалідів - від 1020 до 1700 грн.

Такий штраф передбачений в разі зупинки або стоянки автомобілів на місцях для інвалідів. Крім того, відповідно до закону, цей штраф стягується і в разі неправомірного використання на автомобілі розпізнавального знака "Водій з інвалідністю".

Такі ж штрафи - 1020-1700 грн - загрожують посадовим особам, що не облаштували на майданчиках для паркування місця для інвалідів або ж зробили це з порушеннями.

Штрафи від 2040 до 2550 грн передбачені за повторне порушення посадовими особами, які містять майданчики для платного паркування автомобілів, проте не обладнали їх паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними і виїзними терміналами або іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування.

Нові правила кругового руху

Верховна Рада 4 квітня ввела єдині правила перетину перехрестя з круговим рухом.

У закон "Про дорожній рух" внесена раніше відсутня норма: перевага в русі на перехрестях з круговим рухом надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Зміни в закон прийняли через те, що не на всіх дорогах є розмітка і дорожні знаків. Також в кожному місті діє правило перетину перехрестя з рухом по колу, що викликає аварійність на таких ділянках.

Нові екзаменаційні питання по знаннях ПДР

Головний сервісний центр МВС в цьому році представив нові екзаменаційні питання по знаннях ПДР .

У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасною ситуацією на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам, які знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Питання згруповані відповідно до категорій водійського посвідчення. Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов'язані з управлінням автобусів або вантажівок.

Тест обов'язково містить питання за чотирма тематичними категоріями: 10 питань за правилами дорожнього руху, 4 питання з улаштування та експлуатації транспортних засобів, 4 питання з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої медичної допомоги.

Максимальну швидкість в населених пунктах вирішили знизити

Постановою № 883 Кабмін знизив максимальну швидкість руху транспортних засобів в населених пунктах до 50 кілометрів на годину. Раніше вона була обмежена до 60 км / год. Постанова набуде чинності з 1 січня 2018 року.

В уряді впевнені, що такі заходи сприятимуть значному підвищенню рівня безпеки дорожнього руху та збереження життя людей.

Дворічний випробувальний термін

Ще одну постанову Кабміну передбачає видачу першого посвідчення водіям строком на 2 роки з обміном на постійне, якщо за цей час вони зробили не більше двох порушень.

Так, згідно з постановою № 885 від 10 листопада, водійське посвідчення, видане особі вперше, дійсно протягом 2 років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Мається на увазі заборона перевищувати швидкість 70 км / ч.

Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення терміну його дії проводиться без складання іспитів за умови здійснення не більше 2 адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.

Введення стандарту "Євро-6" відклали

Верховна Рада відклала на два роки, до 1 січня 2020 року, введення екологічних стандартів "Євро-6" при ввезенні в Україну та проведення першої державної реєстрації ввезених або виготовлених в Україні нових і старих автотранспортних засобів. Відповідний законопроект № 5624 про внесення змін до закону "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів" прийнятий за основу і в цілому

Раніше введення "Євро-6" планували на 1 січня 2018 року.

"Євро-6" - екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах авто. Його введення вплинуло б на ціни нових автомобілів.

Дорожня поліція замість ДАІ

З'явилися в цьому році дорожні поліцейські патрулюють певні ділянки доріг . Зокрема, стежать за трасами міжнародного і державного значення Київ-Харків (відрізок траси М-03), Київ-Зборів (відрізки трас М-06, М-21, М-12, Н-02), Ягодин-Сарни (відрізок траси М-07), Луцьк-Ковель (відрізок траси М-19) та іншими.

"Шляховики" реагують не тільки на порушення ПДР і громадської безпеки, а й на повідомлення про правопорушення за маршрутом їх патрулювання.

Відповідальність за порушення правил парковки

У грудні 2017 року Верховна Рада підтримала законопроект, яким вводяться високі штрафи за порушення правил паркування і автоматична фіксація порушень.

Зокрема, передбачені штрафи за несплату вартості послуг з користування послугами платного паркування в двадцатикратном розмірі від вартості однієї години послуги.

Відповідно до закону, постанову про накладення штрафу за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, може виноситися без порушника.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: