Освітні системи Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії

 1. У чому відмінності? Куди піти вчитися? Де найкраще надходити? Зараз, коли є навчання не тільки...
 2. Особливості національного середньої освіти
 3. Ще цікаве:

У чому відмінності?

Куди піти вчитися Куди піти вчитися? Де найкраще надходити? Зараз, коли є навчання не тільки на батьківщині, але і за кордоном, багато хто намагається розібратися в особливостях і перевагах навчання в різних країнах. Завдяки різноманітності освітніх програм і курсів кожен може вибрати той заклад і ту систему, які за умовами, перспективам і мовним вимогам підійдуть йому найбільше.

Школи та університети європейських країн користуються заслуженою славою у всьому світі. За новими знаннями сюди щороку приїжджають десятки тисяч іноземців. За різними даними, не менше 25-30% учнів європейських вузів - гості з-за кордону.

До Європи приїжджають, щоб:

 • отримати глибокі і актуальні знання з обраної спеціальності;
 • долучитися до світового досвіду в своєму напрямку;
 • краще оволодіти іноземними мовами;
 • стати володарем диплома, визнаного у всьому світі.

Великобританія

Одним з лідерів в галузі освіти протягом останніх кількох століть залишається Великобританія, що славиться своїми престижними навчальними закладами Одним з лідерів в галузі освіти протягом останніх кількох століть залишається Великобританія, що славиться своїми престижними навчальними закладами. Успішно закінчивши Оксфорд, Кембридж чи інші імениті університети і школи, студенти отримують відмінний старт для побудови благополучної кар'єри в бізнесі, політиці, мистецтві або науці.

Всім, хто бажає долучитися до британської студентському середовищі, необхідно врахувати такі особливості місцевого освіти:

 • тривале навчання - щоб підготуватися до вступу у вищі школи, доведеться витратити не менше 16 років на початкову, середню і послешкольное освіту;
 • сувора дисципліна - у всіх навчальних закладах діють чіткі правила, що стосуються навчання, поведінки, режиму, а іноді і зовнішнього вигляду;
 • індивідуальна робота - велика увага під час навчання приділяється самостійній роботі, учням доведеться провести безліч власних досліджень і підготувати численні письмові роботи;
 • інтенсивне всебічне навчання - освітній процес додатково включає заняття в області мистецтва, культури і спорту.

Ще одна особливість - відсутність вступних іспитів Ще одна особливість - відсутність вступних іспитів. Для зарахування до вищого навчального закладу потенційному абітурієнту необхідно надати приймальній комісії підсумкові оцінки (сертифікати A-level), результати тестів, мовні сертифікати ( IELTS , TOEFL ) І есе.

Певні відмінності в системі освіти є і всередині Сполученого Королівства. Тому, плануючи надходження в конкретну школу або коледж Шотландії, Уельсу або Північної Ірландії, заздалегідь дізнавайтеся всі умови навчання. Наприклад, щоб отримати ступінь бакалавра в Шотландії, доведеться провчитися на 1 рік більше, ніж в Англії або Уельсі (4 роки замість трьох).

Особливості національного середньої освіти

Якісна освіта гарантують і в інших країнах Європейського Союзу. Іноземні студенти цікавляться умовами вступу до вищих шкіл Німеччини, Франції, Італії, Іспанії. У всіх цих країнах є свої відмінні риси не тільки в культурному середовищі, а й в освітній сфері. Все змінилося в 1999 році, коли був ініційований Болонський процес, покликаний стандартизувати міжнародну освітню систему.

Основні цілі, зазначені в Болонській декларації, - формування загальноприйнятих транснаціональних стандартів в навчанні, прийняття системи порівнянних критеріїв оцінок і ступенів в системі вищої освіти Основні цілі, зазначені в Болонській декларації, - формування загальноприйнятих транснаціональних стандартів в навчанні, прийняття системи порівнянних критеріїв оцінок і ступенів в системі вищої освіти. Навіщо це потрібно? Щоб будь-який студент при необхідності і бажанні міг перейти з одного вузу в інший незалежно від країни, а також працевлаштуватися в будь-якій країні зі своїм дипломом. Разом з тим в національних системах середньої освіти залишилися деякі відмінності.

У Німеччині - 5 типів середніх шкіл: загальні, професійні, головні, реальні, школи-гімназії. Учням, які не планують навчання в вузі, пропонується закінчити професійну або головну школу, де, крім основних академічних знань, можна отримати професійні навички за певними професіями / галузям. Найбільш престижними є гімназії - це середні школи, які орієнтуються на гуманітарні науки. Їх випускники отримують можливість надходження в німецькі вузи без іспитів. Закінчивши загальну школу, де приділяється однакову увагу і гуманітарних, і точних наук, абітурієнт також може вступити в університет за умови успішної здачі іспитів за програмою гімназії. Учні реальної школи поряд зі звичайною шкільною програмою отримують необхідні знання в області комерції і обслуговування. По завершенні реальної школи можна вступити в старший клас гімназії, а потім - до вузу.

Освітня система Франції, що має більш ніж 100-річну історію, до цих пір вважається однією з кращих в Європі. Повна загальна середня освіта французькі школярі отримують до 18 років - після успішного складання іспиту, який забезпечує їм ступінь бакалавра. Всі предмети на курсі початкової освіти (6-11 років) веде один викладач, причому задавати домашніх завдань у початковій школі заборонено. Надалі учням належить пройти коледж (11-14 років), за результатами навчання в якому рада класу приймає рішення про подальшу орієнтації (напрямку) навчання для кожного учня. Залежно від здібностей і успішності майбутній фахівець може отримати професійний диплом (2 роки навчання в профліцей - аналогу наших ПТУ) або ступінь бакалавра (3 роки навчання за загальною програмою), необхідну для вступу до вищої школи.

В Італії навчання також починається в 6 років. У 11 років учні здають іспити і отримують свій перший атестат. Настає час навчання в середній школі (2 ступені, 8 років). У 14 років випускникам відкривають свої двері вищі середні школи (аналог профтехучилищ) та ліцеї - класичні, гуманітарні, технічні (навчання в школах і ліцеях триває 5 років). По завершенні італійського ліцею та складання іспиту esame di maturita учням вручається атестат про повну загальну середню освіту. З ним можна продовжувати навчання у вищих навчальних закладах.

В Іспанії вважається обов'язковим навчання для дітей з 6 до 16 років. За цей час учні проходять курс початкової (6-12 років) і середньої (12-16 років) школи. Після цього можна поступати в професійні освітні заклади або на спеціальні дворічні курси (16-18 років), по завершенні яких абітурієнтам присвоюється ступінь бакалавра (при успішному складанні тестів). На відміну від інших європейських країн, в Іспанії під час вступу до вузу необхідно скласти комплексний іспит (Prueba de Acceso a la Universidad), на якому майбутньому студенту доведеться продемонструвати свої знання з 5 дисциплін (в тому числі по двом мовам - іспанської та іноземної).


Ще цікаве:

Всі статті про різні країни
Всі статті про вивчення мов
У чому відмінності?
Куди піти вчитися?
Де найкраще надходити?
Куди піти вчитися?
Де найкраще надходити?
Навіщо це потрібно?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: