Двигуни для веб-галерей

  1. Gallery 2 - за крок від ідеалу
  2. 4images - функціонал понад усе
  3. WR-Gallery - простіше нікуди
  4. Wallist - досконала ергономіка
  5. * * *

Протягом останніх п'яти випусків «Игромании» ми з вами прицільно вчилися створення складних і багатофункціональних сайтів. Розібрали найпопулярніші CMS, випробували на міцність форумні движки, навчилися робити нескладні блоги і навіть освоїли основні способи розкрутки. По суті, незачепленою залишилася лише одна серйозна тема - інструментарій для оформлення веб-галерей. А адже з їх допомогою можна як робити повністю самостійні фотобанки, так і прикручувати галереї до вже готовим порталам. В поле нашого зору потрапило більше десятка подібних двигунів, але в підсумку ми зупинилися на чотирьох найкращих: вони досить легко встановлюються і налаштовуються, а головне - прекрасно захищені від хакерських атак. Втім, відмінностей теж вистачає.

Зверніть увагу, всі сайти ми, як завжди, розмістили на нашому тестовому сервері Condor.ru (на ньому ж встановлені всі движки, які ми розглядали в статті «CMS калейдоскоп» з «Игромании» №1'2008), куди завжди можна зайти, подивитися, який движок підходить саме для вашого сайту, і тільки після цього робити остаточний вибір.

Gallery 2 - за крок від ідеалу

Демо версія: www.gallery.condor01.ru

Офіційний сайт: http://gallery.menalto.com

Сайт російської підтримки: www.gallery2.ru

ru

В Gallery стільки налаштувань і функцій, що новачки можуть і заплутатися.

Gallery (ми тестували останню на момент написання статті версію - 2.2.2) - багатоплатформовий движок з відкритим вихідним кодом. З його допомогою можна створювати галереї абсолютно будь-якої складності, навіть число альбомів нічим не обмежена, що часто доводиться спостерігати в інших, більш простих двигунах. При цьому Gallery 2 поширюється абсолютно безкоштовно. Є, правда, ліцензія GPL, але вона не обмежує, а, навпаки, розширює ваші права - ніхто не заважає переписувати движок і навіть продавати його модифікації за гроші (власне, GPL і була розроблена, щоб ніхто не міг притягти до відповідальності програмістів, переписують вихідні коди різних програм).

Про популярність Gallery 2 говорить той факт, що на її основі працюють десятки тисяч онлайнових галерей, фотохостингів і відеопорталів. Движок дозволяє виконувати автоматичну обробку завантажених на сервер зображень - масштабування, поворот картинки на заданий кут, стиск, корекцію. У новій версії додана функція багатокористувацького доступу до галереї: це означає, що будь-який бажаючий може зареєструватися на сайті, де встановлений двигун, і створити серію своїх власних фотоальбомів. Не менш важливо, що друга ітерація движка дозволяє зберігати на сервері файли будь-якого типу - не тільки картинки і відеокліпи, а й музичні треки, текстові документи, 3D-моделі і багато чого ще.

Ще один козир системи - можливість повної двосторонньої інтеграції інтернет-галереї з найбільш популярними двигунами сайтів, блогів і форумів. Gallery 2 відмінно ладнає з WordPress (що це за двигун і як зробити на ньому сайт буквально за півгодини, читайте в минулому випуску «Игромании»), phpBB 2, Mambo / Joomla, PHP-Nuke, Invision Power Board (IPB), Drupal, PostNuke і vBulletin.

В Gallery імплантований спеціальний фільтр, який блокує спам, а головне, перешкоджає реєстрації на сайті спам-ботів. Принцип роботи фільтра заснований на інтелектуальному тесті Тьюринга (використання штучно спотворених випадкових літер і цифр). Чи не забули розробники і про захист зображень від незаконного копіювання. В Gallery використовується власна технологія цифрових водяних знаків. Любителів поекспериментувати напевно порадує можливість підключення до системи нових модулів і тем оформлення, а також наявність величезного числа встановлених «шкурок» і плагінів.

Ще один аргумент на користь Gallery - завантажувати контент на сайт можна різними способами. Через браузер, за допомогою майстра публікації Windows, компактного Java-аплета або спеціальної клієнтської програми Gallery Remote (скачати її можна за посиланням http://gallery.menalto.com/wiki/Gallery_Remote). Дозволено навіть імпортувати зображення з мобільного телефону або веб-камери.

Управляти Gallery 2 теж дуже зручно. Адміністратор галереї може встановлювати певні дискові квоти для кожного із зареєстрованих користувачів або їх груп, виконувати масове редагування елементів одного типу (скажімо, альбомів або фотографій), міняти рівень вкладеності альбомів, переглядати і редагувати профілі користувачів.

З дрібних відмінностей: вбудовані модулі для налагодження і відстеження помилок, потужний пошуковий движок (є далеко не у всіх галереях), ЧПУ (Человекопонятние урли, тобто логічні назви всіх внутрішніх сторінок: наприклад, форум, згідно ЧПУ, повинен проживати за адресою www. назва сайта.ru / forum, а не www.названіе сайта.ru / d97fd9f7sdf97sdf145), функція слайд-шоу, підтримка декількох типів баз даних, зручний веб-інсталятор, а головне - відповідність всім сучасним веб-стандартам (в тому числі XHTML 1.0 Strict).

Встановлюється Gallery 2 наступним чином. Перш за все, розпакуйте архів з дистрибутивом движка в будь-який каталог. Далі завантажте всі системні файли і папки веб-галереї з директорії \ gallery2 (всього їх 13, не рахуючи англомовного мануала по роботі з програмою) на віддалений веб-сервер провайдера (в кореневу папку сайту, наприклад, \ condor01.ru) за допомогою FTP -клієнт, скажімо, FileZilla. Запустіть браузер і введіть в адресному рядку ім'я ресурсу, який вказує на директорію з Gallery 2 (в нашому випадку - www.condor01.ru). Завантажиться сторінка з простенької серверної програмою для настройки галереї (створення аккаунта суперадміністратора, установка сховища і додаткових модулів, інсталяція ядра). Всього вам належить пройти 11 послідовних кроків - не лякайтеся, в більшості випадків потрібно лише кликати на кнопочку Далі. При необхідності ви можете в будь-який момент повернутися до попереднього етапу і внести необхідні поправки - наприклад, змінити логін і пароль або параметри підключення до бази даних MySQL, так що можете поекспериментувати з різними варіантами.

На закінчення буквально кілька слів про стабільність роботи движка. Всі інтернет-галереї, зроблені на основі Gallery 2, завантажуються в середньому за 3-5 секунд (пропускна здатність нашого тестового каналу - 10 Мб / с), практично не навантажують сервер і бази даних і, що найголовніше, не дають збої. Будь-яких недоліків при тестуванні движка ми не виявили. Загалом, майже ідеал.

ОЦІНКИ «манії»:

- Легкість установки: 4/5

- Простота використання: 4/5

- Зручність роботи: 5/5

- Функціонал: 5/5

- Надійність: 5/5

4images - функціонал понад усе

Галерея 4images володіє дуже простим дизайном, але по функціональності перевершує багато комерційних розробки.

Демо версія: www.4images.condor01.ru

Офіційний сайт: www.4homepages.de

Наступний учасник нашого огляду простіше, ніж Gallery 2, але не менш популярний. Це движок 4images. Він використовується не тільки простими користувачами, але і великими організаціями, правда, їм доводиться платити: 4images безкоштовний тільки для приватного некомерційного використання. Таким чином, якщо захочете сконструювати на основі 4images платний онлайн-сервіс для зберігання фотографій, доведеться розщедритися на 99 євро.

По набору функцій система дуже схожа на Gallery 2. Тут є все, що потрібно для комфортної роботи, - і призначені для користувача аккаунти, і захищений паролем адмін-центр, і різні лічильники, і RSS-стрічки, і нехитра пошукова система, і навіть зручний веб -інсталлятор. Движок підтримує всі сучасні графічні бібліотеки (ImageMagick, GD, NetPBM) і, як наслідок, дозволяє виконувати найпростіші маніпуляції над зображеннями, завантаженими на сайт, - зміна розмірів, поворот картинок, автоматична генерація превью. Зареєстровані в системі користувачі можуть залишати коментарі до вибраних файлів і надсилати приватні повідомлення.

Адміністратор галереї вправі створити будь-яку кількість рубрик і фотоальбомів, модифікувати всі установки системи за лічені секунди, додавати і редагувати користувачів і коментарі, модерувати нові фотографії, підключати до движку нові плагіни і теми оформлення. При цьому варто відзначити, що всі параметри 4images не просто розкидані по панелі управління, а згруповані в логічні блоки (саме цього часто не вистачає більш примітивним галереях).

Плавно переходимо до розбору відмінних рис 4images. Перше, що кидається в очі, - підтримка величезного числа різних форматів. Движок відмінно справляється з обробкою файлів JPG, GIF, AIF, PNG, AU, AVI, MID, MOV, MP3, MPGM, WAV, RA, RM, PD, 3GPP і навіть PSD. До того ж ніхто не заважає вам самостійно розширити лінійку підтримуваних розширень - написати і підключити до галереї плагіни для обробки документів певного типу, скажімо, OGG. Що у нас там далі за списком? Унікальна можливість генерації вітальних листівок. За допомогою 4images ви буквально в кілька кліків зможете створити фірмову електронну листівку на базі обраного арту і відправити її близькому (або не дуже) родичу, знайомому або просто користувачеві, зареєстрованому на вашому сайті. Наступне безперечне достоїнство 4images - прекрасна захищеність. Зламати або вивести з ладу двигун практично неможливо. Але останню роль в цьому зіграли захищені за сучасною технологією CAPTCHA форми введення і виведення даних і панель адміністрування, а також надійні алгоритми кодування даних. До того ж в 4images інтегрована потужна система резервного копіювання даних, яка є далеко не у всіх сучасних сховищах фотографій. Ми чесно спробували заселити систему троянами, що вийшли за останні кілька місяців (тільки тими, що вже описані «Лабораторією Касперського»), жоден з них не зміг укоренитися в движку.

А ось за що можна пожурити 4images, так це за надто простий інтерфейс. Ніяких наворотів у вигляді випадають вікон і соковитих вебдванольний панельок, одні тільки непоказні кнопочки. До того ж в деяких меню спостерігається досить дивна угруповання параметрів; так і хочеться взяти їх і поставити в правильному порядку, але такої можливості немає.

ОЦІНКИ «манії»:

- Легкість установки: 4/5

- Простота використання: 4/5

- Зручність роботи: 4/5

- Функціонал: 5/5

- Надійність: 5/5

WR-Gallery - простіше нікуди

Демо версія: www.wr.condor01.ru

Офіційний сайт (він же сайт російської підтримки): www.wr-script.ru

WR-Gallery теж дуже проста система, іноді навіть занадто ... Все-таки мінімалістичний дизайн - не найкращий варіант для галереї. Зате не потрібно MySQL, а значить, WR-Gallery можна встановлювати майже на будь-якому безкоштовному хостингу.

WR-Gallery - простецький, але вкрай оригінальний і зручний в обігу скрипт інтернет-галереї вітчизняного розливу. Движок написаний на PHP і не вимагає наявності бази даних MySQL (для зберігання інформації використовуються прості текстові файли з розширенням .dat). Якщо виражатися більш зрозумілою мовою, цей движок можна використовувати як для створення невеликих онлайнових галерей на сильно завантажених безкоштовних хостингах, де відсутня підтримка баз даних, так і для потужних сховищ фотографій. WR-Gallery не перевантажувати сервер, на якому встановлено, витримує будь-наплив користувачів і, що найважливіше, не дає збої (за весь період існування WR-Gallery 1.3 не було зафіксовано жодного падіння системи).

Якщо такі функції, як сортування картинок по рейтингу, кількості коментарів, датою завантаження і розміром, давно стали стандартом де-факто, то ось можливість завантажувати зображення без попередньої реєстрації є далеко не у всіх галерей.

Буквально кілька слів про установку движка. Щоб проинсталлировать WR-Gallery 1.3, достатньо скопіювати всі файли і каталоги движка на веб-сервер і встановити права доступу на певні папки і окремо взяті виконувані файли.

ОЦІНКИ «манії»:

- Легкість установки: 5/5

- Простота використання: 5/5

- Зручність роботи: 4/5

- Функціонал: 3,5 / 5

- Надійність: 4/5

Wallist - досконала ергономіка

Демо версія: www.wallist.condor01.ru

Офіційний сайт: www.softtime.ru/info/wallist_mysql.php

Wallist вміє автоматично наносити написи на всі файли картинки.

Останній учасник нашого тестування - активно розвивається вітчизняна фотогалерея Wallist, розроблена силами однієї людини - Андрія Пікіна. Вся незвичайність движка полягає в тому, що він складається з декількох інформаційних блоків (новинна стрічка, графічний лічильник відвідувань, підказки) і вміє надзвичайно швидко генерувати веб-сторінки (за 0,05-0,1 секунди).

По можливостях Wallist не поступається таким професійним движкам, як Gallery і 4images. Судіть самі. Користувачі можуть реєструватися на сайті, додавати в сформовані адміністратором фотоальбоми власні зображення, коментувати вибрані записи, проставляти рейтинги. Не забув автор системи і про таких приємних дрібницях, як функція нанесення цифрових водяних знаків (копірайтів) на поверхню артов і приховування старих файлів, що зберігаються на сервісі більше місяця. Адміністратору дозволяється редагувати будь-які параметри движка - формувати списки заборонених літер, слів і виразів, які повинна вирізати система, блокувати доступ до певних рубриках та розділах сайту, модифікувати максимальний розмір закачуваних на сервер картинок, видаляти вибрані призначені для користувача фотографії. До недоліків движка можна віднести не дуже зручну панель управління, а також слабку захищеність - досвідчений хакер зможе вивести сайт з ладу.

Встановити Wallist 1.2 на веб-сервер хостинг-провайдера зможе навіть початківець. Завантажуєте всі файли і папки движка по FTP-протоколу, формуєте нову базу даних для галереї і налаштовуєте систему за допомогою симпатичного веб-інсталятора.

ОЦІНКИ «манії»:

- Легкість установки: 4/5

- Простота використання: 4/5

- Зручність роботи: 3/5

- Функціонал: 4/5

- Надійність: 3/5

При бажанні веб-галерею можна зробити і в WordPress, ось тільки виглядати вона буде, скажімо так, не дуже презентабельно.

на диску

Дистрибутиви всіх описаних галерей (останні стабільні версії на момент написання статті), а також русифікатори і деякі доповнення до них (моди і плагіни) лежать на нашому DVD в розділі «По журналу».

* * *

Якщо ви вирішили створити по-справжньому потужну, надійну і красиву веб-галерею, зверніть увагу на професійний движок Gallery - кращий програмний пакет в своєму класі. Якщо зайві навороти вам ні до чого, але функціонал все ж повинен бути на рівні, не проходьте повз 4images і Wallist. Що стосується WR-Gallery, це справжня знахідка для початківців веб-майстрів, а також всіх тих, хто користується послугами сильно завантажених безкоштовних хостингів.

Що у нас там далі за списком?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: