Як оновити BIOS / UEFI на комп'ютері і чи варто це робити

  1. BIOS або UEFI?
  2. Навіщо оновлювати BIOS / UEFI?
  3. Як увійти в БІОС при включенні комп'ютера
  4. Як оновити BIOS / UEFI
  5. висновок

Середньостатистичний користувач ПК має досить поверхневої інформацією про «биосе» - з її допомогою змінюють базове завантажувальний пристрій при установці ОС з диска, «розганяють» комп'ютер, дивляться інформацію про систему і т.д. Однак при цьому кожен початківець гик вважає своїм обов'язком зробити відновлення BIOS.

BIOS або UEFI?

Важливість даної процедури особливо зросла в умах користувачів з масовим переходом виробників «заліза» від традиційної Basic input / output system (BIOS) (базова система введення-виведення) до Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) (єдиний розширюваний інтерфейс вбудованого ПО) - інтерфейсу між операційною системою і мікропрограмами, які керують низькорівневими функціями обладнання.

Приклад вікна BIOS:

Головною причиною для цього переходу послужила розрядність - розроблена ще в 70-х роках минулого століття система не влаштовувала багатьох своїм 16-бітовим процесорним режимом. В іншому ж, переваги UEFI (такі як наявність технологій Secure Boot, Preboot eXecution Environment і ін.) Могли б бути реалізовані і в звичній для досвідчених користувачів BIOS.

Приклад вікна UEFI:

Відчути реальні переваги від переходу з BIOS на UEFI в домашніх умовах досить складно, але для корпоративних комп'ютерів може бути важливою швидша робота системи при наявності великих (сума яких обчислюється десятками і сотнями терабайт) обсягів даних, а також більш високий рівень безпеки. Остання, до слова, забезпечена за рахунок запитів цифрового підпису від пристроїв і є об'єктом критики з боку багатьох експертів.

По суті, UEFI є все тим же проміжною ланкою між вбудованим ПО і операційною системою комп'ютера, инициализирует пристрою при її запуску і забезпечує доступ до базових налаштувань.

По суті, UEFI є все тим же проміжною ланкою між вбудованим ПО і операційною системою комп'ютера, инициализирует пристрою при її запуску і забезпечує доступ до базових налаштувань

ПО ТЕМІ: Як зі старих Mac зробити мангал, акваріум, лавку, лампу, поштовий ящик і т.д. (фото) .

Навіщо оновлювати BIOS / UEFI?

Якщо ваш ПК справно функціонує і ніяких проблем в роботі з ним ви не відчуваєте, то оновлювати BIOS (UEFI) в абсолютній більшості випадків рішуче нема чого. Швидше працювати комп'ютер не стане, новими функціями не обзаведеться і тапочки приносити не навчиться. А ось проблеми після оновлення цілком можуть виникнути. Наприклад, з вини недосвідченого користувача, неправильно произведшего апдейт або сусіда горе-електрика, знеструмивши під'їзд в самий невідповідний момент.

Виробляти переустановку більш нової версії BIOS / UEFI слід в двох випадках:

  • При наявності нового специфічного обладнання або комплектуючих, які не підтримуються застарілою версією;
  • При наявності помилок в роботі комп'ютера, викликаних некоректною роботою BIOS / UEFI.

Як увійти в БІОС при включенні комп'ютера

Способи входу в BIOS / UEFI шляхом вибору варіантів завантаження в Windows можуть відрізнятися в залежності від версії ОС, однак існує традиційний спосіб входу в БІОС (UEFI).

Для цього необхідно натиснути клавішу Delete (для більшості настільних комп'ютерів) або F2 (для більшості ноутбуків) відразу при включенні комп'ютера, ще до початку завантаження Windows. Зазвичай, на екрані завантаження в самому низу відображається напис: Press «Найменування клавіші» to enter setup.

У Windows 10 вхід в BIOS / UEFI ускладнюється швидким завантаженням комп'ютера: клавішу входу можна не встигнути натиснути. Це вирішується шляхом відключення функції швидкого завантаження по шляху «Пуск» -> «Панель управління» -> «Електроживлення».

Це вирішується шляхом відключення функції швидкого завантаження по шляху «Пуск» -> «Панель управління» -> «Електроживлення»

Як оновити BIOS / UEFI

Процедура оновлення BIOS / UEFI може істотно відрізнятися для різних виробників, при цьому вкрай не рекомендується проводити її за допомогою сторонніх утиліт сумнівного походження. У деяких випадках такі програми дійсно істотно полегшують процес апдейта, але ніхто не гарантує безпеку їх роботи в кожному окремому випадку.

Зазвичай правильна перевстановлення BIOS / UEFI має на увазі скачування інсталяційний файл з сайту виробника материнської плати з подальшим його запуском з під DOS. Для цього необхідно завантажити отриманий файл на зовнішній накопичувач, попередньо відформатований в системі FAT32, і «прочитати» його безпосередньо з BIOS.

Для цього необхідно завантажити отриманий файл на зовнішній накопичувач, попередньо відформатований в системі FAT32, і «прочитати» його безпосередньо з BIOS

ПО ТЕМІ: Як встановити відеозаставки з Apple TV 4 на Windows і Mac .

висновок

Перевстановлення BIOS / UEFI є вельми рідкісним і аж ніяк необов'язковим подією в житті комп'ютера, а виконання даної процедури на повністю робочому ПК більшості випадків можна назвати марною тратою часу. Якщо ж апдейт «биоса» необхідний, то для початку слід ознайомитися процедурою, яка повинна бути вказана в документації до материнської плати або на сайті її виробника.

Дивіться також:

BIOS або UEFI?
Навіщо оновлювати BIOS / UEFI?
BIOS або UEFI?
Навіщо оновлювати BIOS / UEFI?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: