Палітра властивостей інструменту групи Marquee Adobe Photoshop CS5

  1. Взаємодія різних виділень
  2. Точне завдання розмірів виділення
  3. Переміщення межі виділення
  4. Розширення і звуження виділеної області
  5. Переміщення виділеного фрагмента
  6. По темі:

У робочому вікні програми нижче рядки заголовка і рядки команд знаходиться палітра властивостей обраного інструменту. Як тільки вибирається інший інстрент, палітра властивостей змінює свій зовнішній вигляд. Палітру властивостей можна витуть, і тоді вона розташується окремо на робочому полі.

Взаємодія різних виділень

Частина цієї палітри з кнопками взаємодії різних виділень показана на рис. 2.18.

1. Відкрийте нове зображення з диска.

2. Переконайтеся в тому, що на палітрі властивостей інструменту виділення актівізірана кнопка - New selection (Нове виділення), виберіть інструмент - Elliptical Marquee (Еліптичне виділення) і намалюйте коло.

Мал. 2.18. Фрагмент палітри виділення з кнопками взаємодії різних виділень

3. Потім активізуйте кнопку - Add to selection (Додати до виділеного), виділіть ще еліпс і кілька прямокутників. Зверніть увагу, що кдое нове виділення об'єднується з попереднім.

4. Якщо Ви вибрали Add to selection (Додати в виділення), то при виділенні декількох областей одне виділення додається до іншого. Результат чинному законо, виконаних при натисканні цієї кнопки, аналогічний виділенню, натиснувши клавішу <Shift>, при цьому поряд з покажчиком з'являється знак "+".

5. Щоб подивитися, як виявило себе виділення, як і в попередніх випадках, можна натиснути клавішу <Delete>. Результат видалення об'єднаних областей виділення показаний на рис. 2.19.

6. Поупражняйтесь ще у виділенні областей і застосуванні кнопок - Subtract from selection (Відняти від виділеного) і - Intersect with selection (Перетин з виділеним).

Мал. 2.19. Результат видалення об'єднаних областей виділення

7. Результат дій, виконаних при натисканні кнопки Subtract from selection (Відняти від виділеного), аналогічний виділенню, натиснувши клавішу <Alt>, при цьому поряд з покажчиком з'являється знак "-".

8. Результат дій, виконаних при натисканні кнопки Intersect with selection

(Перетин з виділеним), аналогічний виділенню з натисненими клавішами

<Alt> + <Shift>. Поруч з покажчиком з'являється знак "".

9. Результати вирахування і перетину виділень можуть бути цікавими. Що при цьому може вийти після натискання клавіші <Delete>, показано на рис. 2.20.

Мал. 2.20. Результат видалення віднімаються і пересічних областей виділення

Точне завдання розмірів виділення

Якщо уважно розглянути палітру виділення, показану на рис. 2.21, то можна помітити блок команд, що дозволяють задати точні розміри виділення.

Мал. 2.21. Палітра властивостей виділення

із списком можливих завдань розмірів виділень

За замовчуванням заданий звичайний стиль виділення - Style | Normal (Стиль | Нормальний). При цьому способі виділення поля палітри Width (Ширина) і Height (Висота) - приховати (недоступні).

Наступний спосіб виділення - Style | Fixed Ratio (Стиль | Фіксована пропорція виділення).

1. Виберіть інструмент або прямокутного, або овального виділення.

2. Виберіть спосіб виділення Style | Fixed Ratio (Стиль | Фіксована прорція виділення).

3. Задайте конкретні будь-які значення в поля палітри Width (Ширина) і Height (Висота). Введене значення має бути більше 0,001 і менше 999,999. Значення в полях Width (Ширина) і Height (Висота) можуть бути різними.

4. Помістіть курсор у вікно документа, почніть виділення, простягаючи мишею курсор на деяку відстань. Виділення набуде вигляду заданій пропорції.

Переміщення межі виділення

Миша - досить грубий маніпулятор, і виконувати з її допомогою тонку роботу непросто. Якщо виділення виявилося неточним, це легко виправити. Гриць виділеної області можна переміщати у вікні документа.

1. Не натискаючи кнопки миші, помістіть курсор в межі виділеної області. Він прийме форму стрілки з білим наконечником. Цей режим призначений для переміщення межі виділення.

2. Натисніть ліву кнопку миші. Не відпускаючи її, почніть переміщати курсор. Курсор приймає вид трикутної стрілки. Якщо відпустити кнопку миші, то видільна рамка виявиться саме в тому місці, куди ви її відбуксирували. Експериментуйте, буксируючи межі виділення в різні сторі. Зауважте, що з самим зображенням при цьому нічого не відбувається. Зем перемістіть межу виділення так, щоб вона збігалася з межами прямокутника. При необхідності збільште масштаб відображення, щоб більш точно виділити необхідну область.

Для більш точного позиціонування межі виділення скористайтеся клавішами управління курсором. При кожному натисканні клавіші відбувається зміщення кордону на один піксель в відповідну сторону.

Розширення і звуження виділеної області

Якщо ви не зовсім точно виділили прямокутник, і область виділення полилася трохи більше (менше) необхідної, доведеться її злегка зменшити або збільшити.

1. Додайте видільну рамку точно в центрі прямокутника і оціните її розмір.

2. Для збільшення виділеної області виберіть команду Modify (Змінити) мю Select (Виділення). Перед вами відкриється вкладене меню.

3. Виконайте команду Expand (Розширити). У діалоговому вікні Expand Selection (Розширити виділення) встановлено за замовчуванням значення розширення, що дорівнює 1 пікселю (в кожну сторону) (рис. 2.22). Якщо ви вважаєте, що цього достатньо, натисніть на кнопку OK. Якщо цього мало, Ви можете активувати в межах від 1 до 16 пікселів. Клацніть по кнопці OK. Виділена область розшириться.

Мал. 2.22. Діалогове вікно

Expand Selection

4. Для зменшення виділеної області в тому ж меню виберіть команду Contract (Стиснути), яка, відповідно, виведе діалогове вікно Contract Selection (Стиснути виділення).

5. У поле Contract By (Стиснути на) встановіть потрібну кількість пікселів і натисніть на кнопку OK. Виділена область зменшиться.

6. Якщо вам не вдалося з першого разу підібрати правильне значення приросту або стиснення виділеної області, то скасуйте модифікацію командою Undo (Отміть) або дійте методом послідовних наближень, використовуючи обидві команди - Contract (Стиснути) і Expand (Розширити).

Переміщення виділеного фрагмента

Для переміщення виділеного фрагмента:

1. Виберіть інструмент Move (Переміщення) з палітри інструментів.

2. Помістіть курсор інструменту всередину виділеної області. При цьому він прбретет вид чорної стрілки з зображенням ножиць. Ножиці показують, що якщо ви скористаєтеся зараз цим інструментом, то виділена область буде "вирізана" з зображення і переміщена на нове місце.

3. Буксируйте виділений фрагмент до тих пір, поки він не буде встановлений в лівому верхньому кутку дошки.

4. Відпустіть кнопку миші. Виділений фрагмент поміщений на нове місце (рис. 2.23). Поки навколо нього є видільна рамка, фрагмент можна пересувати по вікну документа як завгодно.

Мал. 2.23. Початкове зображення - зліва, справа - те ж зображення з переміщеної областю

5. Як і слід було очікувати, на місці вирізаного фрагмента залишається "дірка". Скасуйте виділення області. Для цього клацніть мишею за межами виденной області. Інший спосіб - вибір команди Deselect (Скасувати виділення) з меню Select (Виділення) (клавіатурний еквівалент <Ctrl> + <D>).

6. Фрагмент "приріс" до нового місця. Тепер для того щоб пересунути його, він повинен бути знову виділено. Зробіть це і пересуньте фрагмент на будь-яке інше місце. При повторному виділенні і переміщенні на місці вилученого фрагмента знову залишиться "дірка". Скасуйте виділення.

При обраному інструменті Move (Переміщення) виділену область можна перещать за допомогою клавіш керування курсором (<>, <>, <>, <>), при цьому кожне натискання клавіші переміщує область на один піксель. Якщо натискати стрілки і при цьому утримувати клавішу <Shift>, величина зсуву зросте до 10 пікселів.

Пересунути виділений фрагмент можна, і не вдаючись до вибору інструменту Move

(Переміщення), безпосередньо в палітрі інструментів. Натисніть і утримуйте <Ctrl>. Клацніть курсором на виділеній області, утримуючи ліву кнопку

миші. Курсор прийняв вигляд чорної трикутної стрілки, таким чином ви тимчасово Пешль в режим інструменту Move (Переміщення). Тепер можна приступити до буксовке фрагмента.

Джерело: Комолова, Н. В., Adobe Photoshop CS5 для всіх / Н. В. Комолова, Е. С. Яковлєва. - СПб .: БХВ-Петербург, 2011. - 624 с .: іл. + CD-ROM - (В оригіналі)

По темі:

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: