Що таке проксі-сервер і як його налаштувати на iPhone і iPad

  1. Що таке проксі-сервер?
  2. Для чого він потрібен проксі-сервер?
  3. Як налаштувати проксі-сервер на iPhone і iPad
  4. Як різниця між проксі-сервером і VPN?
  5. Як налаштувати проксі-сервер на iPhone і iPad

Як не дивно навіть сьогодні, за часів поступово впроваджується заборон і цензури в інтернеті, не кожен знає про те, що таке «проксі». Дана стаття покликана заповнити прогалини в знаннях необізнаних в подібних питаннях користувачів.

Дана стаття покликана заповнити прогалини в знаннях необізнаних в подібних питаннях користувачів

Що таке проксі-сервер?

Для наочного прикладу пропонуємо перейти на сайт Spotify, той самий, з величезною базою музики і розумною системою рекомендацій. Швидше за все, спроба ця закінчиться нічим: сервіс не відкриється, а на екрані з'явиться повідомлення про відмову в доступі для користувачів вашої країни. І таких сайтів в Мережі неозоре кількість. Саме для того, щоб обійти такі обмеження, нам і знадобиться допомога «проксі-сервера».

Перш за все, з'ясуємо, що при відвідуванні сайтів, ми передаємо їм частину інформації про себе (IP-адреса, відомості про пристрій, з якого здійснюється вихід в інтернет і його місце розташування). По ряду причин на деяких сервісах введені обмеження, які відмовляють у доступі певної категорії користувачів. Найчастіше відсівають за місцем розташування.

Однак існують сервери-посередники, підключаючись до яких, дані про користувача змінюються на інші, що в більшості випадків дозволяє обійти всі встановлені заборони. Такі сервери є в кожній країні світу, і тому обійти можна географічні обмеження при доступі до будь-якого сайту.

Такі сервери є в кожній країні світу, і тому обійти можна географічні обмеження при доступі до будь-якого сайту

З ТЕМИ: Як відключити камеру FaceTime (iSight) на iMac і MacBook: 2 способи (НЕ скотч) .

Для чого він потрібен проксі-сервер?

Як ми вже пояснили вище - для підміни свого розташування. Потім, завдяки специфіці такого роду серверів, можна також приховати свій справжній IP. Втім, дані про запит, посилає безпосередньо до самого проксі, можуть видати його власники правоохоронним органам на вимогу суду. Тобто, в разі серйозних порушень юзер все ж може бути обчислений. Найчастіше IP приховують з метою безпеки, через що, зрозуміло, суд затівати не будуть. Ну і нарешті, деякі контори обмежують своїм співробітникам доступ до ряду сайтів. З допомогою проксі всі ці заборони не мають анінайменшої сили.

Сервери-посередники бувають безкоштовними і платними. Перші найчастіше мають проблеми зі швидкістю обробки даних, але бувають і цілком стерпні. Втім, як тільки безкоштовний проксі набирає популярність, його негайно переводять на платну основу, так що користуватися все життя одним безкоштовним варіантом навряд чи вийде. Що стосується платних серверів, то їх власники гарантують якість послуг, що поставляються і всіляких чином намагаються зацікавити користувача, щоб той не пішов до конкурентів (а їх тисячі). Тобто, в першому випадку користувачеві доведеться самому вибирати зручні йому варіанти, втрачаючи свій час і сили, а в другому - просто ознайомитися з топом популярних платних проксі і визначитися з вибором, що при умові не особливої ​​скрупульозності користувача, не забере багато часу.

Зміна напрямку передачі трафіку через проксі-сервер можна зробити і за допомогою мобільного пристрою. Наприклад, для отримання доступу до сайту, який у вас в регіоні недоступний.

ПО ТЕМІ: Як правильно складати складні паролі і не забувати їх - порада від хакера .

Як налаштувати проксі-сервер на iPhone і iPad

1. Відкрийте програму Налаштування і виберете розділ Wi-Fi.

2. Натисніть на значок «i» біля підключеної мережі Wi-fi.

3. У самому низу налаштувань знайдіть розділ «HTTP Проксі» і виберете «Вручну».

4. Введіть IP-адресу в поле «Сервіс» і номер порту проксі-сервера в полі «Порт». Якщо для використання потрібна авторизація, то натисніть на кнопку «Аутентифікація», а далі введіть логін і пароль.

Справу зроблено. Тепер ваш пристрій почне відправляти весь трафік через заданий проксі-сервер.

Як різниця між проксі-сервером і VPN?

Для недосвідченого користувача різниця між VPN (приватними віртуальними мережами) і проксі-серверами полягає лише в написанні і якимись абстрактними технічними деталями, які не мають особливого значення. Дійсно, можна виділити єдине важливе розходження між VPN і проксі-серверами для середньостатистичного користувача - шифрування даних.

Для початку зазначимо, що ні той, ні інший спосіб не гарантує вашої анонімності - це факт. Однак при цьому з'єднання по ланцюжку «користувач → проксі-сервер → кінцевий ресурс» куди більш вразливе і може бути відносно легко виявлено. При цьому адміністрація кінцевого ресурсу, а також треті особи можуть відносно легко не тільки відстежити ваш реальний IP-адресу, але і перехопити трафік, який було так важливо приховати.

Що ж нам пропонує VPN? Якщо не вдаватися в подробиці, то головна перевага з'єднання через приватну віртуальну мережу полягає в шифруванні трафіка між вашим пристроєм і VPN-сервером за допомогою SSL-сертифікатів, яке проводиться зусиллями спеціального софту (програми на вашому ПК, що надається провайдером VPN). Таким чином, реальний IP-адресу як і раніше може бути виявлений при певних умовах, однак дешифрування трафіку можлива тільки за участю провайдера, який в цьому зовсім не зацікавлений.

Як налаштувати проксі-сервер на iPhone і iPad

Меню настройки VPN на iOS-пристроях розміщено в додатку Налаштування шляхом: ОсновніVPN.

Дивіться також:

Що таке проксі-сервер?
Для чого він потрібен проксі-сервер?
Що таке проксі-сервер?
Для чого він потрібен проксі-сервер?
Як різниця між проксі-сервером і VPN?
Що ж нам пропонує VPN?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: