Як зробити абзац в ворде: 3 простих способи

 1. лінійка
 2. Розділ «Абзац» вкладки «Головна»
 3. випадає вікно
 4. спеціальне форматування
 5. Відео: Як зробити абзац в Word 2013/2016?

Поділ тексту на абзаци - неодмінний атрибут правильно підготовленого документа або сайту. Суцільний текст дуже незручно читати. Його наявність - ознака неповаги до користувача. Побачивши такий текст, читач, швидше за все, звернеться до іншого аналогічного сайту.

Як зробити абзац в ворде? У найпростішому випадку вони автоматично створюються при кожному натисканні клавіші Enter на клавіатурі. «Новий рядок» абзацу реалізується попередніми натисканням клавіші Tab. Зрушення вправо курсора першого рядка при цьому складе фіксовані 1,25 см. Але можливостей форматування абзаців в ворде 2010 значно більше. Здійснивши і запам'ятавши їх оптимальну настройку, користувач заощадить час при наборі великих обсягів тексту або оформленні вже набраних документів.

При форматуванні абзаців необхідно знати, як виділити їх цілком або частково. Найшвидший спосіб - триразовий клацання на будь-якому слові абзацу. Виділення частини абзацу до / після курсору реалізується поєднанням клавіш Ctrl + Shift + стрілка вгору / вниз.

Форматування абзацу в Word може бути проведено візуально за допомогою верхньої лінійки або із завданням і запам'ятовуванням точних значень.

лінійка

Щоб включити відображення верхньої лінійки, слід перейти на вкладку «Вид», і в розділі «Показати» поставити галочку поруч з інструментом «Лінійка».

Після цього нагорі з'являється лінійка з чотирма повзунками - трьома зліва і одним праворуч. При наведенні на них мишки можна прочитати призначення кожного:

 • лівий нижній прямокутник - відступ зліва;
 • лівий трикутник вістрям вгору - виступ;
 • правий трикутник вістрям вгору - відступ справа;
 • лівий трикутник вістрям вниз - відступ першого рядка.

Переміщення першого і третього повзунків змінить відступ абзацу від лівого і правого краю аркуша, т. Е. Його поля. Виступ тексту замість відступу використовується рідко. Останній трикутний повзунок визначає відступ «нового рядка».

Розділ «Абзац» вкладки «Головна»

Інструменти

Кілька інструментів цього розділу безпосередньо відносяться до форматування абзаців. Кожне натискання інструменту «Збільшити відступ" призведе до зазначеного червоною стрілкою зрушення всього абзацу на фіксовану відстань, рівну 1,25 см (це ж значення було при натисканні клавіші «Табуляція»). Інструмент, що знаходиться зліва від взятого в червоний прямокутник, називається «Зменшити відступ». Він повертає зрушений вправо абзац на таку ж відстань вліво.

Наступна група інструментів в червоному прямокутнику вирівнює текст абзацу відповідно по лівому краю, центру, правому краю і ширині.

Пояснення вимагає останній випадок. Наступний скріншот ілюструє зміна відстані між словами абзацу при вирівнюванні по ширині.

Список, що випадає інструменту «Інтервал», крім зміни міжрядкового відстані, дозволить також управляти інтервалом між абзацами.

Наступний скріншот ілюструє зміщення абзацу вниз (зазначене червоною стрілкою) при виборі рядка «Додати інтервал» перед абзацом ». Очевидно, що якщо клацнути наступний рядок, то абзац повернеться на колишнє місце.

випадає вікно

Найточніше налаштувати абзац можна в випадаючому вікні розділу «Абзац». Альтернативний спосіб відкрити це вікно - виділити абзац і викликати його контекстне меню (правим клацанням миші).

Список «Вирівнювання» дублює розглянуті вище 4 варіанти вирівнювання тексту абзацу. У полях «Відступ» можна задати точне значення лівого і правого відступу. Поля «Інтервал» призначені для точного завдання інтервалу абзацу перед і після нього в пунктах (1 пт = 0,35 мм). Користувач може заборонити додавати інтервал між абзацами, якщо вони належать до одного стилю.

Список «Перший рядок» дозволяє оптимально налаштувати «новий рядок». За замовчуванням її немає. При виборі «відступити» (або, рідко, «виступаючи») початкове стандартне значення в 1,25 см може бути змінено на будь-яке інше.

При виборі «відступити» (або, рідко, «виступаючи») початкове стандартне значення в 1,25 см може бути змінено на будь-яке інше

Після закінчення налаштування абзацу користувач може зберегти вибрані значення, клацнувши «За замовчуванням». Надалі, у міру набору тексту вони будуть реалізовуватися автоматично. Зокрема, при виборі стандартного відступу «нового рядка» користувач буде позбавлений необхідності натискання клавіші Tab перед набором першого рядка кожного абзацу. При цьому лівий верхній трикутник матиме постійну позицію, на яку вказує червона стрілка наступного скріншота.

При цьому лівий верхній трикутник матиме постійну позицію, на яку вказує червона стрілка наступного скріншота

спеціальне форматування

Розглянемо практично значущі більш складні випадки форматування абзаців.

Іноді буває потрібним скасувати вироблене розбиття тексту на абзаци. Як прибрати абзаци в ворде? Для цього доведеться видалити непотрібні знаки абзаців. При звичайній роботі в Word вони невидимі. Для їх відображення на вкладці «Головна» в розділі «Абзац» слід клацнути останній інструмент «Показати всі знаки».

Для їх відображення на вкладці «Головна» в розділі «Абзац» слід клацнути останній інструмент «Показати всі знаки»

Для автоматичного видалення знака абзацу:

Для автоматичного видалення знака абзацу:

 1. На вкладці «Головна» відкрити інструмент «Редагування» і клацнути пункт «Замінити»;
 2. Відкрити список «Спеціальний» і вибрати в ньому перший пункт «Знак абзацу». На рядку «Знайти» з'явиться спеціальний символ;
 3. На рядку «Замінити на» ввести один пробіл, натиснувши відповідну клавішу.
 4. Клацнути «Замінити все».

Клацнути «Замінити все»

Як видно, замість колишніх двох з'явився єдиний абзац.

При оформленні багатосторінкових документів може знадобитися зробити так, щоб кожен абзац починався з нової сторінки. В інших випадках, навпаки, потрібно подовжити сторінку з тим, щоб на ній повністю розмістився великий абзац.

 1. Виділити весь текст.
 2. У його контекстному меню клацнути «Абзац».
 3. Перейти на «Положення на сторінці».

Перейти на «Положення на сторінці»

Для введення розриву сторінки після кожного абзацу слід поставити галочку поруч з пунктом «з нової сторінки». А для того, щоб абзац не буде переходити на іншу сторінку, потрібно активувати пункт «не розривати абзац».

Відео: Як зробити абзац в Word 2013/2016?

Як видно на скріншоті, в Word за замовчуванням активований пункт «заборона висячих рядків». Він блокує висновок останнього рядка абзацу на сторінці окремо від його інших рядків, що дуже зручно.

Як зробити абзац в ворде?
Як прибрати абзаци в ворде?
Відео: Як зробити абзац в Word 2013/2016?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: