Розмитнення будь-якого авто за 500 євро: Верховна Рада України зареєструвала новий законопроект

 1. 25 Апреля 2018 Сьогодні автомобіль вже давно перестав бути предметом розкоші і став вельми необхідною...
 2. Які платежі необхідно здійснити при розмитненні авто?
 3. Розмитнення авто за 500 євро
 4. Основні положення законопроекту
 5. Як і коли будуть діяти нові умови розмитнення авто?
25 Апреля 2018

Сьогодні автомобіль вже давно перестав бути предметом розкоші і став вельми необхідною річчю. Мати власний транспортний засіб - це істотно економити час на дорогу, отримувати високий рівень комфорту під час пересування і мати можливість в будь-який момент дістатися до потрібного місця.

Люди, оцінивши переваги власного авто, все більше цікавляться його покупкою і, як наслідок, автомобільний ринок стає дедалі більше. Зокрема, на сьогодні досить популярна і головне вигідна покупка авто за кордоном . Як стверджують ті, хто вже мав досвід таких покупок - купуючи авто за кордоном, заощадити можна більше 2000 євро, ніж заплатити за аналогічну модель в Україні.

Найбільш популярним серед українців є польський авторинок - автомобілів з польськими номерами на українських дорогах з кожним роком стає все більше. Однак часто суттєвою перешкодою при покупці авто з-за кордону стають занадто високі мита, через що потенційні покупці змушені відмовлятися від ідеї покупки автомобіля на території іншої держави.

Але є і хороші новини для всіх автолюбителів - недавно Верховна Рада України зареєструвала новий законопроект № 8208 від 28.03.2018 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів", який передбачає введення єдиного митного збору в розмірі 500 євро для нових і старих автомобілів, яким виповнилося не більше десяти років.

Як розмитнити авто в Україні?

Згідно з чинним законодавством України, всі транспортні засоби, ввезені на територію нашої держави, повинні в обов'язковому порядку пройти процедуру митного оформлення, тобто розмитнення. Сьогодні, однак, розрахунок розмитнення різних авто залежить від багатьох факторів. Наприклад, мито на новий або б / у автомобіль буде інша. Так само на розмір мита впливають вік транспортного засобу, тип і обсяг двигуна, вартість авто за кордоном.

Зверніть увагу! З 1 січня 2018 на митну територію України пропускають тільки ті транспортні засоби, які відповідають установленим екологічним нормам не нижче Євро-6 (в Європі цей стандарт введено з 2014 року). Крім того, одна людина не може ввезти більше одного автомобіля протягом року і продавати його протягом ще одного року.

Які платежі необхідно здійснити при розмитненні авто?

При розмитненні автомобіля, купленого на території іншої держави, необхідно здійснити такі обов'язкові платежі:

 • ввізне мито

Відповідно до Закону «Митний тариф України» ввізне мито становить 10% від суми митної вартості автомобіля. Виняток становлять автобуси з дизельними моторами об'ємом двигуна більше 5 л, що використовуються для перевезення більше 10 осіб (ввізне мито становить 20%), електромобілі (ввізне мито становить 0%) і нові легкові авто з об'ємом двигуна понад 3 л (ввізне мито становить 5% ).

 • акцизний збір

Для різних типів автомобілів акцизний збір нараховується по-своєму, і залежить від типу транспортного засобу, об'єму і типу двигуна (дизельний або бензиновий) і віку автомобіля.

 • митні платежі
 • ПДВ

ПДВ становить 20% від загальної суми митного платежу, акцизного збору і ввізного мита.

Розмитнення авто за 500 євро

Днями у Верховній Раді України зареєстрували новий законопроект № 8208 від 28.03.2018 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів", розроблений народними депутати від кропу (Українського об'єднання патріотів).

Законопроект має на меті створення передумов для зменшення вартості імпортних легкових автомобілів (як нових, так і б / у), а також збільшення їх доступності для придбання громадянами України.

Згідно з цим законопроектом, пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та митного и й тариф України, установленн ий Законом України "Про Митний тариф України". В результаті прийняття Закону громадяни України можуть бути звільнені від сплати податку на додану вартість, акцизного податку при здійсненні операцій з ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України транспортних засобів особистого користування.

Замість цього буде встановлено ставку ввізного мита на імпортовані легкові автомобілі у вигляді фіксованого платежу в розмірі 500 євро.

Замість цього буде встановлено ставку ввізного мита на імпортовані легкові автомобілі у вигляді фіксованого платежу в розмірі 500 євро

Зазначені звільнення від оподаткування і єдина ставка ввізного мита в розмірі 500 євро будуть застосовуватися до транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, що знаходяться на митній території України з перевищенням терміну тимчасового ввезення на митну територію України протягом 3 місяців з дня набрання чинності Законом.

Передбачається, що втрати від недонадходження акцизного податку та податку на додану вартість буде компенсовано за рахунок збільшення обсягів ввезення автомобілів, і відповідно збільшення надходжень від сплати ввізного мита.

Основні положення законопроекту

Отже, законопроект передбачає:

 1. По-перше, тимчасово звільнити українців від сплати податку на додану вартість та акцизного збору при ввезенні з-за кордону легкових авто. Замість цього повинен бути введений єдиний фіксований платіж в розмірі 500 євро.
 2. По-друге, власники авто з іноземною реєстрацією зможуть розмитнити свої транспортні засоби за новими правилами протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом.

По-друге, власники авто з іноземною реєстрацією зможуть розмитнити свої транспортні засоби за новими правилами протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом

Зверніть увагу! Введення єдиної мита в розмірі 500 євро в разі прийняття даного законопроекту буде діяти тимчасово, а саме до 31 грудня 2019 року.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися тут:

Як і коли будуть діяти нові умови розмитнення авто?

На даний момент Верховна Рада України вже зареєструвала законопрект під час 8-ї сесії VIII скликання, тому зараз він опрацьовується в комітеті. Закон вступить в силу в разі його прийняття ВРУ. В такому випадку спрощені умови імпорту авто будуть діяти до 31 грудня 2019 року.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----------------

Оновлення від 20 червня 2018: Верховна Рада не прийняла законопроект про розмитнення авто на Єврономер . Законопроект підтримали недостатня кількість депутатів ВРУ. Як наслідок, законопроект не буде включено до порядку денного для подальшого розгляду.

Читайте також:

Нові митні правила України з 1 січня 2018

Авто з Польщі

Рейтинг найпопулярніших авто в Польщі. інфографіка

Які платежі необхідно здійснити при розмитненні авто?
Як розмитнити авто в Україні?
Які платежі необхідно здійснити при розмитненні авто?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: