Що таке «сірий» iPhone, і чи варто купувати такий пристрій

  1. Що таке «сірий» Айфон
  2. Чи діє гарантія Apple на «сірі» iPhone
  3. Переваги «сірого» iPhone
  4. Проблеми «сірого» iPhone при експлуатації
  5. Як відрізнити «сірий» iPhone від «білого»
  6. висновок

Якщо при продажу iPhone називають сірим, то мова в більшості випадків йде не про колір корпусу, а ступеня легальності ввезення даного пристрою на територію країни. Як визначити «сірий» смартфон і які наслідки може спричинити за собою придбання такого гаджета - розбираємося в матеріалі нижче.

Як визначити «сірий» смартфон і які наслідки може спричинити за собою придбання такого гаджета - розбираємося в матеріалі нижче

Ще кілька років тому для більшості вітчизняних користувачів різниця між «сірим» і «білим» (офіційним) iPhone визначалася виключно вартістю, а покупку смартфона у неофіційних реселерів (в народі «перекупників» або «бариг») середньостатистичний росіянин, мешканець ближнього зарубіжжя вважав звичайної економією. Насправді, використання нелегально проданого пристрою може бути виправдане з економічної точки зору, проте сірий сірому ворожнечу, і купувати iPhone краще з урахуванням рекомендацій, представлених нижче.

ПО ТЕМІ: iPhone Demo (вітринний Айфон): що це, чи можна купити і чим відрізняється від звичайного?

Що таке «сірий» Айфон

Щоб офііально продавати iPhone в Росії або будь-який інший країні світу, необхідно укласти контракт з Apple, оплатити митний збір, пройти сертифікацію і отримати всі дозвільні документи. Природно, офіційні дилери, які витратили час і кошти на проходження цих обов'язкових процедур, враховують при розрахунку ціни свої і державні інтереси (наприклад, величину ПДВ, яка дорівнює в Росії 20% від вартості). Це і є «білий» iPhone, і знайти його можна лише у офіційних дилерів (якими зазвичай є великі роздрібні мережі, наприклад, Зв'язковий , М.відео і т.д.), а також на офіційному сайті Apple. Список «білих» реселерів свого населеного пункту можна отримати, перейшовши за цієї засланні.

Однак далеко не кожна партія смартфонів варто того, щоб проходити всі кола бюрократичного пекла і платити митні збори. Провезти кілька (або кілька десятків) iPhone через кордон з довколишніх європейських або азіатських країн не складає труднощів для багатьох бажаючих заробити, а кінцева ціна такого пристрою для покупця зазвичай на 20% (плюс-мінус) нижче ринкової.

Важливо розуміти, що мова йде про абсолютно нових оригінальних смартфонах виробництва Apple. Про те, як визначити китайську підробку ми детально розповідали тут , А про старих iPhone, що продаються під виглядом відновлених - тут . Також в цій статті не буде згадок про шахраїв, що продають через оголошення iPhone 5s під виглядом iPhone SE, розблоковані апарати в закритому пакеті і т.д.

Іншими словами,

«Сірий» iPhone - це звичайний оригінальний смартфон компанії Apple, але який не проходив процедуру сертифікації для країни, в яку він ввезений після продажу. Зазвичай «сірі» iPhone завозяться і продаються з порушенням податкового законодавства (контрабандно). Крім того, при використанні iPhone в «нерідній» регіоні (не в країні, для якої він був випущений), можливі деякі обмеження, описані нижче.

ПО ТЕМІ: Кращий iPhone: порівняння всіх актуальних моделей смартфонів Apple в 2019 році .

Чи діє гарантія Apple на «сірі» iPhone

Зобов'язати Apple законодавчо лагодити гарантійні смартфони, ввезені з-за кордону, не представляється можливим - компанія не береться за ремонт пристроїв з об'єктивних причин, обумовленим технічними обмеженнями різних країн. Наприклад, в Китаї використовуються відмінні від європейських стандартів зв'язку. При цьому довести, що до поломки екрану або шлюбу акумулятора частота LTE не має відношення навряд чи вийде

Проте, внутрішня політика Apple не відміняє існування закону про захист прав споживача. Якщо ви купили «білий» або «сірий» iPhone у юридичної особи (інтернет-магазині) на території Росії, то маєте право пред'являти йому претензії протягом двох років з моменту придбання. Природно, при наявності товарного чека.

Варто зазначити, що починаючи з 2019 року на деякі «сірі» iPhone поширюється річна (1 рік) гарантія Apple в Росії. При виникненні проблем, необхідно буде звертатися до офіційного партнеру Apple. У той же час, гарантійний термін на «білий» (офіційний) iPhone, становить 2 роки.

Ось список актуальних для Росії версій iPhone, які підлягають безплатному гарантійного обслуговування в 2019 році:

iPhone 7: A1778.
iPhone 7 Plus: A1784.
iPhone 8: A1905, A1863.
iPhone 8 Plus: A1897, A1864.
iPhone X: A1901, A1865.
iPhone XS: A2097.
iPhone XS Max: A2101.
iPhone XR: A2105.

Важливо розуміти, що в даному випадку мова йде про світову гарантії, тривалість якої становить один рік, тоді як набутий у офіційного дилера апарат може обслуговуватися безкоштовно протягом двох років.

Переваги «сірого» iPhone

Головним і часто вирішальним для покупця перевагою сірого Айфона в порівнянні з легально ввезених є вартість. Різниця в ціні може досягати близько 25%, при цьому більшість користувачів інших відмінностей між контрабандним і набутим у офіційного реселлера смартфонами не бачать, але все ж вони є.

Проблеми «сірого» iPhone при експлуатації

У більшості випадків використання «сірого» iPhone не викликає ніяких проблем, однак це обумовлено лише тим, що більшість пристроїв потрапляють до нас з країн найближчого зарубіжжя. Якщо придбати тайванський або, наприклад, бразильський гаджет, то можна зіткнутися з низькою якістю зв'язку і навіть відсутністю LTE-з'єднання. Відбувається це через використання різних частот в країнах Європи, Азії, Південної Америки і т.д. До слова, російська влада вже неодноразово погрожували і зовсім заблокувати всі нелегально потрапили в країну смартфони. Це дуже складне, але здійсненне, з технічної точки зору, задача.

Мабуть, до самих значних проблем може привести покупка «сірого» операторського iPhone (він же: «залоченний», «лоченний», контрактний, прив'язаний до оператора, SIM-lock і т.д.). Такий смартфон працює лише з СІМ-картою певного оператора в країні, де була здійснити покупку.

Крім випадків, описаних вище, «сірий» iPhone може надати і менш серйозні клопоти своєму власникові. Наприклад, вилка для підключення адаптера зарядного пристрою до електромережі відрізняється в багатьох країнах. Це означає відсутність можливості підключення британського або, наприклад, американського iPhone до вітчизняної розетки за допомогою штатної зарядки без спеціального перехідника

ПО ТЕМІ: Розетки в різних країнах світу: типи, опису і фото .

ПО ТЕМІ:   Розетки в різних країнах світу: типи, опису і фото

Менш важливий нюанс полягає в тому, що Apple дотримується законів країн, в які відправляє свої гаджети, що тягне за собою деякі наслідки. Наприклад, куплений в Еміратах iPhone не підтримуватиме відеодзвінки FaceTime, японський смартфон не дозволить відключити звук камери, а «європеєць» обмежить максимальну гучність в навушниках (для Росії у Apple поки немає ніяких обмежень).

В підсумку:

Кращим «сірим» iPhone для російського користувача, є Айфон, привезений з Європейського союзу. Пристрій практично нічим не відрізняється від офіційного смартфона Apple, виробленого для Росії, за винятком відсутності дворічної гарантії та обмеження максимальної гучності.

Як відрізнити «сірий» iPhone від «білого»

Природно, в магазині розпакувати iPhone вам не дадуть, але сама коробка допоможе легко відрізнити «білий» iPhone від ввезеного з-за кордону. Опис смартфона (на нижній частині упаковки) на ній повинно бути російською мовою, в кінці ідентифікатора моделі повинна бути позначка «RR», «RS» або «RU».

Наприклад, ідентифікатор моделі iPhone, який був проведений для ринку США буде закінчуватися буквами LL (або LL / A), «Британець» - B (B / A), смартфон Apple з Польщі - PM (PM / A), з Гонконгу - і т.д.

Фотографія налаштувань «білого» iPhone:

Скріншот налаштувань «сірого» iPhone з Польщі:

Скріншот налаштувань «сірого» iPhone з Польщі:

Підробляти всі ці відзнаки або використовувати упаковку від іншого смартфона досить складно і не занадто вигідно з точки зору потенційного прибутку, тому дані ознаки можна вважати достатніми для визначення «білизни» iPhone.

Якщо ви домовляєтеся про придбання iPhone з рук, але не бажаєте купувати «сірий» гаджет, то також почніть його перевірку з відповідності інформації на коробці і на самому смарфона.

Серійний номер, IMEI і модель повинні бути ідентичними в налаштуваннях пристрою (НастройкиОсновніІнформація про пристрій) і на коробці.

Про те, як дізнатися серійний номер, IMEI на новому не активована iPhone ми докладно розповіли в цій інструкції .

Більш докладно про перевірку iPhone онлайн ми розповідали в цієї статті .

В підсумку:

Якщо потрібен однозначно «білий» iPhone, то купуйте тільки в великих торгових мережах і в магазинах офіційних реселерів: зв'язковому , М.відео, re: Store, на сайті Apple і т.д. Такий iPhone має символи «RR», «RS» або «RU» в кінці ідентифікатора моделі, яку можна знайти в налаштуваннях iOS або на задній частині упаковки.

висновок

«Сірий» iPhone дійсно допомагає заощадити в разі укладення угоди з добропорядним продавцем, які не приховують походження пристрою, не виробляло його активацію і не заміняв аксесуарів, упаковки, товарного чека. В іншому випадку, 10-25% економія може обернутися небажаними наслідками, втратою часу, нервів і грошей.

Дивіться також:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: