Я власник "Газпрому" або як купувати акції

 1. Я власник "Газпрому" або як купувати акції Привіт шановні читачі і гості блогу financial-independence.ru....
 2. Як я виголила акції по дивідендах.
 3. Трохи теорії про покупку акцій
 4. Як купувати акції через інтернет?
 5. Я власник "Газпрому" або як купувати акції
 6. Як я купував акції
 7. Як я виголила акції по дивідендах.
 8. Трохи теорії про покупку акцій
 9. Як купувати акції через інтернет?
 10. Я власник "Газпрому" або як купувати акції
 11. Як я купував акції
 12. Як я виголила акції по дивідендах.
 13. Трохи теорії про покупку акцій
 14. Як купувати акції через інтернет?

Я власник "Газпрому" або як купувати акції

Привіт шановні читачі і гості блогу financial-independence.ru.

Вчора зайшовши в свою поштову скриньку, побачив ось такий лист:

Привіт Антон. У Вас на сайті я не знайшов ніякої інформації про те, в які акції ви вкладаєте і як це відбувається. Якщо не складно, опишіть детально інструкцію, через який сайт Ви купуєте акції, і як це взагалі відбувається, або купуєте акції іншим способом. З повагою, Євген.

Спасибі Євгену за питання. Раз є потреба буду розповідати в які акції інвестую я, яким брокером користуюся і як це роблю. Також готовий трохи розповісти взагалі про акції, які бувають акції, як купувати акції через інтернет і та пару сайтів де можна подивитися поточну вартість акції і відстежити зміну вартості акції за обраний період.

Як я купував акції

Перші акції я придбав, в 2010 році, на 2000 рублів, тоді я вчився у військовому вузі з грошовим утриманням 6000 рублів, тому для мене ця сума була відчутна, але я хотів спробувати розібратися як це робити. У той час я вліз в інтернеті і знайшов інформацію про акції, брокерів, вибрав брокера, уклав договір і все ж купив свої перші акції. Тоді я купив акції банку ВТБ24, парочку акція Аерофлоту і компанії МТС. Ось такий був мій початковий портфель. Далі я взагалі забув про це не торгував, не було часу і можливості, і акції просто пролежали, тоді мій пакет акцій просів істотно, так як акції ВТБ24 втратили в ціні з того часу більше 60% вартості, також просіли акції Аерофлоту, але це все дрібниці, так як я вважаю себе довгостроковим інвестором і втрата грошей на початкових коротких етапах не істотні, хоча і не приємні.

Продовжив наповнювати свій портфель акцій я в кінці 2012 року ,. Цей час можна вважати початком моєї агресивної інвесторської діяльності. Чому агресивної? Тому що починаючи з цього часу я почав активно інвестувати і пробувати все що тільки можна, в бій йшли хайпи , ПАММ-рахунки , Кредитування через ліміти довіри Webmoney , довірче управління. Вообщем все до чого я міг дотягнутися. Але повернемося до акцій.

У 2012 році я купив акцій ще на 2000 рублів і це були акції ВТБ24. Купівля акцій ВТБ24 допомогло застосувати стратегію усереднення. Дана стратегія полягає в тому, що ми купуємо акції на падінні і виходить, що загальна ціна однієї акції в портфелі падає. Тоді я зменшив вартість однієї акції з 11 копійок, за якими купував спочатку до 7 копійок, але це все одно дорого. Якщо в цьому році купувати акції ВТБ24, можна зменшити ще ціну однієї акції, так як в цьому році акції впали вже до 4 копійок і використовуючи усереднення можна знизити ще вартість однієї акції в портфелі.

Далі краще, протягом 2013 роки я додав ще грошей і докупив ще акцій, на сьогоднішній день в акції інвестовано 11259 рублів. При вкладених на кшталт 11 тис, а ще 443 рубля - це дохід за дивідендами.

До речі я змінив стратегію і акції які були куплені в 2013 році я купував з урахуванням дивідендної дохідності. Тобто, дивився ціну акції і скільки компанія виплатила дивідендів за попередній рік або за поточною, якщо виплати вже пройшли в цьому році. Далі я порівнював результати і дивився щоб був максимальний дивідендний дохід на одну акцію, і відсоток від вартості акції був максимальний. Як виявилася такі компанії є, але єдине акції не всіх компаній доступні на фондовому ринку. Деяких акцій просто немає в продажу. Нижче приведу акції які я вибрав на той момент, але як опинилася більшість акцій не було і я взяв акції відомих компаній, хоч і з невеликою прибутковістю.

У таблиці вище вказана зеленим кольором акції які я хотів купити, а жовтим які я в підсумку купив.

Як я виголила акції по дивідендах.

Дивідендні і вартість акції я дивився на сайті - http://bcs-express.ru/divs.asp (просто скопіюйте посилання), до речі на цьому ж сайті можна подивитися котирування (ціну на акції) Російських компаній і зміни їх вартості за обраний період . Ще ціну на акції можна дивитися на сайті РБК - http://quote.rbc.ru/shares/(просто скопіюйте посилання), також на даному сайті можна дізнатися всі останні новини і прочитати прогнози аналітиків з яких ви дізнаєтеся що купувати і в яких кількостях Дивідендні і вартість акції я дивився на сайті - http://bcs-express

Але повернемося до мого портфелю акцій, на сьогоднішній день в нього входять такі компанії:

 • Газпром
 • ВТБ 24
 • РусГідро
 • Лененерго
 • МТС
 • Аерофлот
 • Ростелеком
 • Сбербанк

Всі акції звичайні та вже принесли дивіденди в розмірі 443 рубля, думаю купити ще акцій ВТБ24 на ці гроші, щоб вони не лежали мертвим вантажем. Так все акції я купую з дому через програму QUIK, але про це потім.

Трохи теорії про покупку акцій

Ну давайте розберемося, що ж таке акція? Звернемося до економічного словника і прочитаємо наступне визначення:

Акція - це цінний папір, що випускається акціонерним товариством, без встановленого терміну обігу, і закріплює право її власника на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів, на участь в акціонерному товаристві і на частину майна, що залишився після ліквідації компанії.

Ось з цього я і назвав статтю, я власник «Газпрому», адже купуючи акції будь-якої компанії ви стаєте її співвласником, отримуєте частину прибутку компанії, маєте права голосу на засіданні ради директорів компанії (якщо у вас звичайні акції), а також на фіксований дивідендний дохід (якщо у вас привілейовані акції).

Тепер давайте розберемося з поняттями звичайні і привілейовані акції.

Звернемося до сайту Вікіпедія і прочитаємо там таке визначення:

 1. Звичайні акції дають право на участь в управлінні товариством і беруть участь в розподілі прибутку акціонерного товариства. Джерелом виплати дивідендів по звичайних акціях є чистий прибуток суспільства. Розмір дивідендів визначається радою директорів і рекомендується загальним зборам акціонерів, яке може тільки зменшити розмір дивідендів щодо рекомендованого радою директорів. Розподіл дивідендів між власниками звичайних акцій здійснюється пропорційно до вкладених коштів (в залежності від кількості куплених акцій).
 2. Привілейовані акції можуть вносити обмеження на участь в управлінні, а також можуть давати додаткові права в управлінні (не обов'язково), але в порівнянні зі звичайними акціями мають ряд переваг: можливість отримання гарантованого доходу, першочергове виділення прибутку на виплату дивідендів, першочергове погашення вартості акції при ліквідації акціонерного товариства. Дивіденди часто фіксовані у вигляді певної частки від бухгалтерської чистого прибутку або в абсолютному грошовому вираженні. Дивіденди за привілейованими акціями можуть виплачуватися як з прибутку, так і з інших джерел - відповідно до статуту товариства.

Ось такі ось визначення дає нам сайт Вікіпедія.

Якщо повернутися до мого прикладу, то мені регулярно приходять листи від компаній акції яких я купив. У цих листах повідомляються про новий зборах директорів і порядок денний цих зборів, а також кількість моїх голосуючих акцій. Поки я не приймаю в них участь, тому що не вважаю це за потрібне. Але надалі можна буде і брати участь в долі компаній.

Як купувати акції через інтернет?

Ну ось я і підійшов до найцікавішого, як же купувати акції через інтернет? Для того щоб купувати акції через інтернеті ви повинні скористатися послугами брокерської компанії, так як покупка акцій приватним особам на фондовому ринку заборонена.

Я купую акції через брокера «Уралсиб кепітал» від банку «Уралсиб». Ви можете скористатися послугами будь-якого брокера. Благо вибір брокерів великий. Для того щоб купувати акції вам потрібно подати заявку на сайті компанії брокера, скачати термінал QUIK за допомогою якого ви будете купувати акції сидячи у себе вдома перед монітором, а також з'їздити одні раз до брокера, укласти паперовий договір, оплатити випуск ключів та сертифікату, без яких робота терміналу буде неможлива і покласти гріш на свій брокерський рахунок.

Ось такі дії потрібно зробити щоб почати торгувати акціями.

Якщо брати приклад мого брокера «Уралсиб кепітал», то повний алгоритм покупки акцій можна подивитися пройшовши по посилання - http://www.uralsibenter.ru/private_clients/help/howtobuyashare/ (просто скопіюйте посилання).

А повний алгоритм що потрібно робити для реєстрації після установки програми QUIK дивимося по цій посилання - https://www.uralsibenter.ru/private_clients/broker-account/setup-quik/

Після оформлення всіх паперів ви приходите додому і відкриваєте встановлену програму QUIK, ось як вона виглядає.

Після оформлення всіх паперів ви приходите додому і відкриваєте встановлену програму QUIK, ось як вона виглядає

На жаль пишу статтю ввечері і вже не можу описати повний алгоритм того як купувати і продавати з скріншот, тому що на даний час торгівля з цінних паперів на біржі ММВБ не веде, тому докладну покупку і продаж акцій можете подивитися знайти через пошукову систему. Але я думаю, що якщо дана тема цікава, то я запишу відео огляд покупки акцій на через програму QUIK і викладу на блог.

Вам буде цікава дана тема? Вам сподобалася ця стати? Дуже хочеться дізнатися, залиште свої коментарі.

Новини блога:

Як ви могли помітити я поміняв дизайн блогу, хотілося б знати як вам новий дизайн? Може що спробувати виправити? Або можливо щось додати або прибрати. Вообщем чекаю ваші відповіді в коментарях до даної статті.

З повагою, Антон Єгоров.

Я власник "Газпрому" або як купувати акції

Привіт шановні читачі і гості блогу financial-independence.ru.

Вчора зайшовши в свою поштову скриньку, побачив ось такий лист:

Привіт Антон. У Вас на сайті я не знайшов ніякої інформації про те, в які акції ви вкладаєте і як це відбувається. Якщо не складно, опишіть детально інструкцію, через який сайт Ви купуєте акції, і як це взагалі відбувається, або купуєте акції іншим способом. З повагою, Євген.

Спасибі Євгену за питання. Раз є потреба буду розповідати в які акції інвестую я, яким брокером користуюся і як це роблю. Також готовий трохи розповісти взагалі про акції, які бувають акції, як купувати акції через інтернет і та пару сайтів де можна подивитися поточну вартість акції і відстежити зміну вартості акції за обраний період.

Як я купував акції

Перші акції я придбав, в 2010 році, на 2000 рублів, тоді я вчився у військовому вузі з грошовим утриманням 6000 рублів, тому для мене ця сума була відчутна, але я хотів спробувати розібратися як це робити. У той час я вліз в інтернеті і знайшов інформацію про акції, брокерів, вибрав брокера, уклав договір і все ж купив свої перші акції. Тоді я купив акції банку ВТБ24, парочку акція Аерофлоту і компанії МТС. Ось такий був мій початковий портфель. Далі я взагалі забув про це не торгував, не було часу і можливості, і акції просто пролежали, тоді мій пакет акцій просів істотно, так як акції ВТБ24 втратили в ціні з того часу більше 60% вартості, також просіли акції Аерофлоту, але це все дрібниці, так як я вважаю себе довгостроковим інвестором і втрата грошей на початкових коротких етапах не істотні, хоча і не приємні.

Продовжив наповнювати свій портфель акцій я в кінці 2012 року ,. Цей час можна вважати початком моєї агресивної інвесторської діяльності. Чому агресивної? Тому що починаючи з цього часу я почав активно інвестувати і пробувати все що тільки можна, в бій йшли хайпи , ПАММ-рахунки , Кредитування через ліміти довіри Webmoney , довірче управління. Вообщем все до чого я міг дотягнутися. Але повернемося до акцій.

У 2012 році я купив акцій ще на 2000 рублів і це були акції ВТБ24. Купівля акцій ВТБ24 допомогло застосувати стратегію усереднення. Дана стратегія полягає в тому, що ми купуємо акції на падінні і виходить, що загальна ціна однієї акції в портфелі падає. Тоді я зменшив вартість однієї акції з 11 копійок, за якими купував спочатку до 7 копійок, але це все одно дорого. Якщо в цьому році купувати акції ВТБ24, можна зменшити ще ціну однієї акції, так як в цьому році акції впали вже до 4 копійок і використовуючи усереднення можна знизити ще вартість однієї акції в портфелі.

Далі краще, протягом 2013 роки я додав ще грошей і докупив ще акцій, на сьогоднішній день в акції інвестовано 11259 рублів. При вкладених на кшталт 11 тис, а ще 443 рубля - це дохід за дивідендами.

До речі я змінив стратегію і акції які були куплені в 2013 році я купував з урахуванням дивідендної дохідності. Тобто, дивився ціну акції і скільки компанія виплатила дивідендів за попередній рік або за поточною, якщо виплати вже пройшли в цьому році. Далі я порівнював результати і дивився щоб був максимальний дивідендний дохід на одну акцію, і відсоток від вартості акції був максимальний. Як виявилася такі компанії є, але єдине акції не всіх компаній доступні на фондовому ринку. Деяких акцій просто немає в продажу. Нижче приведу акції які я вибрав на той момент, але як опинилася більшість акцій не було і я взяв акції відомих компаній, хоч і з невеликою прибутковістю.

У таблиці вище вказана зеленим кольором акції які я хотів купити, а жовтим які я в підсумку купив.

Як я виголила акції по дивідендах.

Дивідендні і вартість акції я дивився на сайті - http://bcs-express.ru/divs.asp (просто скопіюйте посилання), до речі на цьому ж сайті можна подивитися котирування (ціну на акції) Російських компаній і зміни їх вартості за обраний період . Ще ціну на акції можна дивитися на сайті РБК - http://quote.rbc.ru/shares/(просто скопіюйте посилання), також на даному сайті можна дізнатися всі останні новини і прочитати прогнози аналітиків з яких ви дізнаєтеся що купувати і в яких кількостях Дивідендні і вартість акції я дивився на сайті - http://bcs-express

Але повернемося до мого портфелю акцій, на сьогоднішній день в нього входять такі компанії:

 • Газпром
 • ВТБ 24
 • РусГідро
 • Лененерго
 • МТС
 • Аерофлот
 • Ростелеком
 • Сбербанк

Всі акції звичайні та вже принесли дивіденди в розмірі 443 рубля, думаю купити ще акцій ВТБ24 на ці гроші, щоб вони не лежали мертвим вантажем. Так все акції я купую з дому через програму QUIK, але про це потім.

Трохи теорії про покупку акцій

Ну давайте розберемося, що ж таке акція? Звернемося до економічного словника і прочитаємо наступне визначення:

Акція - це цінний папір, що випускається акціонерним товариством, без встановленого терміну обігу, і закріплює право її власника на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів, на участь в акціонерному товаристві і на частину майна, що залишився після ліквідації компанії.

Ось з цього я і назвав статтю, я власник «Газпрому», адже купуючи акції будь-якої компанії ви стаєте її співвласником, отримуєте частину прибутку компанії, маєте права голосу на засіданні ради директорів компанії (якщо у вас звичайні акції), а також на фіксований дивідендний дохід (якщо у вас привілейовані акції).

Тепер давайте розберемося з поняттями звичайні і привілейовані акції.

Звернемося до сайту Вікіпедія і прочитаємо там таке визначення:

 1. Звичайні акції дають право на участь в управлінні товариством і беруть участь в розподілі прибутку акціонерного товариства. Джерелом виплати дивідендів по звичайних акціях є чистий прибуток суспільства. Розмір дивідендів визначається радою директорів і рекомендується загальним зборам акціонерів, яке може тільки зменшити розмір дивідендів щодо рекомендованого радою директорів. Розподіл дивідендів між власниками звичайних акцій здійснюється пропорційно до вкладених коштів (в залежності від кількості куплених акцій).
 2. Привілейовані акції можуть вносити обмеження на участь в управлінні, а також можуть давати додаткові права в управлінні (не обов'язково), але в порівнянні зі звичайними акціями мають ряд переваг: можливість отримання гарантованого доходу, першочергове виділення прибутку на виплату дивідендів, першочергове погашення вартості акції при ліквідації акціонерного товариства. Дивіденди часто фіксовані у вигляді певної частки від бухгалтерської чистого прибутку або в абсолютному грошовому вираженні. Дивіденди за привілейованими акціями можуть виплачуватися як з прибутку, так і з інших джерел - відповідно до статуту товариства.

Ось такі ось визначення дає нам сайт Вікіпедія.

Якщо повернутися до мого прикладу, то мені регулярно приходять листи від компаній акції яких я купив. У цих листах повідомляються про новий зборах директорів і порядок денний цих зборів, а також кількість моїх голосуючих акцій. Поки я не приймаю в них участь, тому що не вважаю це за потрібне. Але надалі можна буде і брати участь в долі компаній.

Як купувати акції через інтернет?

Ну ось я і підійшов до найцікавішого, як же купувати акції через інтернет? Для того щоб купувати акції через інтернеті ви повинні скористатися послугами брокерської компанії, так як покупка акцій приватним особам на фондовому ринку заборонена.

Я купую акції через брокера «Уралсиб кепітал» від банку «Уралсиб». Ви можете скористатися послугами будь-якого брокера. Благо вибір брокерів великий. Для того щоб купувати акції вам потрібно подати заявку на сайті компанії брокера, скачати термінал QUIK за допомогою якого ви будете купувати акції сидячи у себе вдома перед монітором, а також з'їздити одні раз до брокера, укласти паперовий договір, оплатити випуск ключів та сертифікату, без яких робота терміналу буде неможлива і покласти гріш на свій брокерський рахунок.

Ось такі дії потрібно зробити щоб почати торгувати акціями.

Якщо брати приклад мого брокера «Уралсиб кепітал», то повний алгоритм покупки акцій можна подивитися пройшовши по посилання - http://www.uralsibenter.ru/private_clients/help/howtobuyashare/ (просто скопіюйте посилання).

А повний алгоритм що потрібно робити для реєстрації після установки програми QUIK дивимося по цій посилання - https://www.uralsibenter.ru/private_clients/broker-account/setup-quik/

Після оформлення всіх паперів ви приходите додому і відкриваєте встановлену програму QUIK, ось як вона виглядає.

Після оформлення всіх паперів ви приходите додому і відкриваєте встановлену програму QUIK, ось як вона виглядає

На жаль пишу статтю ввечері і вже не можу описати повний алгоритм того як купувати і продавати з скріншот, тому що на даний час торгівля з цінних паперів на біржі ММВБ не веде, тому докладну покупку і продаж акцій можете подивитися знайти через пошукову систему. Але я думаю, що якщо дана тема цікава, то я запишу відео огляд покупки акцій на через програму QUIK і викладу на блог.

Вам буде цікава дана тема? Вам сподобалася ця стати? Дуже хочеться дізнатися, залиште свої коментарі.

Новини блога:

Як ви могли помітити я поміняв дизайн блогу, хотілося б знати як вам новий дизайн? Може що спробувати виправити? Або можливо щось додати або прибрати. Вообщем чекаю ваші відповіді в коментарях до даної статті.

З повагою, Антон Єгоров.

Я власник "Газпрому" або як купувати акції

Привіт шановні читачі і гості блогу financial-independence.ru.

Вчора зайшовши в свою поштову скриньку, побачив ось такий лист:

Привіт Антон. У Вас на сайті я не знайшов ніякої інформації про те, в які акції ви вкладаєте і як це відбувається. Якщо не складно, опишіть детально інструкцію, через який сайт Ви купуєте акції, і як це взагалі відбувається, або купуєте акції іншим способом. З повагою, Євген.

Спасибі Євгену за питання. Раз є потреба буду розповідати в які акції інвестую я, яким брокером користуюся і як це роблю. Також готовий трохи розповісти взагалі про акції, які бувають акції, як купувати акції через інтернет і та пару сайтів де можна подивитися поточну вартість акції і відстежити зміну вартості акції за обраний період.

Як я купував акції

Перші акції я придбав, в 2010 році, на 2000 рублів, тоді я вчився у військовому вузі з грошовим утриманням 6000 рублів, тому для мене ця сума була відчутна, але я хотів спробувати розібратися як це робити. У той час я вліз в інтернеті і знайшов інформацію про акції, брокерів, вибрав брокера, уклав договір і все ж купив свої перші акції. Тоді я купив акції банку ВТБ24, парочку акція Аерофлоту і компанії МТС. Ось такий був мій початковий портфель. Далі я взагалі забув про це не торгував, не було часу і можливості, і акції просто пролежали, тоді мій пакет акцій просів істотно, так як акції ВТБ24 втратили в ціні з того часу більше 60% вартості, також просіли акції Аерофлоту, але це все дрібниці, так як я вважаю себе довгостроковим інвестором і втрата грошей на початкових коротких етапах не істотні, хоча і не приємні.

Продовжив наповнювати свій портфель акцій я в кінці 2012 року ,. Цей час можна вважати початком моєї агресивної інвесторської діяльності. Чому агресивної? Тому що починаючи з цього часу я почав активно інвестувати і пробувати все що тільки можна, в бій йшли хайпи , ПАММ-рахунки , Кредитування через ліміти довіри Webmoney , довірче управління. Вообщем все до чого я міг дотягнутися. Але повернемося до акцій.

У 2012 році я купив акцій ще на 2000 рублів і це були акції ВТБ24. Купівля акцій ВТБ24 допомогло застосувати стратегію усереднення. Дана стратегія полягає в тому, що ми купуємо акції на падінні і виходить, що загальна ціна однієї акції в портфелі падає. Тоді я зменшив вартість однієї акції з 11 копійок, за якими купував спочатку до 7 копійок, але це все одно дорого. Якщо в цьому році купувати акції ВТБ24, можна зменшити ще ціну однієї акції, так як в цьому році акції впали вже до 4 копійок і використовуючи усереднення можна знизити ще вартість однієї акції в портфелі.

Далі краще, протягом 2013 роки я додав ще грошей і докупив ще акцій, на сьогоднішній день в акції інвестовано 11259 рублів. При вкладених на кшталт 11 тис, а ще 443 рубля - це дохід за дивідендами.

До речі я змінив стратегію і акції які були куплені в 2013 році я купував з урахуванням дивідендної дохідності. Тобто, дивився ціну акції і скільки компанія виплатила дивідендів за попередній рік або за поточною, якщо виплати вже пройшли в цьому році. Далі я порівнював результати і дивився щоб був максимальний дивідендний дохід на одну акцію, і відсоток від вартості акції був максимальний. Як виявилася такі компанії є, але єдине акції не всіх компаній доступні на фондовому ринку. Деяких акцій просто немає в продажу. Нижче приведу акції які я вибрав на той момент, але як опинилася більшість акцій не було і я взяв акції відомих компаній, хоч і з невеликою прибутковістю.

У таблиці вище вказана зеленим кольором акції які я хотів купити, а жовтим які я в підсумку купив.

Як я виголила акції по дивідендах.

Дивідендні і вартість акції я дивився на сайті - http://bcs-express.ru/divs.asp (просто скопіюйте посилання), до речі на цьому ж сайті можна подивитися котирування (ціну на акції) Російських компаній і зміни їх вартості за обраний період . Ще ціну на акції можна дивитися на сайті РБК - http://quote.rbc.ru/shares/(просто скопіюйте посилання), також на даному сайті можна дізнатися всі останні новини і прочитати прогнози аналітиків з яких ви дізнаєтеся що купувати і в яких кількостях Дивідендні і вартість акції я дивився на сайті - http://bcs-express

Але повернемося до мого портфелю акцій, на сьогоднішній день в нього входять такі компанії:

 • Газпром
 • ВТБ 24
 • РусГідро
 • Лененерго
 • МТС
 • Аерофлот
 • Ростелеком
 • Сбербанк

Всі акції звичайні та вже принесли дивіденди в розмірі 443 рубля, думаю купити ще акцій ВТБ24 на ці гроші, щоб вони не лежали мертвим вантажем. Так все акції я купую з дому через програму QUIK, але про це потім.

Трохи теорії про покупку акцій

Ну давайте розберемося, що ж таке акція? Звернемося до економічного словника і прочитаємо наступне визначення:

Акція - це цінний папір, що випускається акціонерним товариством, без встановленого терміну обігу, і закріплює право її власника на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів, на участь в акціонерному товаристві і на частину майна, що залишився після ліквідації компанії.

Ось з цього я і назвав статтю, я власник «Газпрому», адже купуючи акції будь-якої компанії ви стаєте її співвласником, отримуєте частину прибутку компанії, маєте права голосу на засіданні ради директорів компанії (якщо у вас звичайні акції), а також на фіксований дивідендний дохід (якщо у вас привілейовані акції).

Тепер давайте розберемося з поняттями звичайні і привілейовані акції.

Звернемося до сайту Вікіпедія і прочитаємо там таке визначення:

 1. Звичайні акції дають право на участь в управлінні товариством і беруть участь в розподілі прибутку акціонерного товариства. Джерелом виплати дивідендів по звичайних акціях є чистий прибуток суспільства. Розмір дивідендів визначається радою директорів і рекомендується загальним зборам акціонерів, яке може тільки зменшити розмір дивідендів щодо рекомендованого радою директорів. Розподіл дивідендів між власниками звичайних акцій здійснюється пропорційно до вкладених коштів (в залежності від кількості куплених акцій).
 2. Привілейовані акції можуть вносити обмеження на участь в управлінні, а також можуть давати додаткові права в управлінні (не обов'язково), але в порівнянні зі звичайними акціями мають ряд переваг: можливість отримання гарантованого доходу, першочергове виділення прибутку на виплату дивідендів, першочергове погашення вартості акції при ліквідації акціонерного товариства. Дивіденди часто фіксовані у вигляді певної частки від бухгалтерської чистого прибутку або в абсолютному грошовому вираженні. Дивіденди за привілейованими акціями можуть виплачуватися як з прибутку, так і з інших джерел - відповідно до статуту товариства.

Ось такі ось визначення дає нам сайт Вікіпедія.

Якщо повернутися до мого прикладу, то мені регулярно приходять листи від компаній акції яких я купив. У цих листах повідомляються про новий зборах директорів і порядок денний цих зборів, а також кількість моїх голосуючих акцій. Поки я не приймаю в них участь, тому що не вважаю це за потрібне. Але надалі можна буде і брати участь в долі компаній.

Як купувати акції через інтернет?

Ну ось я і підійшов до найцікавішого, як же купувати акції через інтернет? Для того щоб купувати акції через інтернеті ви повинні скористатися послугами брокерської компанії, так як покупка акцій приватним особам на фондовому ринку заборонена.

Я купую акції через брокера «Уралсиб кепітал» від банку «Уралсиб». Ви можете скористатися послугами будь-якого брокера. Благо вибір брокерів великий. Для того щоб купувати акції вам потрібно подати заявку на сайті компанії брокера, скачати термінал QUIK за допомогою якого ви будете купувати акції сидячи у себе вдома перед монітором, а також з'їздити одні раз до брокера, укласти паперовий договір, оплатити випуск ключів та сертифікату, без яких робота терміналу буде неможлива і покласти гріш на свій брокерський рахунок.

Ось такі дії потрібно зробити щоб почати торгувати акціями.

Якщо брати приклад мого брокера «Уралсиб кепітал», то повний алгоритм покупки акцій можна подивитися пройшовши по посилання - http://www.uralsibenter.ru/private_clients/help/howtobuyashare/ (просто скопіюйте посилання).

А повний алгоритм що потрібно робити для реєстрації після установки програми QUIK дивимося по цій посилання - https://www.uralsibenter.ru/private_clients/broker-account/setup-quik/

Після оформлення всіх паперів ви приходите додому і відкриваєте встановлену програму QUIK, ось як вона виглядає.

Після оформлення всіх паперів ви приходите додому і відкриваєте встановлену програму QUIK, ось як вона виглядає

На жаль пишу статтю ввечері і вже не можу описати повний алгоритм того як купувати і продавати з скріншот, тому що на даний час торгівля з цінних паперів на біржі ММВБ не веде, тому докладну покупку і продаж акцій можете подивитися знайти через пошукову систему. Але я думаю, що якщо дана тема цікава, то я запишу відео огляд покупки акцій на через програму QUIK і викладу на блог.

Вам буде цікава дана тема? Вам сподобалася ця стати? Дуже хочеться дізнатися, залиште свої коментарі.

Новини блога:

Як ви могли помітити я поміняв дизайн блогу, хотілося б знати як вам новий дизайн? Може що спробувати виправити? Або можливо щось додати або прибрати. Вообщем чекаю ваші відповіді в коментарях до даної статті.

З повагою, Антон Єгоров.

Чому агресивної?
Як купувати акції через інтернет?
Ну ось я і підійшов до найцікавішого, як же купувати акції через інтернет?
Вам буде цікава дана тема?
Вам сподобалася ця стати?
Може що спробувати виправити?
Чому агресивної?
Як купувати акції через інтернет?
Ну ось я і підійшов до найцікавішого, як же купувати акції через інтернет?
Вам буде цікава дана тема?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: