Налаштуйте віджети з Rainmeter

Brad Chacos. Customize With Rainmeter Widgets. PCWorld. January 2013, c. 84.

PCWorld

Схоже, в середовищі Windows 8 не знайшлося місця віджетів Windows 7 і компактним додатків, покликаним підвищити зручність роботи користувача. І що ж? Невже тепер доведеться відмовитися від миттєвого отримання оперативної інформації про завантаження комп'ютерного процесора і про погоду за вікном? На щастя, вихід є.

Встановіть безкоштовну утиліту Rainmeter ( go.pcworld.com/rainmeter ), Яка дозволяє розміщувати на Робочому столі Windows віджети і перевершує стандартні засоби операційної системи фактично в усьому.

Її не можна назвати дуже дружній, але коли ви трохи звикнете до неї, то зрозумієте, що зроблена вона досить раціонально.

Насамперед слід розібратися з термінами, які в Rainmeter дещо відрізняються від загальноприйнятих. Наприклад, те, що більшість людей називають віджетом або гаджетом, в Rainmeter називається скіном. Група скінів, об'єднаних однією візуальної темою, на мові Rainmeter називається комплектом скінів. І нарешті, конкретна група скінів і схема їх розміщення називається тут темою.

Початок роботи

Спершу звернемося до сайту Rainmeter (rainmeter.net) і завантажимо останню стабільну версію програмного забезпечення. (Під час написання статті такої була версія 2.4. З виходом версії 2.5 Beta в основних меню став доступний російською мовою. У разі виникнення труднощів можна звернутися до численних російськомовних ресурсах з установки, настройки, додаванню і створення власних скінів - наприклад, до Rainmeter Russian Forum . Прим. ред.) Коли завершаться установка і запуск Rainmeter, на Робочому столі з'являться кілька скінів: великий - вітання в центрі екрану, а також ряд скінів поменше в його правій нижній частині. Виконані в єдиному стилі, всі вони відносяться до вбудованої темі Illustro.

Екран привітання містить корисну інформацію, яка допомагає приступити до роботи з програмою, але при повторних відвідинах нераціональне використання екранного простору починає різати око. Щоб прибрати зайвий елемент з екрану, клацніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть в нижній частині контекстного меню пункт Unload Skin.

Контекстне меню містить довгий перелік підтримуваних налаштувань і операцій. Конфігурація скінів, визначена за замовчуванням, функціонує досить добре, але при оформленні Робочого столу вам, напевно, захочеться використовувати якісь власні ідеї. Як же додати нові скіни?

Клацніть правою кнопкою миші на будь-якому скіни на Робочому столі і підведіть покажчик до пункту контекстного меню Illustro. На екрані з'явиться перелік додаткових скінів. Всім їм присвоєні інтуїтивно зрозумілі назви: Clock ( «Годинник»), Recycle bin ( «Сміттєва корзина») і т.д. Наведіть покажчик на скін, який потрібно зробити активним. На дисплеї з'явиться третій контекстне меню з файлом. ini обраного скіна (наприклад, clock.ini). Клацніть на ньому мишею, щоб активізувати скін. По завершенні завантаження аналогічним чином можна виконати процедуру відключення скіна.

За замовчуванням всі скіни відображаються в лівому верхньому кутку екрану. Ви можете перетягувати їх в будь-який зручний для вас місце. У разі вивантаження та повторного завантаження скіна він буде виведений на екран в тому місці, де відображався в останній раз.

Клацнувши правою кнопкою миші на будь-якому скіни, ви виведете на дисплей контекстне меню для активізації і відключення інших скінів з того ж комплекту. Наприклад, клацання правою кнопкою миші на скине Illustro дозволяє активізувати інші елементи з комплекту Illustro.

Наприклад, клацання правою кнопкою миші на скине Illustro дозволяє активізувати інші елементи з комплекту Illustro

Комплекти скінів Rainmeter Enigma (зліва) і ABP відносяться до числа трьох повністю сформованих пакетів, пропонованих на сайті

Якщо ж завантажується інший комплект скінів, клацання правою кнопкою миші на контекстному меню дозволить активізувати тільки скіни з того ж набору. Інформація про додаткові комплектах скінів знаходиться за адресою go.pcworld.com/discover .

Контекстне меню, що відкривається натисканням правої кнопки миші, містить цілий ряд підтримуваних опцій. Зокрема, пункт Transparency служить для зміни прозорості скіна, пункт Position визначає розташування обраного скіна по відношенню до інших вікон, а опція Snap to grid - характер переміщення скіна.

Налаштування комплектів скінів

До складу комплекту Illustro входять досить корисні скіни, але всі вони носять утилітарний характер. А між тим існує величезна кількість скінів Rainmeter, що дозволяють налаштувати робочий стіл відповідно до своїх уподобань, надавши йому яскравий і неповторний вигляд. Потрібно тільки пошукати.

На сайті Rainmeter пропонуються три чудових, повністю завершених комплекту. Серед їх переваг слід відзначити високу якість і безпеку.

Скін Rainmeter може створити будь-який бажаючий, і багато хто вже встиг зробити це більш-менш успішно. Результати їхньої праці можна спостерігати в розділі Rainmeter сайту Customize.org ( go.pcworld.com/customize ) І на сайті Deviant Art ( go.pcworld.com/deviant ). На жаль, комплекти скінів, завантажені з незалежних сайтів, можуть містити шкідливий текст. Тому перед їх установкою перевіряйте програми антивірусом. Врахуйте також, що скіни Rainmeter мають розширення. rmskin, а не. exe.

Якщо скін представлений в стислому вигляді, у формі колекції. zip або. rar і ​​включає замість файлу. rmskin файли. ini і зображення, перемістіть всю папку в каталог Rainmeter * Skin, що знаходиться в папці «Мої документи», і відкрийте параметри управління Rainmeter. Для цього двічі клацніть на значку з дощовими краплями Rainmeter в Системному лотку або клацніть правою кнопкою на скіни і виберіть з контекстного меню пункт Manage Skin. У новому вікні з'являться параметри управління Rainmeter. Відкрийте вкладку Skins і натисніть в лівому нижньому кутку на кнопці Refresh All.

Відкрийте вкладку Skins і натисніть в лівому нижньому кутку на кнопці Refresh All

Якщо меню Skin Settings не пропонує необхідних налаштувань, доведеться відредагувати файл скіна. ini вручну

Підбір, об'єднання і активізація скінів

Процедура активізації встановленого пакета Rainmeter дуже проста: якщо відразу після установки ви не отримали запит на активізацію, то відкрийте вікно керування

Rainmeter, щоб виконати необхідні дії.

Щоб замінити активні скіни новим комплектом, перейдіть в списку параметрів на вкладку Themes. Клацніть на назві того скіна, який хочете активізувати в розділі Saved Themes і натисніть кнопку Load.

Якщо в процесі налаштування Робочого столу потрібно підібрати і об'єднати скіни з різних комплектів, перейдіть на вкладку Skins. Меню в лівій частині екрана (під кнопкою Active Skins) дозволяє вибирати окремі скіни з кожного комплекту. Коли знайдете той, який потрібно перевести в активний стан, клацніть на ньому мишею. В основній частині вікна з'явиться докладна інформація про вибраний елемент. Натисніть кнопку Load, для того щоб активізувати скін на Робочому столі.

редагування скінів

Багато скіни мають той чи інший блок, що настроюється інформації. Наприклад, скін Illustro Reader відображає обраний вами канал RSS, а Enigma дозволяє вивести на Робочий стіл календар Google Calendar і поштову скриньку Gmail. Сім доків Dock також повністю настроюються, їх параметри визначаються у файлі скіна. ini.

Щоб відкрити файл. ini, клацніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть з меню пункт Edit Skin. Або можете знайти потрібний файл на вкладці Skins інструменту управління Rainmeter і натиснути кнопку Edit.

Далі необхідно уважно ознайомитися зі змістом файла і спробувати знайти атрибут або атрибути, які потрібно змінити. Найчастіше вони позначаються в лістингу як Variable або feedURL. Як правило, розробники комплектів розміщують в файлі. ini коментарі, що спрощують пошук. Внесіть потрібні корективи, збережіть файл, поверніться назад на Робочий стіл, клацніть на скине правою кнопкою миші і виберіть пункт Refresh Skin, для того щоб зміни вступили в силу. Коли ви вперше відкриваєте файл. ini в Блокноті, він може виглядати страхітливо. Але не лякайтеся: редагування каналів RSS, пов'язаних з налаштованим скіном, - не така складна процедура, як це може здатися.

Досвідчені користувачі зможуть редагувати практично будь-які параметри скіна, але ця тема заслуговує окремої статті.

Збереження тим і резервне копіювання налаштувань Rainmeter

Отже, після кількох годин настройки і адаптації скінів з різних комплектів ваш Робочий стіл виглядає ідеально. Прикро буде, якщо раптовий збій (наприклад, при відмові жорсткого диска), помилкове рух мишею або допитлива дитина, який знайшов комп'ютер без нагляду, знищить все результати вашої роботи. На щастя, завдяки функціям збереження налаштувань Rainmeter жити в постійному страху вам не доведеться.

Щоб зберегти внесені зміни, відкрийте вікно керування Rainmeter і перейдіть на вкладку Themes. У розділі Save New Themes перевірте налаштування параметрів, надайте ім'я створюваної копії і натисніть кнопку Save. У розділі Saved Themes з'явиться нова тема, яку в будь-який момент можна перевести в активний стан.

Якщо ви раптом випадково завантажте іншу тему, не зберігши поточну, теж не все втрачено. Клацніть на темі @backup в розділі Saved Themes і завантажте її назад. Всі настройки миттєво відновляться. Однак врахуйте, що такий спосіб підходить лише для відновлення останньої незбереженої конфігурації.

І нарешті, носите теми з собою! Налаштування Rainmeter зберігаються в каталозі Rainmeter, розташованому в папці «Мої документи», а також за адресою C: Users% ВашеІмяПользователя% AppDataRoaming | Rainmeter. Щоб переглянути папку AppData, потрібно включити опцію відображення прихованих папок і файлів.

І що ж?
Невже тепер доведеться відмовитися від миттєвого отримання оперативної інформації про завантаження комп'ютерного процесора і про погоду за вікном?
Як же додати нові скіни?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: