Препаруємо ВКонтакте: наскільки жива комерція всередині соціальної мережі?

 1. Кому не потрібна ступінь MBA?
 2. Ми вирішили провести невелике дослідження і з'ясувати, наскільки взагалі «жива» електронна комерція...
 3. У чому причини такої низької популярності магазинів в соціальних мережах?
 4. Чи означає це, що комерція в соціальних мережах - «тупикова гілка» бізнесу?

Під соціальною комерцією розуміється наступне:

 • Введення в інтернет-магазин «соціальних елементів» наприклад, коментарів з ВКонтакте, кнопок лайків, соціального логіна. Тобто, спрощення доступу до функцій сайту через використання можливостей соціальних мереж.
 • Робота безпосередньо з соціальною мережею як інструментом активного маркетингу: просування в спільнотах, таргетована реклама, створення вірусного контенту, залучення покупців.

Але ж є і комерція в соціальній мережі - тобто коли безпосередньо сам інтернет-магазин знаходиться всередині соцмедіа і має в своєму розпорядженні повним функціоналом звичайного магазину. По суті це магазин-додаток.

Передбачувані переваги такого виду електронної комерції:

 • Користувачам не потрібно проходити авторизацію для здійснення покупки або написання відгуку.
 • Пропозиція «саме йде» в руки покупцеві. позбавляючи його від необхідності шукати потрібні товари в інтернеті.
 • Реклама працює за тим же принципом з однією істотною відмінністю: клікаючи на банер, користувач переходить нема на зовнішній сайт, а залишається в своїй «зоні комфорту», ​​всередині соціальної мережі. І отримує можливість щось купити.

Кому не потрібна ступінь MBA?

Тим, хто:

 • Чи не хоче бути керівником ні зараз, ні в майбутньому;
 • Чи не хоче вчитися новому і готовий до стагнації на ринку праці, де сьогодні кожен другий ходить на тренінги і підвищує кваліфікацію;
 • До сих пір вірить, що університетської скоринки досить для того, щоб її всюди брали з розпростертими обіймами.

Якщо ти не з таких, потрап на кращу дистанційну програму MBA в Росії і СНД. Ти освоїти весь спектр знань і компетенцій, необхідний для успішного керівника і підприємця. Навіщо? щоб отримати підвищення в зарплаті, посади і знаннях.

Реклама


А тепер до прімерам.Помніте, ще в березні цього року соціальна мережа ВКонтакте заявила про свій намір дозволити користувачам створювати інтернет-магазин на движку API ВКонтакте? Ось так виглядало звернення:

Ну і далі про те, що продавати можна все, крім сексу, наркотиків і рок-н-ролу .

Ми вирішили провести невелике дослідження і з'ясувати, наскільки взагалі «жива» електронна комерція ВКонтакте.

за даними компанії InSales на 2012 рік число інтернет-магазинів у всьому Рунеті наближається до позначки в 25 000. Головні групи товарів, що продаються - це:

 • Продукти харчування;
 • Одяг і взуття;
 • Електроніка та побутова техніка;
 • Мобільні телефони;
 • Комп'ютери та комплектуючі;
 • Автозапчастини;
 • Книги.

Тепер до соціальних мереж. Щоденна аудиторія ВКонтакте - це 42 000 000 користувачів . більш 67% з них старше 25 років (тобто це гарантовано платоспроможні користувачі). Досить велика аудіторія.Проверім каталог додатків ВКонтакте по кожній групі популярних товарів. В рахунок будемо брати тільки ті діючі на момент перевірки додатку, де зареєстровано 1000+ користувачів.

Отже, реальні цифри (дослідження було проведено в грудні 2012 року).

Загальна кількість додатків, що виводяться в каталозі за запитом «магазин»: 54.Категорія «Продукти харчування» (розглядалися в тому числі популярні види доставки: суші, піца).

Працюючих додатків-магазинів: 5

Загальна кількість установок: 20 500 Труднощі


Категорія «Одяг і взуття»

(в тому числі футболки з принтами)

Працюючих додатків-магазинів: 10

Загальна кількість установок 1 291 600


Категорія «Телефони, планшети, аксесуари»

Працюючих додатків-магазинів: 4

Загальна кількість установок 14 300

Категорія «Подарунки»

Працюючих додатків-магазинів: 1

Загальна кількість установок: 17 000

У категоріях «книги», «комп'ютери та комплектуючі», «автозапчастини», «електроніка та побутова техніка» додатків-магазинів не знайдено.

Найпопулярнішою категорією товарів залишається одяг і взуття. Ступінь розкрученості таких додатків також посідає перше місце серед усіх груп товарів:

 • відсутність ключових слів у назві та описі;
 • використання нечастотних словоформ;
 • «Потрібні» ключові слова під катом опису (випадають з видачі);
 • занадто довгі, нечитабельним оптимізовані тексти.

У чому причини такої низької популярності магазинів в соціальних мережах?

експерти згадують такий фактор, як «психологічна неготовність» користувачів соціальних мереж здійснювати імпульсивні, швидкі покупки. Мета їх перебування в соціальних мережах - спілкування, перегляд медіаконтенту, в кращому випадку - обговорення товару з друзями. Тому для того, щоб направити їх на покупку, потрібна дуже сильна мотивація. Яку, зазвичай, створити не виходить.

Ще одна причина - існуюча структура переважної більшості інтернет-магазинів всередині ВКонтакте не відповідає користувача досвіду здійснення покупок і його уявленням про сучасний інтернет-магазині.

Чи означає це, що комерція в соціальних мережах - «тупикова гілка» бізнесу?

І так і ні. Що це означає?

Так,

тому що факти говорять про неготовність російських користувачів купувати через соціальні мережі.
Так, тому що сучасним інтернет-магазинах вистачає елементарного SMO для просування товарів через соціальні мережі.
Так, тому що набагато більш ефективна тактика - просування спільноти бренду, здатного викликати відгук користувачів, а не просування інтернет-магазину в тому ж ВКонтакте.


Так, тому що «традиційні» способи просування по сей день залишаються найефективнішими, незважаючи на постійне збільшення вартості послуг з оптимізації і просуванню.

І щоб трохи похитнути ваше відчай:

Ні, комерція в соціальних мережах - це не «тупикова гілка», а просто «біла пляма» на карті бізнесу. Існуючі агентства середньої руки, які займаються просуванням в соціальних мережах, часто не можуть гарантувати успіх. Причина цього - сама область, вона занадто нова і не вивчена. А кваліфікована допомога обходиться бізнесу невиправдано дорого - тому багато обирають перший шлях, і не досягають доброго результату.

Ні, не варто кидати експерименти. Для того, щоб продовжити пошуки найефективнішого інструменту для комерції всередині соціальних мереж, досить придбати яку-небудь типове рішення для комерції в соціальних мережах під вашу CMS. Такі рішення стабільні, недорогі і дозволяють продовжити роботу з підкорення соціальних мереж без великих витрат. Пошукайте - таких рішень існує не так багато (і вони є не для кожної CMS), але раптом вам пощастило.

Соціальні мережі теж не стоять на місці і розвиваються в бік підвищення комфорту не тільки «простих» користувачів, але і компаній. Згадайте таймлайн Facebook або сьогоднішнє API для інтернет-магазинів ВКонтакте. Тому пропозиція формується, умови для комерції створюються, і це тільки питання часу - коли покупки в соціальних мережах стануть кращими для російських покупців.

Кому не потрібна ступінь MBA?
У чому причини такої низької популярності магазинів в соціальних мережах?
Чи означає це, що комерція в соціальних мережах - «тупикова гілка» бізнесу?
Кому не потрібна ступінь MBA?
Навіщо?
Помніте, ще в березні цього року соціальна мережа ВКонтакте заявила про свій намір дозволити користувачам створювати інтернет-магазин на движку API ВКонтакте?
У чому причини такої низької популярності магазинів в соціальних мережах?
Чи означає це, що комерція в соціальних мережах - «тупикова гілка» бізнесу?
Що це означає?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: